O čem se doma hádáte?

Od: ® odpovědí: 11 změna:

Tady čtu, že se lidi doma hádají a dokonce fackují. Já jsem se s manželkou nikdy nehádal a nefackoval. O čem se tedy doma hádáte?!

11 odpovědí na otázku

 

 


2x
Téměř nikdy se nehádám, ale když už, musím mít poslední slovo. Většinou to je věta, tak si to teda kup, nebo v podobném duchu.
Ale vážně, někdy se u nás objeví diskuse o rozdílných názorech nás obou, třeba o výchově dětí. Moje manželka prosazuje názor, že děti nemají mít povinnosti a mají si tak užít dětství, a ráda jim kupuje drahé dárky. Já jsem přesvědčen, že s tímto přístupem by z nich vyrostli líní lempli, kteří si neváží žádných hodnot. Takže očekávám pomoc v domácnosti i na zahradě a stav, že na mobil, notebook apod si částečně vydělají na brigádě.
Nikdy jsme se ovšem kvůli tomu nefackovali, ovšem, pokud máte zkušenosti, že by se to osvědčilo, nebráním se žádné inovaci.

Dohadování s podobným zakončením (tak si to teda kup :)) by se mi asi líbilo.

Už jen se smutkem vzpomínám na jediné neshody s partnerem. Týkaly se vytápění v zimě. On chtěl teplo, já chladno. Rozdíl ve stupních Celsia mezi našimi představami o pohodě byl poměrně velký. Při kompromisu jsme oba mlčky trochu trpěli.


No co se týká teploty doma, tak jsme oba udělali pro pohodu maximum. Já byl v trenýrkách a manželka v lyžařském overalu.

U nás naštěstí v teplotě místností panuje shoda, protože manželka měla v rodině studený odchov a já jsem ze začátku, když jsme společně začínali, byl až extrémně spořivý.
Možná to někomu bude znít divně, ale my se nehádáme i proto, že máme pevně stanovené role a činnosti ve vztahu, proto, protože už nám není dvacet, takže už jsme překonali období vymezení těchto rolí, a proto, protože máme 2 ložnice. Tuto skutečnost každý bere jako náznak rozvratu, ale naopak, není nad to se dobře a v klidu vyspat. Nám to ohromně prospělo, zvláště v případě, kdy někdo z nás potřebuje být déle vzhůru nebo dřív vstává, nebo při různých teplotkách, a intimity si užíváme i tak dostatečně, protože odděleně nejsme každý den.

 


2x
avatar marunaa

My se nehádáme, pouze si vyměňujeme své názory :)

A chytřejší ustoupí.

Přesně tak.

 


1x
avatar maky

Někdy se dohadujeme, neboť občas manžel nechápe, co mu říkám...a naopak. Čím to asi je, to se mi za 47 let nepodařilo zjistit. :-D

Také někdy nechápu co mi manželka říká. Někdy je to tak logicky absurdní, že to co říká, myslí, tak jak říká a marně hledáte nějakou logickou souvislost. No čím to asi bude? :-D

Už na začátku debaty doma můj manžel řekl, že jsem to vůbec neříkala. Příště opakoval, že to on neřekl. Opakoval to už tolikrát a to klidně už dva dny poté, co náš hovor o něčem proběhnul, nevěděl nic.. Nejde přitom o stařeckou demenci, je tak nesoustředěný od 30 let, celou dobu, co se známe.
Pokud muž neposlouchá, co řekne druhý, ani to, co řekne on sám, nemůže rozumět tématu hovoru.
Nestává se to u nás často, ale hned je jasné jaký hovor k němu nějak nedorazil.
To nebude o nelogice, ale o tom, že někdo neslyší. Nebaví ho téma.

 


1x
avatar nikc
Moje rodiče se hádali každý den. Vždy si něco táta našel. Kvůli nepořádku, vaření a že je máma líná, což vůbec nebyla pravda. A když se nežádali, tak otec zle a nenávistně koukal, což nebylo lepší. Jinak komunikovat ani neuměl. Ale venku na cizí lidi se usmíval a měl výraz hodného, milého člověka, pro které by se rozdal.
doplněno 02.08.20 10:21: Pardon, nehádali místo nežádali. :-D
doplněno 03.08.20 09:23: Vyčítal mámě, že kouří. Přitom sám kouřil. A že pajdá a nebyla to pravda. Hrozný chlap to byl.

 


0x
avatar ferax

Nehádáme, pokud se lidi hádají, není něco v pořádku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]