Dneska ráno přišlo jaro

Od: Datum: 19.03.13 18:44 odpovědí: 10 změna: 29.03.13 13:18
avatar

Dobrý den, dneska jsem se probudila a všude sněhová pokrývka, asi 15 cm. Hned jsem, jako vždycky, dala na ohrádku k parapetu zásobu slunečnicových semínek a rozkrájela 2 jablka. A čekala jsem na každodenní strávníky - hlavně kosy, sýkorky a zvonky.

Najednou hrozný kravál venku, pískání, rvačka. Na parapetu se objevilo 7 rozcuchaných špačků. Přiletěli k nám, chudáci, za jarem a tady NIC! Za tu cestu asi pořádně vyhládli. A tak se pustili do mých stávajících strávníků. Vyhnali je všechny. A začali hodovat. Ani se mě moc nebáli.

Vyfotila jsem je všechny, ale mezi semínky byli špatně viditelní. Tak aspoň jeden snímek - když se situace uklidnila a volátka byla plná, jeden ze špačků mi zapózoval s kamarádem zvonkem.

Podívejte se, jak jim to spolu sluší. Teď mi jich bylo líto, přisypávala jsem jim během dne ptačí dobrůtky, ale až za nějaký čas budou hodovat na naší třešni, už je asi tolik ráda mít nebudu. *slunce*Jaga.

doplněno 19.03.13 18:48:

Foceno přes dvojité okno, proto není fotka příliš ostrá.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 19.03.13 18:49

No musíme doufat, že ty špačkové vědí co dělají a jaro opravdu brzo příjde. Někdy je lepší se řídit podle zvěře a přírody, bývají přesnější než meteorologové. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lentilkao*
Datum: 19.03.13 19:01

Loňský rok, touto dobou, natírala jsem na zahradě v tričku s tříčtvrtečním rukávem plot. Svítislo slunce, tráva měla svou obvyklou barvu. O měsíc později už jsem lezla v tílku na střechu, která byla docela rozpálená. Letos asi budu stavět sněhuláka ještě o letních prázdninách... Hezký den! A máte kosy a sýkorky pojmenované? To je Ferda...to Ferdice, když za Vámi obvykle létají?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:45
avatar

Lentilko, pojmenované je mám, ale asi se mi budete smát. Dokud k nám lítal loni jeden kos, byl to Hanibal. Jenže letos se jich u nás stravuje už asi 6 a jak mám poznat svého Hanibala, když jsou všichni černí?

Největší dlask je Tulipán.

A strakapoud, který k nám taky lítá, je Hitler. Nic ve zlém, nejsem fanynka toho lumpa, ale ta ulíznutá černá hlava a pod zobákem černý "knírek" mi ho připomíná. Kdyby, chudák, věděl, jak jsem ho ošklivě pojmenovala. :D Jaga.

Datum: 19.03.13 19:07
avatar

Jo už je za dveřmi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.03.13 19:24
avatar

Jaguško, ráno v Praze bylo o něco méně sněhu, ale zato pěkně mokrého. Vylezl jsem ještě rozspalý k autu okolo 7. hodiny, otevřel dveře abych si vzal smetáček a dveře zabouchl, abych si nemetl sníh dovnitř. Nevím, jestli po ránu nějak nemám cit, ale tím zavřením dveří jsem vyprovokoval lavinu, která mi spadla se stromu (pod kterým jsem parkoval) přímo za límec. Jarní budíček s představuji jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 19.03.13 19:27
avatar

Ptáci žerou jak zjednaní! Tolik, jako teď, toho za den nesežrali ani uprostřed zimy. A špaček se u nás taky asi před týdnem objevil. Netušil jsem, co je to zač, až jsem ho našel v jedné knížečce. Nevzpomínám si, že bych ho tu někdy viděl. Ale možná ho z větší dálky považuji za kosa.

Jinak vypadal jako velký pohodář. Kosáci se perou, i s hrdličkama na sebe dělají všelijaká gesta a zastrašují se. Když přiletěl a zobal špaček, kosák se zas tak zvláštně krčil a otvíral na něj zobák (což je válečný postoj, jak jsem vypozoroval ), ale špaček si ho vůbec nevšímal a prostě zobal dál. Kos potom znechuceně odletěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:49
avatar

Přidám foto, jaký ptáček chodí občas k nám do krmítka, hlavně na oříšky a loj.

doplněno 19.03.13 19:52:

Je to foceno přes sklo a když nebyl sníh, dnes je všude bílá peřina...již nevítaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.03.13 20:11
avatar

My máme krmítko na zahradě a koukáme z kuchyně z okna, jak ptáčkové přilítají naplnit volátka. Něco mají v krmítku, něco jim dáváme na zem, to spíš kosíkům, mají to pohodlnější. Zatím se slétavají, takže, ještě bude asi zima. Až si sami najdou, tak už nepřiletí. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 07:02
avatar

Předvčerem jsem slyšela špačka. Neviděla jsem ho, ale slyšela. Myslela jsem si, že jsem blázen, že si to jen namlouvám, jak chci aby už přišlo jaro. A ono je to pravda. Už jsou tu!*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 13:18
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.