Jak přemluvit rodiče?

Od: Datum: 18.06.13 19:21 odpovědí: 9 změna: 18.06.13 21:58
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak přemluvit rodiče, abych mohla zůstat na diskotéce do 12hodin. Minule jsem tam s kámoškama byla, ale právě, že jsem mohla jen do 11h. Docela mě to štvalo, protože otvírají až v půl devátý, ale stejjně se to tam rozjíždí až tak v devět a navíc všichni řikali, že až když jsme odjeli začala být hrozná sranda a navíc všichni tam.mohli zůstat klidně do dvou, jenom ja a moje dve kamosky jsme museli v jedenact :/ dokonce máme tuhle diskoteku na naměstí a já skoro na namesti bydlim, takže to mám asi 8minut domu. Prosím poraďte jak je přemluvit
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 19:24

Položme otázku jinak: Co tě přesvědčí (jak tě přemluvit), abys někomu dovolila něco, s čím nesouhlasíš?

Stejný postup použij v případě svých rodičů.

doplněno 18.06.13 19:25:

PS: "Všichni tam mohli zůstat do ..." není argument.

Od: vlasatec*
Datum: 18.06.13 19:25
Můžu se zeptat kolik ti je roků.
Od: palana*
Datum: 18.06.13 19:30
Je mi 15
Od: host
Datum: 18.06.13 19:36

V osm doma a děkuj rodičům za to, že mají rozum za tebe.

Datum: 18.06.13 19:36

až pochopí, že jsi zodpovědná a máš rozum (co ž je v tomhle věku dost těžké ukázat - nic osobního :) ) tak třeba trošku povolí.. bez odmlouvání a hádání souhlas s tím, že se vrátíš v jedenáct..po čase to můžeš zkusit do 12 a uvidíš.. ;) netlač na pilu, tvoji rodiče se prostě bojí. Jednou jim za to budeš vděčná. Je jasný, že by tě radši měli doma než aby si dělali starosti, kde ve dvě ráno lítáš s opilými lidmi...

Od: vlasatec*
Datum: 18.06.13 21:58
Tak to buď ráda že tam můžeš vůbec jít alespoň na chvilku.
Datum: 18.06.13 19:37

Asi to bude znít blbě, ale v 15 bych tě také nepustila. Sice ještě nemám děti, ale když vidím ty zmalované čtrnáctky a patnáctky v mini a síťovaných punčochách, tak se ani nedivím, že je někdo někde přefikne. 8 minut ti nezaručí vůbec nic, u nás byly kdysi dvě znásilnění v parku, obě do 8 minut chůze od našeho domu.

Ber to tak, že nemůžeš mít všechno hned - rodiče ostatních dětí jsou přinejmenším velmi, velmi benevolentní, že je takto pouštějí. A sice mi nebudeš věřit, ale mluvím z vlastní a ne tak dávné zkušenosti - jednou budeš rodičům vděčná. Že jsi nevyrostla jako ostatní holky ve slepici, kterou zajímají jen pařby, kluci a jak se ožrat a přitom má v 17 letech na xichtě tunu mejkapu.

Datum: 18.06.13 19:41

*palec*

Od: askmenow*
Datum: 18.06.13 21:20

Netlač na ně... zní to, že jsi na té diskotéce nebyla ještě mockrát, tak je nauč ti věřit. Až příště půjdeš, zase přijď domů přesně tak, jak jste se dohodli. A pak znovu... sama uvidíš, kdy ti budou víc věřit. pak popros o prodloužení. Ale nechtěj rovnou půlnoc, posouvej to třeba po půl hodinách.

Upřímně, já ve tvém věku taky musela být do deseti doma... a vlastně jsem naše tak nějak chápala. Zkus to taky. Netvrdím, že jsem byla ráda, často mě to štvalo... ale je to logické. Diskotéky jsou vážně občas docela nebezpečná místa, už mám pár let po dvacítce a někdy se radši klidím sama, když vidím, co tam k ránu opilí lidé vyvádějí. No a samozřejmě se rodiče i bojí, abys neblbla s alkoholem, nedej bože s drogami. Zkus je pochopit...

A to, že tam někteří kamarádi můžou být déle... tak je to vždycky, že někdo může víc a někdo míň. Ale povím ti dvě věci, které mě taky došly až o pár let později, než tobě. 1. spousta lidí tam možná nemůže být ani do těch desíti, jako ty. A sedí doma. Možná se za to, že tam nesmějí stydí a tak tvrdí, že mají jiný program, nebo že je to nebaví, ale věř tomu, že někdo z tvých spolužáků/kamarádů by určitě jít chtěl a nemůže. 2. Často rodiče, kteří svým dětem dávají dlouhé večerky, nehlídají je a všude je pouští, nejsou lepší rodiče. Naopak, jsou to často lidé, kteří se o své děti zas tak moc nezajímají. A proto logicky ani nebojí a neinvestují čas a nervy do toho, aby dětem vysvětlovali, proč něco nemůžou. Já vím, že si teď říkáš "k čemu mi to ale sakra je" - ale ono se to jednou ukáže, k čemu ti to je. Co mám okoukáno, právě ti rodiče, kteří se hodně strachují a často něco nedovolí jsou ti, kteří své dítě nejvíc podrží, když to potřebuje, nejvíc ho podpoří, když má nějaké trable. Záleží mu totiž na něm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.