Nejste přihlášen/a.
Moje původní otázka zněla: Proč chemici nosí bílé pláště, když je na bílé vidět všechna špína? Přišlo mi to jako velmi nepraktické. Jenže asi jde o materiál, o bavlnu (potvrďte, vyvraťte), kterou z důvodů zachování sterilního prostředí musejí mít chemici na sobě. No dobře, ale pak se nabízí otázka: Existuje taková stoprocentní bavlna, která není bílá? S příměsí jakékoliv barvy už to není stoprocentní bavlna, a tak jakákoliv nebílá látka je horší, než ta bavlna. Mám pravdu?
@makrofag - Proč chemici nosí bílé pláště, když je na bílé vidět všechna špína?
Právě proto - stejně jako ostatní, kteří nosí pracovní oblečení bílé nebo aspoň světlé. Špinavý bílý plášť se vymění dřív, než stejně špinavý třeba tmavomodrý.
Existuje taková stoprocentní bavlna, která není bílá?
Žádná přírodní bavlna (ani třeba len či vlna, v podstatě skoro všechna přírodní vlákna) taková není - barva je v různé intenzitě nažloutlá. Proto se odbarvuje, aby buď zůstala bílá nebo původní přírodní odstín nedělal potíže při následném barvení.
jakákoliv nebílá látka je horší, než ta bavlna. Mám pravdu?
Máte - ale jen máte-li na mysli "nebílá" = barvená. Naopak "nebělená" se neodbarvuje chemicky, proto je to u "eko" produktů uváděno jako plus.
Ty bílé pláště lékařů, laborantů, prostěradla, ručníky, župany pacientů či návštěvníků wellnesshotelů jsou z bílé bavlny hlavně proto, že se musí prát s desinfekcemi a odbarvovači, aby vypadaly bez poskvrny čistě a ještě musí vydržet mandl či žehlení. // Obarvená bavlna samozřejmě existuje, ale tady se nehodí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.