Proč ne celých 30 korun ze SMS?

Od: Datum: 16.06.13 09:27 odpovědí: 10 změna: 17.06.13 00:33
avatar

Dobrý den - zajímá mě následující: V TV i v různých časopisech jsou lidé vyzýváni, aby finančně přispěli na pomoc lidem vyplaveným povodněmi. Mají posílat dárcovské SMS na určitá čísla. Z každé této SMS v hodnotě 30 Kč jde prý 27 Kč na povodně.

Proč nejde na povodně celá částka 30 Kč? To mají telefonní operátoři málo, že musí i zneužít povodní? Víte, kolik lidí pošle dárcovskou SMS? A ne jednu. To bude pro mobilní operátory ohromný byznys. Neměli by se také zapojit do pomoci povodním, odmítnout svůj díl /3 Kč/ a posílat celkových 30 Kč?

Vím, že žádné kuře zadarmo nehrabe, ale v tomto mimořádném případě bych byla proti obohacování se na úkor postižených. Co myslíte? Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 09:33

Myslíte to sice dobře, ale obávám se, že ty 3,-Kč nejsou provize, nýbrž náklady, navíc tuto službu neposkytuje (neobjednává) přímo operátor, ale nějaká externé firma (např. český červený kříž apod.), která si to u nich objedná jako službu. Stejně tak to má receptář, rady ptáka loskutáka apod.

To že by operátoři mohli částku věnovat jako sponzorský dar a odečíst si to z daní je sice pravda, ale bohužel jsme v naší republice, kde se takového chování velkých firem jen tak nedočkáme, kdy se budou ohánět tím, že již přispívají jinde (např. internet do škol apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 09:34
avatar

Je to další způsob,jak zbohatnout na neštětí osatních. NA světě nejsem moc dlouho, skoro čtvrt století, ale co si pamatuji, jak jednou jedinkrat odpustili poplatky, byly to taky povodně nebo nebo utok teroristů, uz nevím:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 10:04
avatar

V pátek ředitel Vodafonu na Radiožurnálu říkal, že na každou sms z jejich sítě, Vodafon přispěje stejnou částkou. To že je jejich příspěvek na povodňové konto. Tak nevím, jestli také dají 30kč nebo 27. :) Jo jo, kšeft je věc svatá! Marné volání, je to tak!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 10:12
avatar

Ahoj Marcelko, jak píšou lidi přede mnou, jsou to náklady. Je pravda, že by se operátoři mohli těch 3 Kč vzdát. Tyhlety velké nadnárodní firmy ale mají spoustu jiných charitativních aktivit a sponzorství, že z toho opravdu nezbohatnou (nebo nezchudnou?).

Proto já, pokud chci na něco přispět (i těch "blbých" 30 Kč), otevřu internetbanking a pošlu to přímo na účet té konkrétní organizace. Tyto peníze pak mají rychleji, s daleko menší administrativou, já mám přehled, co jsem komu kdy poslala... a dostanou CELÝCH 30 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.06.13 14:43

Také posílám z účtu rovných 30,- Kč, převod mě stojí kačku a tím nesponzoruji operátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pekarekmilos1
Datum: 16.06.13 16:28

dobrý den,

nevím, jestli jste to už nepostřehla, ale tahle situace je u všech různých charit - nejen teď při povodních - ať už přispíváte na cokoli - povodně, nemocným dětem, proti rakovině, prostě kdekoli, VŽDY ten dotyčný dostane POUZE 27,-Kč a 3,- jdou pryč.

Pokud vám to vadí, tak buď využívejte internetové bankovnictví, jak už radí ostatní, nebo pomozte materiálně - nějakou věcí - koštětem, mycími prostředky atd. či sama prací při odklízení. Jedině zde máte jistotu, že nic nebude "zneužito".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 21:07
avatar

Jaguš a víte kolik opravdu zůstane když si koupíte bílou pastelku, žlutý květ (myslím že je to akce proti rakovině) a další věci? Když jsem se to dozvěděla nechtěla jsem uvěřit, to ty 3kč jsou nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 00:13
avatar

Liduš, a zrovna z pastelky, nebo květinového dne toho zůstane docela dost. To totiž prodávají dobrovolníci - většinou studenti, kteří za to nemají opravdu žádný honorář (kromě ulití se ze školy :-D). Nejhorší jsou různé magnetky, plyšáčci atd. na opuštěné děti, pejsky, atd. - tam třeba magnetka stojí 30 Kč, prodejce má 15 Kč, výrobce magnetky 5 Kč, "vedoucí" dobrovolníků další částku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 21:55
avatar

Nejvíce na tom vydělává stát, kterému se musí platit daň z každé DMSky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 17.06.13 00:33

Ale no tak, zlej Kalousek odira nebohe SMS darce o DPH?

Od 1.1.2006 jsou DMS osvobozeny od DPH, stat z nich nema ani korunu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.