Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Bojite se 5G?

Od: andronius odpovědí: 39 změna:
ja se bat zacinam, prvni site se uz u nas zacinaji provozovat a nikdo neresi vliv na zdravi.
https://stop5g.cz

 

 

39 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

4x
avatar jethro

Když Prokop Diviš v Příměticích 15. června 1754 vztyčil svůj první bleskosvod, sedláci mu ho pokáceli, protože se báli. *frajer*

Myslím, že hrůza z každé novoty má i nějaký latinský název a číslo diagnózy.

 

hodnocení

3x
Kdybyste si mohl změřit záření, kterému jste denně vystaven a které se točí kolem Vaší hlavy, asi byste 5G neřešil.
andronius
a proto se mam nechat ozarovat dobrovolne jeste vice?
culdabulda1*

a co ti zbejvá?*ua*

 

douby*
hodnocení

3x

"Vzhledem k tomu, že na týchž frekvencích, kde budou spuštěny sítě 5G, po několik desetiletí vysílala celoplošně televize, a žádné negativní účinky na zdraví živých organismů toto vysílání nemělo, není sebemenší důvod se obávat, že 5G by tyto účinky mít mělo," citace Martin Drtiny z ČTÚ.

andronius
ale tady je hlavni problem ve vysokych frekvencich, ty se na TV nepouzivaly. navic se spatne siri, takze bude potreba vysilac kazdych 100m, aby bylo pokryti. ne jeden vysilac na kopci jako u televize.
lmgify

Používá se úplně stejné pásmo jako dříve u televize. Proto z něj musela tv odejít a lidi řvali, protože nechtěli DVB-T(2), bez které to uvolnění a přechod nešel.

Pásmo 800MHz je velmi cenné, protože jde pro mobily o relativně nízkou frekvenci, která se ze všech telefonních mobilních frekvencí šíří nejlépe.

Takže si sundej svoji pohliníkovanou helmu zabalenou v Alobalu a něco si o bezdrátové komunikaci nejdříve přečti.

andronius
pasmo 700MHz bude pro 5G pouzito taky, ale hlavne vyssi pasma 3,5Ghz a vyssi GHz. v 700Mzh pasmu tezko najdete takovou sirku pasma, aby tam byly ty obrovske rychlosti, jak zastanci 5G slibuji.
Takze si prosim neco nastuduj ty.
douby*

Zdají se vám frekvence 5G v řádu až stovek GHz moc vysoké? To se zřejmě bojíte i viditelného světla, což je záření ještě s výrazně vyšší frekvencí (v řádu stovek THz) a ještě mnohem kratší vlnovou délkou.

andronius
ale gamma zareni se predpokladam uz bojite, co? Takze vas argument trochu pokulhava.
Já se gama záření nebojím. Protože s ním prakticky nepřijdu do styku (přinejmenším ne v relevantní dávce).

 

hodnocení

3x
avatar libor007
Už si vyřizuju trvalý pobyt v severní korei. Tam 5g příštích 30let ještě nebude. Jinak u nás je elektromagnetický smog naprosto šílený už teď. 5g ten stav nijak neovlivní.

 

hhj
hodnocení

1x

už před lety,když začínaly mobily s číslama 0601 a podobně,které měly jinou frekvenci než dnešní mobily,jsem četl nějaký článek od nějakého profesora,jméno už nevím,který právě psal o tom,že záření z vysílačů na mobily a podobně způsobuje rakoviny a nastupující modernější frekvence na mobily jsou ještě víc škodlivějšíi.Ale nikdo mu to nechtěl zveřejnit a všelijak to tutlaly.Takže je jasné,čím modernější sítě,tím jsou škodlivější na zdraví.Lidstvo nakonec se zničí samo v zájmu mamonu a pohodlí.Jde jen o to,kdy to bude.A mocné lobistické skupiny se postarají o to,aby se tyto věci moc nedostávaly na veřejnost a do tisku. televize.Stejně tak to je s potravinami,plné chemie.Rakoviny je čím dál víc ale jede se furt dál,protože lidi sežerou každou s.ačku.

 

lmgify
hodnocení

0x

Lidi řeší několik set metrů vzdálenou základnou stanici a přitom si neváhají přiložit vysílač (tj.mobilní telefon) přímo na palici. *sok* *ee* *haha*

andronius
u 5g budou muset byt od vas par desitek metru. A vite jake vykony budou mit ty vysilace oproti telefonum u ucha? Je videt, ze o tom nic nevite.

 

nox®
hodnocení

0x
avatar nox

Více se bojím chemtrails. *zmateny*

No ovšem... pumpují tam dihydrogen monoxid a to je neuvěřitelné svinstvo.

 

vernon
hodnocení

0x
Ne. Je to blbost, žádné zdravotní riziko to představuje. Ani v pásmu 700MHz, ani v rychlém pásmu 23GHz.
andronius
Nejaky dukaz mate? Nejakou studii?
douby*

Studii nemám, 5G sítě tu s námi nejsou tak dlouho aby bylo možné nějaký efekt dlouhodobé expozice zodpovědně vyloučit. Na druhou stranu jsem ale už od narození vybaven zrakem a očima vidím jen díky tomu, že na oční sítnici dopadá záření o frekvenci ne v řádu GHz ale stovek THz a kupodivu mi to žíly dosud netrhá a viditelné světlo mám i přes jeho vysokou frekvenci docela rád :)

douby*

Víte chtít na tohle studii je jako chtít ji i pro důkaz toho, že přítomnost vysokého počtu hub v blízkozti lidských obydlí nezpůsobuje rakovinu. Když je něco logicky nesmysl, můžete to samozřejmě zkoušet dokázat i nějakou studií, ale ... proč? Vážně chcete 10 let sledovat rodiny žijící v blízkosti hřibů a muchomůrek abyste jejich rekovinotvorné působení skrze zeď domu zcela vyloučil? Protože do té doby než takovou studii uděláte, to zcela vyloučit nemůžete :-D A stejné je to se sítěmi 5G

andronius
Klasice vysilace pri delsim pobytu pred antenami prokazatelne zvysuji teplotu organismu, proto jsou hyginecke limity. U 5G je povolene vykony vysilacu nasobne vyssi a vysilace budou daleko husteji u sebe.
Nemusite byt kdovijak chytry, aby ste ai domyslel, co to bude znamenat.

Souhlasím, z prvního radaru se nakonec vyklubala mikrovlnka. Nevím na jakých frekvencích fungoval ale výkony byly klem 5 kW a vzdálenost pár centimetrů. Dnešní vysílače mají podstatně nižší výkon. A např. i zaměstnanci pracující na vysílačích chodí na preventivní povinné prohlídky

nunici:

o ohřevu vysokými frekvencemi se vědělo dlouho před vynálezem radaru i mikrovlnné trouby ;)

V 70 letech se mluvilo o vyvolání rakoviny pasivním LCD displayem v digitálních hodinkách *haha*

 

hodnocení

0x
avatar arne1

Nezabývám se evidentními nesmysly.

 

rv*
hodnocení

0x

Doporučuji chodit ve faradayově kleci. A na hlavu alobal. Jistota je jistota. A raději být pořád ve tmě, protože světelné záření nese mnohem vyšší energii než rádiové vlny a jak každý, kdo byl někdy na sluníčku, ví, toto světelné záření ohřívá tkáně a někdy vede i ke spáleninám.

 

hodnocení

0x
avatar gotrekzagary

Ne, nebojím.

Bojím se úplně jiných věcí.

 

hodnocení

0x
avatar diesel

Pře několika lety si lidé mysleli že člověk nepřežije rychlost 100km,pak rychlost zvuku a ...Pokud bych se kdejaké pitomost měl bát-tak si musím hodit mašli!Vlstně nemusí, to Vaše 5G zářen a další věci nás stejně pomalu zabíjí,takže proč se strachovat? Vždyť statistiky tvrdí že se dožíváme vyššího věku než před 100 lety...

Jinak přetížení 5G? piloti stíhaček překonávají přetížení až 10G,totéž třeba v Air Red Bull (či jak se to píše)

No, tady se asi nebude jednat o přetížení, že ... *smich*

Ale kdy už je o tom řeč, tak se to píše RedBull Air Race a kluci si tam užívají až 12G a to bez antiG obleku, které mají třeba armádní pilot - Gripen umí 12G taky

czechteam.info/...

 

hodnocení

0x
avatar maky

Někdy se také bojím, třeba když jsem na cestě k zubaři.*ee*

lmgify

To asi musíš chodit kolem nějaké té zatím neexistující základnové stanice 5G. *smich*

 

janm*
hodnocení

0x

Zdravím

Nebojte se, protože rizik na tomto světě je ještě daleko víc, když o tom budete přemýšlet "zblázníte " se z toho..., přitom život je krátký, než se otočíte bude pryč, věnujte se tomu co vás baví co vás naplňuje z čeho máte radost...,na jisté věci se myslet nedá, to by se totiž nedalo vůbec žít...

 

jentak*
hodnocení

0x

Lidičky neblbněte. Pokud se 5G bát, tak rozhodně ne kvůli záření. Spíš tím,, jak nám to zasáhne negativně do života.

Nedočetl jsem to do konce, tak se možná budu po někom opakovat. Radiové záření má na organismus člověka JEN tepelné účinky. Žádné jiné. Plést si radiové vlny se zářením je fyzikální nesmysl. Účinky radiového záření jsou velmi přesně měřitelné a poznané. V rozsahu miliwatů, do jednotek watu, nikoho neohrozí. Dnešní mobilní telefony, při navazování spojení s BTS pracují s výkonem až 2-5W. Až po navázání spojení jdou s výkonem dolů, přesto při telefonování máte na uchu cca 100-500mW(tedy 0,5W) VF výkonu.

Co se týče kmitočtů. Obecně: čím vyšší kmitočet, tím méně snáší jakékoliv překážky, šíří se pouze přímou vlnou. Ale, čím vyšší kmitočet, tím ochotněji se odráží od jakýchkoliv kovových předmětů. Je to způsobeno tím, že čím je menší délka vlny, tím víc předmětů se chová jako anténa, nebo chcete-li odrazná plocha.


doplněno 01.08.19 15:03:

BTSka na střeše, pod sebe vyzařuje minimálně. Antény na střeše NEJSOU směrové, ale pokrývají rovnoměrně prostor PŘED sebou. Výkon těch antén je na každém kanále zhruba stejný, jako výkon toho telefonu. Podmínky šíření v daném místě a době, jsou vždy přibližně stejné pro oba směry, a bylo by tedy zbytečné "prát" do antén BTS větší výkon a přitom neslyšet mobil s max 2W(5W) výkonu. A to nemluvím o rozdílech v účinnosti anténních systému BTS a mob. tel.

Zdrav studie neznám. Co je bezpečně dokázáno, je, jaký mají radiové vlny vliv na organismus člověka. Opravdu jen tepelný. Fyzika opravdu nejde oblbnout.

Můžete nám sdělit, kdy, kdo a s jakými výsledky prováděl testy s desítky let trvající nepřetržitou expozicí?

jentak*

ra252, ty nejsi technik, natož elektro, viď?

 

Proč se ptáte? Podívejte se, jaký mají směrový výkon antény BTS a jak daleko od obydlí se vyskytují. Jistě ale existují statistiky dokládající neškodnost. Žádnou neznám.

Moje statistika z našeho domu (mimochodem, velmi dobré QTH) říká:

BTS na střeše, dvě až tři antény v každém rohu. Dům - dva vchody, v každém dva byty 3+1 a garsonka. Statistika jejich obyvatel po 20 letech provozu:

1. 3+1: 1 obyvatel plus dítě, po 15 letech jen jeden, věk 45 let, inoperabilní nitrolební nádor

2. garsonka: jeden obyvatel, věk 42 let,k nitrolební nádor, operace, chemo, radio, po roce exitus

3. 3+1: víceméně jeden obyvatel, věk 70 let, příčinu úmrtí neznám

4. 3+1: dva dospělí, děti již mimo, věk 55 let, nitrolební nádor, operace, zatím O.K.

5. garsonka: střídání nájemníků cca po 3 letech, nemocnost nevím

6. 3+1: dva dopspělí, děti již mimo, věk 59 let, nádor krku, operace, chemo, radio, po roce exitus.

Ve zbývajících 9 patrech 2 úmrtí, 1x srdce, 1x nádorové onemocnění (lokaci nevím).

mot
vaae statistika je hezka, ale prave ze statistickeho hlediska nic nedokazuje.
liska5

Tam může spolupůsobit ještě něco jiného. Znám dům, který je u řeky, v podstatě v jejím bývalém řečišti Geopatogenní zóna. Tam v každé rodině odešel někdo na rakovinu relativně mladý.Velká nemocnost. Ten dům tím byl známý. A bylo to ještě než začaly mobily.

Jinak každá naše buňka je jemný citlivý generátorek. Určitě na ni má vliv každé záření. Asi to bude otázka limitů a lidí s různou vnímavostí.

mot - jistě, že to není vypovídající statistika. Proto očekávám, že někdo dodá lepší, jak píši nahoře.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]