1xPodpora rodičů a od rodičů

Od: Datum: 14.04.13 14:05 odpovědí: 4 změna: 15.04.13 11:27

dobrý den,

zajímal by mě váš názor na následující problematiku: Měli by rodiče podporovat své děti? A měly by naopak děti podporovat rodiče? Myslím tím nejen finančně, ale třeba i jinými věcmi. Nebo by se každý měl starat jen o sebe a od druhého nic nežádat? Co myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pl4toon*
Datum: 14.04.13 14:19

Každopádně. Nicméně nejdůležitější je podpora psychická. To nejlepší co pro své dítě můžete udělat je mít ho rád a dávat mu to najevo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 15:31
avatar

Myslím, že v dobře fungujících rodinách podporují rodiče děti a zároveň děti podporují rodiče. A to spíš drobnějšími "jinými věcmi" než finančně. Také se ale současně každý stará hlavně o sebe a od druhého nic nežádá. Že si protiřečím? Nemyslím. Dětem nepravidelně koupím něco pro vnoučata, nebo je po návštěvě u mě vybavím domácím jídlem. Od dětí zase čas od času dostanu něco k rychlé spotřebě, nebo spotřebič, který mi dosloužil.

Kdyby se děti dostaly do finanční tísně, vím, že:

1. by si o peníze neřekly

2. poznala bych to sama a nějakou korunu (ne desetitisíce) jim vnutila.

A jsem si téměř jistá, že v případě, že bych se do velké finanční tísně dostala já, zachovaly by se děti úplně stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 16:40
avatar

Je to o výchově a vztazích, některé děti stojí z nataženou dlaní ale když jejich rodiče nevyjdou z důchodem tak to už se nestarají. Ano, rodiče by dle svých možností měli děti podporovat a naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.13 11:27
avatar


*sok* Možná, že toto video je pro vás ještě kapku "mimo mísu", ale v životě je to přesně takhle. Vztah - rodiče, děti, to je nejužší pouto mezi vztahy. ;) Na vaši tak krátkou otázku nelze krátce odpovědět. Cesta do pekel může být lemována právě dobře míněnými radami, které vycházejí ze zkušeností s z určitých předpokladů. Proto lidé mluví řečí, aby se domluvili. Je potřeba vysvětlit svůj cíl. Argumenty, důvody. Položit je na stůl a probrat je, prodiskutovat a najít cestu, při které budou mít ostatní členové rodiny důvod podporovat, pomáhat. ;) Největší chyby, rozepře a hádky se ve vztazích dělají proto, protože účastníci nemají dostatek informací. Dochází k nedorozuměním, pocitům křivdy, zlosti, odporu. ;) Z vašeho krátkého dotazu jsem pochopila, že vám jde právě o nepochopení jednoho druhýma a opačně. Nerozčilujte se, argumentujte. A na oplátku buďte ovetřený argumentům ostatních. Společně najděte cestu, jak z problému ven.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.