Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Proč stárneme?

Od: proc odpovědí: 16 změna:
Být stále mlád-nesplnitelné přání? Proč musíme stárnout? Všechno živé postupně stárne, to je realita, ale proč vlastně to tak musí být? Co to způsobuje? Že by záření?

 

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

2x
avatar maky

Je to prostě opotřebení materiálu.

 

72mona3*
hodnocení

2x

Vezměte dokonalou fotografii a začněte kopírovat. Nejdřív originál, poté první kopii, pak druhou, třetí...vždy kopírujte tu poslední kopii. A už po deseti dvaceti opakováních uvidíte, že tento výtvor se od originálu liší. Je nedokonalý. Čím více kopií kopií pořídíte, tím to bude horší. A i takto se dá vysvětlit stárnutí. Naše buňky se tak dlouho kopírují, až nás tato nedokonalost zabije ;) M.

 

hodnocení

2x

Na této planetě to jinak nejde. Stárnou i kameny, i když ty mají "životnost" v porovnání s člověkem, "nekonečně" dlouhou. Ale kdo ví, jak to je na jiných planetách, o kterých my nevíme vůbec nic. Vesmír a jeho záhady jsou nekonečné a neprozkoumamé. Ale možná, že právě po smrti se posouváme někam jinam, ale když už tam jsme, není možné komunikovat s těmi, co jsou stále tady. Tak nezbývá, než se smířit s tím, co je nám dostupné. Také nerada stárnu, ale čím víc se blížím na tu "druhou stranu", tím větší mám pocit, že tím to nekončí...

Nakonec stále není ani lidský mozek prozkoumán. Dodnes vědci neví jak a co všechno v něm funguje. Ovšem, něco se ví, ale zdaleka ne vše. V přirovnání k jiným lidským orgánům, je mozek stále záhada.

proc
hodnocení

Přemýšlím podobně:), vědci říkají, že podstata člověka je v mozku, takže transplantací mozku do jiné hlavy by vznikl tentýž člověk jen v jiném těle. Možná jde jen o klon nebo nějaký mozkový čip, pro nás zatím tajemno *nevi*

Právě proto, že nevíme jak to s tím mozkem je, tak by ani tou transplantací nemusel vzniknout člověk stejného myšlení. Po chirurgickém zákroku by mohl klidně začít fungovat úplně jinak...

A pak, jak byste si to představoval? Přece transplantace je možná pouze do živého organizmu a v tomto případě by to musel být už narozený jedinec. A jakým způsobem by se rozhodovalo, komu by se mozek měl transplantovat, když by se jednalo o právě narozené dítě? V té chvíli přece nikdo nemůže odhadnout, jak se bude ten člověk vyvíjet. A k tomu, aby mu mohl být transpalntován jiný, "ověřený" mozek, tak by se musel ten původní přece vyjmout. A do starého těla, přece nemá smysl mozek transplantovat, bylo by to k ničemu, když jak víte, tělo stárne. To by museli umět naklonovat nějakého lidského tvora. A to už je v této době opravdu sci-fi. :)

 

hodnocení

1x
avatar babkazov

Prý je lidské tělo vyprojektované na nějakých 55-60 let. Většina z nás už "přeslujujeme". Nic není věčné. ;) Moc se mi líbí věta budhistického mnicha, holá hlava, oranžový lajntuch: Život člověka je jako kukaččina píseň nad úbočím hory.


doplněno 25.12.19 18:48:

"přesluhujeme"

 

hodnocení

0x
Jelikož je dotaz v diskusi, tak jsem toho názoru, že to způsobuje Putin a Čína.

 

rv*
hodnocení

0x

Ti, co nestárli, vyhynuli. A to proto, že se nevyvíjeli.

 

hodnocení

0x

Koloběh v přírodě. Jen dnes to lidstvo dost kazí, když udržuje při životě lidi, kteří už měli být dávno pryč.

proc
hodnocení

Čím je člověk starší, tím je taky zkušenější a moudřejší pokud mozek neonemocní. Některých mozků je škoda, aby umřely spolu se starou tělesnou schránkou, mohly by se transplantovat, možná časem :)

 

zebros
hodnocení

0x

Příroda to tak zařídila. Kdyby lidé nestárnuly, tak by ani neumírali. Byli by stále mladí, tudíž i zdraví. To by bylo fajn. Ale noví, další by se rodili a planeta by byla přelidněná, ale totálně. Jak by to potom bylo na Zemi.

 

pavelpavel*
hodnocení

0x

Čas. Čas který je součástí časoprostoru.

 

 

hodnocení

0x

Být stále mlád? A ve kterém roce života tento proces stárnutí zastavit? :) Já bych ho rád zastavil někdy teď..prostě po 40 roce života, kdy člověk už nasbíral nějaké zkušenosti, puberta je za ním a ví co chce a co ne a zdravíčko slouží výtečně. Ale ten věk bude mít asi každý jinde..v každém věku je něco dobrého.

Jinak pracuje-stárne celý vesmír, takže pochybuju, že jinde ve vesmíru tomu bude jinak. Spíš pak už jde jen o čas..v každém koutě vesmíru čas asik jinak pracuje. Ale jak už se ví, čas je jen relativní pojem:)

 

hodnocení

0x

Zkracování telomer - omezený počet dělení buněk.

Aby staré organismy neubíraly zdroje novým generacím a urychlil se tak vývoj.

 

pavelpavel*
hodnocení

0x

Opakuji : Časoprostor. Co třeba zrození a smrt hvězd?

 

idanova*
hodnocení

0x

Zdravím. Proč stárneme? Tak to bych taky ráda věděla. Že všichni ti kolem, to chápu. Ale proč, sakra, i já? *zmateny* Ida

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]