3 denní výlet

Od: Datum: 18.03.13 18:01 odpovědí: 7 změna: 21.03.13 07:38

Dobrý den, od paní učitelky jsem dostal za úkol najít místo na 3denní výlet (školní výlet) Jsem v 7.třídě. Byl bych moc rád, kdyby mi někdo s touto otázkou poradil.
1)max do 100 km okolo Hradce Králové
2)Dobrá dostupnost (vlak linkový autobus)
3)min. 30 osob: 28 žáku a 2 učitelé
4)3denní výlet
5) moc vám děkuji za vše co dáte..

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 18.03.13 18:47
Mladocov u Litomysle, úžasný areál, úžasné místo, krásná příroda, osobní zkušenost. Zajišťují tam i program.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:31
avatar

Co jiného, než moje Sázava.

Obec Vlastějovice, mezi Ledčí a Zručí.

Vlak: HK - Pardubice, Pardubice - Kolín, Kolín - Ledečko, Ledečko - Vlastějovice.

Ubytování: RS Maja - chatky pro 4 až 5 osob, případně RS Radost /to je od nádraží ale trochu dál, Maja je hned za nádražím.

Co uvidíte: můžete navštívit přírodní rezervaci Stvořidla, Stanici ohrožených zvířat v Pavlově /vydry, liška, rys, černý čáp, dravci,.../, Hrad v Ledči nad Sázavou, hrad Český Šternberk, pokud jste trochu turisticky založení, napsala bych ti prima trasu na hrad v Lipnici nad Sázavou a domek s muzeem a hrobem spisovatele Jaroslava Haška. /zhruba od 8 do 15 km, podle toho, co byste zvládli/. A celá řada dalších zajímavostí, třeba 4 km od Vlastějovic Fibichova myslivna /hud. skladatel/, vodní nádrž Želivka /asi 8 km od Vlast./ A to jsem toho ještě hodně zapomněla.

Já vozívala děti do Světlé na exkurze do tamějších skláren - brusírny skla. Tam se nechaly vidět nádherné věci, ale to už je dneska minulost. Jaga.

Pokud o tom budete uvažovat, mohu poslat kontakty.

doplněno 19.03.13 07:37:

Jinak se divím, že toto paní učitelka hodila na žáka. Já jsem sama, jako kantorka, plánovala vždycky školní výlet už od začátku roku. Znala jsem kondičku žáků a tak jsem věděla, co si s nimi mohu dovolit. Já sama byla velký turista, ale takovou padesátku bez přípravy s nimi ani za nic. Ani třicítku. Protože to byly děti různé, od sportovců až po buchtíky.

O výletech jsme hodně viděli, hodně prošli, přesto mě děti na výletě neměly rády. Proč? PRÝ MOC CHODÍM. Myslely si, že obsadí chatu, nikam se nehnou a budou řádit až do rána. A já je vytáhla ven. Vzpomínám si na pěší výšlap na Ještěd. Jak hladově koukaly na kabinku lanovky jedoucí vedle nich k vrcholu.

Tehdy se hýbat nechtěly. Dneska na to vzpomínají s úsměvem.

Proto si myslím, že nejzodpovědnější by k organizaci výletu byla učitelka. Vy můžete třeba navrhnout místo výletu. Ale dál /doprava, ubytování, denní trasy/ by už o tom měla rozhodnout sama. Pro žáka je to příliš velké sousto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jelrad*
Datum: 18.03.13 21:16

Moc děkuji.

Od: zabu
Datum: 20.03.13 20:02

Babuško, velký Dík za inspiraci. Na Sázavu jsem chtěl na výlet už loni, tak to snad vyjde letos.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 07:51
avatar

Jsem ve svém živlu - výlety, to bylo moje. Mohli byste jet i na druhou stranu. Jaroměř - pevnost Josefov. Zámek Kuks, ZOO Dvůr Králové.

Babiččino údolí, Ratibořice - to je klasika pro školní výlety. Česká Skalice - škola Barunky Panklové. Přehrada Rozkoš. Náchodský zámek s medvědy Ludvíkem a Dášou. Pevnost Dobrošov. Třebechovický betlém, zámek Opočno.

A vláček 810 jezdí z Police nad Metují až do Adršpašských skal. I ty stojí za to vidět. Jo a v té Polici nad Metují je krásné muzeum stavebnice Merkur. Potěší nejen kluky. Byla jsem vedle z toho, co všechno se nechá z plechových dílků postavit.

A tohle všechno jsem se svými žáky navštívila. Na táboře mi zase dali po několik let na starost 60 polských dětí z Gdaňska. Jezdila jsem i s nimi, aby toho co nejvíc poznaly. A dost jsem se díky tomu přiučila polsky. :)

S ubytováním je to horší. Za nás měl kdejaký podnik svou rekreačku, stačilo poprosit a ubytování za pár korun bylo na světě. Dneska už je to všechno pryč. To byste museli pátrat sami. Ale třeba na té Rozkoši by se určitě nějaké chatičky v kempu našly. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jelrad*
Datum: 19.03.13 17:36

Moc děkuji. Moc jste mi pomohla. Hned to navrhnu :)

Od: egon®
Datum: 21.03.13 07:38

Dobrý den,

doplním, že výborný kemp u Adršpachu je kemp Bučnice. Loni jsem tam byl. Chaty, místo na stanování, kiosek s jídlem i pitím.

Kousek od kempu je vstup do Teplických skal a kousek je i vlaková zastávka. Vlakem se dostanete ke vstupu do Adršpašských skal. ( My jsme to spojili a vešli jsme Teplickými skalami a vylezli v Adršpachu)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.