Je tento obchod kvalitní?

Od: Datum: 18.06.13 17:53 odpovědí: 10 změna: 18.06.13 19:39

Dobrý den , chtěl bych si objednat tenisky přes internetový obchod - www.street-generation.cz/. Konkretně se jedná o tyto http://www.street-generation.…34-Boty-Supra-Vaider-style-12 . Jsem celkem zaskočen z ceny a bojím se aby to nebyl padělek a nerozpadly se hned při první nazutí. Tak jsem se chtěl zeptat , pokud už někdo objednával boty z tohoto obchodu , aby mi poradil. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pedro01
Datum: 18.06.13 17:57

nevím jestli je to padelek nebo ne, ale já si tam kupoval boty asi před půl rokem a zatím drží, takže bych se nákupu nebál

Datum: 18.06.13 17:59

Zde si můžete přečíst některé recenze.

http://obchody.heureka.cz/street-generation-cz/recenze/

http://www.nejlepsiceny.cz/in…ody/street-generation-cz.html

Osobně jsem měla Conversky z Aukra za 690,- bez krabice a jako málo nošené vydržely tři roky, než jsem je prodala - ve stále dobrém stavu.

U Vámi zmíněného obchodu mě nejvíc zaráží, že záruka za zboží je pouze 30 dní. Do toho bych asi nešla.

Od: mowla*
Datum: 18.06.13 18:20

Tento ´obchod´ není vůbec kvalitní - přečti si Obchodní podmínky a zjistíš, že kdekterý trhovec je solidnější - a ani u nejvýřečnějšího trhovce bych si nekoupil značkové boty.

Od: pedro02
Datum: 18.06.13 19:00

Tyto stránky se ale nezabývají prodejem, ale zprostředkováním., od toho se odvýjí i záruční lhůlty atp. Za odměnu vás zastoupí a vaším jménem objednají zboží v zahraničí. Tot vše.

Každý si musí sám přebrat, jestli chce levnější zboží s omezenou zárukou nebo zboží z klasickou dvouletou zárukou, ale také jednou tak drahé.

Od: mike4
Datum: 18.06.13 18:29

Vůbec nevím jak se mám rozhodnout. Někdo je chválí , někdo kritizuje a nechci zas zbytečně vyhodit 1500 jen tak. :/

Od: fiik®
Datum: 18.06.13 18:54

Podle mě je lepší zajít do obchodu a zkusit si ty boty jak vám padnou na nohu. Přece jenom to nejsou tenisky za 100Kč. Pokud máte v okolí někde nějaký obchod s botama tak si myslím že by je tam mohli mít. Ono po netu se blbě poznává jestli je to padělek nebo ne.

Datum: 18.06.13 19:07

Především nejde o obchod a v případě objednávky neuzavíráte kupní, nýbrž příkazní nebo mandátní smlouvu.

Paní Veronika Kopp-Křížová Vám za poplatek 200 Kč (jiža započteno v "ceně") zboží neprodá, nýbrž zprostředkuje. Paní Veronika Kopp-Křížová zboží neprodává, není jeho dovozcem ani jeho dodavatelem.

Protože nejde o obchod ani o kupní smlouvu uzavřenou na dálku, není podle mne možné ani vrácení zboží a odstoupení od smlouvy do 14 dnů...

Také bych do toho nešla.

Chcete-li zahraniční zboží, je podle mne lepší objednat u přímého obchodníka nebo výrobce.

doplněno 18.06.13 19:22:

Pro srovnání obchodní podmínky e-shopu (shodou okolností prodávajícího stejné boty)

Od: brixs
Datum: 18.06.13 19:28

Objednávání zboží ze zahraničí má svoje úskalí, proto můžete využít zprostředkovatele, který vám gaantuje, že po zaplacení zboží opravdu dostanete. Ono objednat naslepo z nějakých zahraničních stránek je snad ještě větší riziko než přes takovéhoto zprostředkovatele. Na netu je třeba milion podvodných čínských shopů, kterým pošlete peníze a zboží se nedočkáte.

A výrobce vám těžko zboží prodá, vždy to jde většinou ještě přes alespoň jednoho prostředníka. Neznám jedinou značku, která by např. vyráběné boty posílala z továrny přímo koncovému zákazníkovi.

Od: brixs
Datum: 18.06.13 19:31

Ano, tento shop má klasické obchodní podmínky, dvouletou záruku atp., ale také jednou tak vysoké ceny... Jak už tu bylo napsáno, je na každém, zda si koupí boty za plnou cenu s dvouletou zárukou anebo si je nechá přivézt za polovic ale s omezenou zárukou.

Od: mowla*
Datum: 18.06.13 19:39

Ale ano - já, v zásadě, nic jiného netvrdím...

Chci-li značkové boty, koupím si je u solidního prodejce (který nemá problém mi poskytnout i záruku ´hodnou´ dané značky). Chci-li ´jakékoli´ boty, pak je koupím u ´kohokoli´ - a pak se nedivím ničemu (přesně podle hesla ´čím víc pruha, tím líp Adidas´). *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.