Jak mluvit s mrtvým

Od: Datum: 20.03.13 19:49 odpovědí: 36 změna: 03.10.15 22:45

Nevíte o někom kdo umí mluvit se zesnulými?Nebo nějaké knížky o tom?Hlavně né trapné vyvolávání duchů,jako to dělá spousta lidí pro pobavení.Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.13 19:51

www.carovani.cz

Od: mida*
Datum: 20.03.13 20:13

Děkuji

Od: buss®
Datum: 20.03.13 19:53

Myslím, že je to zrovna tak trapné, jak to vyvolávání duchů.

Datum: 20.03.13 20:03

Možná si to někdo myslí a možná někdo né,ale když člověk přijde o to nejcenější co na světě měl,tak ho napadá spoustu věcí a hlavně otázek...:(

Datum: 20.03.13 19:59

Dřív to uměli v Rusku.

Dovedli mluvit se zemřelým ještě tři hodiny po smrti. Mělo to jen jednu malinkou chybičku...mrtvý neodpovídal.*smich**smich*

Jinak...to je zase otázka...*zed**zed**zed*

Od: nifee
Datum: 03.07.14 13:44
Vysmech a vtipy. Jen hlupak odsuzuje.pokud v nic takoveho neverite nepiste sem. Jsou tu lide kteri ve svem zoufalstvi hledaji aspon i takovou utechu. Nekomu je treba jedno ze lude umiraji ale pokud vse prozije na vlastni kuzi pochopi ze nejhorsi na tom je ze nevite co ze to prece nemuze byt tohle konec. Zoufalstvi bolest a beznadej myslenky na to zda verit ci ne.
Od: ladaadal*
Datum: 20.03.13 20:00

Mluvit s ním může v podstatě každý, kdo se nachomýtne v jeho blízkosti. Bohužel mu dotyčný většinou neodpovídá, takže se nedá mluvit o živém dialogu. V márnici bývá dosti mrtvo.

doplněno 20.03.13 20:01:

Skara, Jenyk mě předběhnul.*smich*

Datum: 20.03.13 20:03

Ja otazku chapu, nevidim na tom nic podivneho. Ale neni to tak jednoduche. S mrtvym si nikdo nepopovida. Cetl sem ze lidska duse po mrtvych dokaze komunikovat, ale ne tak jak si myslis. Nedokaze ti odpovidat na otazky ze sveho minuleho zivota, nepopovidas si treba s mrtvou rodinou. Dokazi odpovidat co se zivota a sveta tyce, nic ale hmotneho.

Tak sem to vycetl a posilam dale.

Datum: 20.03.13 20:13

Je mi jasné že si s ním už nepopovídám jako když byl mezi námi živými,pořád si s ním povídám,když jsem doma tak na něj mluvím jako kdyby byl tady,já jen chci vědět zda se ma dobře atd...aspoň nějaké knížky si přečíst o posmrtném životě...

Datum: 03.10.15 22:36

Přečti si Život po životě.

Datum: 20.03.13 20:08

Opravdu samé dobré rady,že jsem tady vůbec šla a na něco se ptala...kdo nezažije nepochopí...

Datum: 20.03.13 20:15

hele asi tak... pokud to není životně důležité tak se to nemá dělat,... mrtvé mame nechat mrtvými... pokud se tě sami neepokusí kontaktovat... jinak ono nikdy nevíš když vyvolávaš, jestli komunikuješ fakt s tim tvym příbuzným, nebo si z tebe někdo dělá prdel.. ale pokud na tom trváš-odkaz jsem ti dal... tam je plno lidí co se tím zabývá aktivně...

Datum: 12.04.13 20:24
memu dedovi zemrela v 88 letech jeho barborka na srdecni mrtvici. kdyz lezela v rakvi na dvou zidlich v pokoji,sedel deda u ni a povidal si s ni. rikal nam: "podivejte se, jak je ta moje barborka krasna,je jako nevesta..." po pohrbu za ni chodil kazdy den na hrbitov popovidat si s ni. za 5 mesicu sel za jeho barborkou.bylo mu 92 let.(kdo chce porozumet, porozumi...)
Datum: 20.03.13 20:21
Divila byste se kolik je tu lidi, kteri prisli o nekoho blizkeho.. Beru to tak, ze kdo mel bolesti, ted uz ma klid a je mu dobre. Mluvte o sve ztrate s blizkymi, pomuze vedet, ze i ostatni maji stejne pocity a myslenky a lepe to pomuze se s tim smirit. Vse zahoji az cas i kdyz nikdy nezapomenete, zustanou jen hezke vzpominky.
Od: buss®
Datum: 20.03.13 22:21

Vy nechcete pochopit, že je to nesmysl, věnujte se něčemu smyslplnému.

Od: kulik*
Datum: 20.03.13 20:48

zkus pohledat nějaké důvěryhodné médium. určitě se někdo takový najde.

Datum: 20.03.13 20:51

Dela se to tak, ze si clovek nachysta penize jako na dovolenou, a vyhleda si nekoho, kdo to umi tak perfektne zahrat, aby to nepusobilo trapne pro ty, kterym pripada trapne vyvolavani duchu, ale mluveni ze zesnulymi uz je v poradku :) Ti se pak snazi presne odpovedmi strefit do noty tazatele, ktery se nevyrovnal s umrtim nekoho blizkeho, a uzivit vlastni rodinu jako kdokoli v kazde jine profesi :)

Datum: 20.03.13 21:22

Měl jsem kolegu, který se jmenoval Honza Mrtvý. Pokecali jsme si docela dobře. Už to nejde - Mrtvý je už několik let mrtvý.

Datum: 20.03.13 21:59

Dobrý večer. V žádném případě se vás nechci dotknout, chápu, že je vám smutno za člověkem o kterého jste přišla ale věřte mi, že vyvolávání mrtvých je podvod a hra s psychikou nalomeného člověka a za nehorázné považuji to, že si to to médium nechá vždycky dobře zaplatit. Nevracejte se, žít musíte dál a místo s mrtvým zkuste mluvit s těma živýma.

Datum: 20.03.13 23:47

S mrtvými mluvit nelze a to ani "v duchu". V určitých situacích však komunikace s nimi pravděpodobně možná je. Ve snech, nebo na rozhraní spánku a bdění. Zásadní problém je v tom, že možná po mrtvém zůstává něco nazývané většinou "duše", ale spojit se s touto "duší" zcela vědomně není možné. Všechny tzv. média jsou jen sprostí podvodníci.

Je to podobný problém jako komunikace pomocí telepatie. Té také nelze vědomně dosáhnout, protože naše vlastní myšlenky jsou tak silné, že "překryjí" slabší myšlenky, které bysme jinak vnímali z okolí. Je to stejný princip, jako když začneme řvát nebo si pustíme rádio. V tu chvíli už neslyšíme, co říkalí lidé v okolí. Velice známý je případ muže, který po úrazu hlavy a poškození mozku najednou začal "slyšet" myšlenky lidí z okolí - prý díky tomu, že aktivita jeho vlastních myšlenek byla následkem úrazu hodně potlačená. Bohužel už následně nebyl schopný normálního života.

Na aktivní komunikaci s mrtvým zapoměňte. Možná se s ním někdy potkáte třeba ve snech - ale to nelze nijak přivolat. Buď to přijde, nebo nepřijde. Každopádně mít starost, jak je Vašemu zesnulému po smrti je zbytečné, na to co se asi pravděpodobně děje s "duší" po smrti nemůžeme aplikovat naše měřítka.

Datum: 21.03.13 01:10

Zavolejte na 1188. Tam ví všechno ;)

Datum: 21.03.13 06:49

Jestliže máte pocit, že se dá s mrtvým mluvit, nedělejte to! Nechejte ho jít! Nedržte ho tady! Jestli tohle, co si myslíte funguje, musí to být pro něho strašné. Chtít odejít a vy ho držíte. Dejte mu pokoj! Nechejte mu na výběr. Buď s vámi promluví nebo odejde. *stop*Já si myslím, že mluvit s mrtvým nelze, ale jestliže vy máte jinou myšlenku a jste o tom přesvědčená, víte to, tak to nedělejte! Ponechejte to na jeho vůli!

Datum: 21.03.13 07:45

Přesně to jsem chtěla napsat taky. Třeba můj táta. V životě to jednoduché neměl, čas před smrtí vůbec nic záviděníhodného, ještě k tomu chudinka sdílí jeden hrobeček s jeho tchýní, kterou celý život nesnášel a jen přišla na návštěvu, zdrhal. Bobek, z urny se zdrhá těžko. *zed* Takže jestli jeho dušička poletuje někde mezi nebem a zemí, ať svobodně poletuje. Nebudu a nechci ho vyvolávat, ať má aspoň po smrti klid, zaslouží si to! *jasne* (ale neříkám... pořád mám v sobě pocit, že tu je a chrání mě. Což nemění nic na tom, co jsem napsala a taky si myslím)

Datum: 21.03.13 08:59

Já tomu prostě pořád nemůžu uvěřit, že už není.Odešel zbytečně a náhle,doma ta samota,pořád si s ním povídám jako by byl tady,po jeho smrti se doma děly zvláštní věci,jako kdyby mi chtěl něco říct,nejspíš se loučil,ale já pořád cítím že tam je,chtěla bych ho pustit aby našel klidu,ale mé myšlenky jsou silnější...Tím že zemřel,tak jsem zemřela i já,pořád si kladu otázky proč zrovna on,proč takhle,a pořad jen proč a proč...:(Ano každý říká čas to zahojí,to bude dobré a bude líp...to není pravda,tomu já nevěřím.Čas nic nezahojí,s tímhle já se nikdy nesmířím,stím se budu muset naučit žít...:(ale díky za pár rad...Jak se někdo zmínil mluvit o tom s někym blízkým,nejde to,někdy mám potřebu o tom mluvit,ale někdy nemůžu,nejde mi ani chodit mezi lidi,mám pocit že musím být doma...Asi si říkáte ta holka je blázen co to tady píše...pro někoho možná jsem a pro někoho možná ne...jsem prostě moc smutná a zmatená...:(pořád si říkám že jen někam šel a že se za chvíli vrátí,ale bohužel se už nevrátí:(

Od: aus
Datum: 21.03.13 10:13

Dobrý den - prosím nedělejte takovéto pokusy. Minulost na současnost neproměníte. Mám tuto situaci za sebou . U druhých jsem to chápala jako, že ten život takový je. U sebe ne. Nemohla jsem se z toho vzpamatovat, probdělé noci, vedne chození po ulici - jen ne být sama, při potkávání dvojic pocit závisti /proč oni ano, já ne/. Zhubla jsem 16kilo. Po asi půl roku trápení jsem se nad ránem zamyslela sama nad sebou. Řekla jsem si -nic jsi nezavinila, musíš to zvládat sama a hlavně neskončit někde na psychiatrii. Vrátila jsem se k původním zálibám, našla si nové, prostě jsem hledala zaměstnání pro svoji hlavu. Už je to lepší, dodnes však nemám vystavené fotografie, nevyhledávám stará videa, ale přesto v povědomí s ním nějak komunikuji- to když se mi něco povede, když věci zvládám. Nemyslím si, že mi pomáhá, ale ta nutnost, když je člověk sám dělá někdy zázraky. Člověk když se nemá na koho spolehnout je nějak více nápaditý. Myslím si, že to v sobě poneseme celý život, ale už bez bolesti. Vím jak se asi cítíte, ale cesta po které se chcete vydat vám nepomůže.

Datum: 21.03.13 11:23

Já vím tohle už je navždy,už se to nezmění.Někdy si ráno říkám musíš se schopit a jít dál,ale někdy mi to nejde,uzavřu se do sebe,zavřu se doma,jsem tam sama a vzpomínám na všechno krásné co jsme spolu prožili,ale taky mi hlavě zase kolují ty samé otázky proč...Jsou to 2měsíce co odešel,zhubla jsem už 8kg,nechtělo se mi jít ani do práce,ale člověk musí.Když jsem byla v práci myslela jsem si že to bude lepší,ale naopak,už jsem chtěla být co nejdřív doma...Je to prostě něco hrozného co se nedá vrátit,musím se dát do kup a zase žít,ale nejde to,né teď...:(

Datum: 21.03.13 11:30

Já nechci být protivná, cítím s vámi, lituji vás, ale co myslíte, co by vám řekl ten, koho jste takhle milovala a stratila? Kdyby viděl, jak zahazujete dar, který jste dostala? Dar života. Nemyslím si, že by se mu to líbilo. *hej*Co rodina? Ti musí být z vás nešťastní. Udělala jste si v hlavě a v srdci kruh a pohybujete se stále jen v něm. Vystupte z něho *hej*

Datum: 21.03.13 12:52

Máte pravdu je to tak,vím to ale nejde to z toho kruhu vystoupit,nejde to teď :( jsem ráda že se tady našel aspoň někdo,kdo mi dal radu,nebo aspoň mi řekl svůj názor...Já už nemám nikoho,jsem úplně sama,už jen krásné vzpomínky...

Od: pt®
Datum: 21.03.13 13:10

"mindo", nezahrávejte si. Nehrajte si na Pánaboha. Živí patří k živým, až přijde Váš čas, odejte také mezi mrtvé. - pt

Od: iren
Datum: 22.09.15 16:37

Dobry den nechci nikoho desit ,ale moje dcera je od malinka velmi vnimana a umi komunikovat se zesnulymi.Nasi blizky ,ktery nam odesly jsou stale po nasem buku a pomahaji nam jit zivotem,at se to nekomu liby nebo ne.Medium tereza caputo,je uzasna ,zkuste se na ni podivat.Dekuji

Datum: 13.04.13 07:20

Jak mluvit s mrtvým? Stejně jako s živým, jenom Vám nebude odpovídat.

Tím nezlehčuji otázku, je to prostě tak. Umřel mi náhle táta, hodný, pracovitý, starostlivý, bylo mu 49, mně bylo 19. Příští rok to bude už 40 let. Prostě právě v době, kdy jsem ho nejvíc potřebovala. Hodně to změnilo můj život. Víc, než jsem ochotná si připustit.

V obýváku mám jeho velkou fotku. Krátce před smrtí se nechal v obyčejném tričku vyfotit na řidičák, moc chtěl ten růžový, měl ten látkový modrý. Už to nestihl. Tuhle fotku jsem si dala zvětšit a zarámovat. Dodnes, když si s něčím nevím rady, obrátím se k podobizně a ptám se: Co myslíš, táto?

Musím ale být v místnosti sama, jinak by si ostatní mysleli, že jsem pošašená. Takže to nijak nezavrhuji, na druhou stranu je pravda, že to nemá žádný význam. Mrtvý nepromluví, neporadí...Jen my živí si trochu ulevíme. Jaga.*plac*

Od: pt®
Datum: 23.09.15 11:23

Nedělejte to, mohla byste skončit na psychiatrii.

Od: krasula
Datum: 03.10.15 18:35

Mé tchyni zemřela kamarádka. Dozvěděla se to pozdě, bylo už po pohřbu. Tchyně byla nešťasná, že se s ní vlastně nerozloučila. Jedna paní jí poradila, ať doma zapálí svíčku / třeba u fotky zemřelé/ a všechno , co kamarádce nestihla říct, ať to při svíčce vypoví. Aby si představovala, že to kamarádka slyší... Žádné vyvolávání duchů. Žádný dialog s mrtvou. Já to chápu tak, že je to psychická pomoc pro onu pozůstalou / moji tchyni/, aby za sebou dokázala uzavřít společnou kapitolu. Aby si to rozloučení prožila.

Datum: 03.10.15 20:41

S mrtvými, konkrétně s mojí zesnulou maminkou mluvím celkem pravidelně při každé návštěvě hřbitova. Sděluju jí co je nového, jak tady na tom světě žijeme, jak občas zlobím manželku, ale odpověď od ní nečekám. Malinko, ale to je opravdu jen stotisícina promile věřím, že se na mně z nebe dívá.

Datum: 03.10.15 21:50

Ahoj já myslím,že když s milovanými mluvíme v duchu a srdcem,že nás tak nějak slyší a jejich část je pořád s námi,věřím tomu,a je to i takové uklidňující a hlavně zdarma a můžete se spoléhat jen na sebe a své pocity také mám zkušenost se sny ve kterých Vás mohou navštívit,mě pomohli knížky jako musela jsem zemřít apo.-případně andělské je to taková naděje,že našim milovaným je líp,klidně napíši i jiné knihy které se mi líbí,doma mám i knihu jak se spojit s drahými zesnulými od l.g.-s tou ale zkušenost nemám,díkybohu jsem ji zatím nepotřebovala a sama bych ztrátu zvládala dost těžko,ono chce hlavně všechno čas a přítomnost milovaných a pozitivních lidí kteří vás povzbudí-podrží,držím pěsti a upřímnou soustrast.

Datum: 03.10.15 22:45

Přečti si Život po životě. A úplně Tě chápu, tatínek mě zemřel v 37 letech a bratr ve 33 letech, tak vím co je to zármutek.A určitě ten smutek trvá nejméně 2 roky, pokud žiješ sama, tak ještě déle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.