Jak velkou máte telku?

Od: odpovědí: 20 změna:
Mám teď TV s úhlopříčkou 80cm a chci koupit novou s T2, ale váhám, jestli není lepší aspoň 100 a víc. Jakou máte zkušenost s obrazovkou?
20 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jethro

Rada je jednoduchá. Kupte si tu největší obrazovku, na jakou vám kapsa (a prostor) stačí. 80 cm je dobrých tak do kuchyně nebo na chatu. Jako "hlavní" přístroj do obýváku bych viděl 55" (138 cm) jako minimum (pokud na ni máte).

 


2x
avatar 72mona3
Televizi mám jako vy. Tak akorát velikou, aby se za ní schoval kocour:-D
Větší nepotřebuji, stejně na ni koukám jen jedním okem. U větší jsem vždy měla pocit, že na ni špatně zaostřuji, nebo že je obraz deformován. M.

 


2x

81 cm. Větší nechci a kdybych měl dostatek pevné vůle, vyhodil bych i tuto. *vezen*

 


2x
avatar suzymon

V jednom pokoji mám 80 cm, protože ji mám na stolku s kolečkama a pořád s ní popojíždím tam, kam ptřebuji. A s velkou by to bylo dost nepraktické, bála bych se, že to převrátím. :-D No a v obýváku mám 108 cm. A ta úplně stačí. Ono také záleží na odstupu, teda odkud ji budete sledovat. Moc velká z bližší vzdálenosti vadí. Co se týče spotřeby, tak v tom velký rozdíl určitě není, bude se jednat o pár desetikorun za rok. Nakonec u každé televize to máte podrobně popsané, tak můžete ty parametry porovnat sama. Jestli máte možnost, tak si kupte tu 108, ta je myslím hned za těmi osmdesátkami a velký rozdíl v ceněto stoprocentně nebude. Já jsem zrovna hledala z jiných důvodů a dokonce jsem přišla na to, že třeba některé 80 cm jsou o dost dražší než ty 108-110. I o 3 tisíce a víc. proč, to nevím. Ale já hledala jenom Samsung a LG. Jinak souhlas s tím, co jste napsala : "Kdo nesleduje TV vysílaní ani na počítači má prý velké mezery ve všeobecném vzdělání, takže pozor! Nepohrdat mediálním fenoménem společnosti, nežijeme přece ve vzduchoprázdnu"

Já si myslím, že ti lidé co tvrdí, že k životu televizi nepotřebují asi jenom pózují a chtějí být alespoň něčím zajímaví. V dnešní době je přece TV naprosto normální přijímač, jako bylo kdysi radio. To, že mám doma televizi neznamená, že čumím na nějakou nekonečnou přiblblou telenovelu, jako je "Sandokan" atp. Myslím si, že dneska si právě člověk může vybrat v tom co ho zajímá. Když byly jenom 2 programy, tak to bylo jiné, ale v dnešní době ten kdo odmítá TV, má určitě všeobecně omezenější přehled. Ale někdo nemá doma TV přijímač z nějakých osobních důvodů a sleduje pořady v počítači. V tom případě by ale neměl říkat, že on TV nepotřebuje. To není pravda.

 


0x
avatar lidus

124 a 120 panelákový byt a klidně mohla být větší. Pokud na ni máte? Naše v ložnici je 120 FINLUX stála do 10 000,- Panasonik ten byl drahý ale spoustu funkcí jsem nikdy nepoužila a nepoužiju.


Není u větších obrazovek o moc větší spotřeba elektřiny? Mám to zapnuté skoro celý den a zatím je to s platbama v pohodě.

Myslím, že ne. Když jsem nedokázala vstát s postele, jela také celý den a nijak jsem to nepoznala. Dnes je denně zapnutý počítač a také to není znát.

 


0x
avatar junkers

Telka je satanův nástroj k oblbování lidí. Čim větší telka tím více budete zblbnut!


Kdo nesleduje TV vysílaní ani na počítači má prý velké mezery ve všeobecném vzdělání, takže pozor! Nepohrdat mediálním fenoménem společnosti, nežijeme přece ve vzduchoprázdnu :)

Tuhle jsem slyšela v elektroobchodě trefnou poznámku - kdosi tam koukal na televize a povídá druhému - to je zajímavý, čím jsou ty televize větší, tím větší hovno tam dávají.*smich*

 


0x

No mně stačí malinká asi 40?cm Na to málo co se vysílá je to až kam.A až nepůjde (přechod ) tak ji bez problémů vyhodím a bude.

no - zase tak jednoduchý to není - můj bývalý manžel "plival" na televizi už z principu- byl trochu snob - ale když nám rodiče televizi darovali - nemohl se od ní odtrhnout - sledoval ovšem jen přírodovědecké pořady - byl ornitolog. Tím chci říct, že si každý může v TV svoje téma najít - nemusím "bazírovat" jenom na politických komentářích - ty jsou vždy poplatné současnému režimu...

Co je na tom složitého?Prostě to půjde pryč,stejně většinu pořadů sledujeme na jiném zařízení v Po krimi s, v úterý z na tbl modrý, a středa TV. pokud je něco zajímavého vv ostatní dna ,tak se pustí nebo to zhlédneme jen jeden. takže žádná složitost,složité je to jen v mozku!

Jen je to složité v zákonech-tv a ro platíme v internetových službách ale musíme ještě jednou zvlášť

 


0x
avatar denny276
Jednu 124 cm a jednu 189 cm. V kuchyni a v koupelně máme 80 cm.

 


0x
avatar dabel
Kup si aspon tu 140cm a smart tv ja se tomu chvilku branil zdalo se mi to zbytečně velký leč sem do ní šel a už o ní uvažuju i do ložnice tam mam jen 110cm
Je to parádní pokoukání *palec*

A jaké máte značky tak velkých tv? Je to jedno, po vyladění není moc rozdíl v kvalitě obrazu?

 

Sou od Samsungu

 


0x
avatar jezevec

Záleží na tom, z jaký vzdálenosti na to budeš koukat. My koukáme v obýváku zhruba ze 4 metrů na úhlopříčku 164cm, v ložnici zhruba ze 3 metrů na 129cm, stejně velkou má i malej v dětským pokoji. V kuchyni pak spíš jako kulisu 100cm...

 


0x
Mám skoro 15 let starou plazmovou TV o úhlopříčce 42 palců. Tehdy si všichni klepali na čelo, že je to moc velké. No a dnes vidíte...

 


0x

To co mám doma snad ani není televize, ale spíš tepelnej zdroj. Plazma Panasinic Viera s úhlopříčkou 127 cm. Vzádu nahoře to má čtyři výdechy od ventilátorů a dokáže to i s obrazovkou zmáknout + 3 stupně v místnosti. Kdybych musel už něco pořizovat, tak už bych šel do 160 - 180 cm. Lepší větší než menší. Tak to prostě mám. Moji první 80sátku jsem dal sousedce. Kouká se na to z asi 3 metrů a docela to prý jde.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]