Čím slepit dřevěnou sošku

Od: Datum: 31.05.13 15:00 odpovědí: 12 změna: 01.06.13 18:08

Prosím o radu, čím slepit dřevěnou sošku volavky /zlomený krk/ Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: boyboy
Datum: 31.05.13 15:18

Akrylátovým tmelem , mám s ním výbornou zkušenost na dřevo

Od: paw®
Datum: 31.05.13 15:46

Herkules nebo podobne lepislo na drevo

Od: bmbx®
Datum: 31.05.13 15:52

Herkules nebo dvousložkové epoxidové lepidlo.

Od: mowla*
Datum: 31.05.13 17:50

Souhlasím s Bmbx - pokud je lom ´čistý´, Herkules (nebo podobné lepidlo), pokud by bylo potřeba domodelovat odštípnuté ´třísky´, pak epoxid.

Od: mil®
Datum: 31.05.13 18:30

Taky se mi zlomil krk u volavky. Slepil jsem ho Herkulesem a drželo to velmi dobře.

Datum: 01.06.13 04:47

sekundak, protoze ma nejtenci spoj, ale ne ten za 5 korun na pokladne

Datum: 01.06.13 08:57

Sekundovým lepidlem bych sošku rozhodně nelepil a není pravda, že má spoj vždy nejtenčí vrstvu. Já bych rozhodně doporučoval Herkules, nebo epoxid. Konečné rozhodnutí bych volil podle druhu dřeva.

Od: zabu
Datum: 01.06.13 11:12

Dřevo na dřevo jednoznačně herkules. Zdravotně nezávadný, jednoduchá aplikace, a drží ze všech lepidel nejlíp.

Datum: 01.06.13 13:42

Epoxid je dobré lepidlo, drží jak helvétsá víra, ale to může být někdy i nevýhoda, dost těžko ho odstraníte. U té dřevěné sošky by to asi nevadilo, třeba restaurátoři jsou proti tomu, protože se snaží o vratné postupy, aby bylo možné případnými později objevenými technologiemi provést lepší rekonstrukci, například, a vůbec aby se definitivně nenarušil originál.

Datum: 01.06.13 14:19

Nedám dopustit na Epoxi. Je s tím sice trochu patlačka a dlouho to tvrdne, ale zato drží spolehlivě i po 50 letech (na rozdíl od vteřiňáku).

Datum: 01.06.13 16:29

magdon:

úplný souhlas, dnes si lidi zvykli na všechno patlat vteřiňák a zapomínají na ostatní lepidla, která jsou v hodně případech lepší. Vteřiňák má hlavní výhodu v rychlosti a u některých materiálů v nevídané pevnosti, ale na vše se nehodí. Každý materiál i jeho účel chce jiné lepidlo.

Datum: 01.06.13 18:08

Zajdi do nejbližší truhlárny,tam ti jistě trochu dobrého lepidla na dřevo nechají.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.