Pokuta za řidičský průkaz

Od: Datum: 02.09.13 21:57 odpovědí: 4 změna: 03.09.13 14:18

Peter Štumbauer - Řidičský průkaz

Dobrý den.Dostal jsem pokutu za neplatný řidičský průkaz,ačkoli jsem věděl že je platný do konce roku 2013.Pokutu jsem zaplatil na místě.Poté jsem zažádal o přeskumné řízení kde policie blokovou pokutu zrušila.Jak dostat zpět peníze za neoprávněnou uloženou blokovou pokutu.Děkuji za radu a odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petoxxx
Datum: 03.09.13 03:25

Nazdar. neviem ako v CZ ale na Slovensku akonahle zaplatis pokutu na mieste ,tak to znamena ze ju prijmas a nie je mozne sa proti tomu odvolat . Jedinym riesenim je pokutu odmietnut a tym sa cela vec posunie na inspektorat kde bude prebiehat dokazovanie .

Datum: 03.09.13 05:42

Pokud policie pokutu zrušila jako neoprávněnou,měla v rozhonutí i uvést,jakým způsobem bue vrácena neoprávněně vybraná částka.Pokud tam tohle není,úředník se může domnívat,že ji řidič nebude chtít,je třeba tomu územnímu odboru a pracovníkovi PČR,který o neoprávněné pokutě rozhodl napsat písmo : Na základě roozhodnutí o neoprávněnému uložení pokuty č.j... ze dne ...

žádám o navrácení částky...,kterou jsem dne ... za takto uloženou pokutu zaplatil. Částku... mi zašlete na ...

Nacionále a podpis.

A oni peníze buď vrátí a nebo postoupí jinému a nebo odkáží na toho správného.

Od: jen*
Datum: 03.09.13 12:28

Koukám, že bezplatná právní poradna moc nefunguje a tak budete muset vznést dotaz právníkovi a službu si pěkně zaplatit. :)

Z jakého důvodu jste na místě s přestupkem souhlasil a pokutu zaplatil?

Od: imbecilobijec
Datum: 03.09.13 14:18

S policií se absolutně nebavíme (dobrý den a nashledanou je povoleno) a na místě neplatíme nic? Máte s něčím pánové, problém? Tak to pošlete ke správnímu řízení, zdar!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.