Cítíte se být vlastencem?

Od: ® odpovědí: 41 změna:
Cítíte se být vlastnecem, hrdým Čechem / hrdou Češkou? Na co jste případně hrdí? Kde je hranice mezi nacionalismem a vlastenectvím?
41 odpovědí na otázku

 

 


5x

Jestli být vlastencem znamená, že mi vadí, když pořád někdo remcá a tvrdí, že tráva je jinde zelenější... Tak ano, jsem vlastenec. M.

 


4x
avatar axus

Jednoduchy test vlastenectvi.

Mnoho statu, ktere neumoznuji dvoji obcanstvi, pri zadosti o obcanstvi pozaduji zreknuti se vernosti k puvodni zemi.

Pokud se nad takovym pozadavkem zarazite, ze by se toto po vas chtelo vuci CR, pripadne si predstvite, ze byste nekdy proti CR meli pozvednout zbran pri sluzbe nove vlasti a prici se vam to, pak jste vlastenci. I kdyz treba jenom nekde hluboko uvnitr a v beznem zivote se tak necitite.

V opacnem pripade vlastneci zrejme nejste.

S krasou prirody, hokejem , pivem a politikama to zase az tolik nesouvisi.

 


3x
avatar jezevec

Česko je krásný. O tom žádná. Ale nechápu, kdo může být na tuhle zemi hrdý. Nebo se snad někdo může pochlubit tím, že pochází z republiky, kde vládě šéfuje bývalý člen zločinecké organizace a trestně stíhaný estébácký fízl podezřelý z milionových podvodů? Kde se prezident ožere tak, že skoro poblije korunovační klenoty? Kde prezident poklonkuje totalitním režimům, vystupuje na schůzích komunistů a členové vlády dělají na letišti pukrle, když konečně dorazí za nehorázný peníze nakoupený, předražený a nekvalitní ochranný pomůcky? Z republiky, kde oligarcha ve střetu zájmů ovládá nejčtenější a nejposlouchanější média, kde se "zaklekává" na jeho odpůrce, kde se může stát ministrem spravedlnosti člověk s diplomovou prací o chovu králíků (nota bene opsanou), ministrem zdravotnictví zkrachovalý zpěvák a ministrem obrany někdo, kdo podle svých slov nastudoval vojenkou problematiku na internetu?
Díky, ale za tohle se normální člověk spíše stydí...

No, zapomněl jste na toho ožralu kulisáka a restitučního podvodníka ...


A to obhajuje Bureše?

Doplňuji seznam. Jo a ještě ten zmatený dědeček, co bloudil po hradě a mumlal "jsem ztracen" (teda ajemlost). A ještě nám v rádiu doporučoval, abychom se umývali ..

 


3x

Ano, jsem vlastencem. Proč? Krásná země, jedna z nejbohatších na světě, skvělé zdravotnictví a solidní sociální systém, statisíce mimořádně schopných a pracovitých lidí. Masové vlastenectví tiše závidím např. Polákům a Rusům. Na takovou úroveň se bohužel nikdy nedostaneme.

 


2x

Myslím, že to lze pojmout, jestli jste hrdí na svou vlast a ne na politiky.

Ano, jsem hrdá na naši krásnou vlast, kterou ale postupně někde místně devastují /velkosklady, soláry/. Ale opět, záleží na lidech. Je mnoho oblastí, kde to jde jenom k lepšímu /Milovice/.

Jinak nebude existovat stát, kde byste poznali hlouběji politiky a jejich historii, abyste na někoho něco nevyšťárali, který by měl takovou životní a pracovní historii, aby byl čistý jak lilie.

Já to až tak nesleduji, ale třeba o Obamovi se tvrdilo, že nikdy nepředložil potřebné doklady - rodný list, protože podle něj by bylo zřejmé, že se prezidentem USA nikdy, podle tehdejších platných zákonů, nemůže stát.

O ožralovi Junkersovi snad víte, jak se motal, zakopával, poplácával po tvářích, urážel v opilecké stavu.

 


2x

Dnes vyšel článek, kde se pan Vondruška vyznává k vlastenectví.

Myslím, že takhle to máme nastavene skoro všichni.

Samozřejmě, kdo si pomohl, komu nasypala EU vrchovatě do žlabu, bude pomýšlet trošku jinak.

pravyprostor.cz/...

________________

Ten nacionalismus měl podobný význam. Ale nějaký chytrý mozek mu dal jiný význam, jinou nálepku a je to všechno špatně. Zrovna jako v jiných věcech.

Pravda není, je to lež a lež je pravda, prostě se na těch vysokých školách učí, jak oblbnout národ-lidi, jak dát dříve jasným věcem, slovů, jiný nádech, opačnou hodnotu.

Nedejme se, mluvme jasně a srozumitelně, označujme věci pravým jménem, nenechejme se zahnat do kouta výpady a falešným obviňováním.

 


0x
avatar etana

Ráda tady žiju, ale vlastencem, natož hrdou Češkou se necítím. Na co by asi měli být Češi hrdí? Můžou spokojeně žít, chovat se slušně, obdivovat krajinu, historii, architekturu, přírodu, ale to bohatě stačí. Kdyby nás napadl nepřítel (ne ten, na koho ukáže nějaký politik, ale skutenčně někdo, kdo chce škodit), pak bych bezpochyby udělala vše, co je v mých silách, abychom ho zahnali, ale ne kvůli hrdosti.

 


0x
avatar joudic
ne, stydim se za svuj puvod, dokonce si zmenim letos jmeno...

Opravdu? Jako na nějaké cizí?
ano krestni na to jak mi stejne vsichni rikaji a prijmeni skoro stejne, jednodusejsi na vysloveni, jako rodina v Anglii. Nicmene budu zit v Asii az skonci korona, nechystam se tady trapasit s cizim jmenem ;)

 


0x
avatar suzymon

Ano, byla jsem kdysi dávno na určité osobnosti mého národa hrdá a hrdě jsem se hlásila k tomu, že jsem také Češka. Ale pak mne to přešlo. Teď jsem tady chvilku přemýšlela, na koho bych asi tak mohla být hrdá, třeba z politické branže, nebo i umělecké a nikdo mne nenapadl. A kdybych se dnes ocitla ve jstejné situaci jako tenkrát, tak bych teda byla hodně skromná a raději bych moc nezdůrazňovala ke kterému národu patřím. Ale určitě jsou mezi námi ještě lidé, kteří patří k elitě národa, ale mám obavy, že většina už jich bude nad hrobem. Ty novodobé milionáře, které u nás máme, mezi elitu jaksi nepočítám, protože o penězích to není. A takových je všude dost a všude je mají. Přesto všechno ale svou vlast ráda mám, jenom nevím jak bych to zdůvodnila.

ono se casto stava ze czechoslovakia, to mi treba nevadi

 


0x

Jsem hrdý Moravák !

 


0x

Bohužel symbol "vlastenectví" dnes ovládají tyhle kreatury, u těchto individuí je třeba hledat hranici mezi nacionalismem a nacionálním bolševismem. Obě velice nebezpečné uchylky.

Cítíte se být vlastencem?
Cítíte se být vlastencem? #2

Vlast, kterou nesmíte bránit, není vlast ..

Tak naštěstí u nás hrdinným vlastencum toto právo nikdo neupírá.

reflex.cz/...

Se asi spletli, ne? Nacisty propagují jiní. Ti co naši vlast chtěli a chtějí zlikvidovat a prohloubit její podrobení Říši ..

 


0x

Tak osobně dávám nacionalismus do stejného ranku jako náboženství. Prostě dělí lidi na stáda (kdo není s námi je proti nám) . Je velice výhodný pro politiky (ovládání lidí) . A především brání mobilitě a zpusobuje chudobu - malý trh (vysoké náklady)

 

Ekonome - proč je zboží na tržnici levnější a kvalitnější, než nadnárodních řetězcích? A proč v nadnárodních řetězcích je u nás zboží méně kvalitní a dražší?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]