Polsko a ceny?

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den. Dříve se jezdilo do Polska na trhy. Ceny masa a jiného byly podstatně nižší ne u nás. Dnes je sitvace jeká vyplatí se ještě za nákupy? Máte možné zveřejnit ceník a porovnání cen u nás? Děkuji.

5 odpovědí na otázku

 

 


1x

Nevím, kde babajaga nakupovala. Musí se pouze na trh, zelenina i ovoce je tam nejméně o 20% levnější než u nás.

 


1x

Před týdnem mi známí dovezli (objednala jsem si u nich) 1 kg 30% Aidamu na smažení. U tohoto polského jej nemusíte 2 x obalovat a nikdy se nerozteče. Kilo stálo 80,- Kč.

V letáku z Bily jsem letmo zahlédla Aidam 30% za 99,- Kč/kg, jeho kvalitu neznám.

 


1x
avatar totak
Trochu podražili, je to znát hlavně na těch polotvrdých sýrech typu Krolewski. Ten už stojí asi 150kč ale u nás je za 180 když je v akci takže se i tak vyplatí. Gouda ale zdražila jen o 10 Kč na kile. Beru řecké jogurty, klobásy mleté maso a pečivo. Dcera si nechává vozit ve velkém plenky Dada s tím, že jsou lepší než pampers. Dost utratím v lékárně, manželka vydrancuje zahradnictví a textil market. Dojdeme pokecat za známým do zverimexu a udělat mu tržbu
Brambory okurky a cibule jsou letos trochu dražší než loni takže jsme je nebrali.
Akorát mě koróna naštvala, protože zkrachovaly obě masny, kam jsem rád chodil na klobásky sýry a paštiky. Beruška je sice celkem levná ale na domácí klobásy to nemá.

 


0x
avatar babajaga

Poláci vidí, že je o jejich zboží zájem a tak, samozřejmě, "upravují" ceny. Byla jsem tam na podzim, třeba sýry byly cenově srovnatelné s cenami u nás. Měli tam pěkné klobásky, suché salámy, ale také hodně drahé.

Překvapilo mě, jak drahé tam měli ovoce a zeleninu. To bylo vždycky v Polsku za hubičku. Ceny si už nepamatuji, ale vím, že jsem vyvalila oči nad cenou obyčejných brambor a cibule.

Spíš než ceny tam je některé zboží zajímavé. Třeba ženy vyhledávají jejich sušenou smaženou cibuli pod maso. Já to nekupovala, ale šlo to na dračku. Jinak tam mají levné maggi do polévek, litrová láhev za 20 korun, stejně tak i citrónový koncentrát. Ale kdo ví, zda to má s citrónem něco společného. Koupila jsem za dvacku velkou sklenici majonézy.

Je to spíš takový výlet. Oblečení mají hodně, svetry, bundy, společenské šaty, boty a další. Ale to člověk nepotřebuje až tak často. A myslím, že nyní, v období koronaviru, budou ty ceny ještě vyšší, jako všude. Jaga.

 


0x

V Polsku na nákup jsem nebyl už asi více jak půl roku. Nevím jak je to tam nyní, ale cenově mi to připadalo spíše na stejno jako u nás v Česku a některé věcí i trochu dražší. Kupoval jsem tam např. med a 400g sklenice mne vyšla na nějakých +/- 95 Kč což si myslím, že je dost. Byl to ale docela kvalitní med ze soukromé včelí farmy kupovaný v jejích firemním stánku. Mají tam docela dobré klobásky a salámy které jsou cenově srovnatelné asi jako u nás, ale připadají mi být chuťově o trochu lepší než ty naše české. Každoročně jezdím koncem října do Polska na kytice na hroby na svátky zemřelých a i když cenově to vychází přiblížně nastejno jako v Česku tak tam mají velký výběr a dobře se to tam nakupuje. Kdysi se oplatilo jezdít do Polska na benzín nebo naftu do auta, ale nyní už to tam asi vychází nastejno jako u nás. Před 2 léty jsem na polském Allegro koupil holicí strojek a vyšlo me to oproti Česka o 500 - 1000 Kč levněji, ale musel jsem si pro to zajet na poštu v jednom polském příhraničním městě kde jsem si to nechal zaslat. Na polských příhraničních tržnicích se dá především u některých stánků s oblečením a botami i trochu smlouvat cenu a dá se tak ušetřít někdy i několík stovek Kč. Ono také záleží na kurzu za jaký se změní nebo přepočítá při platbě kartou zloté na Kč a na tom jak daleko má kdo do toho Polska.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]