Jaká je vaše oblíbená sladkost?

Od: odpovědí: 39 změna:

Jaká je vaše oblíbená sladkost? Pokud jste "pamětníci" jakou sladkost jste měli rádi jako malí, a už se neprodává? :)

39 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar majo78

ze zákusků mám nejraději špičku ale musí tam být hodně a dobrý aierkoňak, oplatku co jsem měl rád a zmizelo z trhu byly griliášové vlnky

Jj, vlnky super :)

špičky koňakové a malakov-dort

 


2x
avatar marunaa

Větrník, mňam a hořkou čokoládu*palec2*

marunaa, přesně *palec*. Ida

 


2x

Maminka nám dělala boží milosti.

 


1x
avatar nikc
Prodávali se šišky jako oplatky. Dělali se jahodové, kakaové a vanilkové. Před 30 lety a více se to prodávalo. A pak nevidím ty modlitbičky z perníku. V Pardubicích je ale měly.
doplněno 30.07.20 17:14: Miletínské modlitbičky to jsou. V Praze a okolí je nevidím prodávat..
doplněno 30.07.20 19:05: Já mám držet dietu, tak je dobře, že už to není.

 


1x

Atlasky, Bari mandle, arašídová kolečka, Lomnické suchárky..je jich víc, jen si vzpomenout *nevi*

Jaká je vaše oblíbená sladkost?
Jaká je vaše oblíbená sladkost? #2
Jojo, lomnické suchary byly hrozně dobré. A měly hezkou krabičku.

 


1x
avatar maky

Jako holka jsem milovala "mejdlíčka", sekaný turecký med a cukrovou vatu. Poslední dobou si kupuji linecké rohlíčky, ze sladkýkch jídel peču často "žemlovku" i přesto, že ji děd odmítá. ;)

Mamka si taky stežuje, že to taťka nechce. Ale já ji mám moc ráda.

 

31.07.20 08:31

1x
avatar axus

Zelená...

 


0x

U mne to vyhrává stále čokoládová Deli. Případně oříšková, když není čoko.

Čokoládová Fidorka se nám už zkazila.

Vzpomínkové potraviny a sladkosti, počínaje mejdlíčky a Fialkami, se tady už minimálně jednou v minulosti řešily.

 


0x
avatar clas

Vitacit, arizonky a zelatinove hady.

 


0x
avatar babkazov

Já jsem milovala špalky. Ty dlouhé, co se ocucávali postupně i ty široké a krátké, které se strčily za tvář a byl probém je přendat na druhou stran, protože rozežraly tvář zevnitř až do drsna a bolava. :-D A také Žužu. ty maličké v jemných barvách. Už dělají jen větší. :-D A karamelky, do těch, když se kouslo, nešly z nich zuby vyndat, otevřít pusu. *palec* A v krabičce mraženou pěnu, ovocnou dřeň.

 


0x

V cukrárně kokosové bezé se šlehačkou. Doma borůvkové knedlíky.

Jako malí jsme měli rádi mejdlíčka, sučuk, žužu, fialky, eskymo a pendrek.

 


0x
avatar etana

S diabetem od mládí si sladkosti moc dopřávat nemohu, ale jednou za rok, na narozeniny si dávám bezé roládu s pravou šlehačkou. Tomu prostě nedokážu odolat.

 


0x
avatar jezevec
Jako dítě jsem miloval Margotku, dneska se to nedá žrát, je totálně bez kokosu a jen samej cukr. Teď je můj favorit hořký Toblerone, Jelly Beans a Reeses.

 


0x
avatar elisa24

Raw tyčinky.

 


0x

Kdybych měla vyjmenovat, co všechno sladkého mi chutná, to by bylo dlouhý počteníčko:-D

Shrnout se to dá na cokoliv čokoládového, ale je toho dost. Momentálně jsem zaměřená na Bounty. Dřív jsem zbožňovala klasiku: Margot, Kaštany, Kofilu, Rumbu, Koka sušenky, Rumovky, Peperminky... Teď je to jen něco, co vypadá stejně, ale s původní chutí to moc společného nemá. M.

 


0x
avatar lidus

mejdlíčka, hady, turecký med s mandlemi, pendreky, lesněnky, studentská pečeť. Dnes Tofife, studentská pečeť ale už je jiná jak bývala, mandle v čokoládě a skořici.

 


0x

Je zvláštní, že padělky kdysi výborných sušenek, tatranek, tyčinek jsou dnes hnusné. Krom toho, že váží třetinu a stojí x-násobek ..

 


0x
avatar suzymon

Kdysi jsem milovala "fialky". Vypadaly jako fialky, barvu měly jako fialky a voněly a chutnaly jako fialky. Za korunu kornout, v Sedražicích u pana Sladkého, který je uchovával ve veliké plechové dóze a když vyprodal, tak prodával i tu drť, za pár haléřů. Tak tuto laskominu už nikde nikdo nesežene. A to mi věřte, neboť já jsem hledala i v cizině a nenašla. Ty rádoby "fialky", jsem samozřejmě sehnala, ale podoba byla pouze v tom, že to byl fialový bonbón ve tvaru fialky. Chuť pouze sladká,nic víc. A to jsem tenkrát zaplatila hodně, protože to byla údajně nějaká výroba, která nebyla industriální. Nějaký soukromý výrobce. Nebylo to v Čechách. Pak jsem začala pátrat a zjistila jsem, že ta pravá fialková esence už je nedostupn á a je nahrazená umělou chemickou esencí. A tu informaci už nenajdu ani teď. Teď klidně fialkovou esenci prodávají, ale to, že je to umělý produkt, to zamlčují. Něco jako rumová esence a tak dál.

 


0x

Čokoládový větrník. Za ten bych položila život :) Pokud budete mít cestu do Vysokého nad Jizerou, funguje tam cukrárna "U Bachtíků" Všechno tam dělají opravdu z másla a šlehačky. Neskutečný žrádlo...Tak jednou za dva měsíce skočíme s manželem na motorky a těch 60km si zajedeme na " Bachtíka "

Díky, conconi, píšu si. mám taky pár TOP cukráren.*placni*

 


0x

Pamatujete někdo na Želé pomeranč a citron ve tvaru měsíčků v podlouhlé vysunovací krabičce? Bylo i potažené čokoládou, ale to mi tak nechutnalo.

Pamatuji ale to se nedá koupit jenom u nás. Jinde ve světě to všude mají. U nás to želé prodávají také, nejvíc na Vánoce, ale je to nedobré a nechápu proč u nás šidí i výrobu takového jednoduchécho cukroví. Ale asi k tomu mají důvod a jde zase jenom o peníze. A přitom to není vůbc levné, ta krabička toho vánočního želé stojí přes 100 korun a je to hnus. Ale já jsem to želé které popisujete viděla zrovna minulý týden v jednom obchodě, který občas v Německu vykupuje potraviny kterým zakrátko vyprší doba trvanlivosti. Když jsem to viděla, tak jsem si také vzpomněla, že kdysi to bylo u nás běžné cukroví. Ale na sladké moc nejsem, tak jsem to nekoupila. Ale schválně se kouknu, jestli je ještě budou mít až tam půjdu a koupím je.

Viděla jsem to nedávno, ale mně se zdá, že to je nějak víc polepené cukrem a to želatinové jakoby tenčí.

 


0x
avatar aja1946

Lindt hořká s chilli, doslova ujíždím.

 


0x
avatar marianda

Kdybych to vzala stručně, tak by to stejně bylo na dlouho. Všechny závislosti jsem snad porazila, ale s touto jsem to vzdala. Takže co se týče zákusků, mám nejraději ty velké větrníky, indiány, laskonky, punčové řezy a vše ostatní.
Oplatky mám ráda moc, pokud možno citronová náplň. Pamatuju griliášové vlnky, ty byly asi nejlepší. Polomáčené, žloutkové věnečky, esíčka. Taky jsem měla ráda arabesky, želé co jsme dávali na vánoční stromeček. Lázeňské oplatky.
Z dnešních věcí, co se prodávají tady, mám nejraději Oreo světlé s citronovou náplní a potom Reeses ve všech podobách, to pak nezůstane nic.
Nejlepší pečená dobrota je koláč ze sušených hrušek. Mám taky ráda všechna sladká jídla, především nudle s mákem a krupici.


doplněno 05.08.20 02:36:

Ještě jsem si vzpomněla na takové měkké maličké bonbony, byly růžové a takové jahůdky. V průhledném sáčku, ale už si nepamatuju jak se jmenovaly.

Dále jsem si vzpoměla na kulaté sušenky bez náplně, obalené v hrubém cukru. Byly zabalené v zelenomodrém obalu. Kdysi... dávno. Ty byly výborné

marianda, ta kolečka obalené v hrubém cukru jsem také milovala, myslím měla uprostřed dírku, ale ten název, to bude problém. :-D

Možná to byly "Arašídové věnečky"? :)

 


0x
avatar suzymon

Tak jsem si to všechno přečetla a zjistila, že to všechno, co je zde vyjmenované se prodává pořád, ale už to nikdo ani nepozná, protože dneska už nejsou žádné státní normy, jako tomu bylo dříve, nikdo nikoho nehlídá a každý výrobce se snaží co nejmíň investovat a co nejvíc vydělat. A tak to prostě šidí kde se dá, aby mu zůstal co nejyšší zisk v kapse. Proto už nic z těchto potravin nekupuji a když mám chuť na sladké, tak si koupím nějaké sušenky, které nebyly vyrobeny v České republice. Někdy seženu v tom obchodě co dováží potraviny z Německa. A to si pak koupím dvě tři balení do zásoby, protože tolik toho zase nesním, tohle mlsám málokdy, tak mi to vydrží na hodně dlouho.

 

 


0x
Větrníky kde byly tři druhy náplně a staly 5 Kč ,dal pak pendreky,benátské tyčinky,hořické trubičky ty dnešní nestojí za nic,Kofola,Milena,dělí čokoládová,ovocné karamelky,bylo toho dost jen si vzpomenout

 


0x
Vlnky,Mila,Horalka od sedity,Kinder bueno,Jakáloliv bílá čokoláfa,samotné granko...Je toho spoustu

 


0x
avatar jethro

Indiánek, nebo ještě lépe koňaková špička.

 


0x

Vanilkové rohlíčky nebo linecká kolečka s jahodovou náplní.

...

Z dob mládí Vlnky. Po přechodu Opavia do Polska jako Mondeléz zrušeno... prooooooooč!?*nevi*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]