Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jak se platí zaměstnancům?

Od: pavel4 odpovědí: 7 změna:

Dobrý den, včera jsem se zamyslel. Když má někdo nějakou firmu, tak podnikatel musí platit zaměstancům ale taky musí někde vzít peníze na ten chod podniku + materiál blabla. Jak to teda je?... Třeba za poskytování služeb. Masáže třeba. Tak na hodinu by člověk dostanul např. 200 Kč. za celý den by měl mít 1 600 Kč. A to dostane on sám? A co zbytek? Vůbec na to nemlžu přijít :D. Jinak hezký svátky :)

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

iz*
hodnocení

1x

Podnikatel musí cenu svých produktů nebo služeb nastavit tak, aby mu vydělaly na provoz, materál, odměny zaměstnancům, nájemné, ... a zároveň tak vysoké, aby je zákazníci ještě byli ochotni zaplatit. Nastaví-li ceny moc nízké nebo příliš vysoké, zkrachuje.

 

hodnocení

0x
avatar jenyk

Začni z druhý strany. Kolik jsi ochotný zaplatit za hodinu masáže?

 

hodnocení

0x
avatar promon

To je elementární ekonomika - masáže jsou v poho, tam masér celkem nic moc nepotřebuje pro svou práci. Ale pro příklad - dělám servisáka, takže pro svou práci potřebuji auto, počítače, telefon, poměrně hodně vercajku a přípravků Nic z toho nevydrží věčně, musí se vydělat na nové, krom toho částečně vydělávám na účetní, fakturantku, skladníky a obecně vedení firmy. No a sám, pochopitelně, chci taky výdělek adekvátní odbornosti a náročnosti práce. Takže jen pro představu - fakturuje se 800 Kč/h, případně 35€ /h a to mě přináší nějakých 250Kč/h. Ale to ani nemůže být přesné, protože mzdový systém je dost složitý, jsou k tomu různé příplatky a prémie, nicméně pro obecnou představu to asi stačí.

Pochopitelně - ten masér má mnohem menší režijní náklady, tudíž i zen poměr účtovaná cena / mzda bude jiný.

Před cca deseti roky? jsme se na toto téma bavili s "bagrákem",majitelem menší firmy, v té době jen asi 5 zaměstnanců-jeden "bobík"(smykový nakladač), 2x bagr na pásech 2 velikosti (takeushi) a 2x traktobagr (catr).Tenkrát říkal že přes léto musí měsíčně vydělat na jeden stroj minimálně 60 000kč-aby měl na výplaty i v zimě,na splátky dvou strojů a na celkový provoz (PHM...).Oproti němu další kolega -živnostník,zaměstnává jen své dva syny a většinou pracuje pro naši firmumá vstupní náklady 0kč tedy pokud máme pracoviště mimo sídlo firmy (v sídle se musí dostavit na pracoviště na své náklady)+ ZP + nwn jan daně.

 

rv*
hodnocení

0x

Podnikatel má účet v bance. Z toho se platí provozní náklady, výplaty a podobně. A přicházejí tam peníze (u služeb placených hotově je do banky odnese po směně třeba zaměstnanec). Banka povolí jít i do záporu - poskytne podnikatelovi úvěr, ale ten se musí splácet. No a podnikatel musí nastavit ceny, platy a podobně tak, aby nebyl v záporu moc dlouho.

sebod*

rv. Podnikatel NEMUSÍ mít účet v bance. Může většinu peněz přijímat a vydávat hotově. Jasně, je to v případě "malého" živnostníka.

 

to
hodnocení

0x

Cena masáže nemůže být 200 Kč.. Podnikatel má nápad, musí si udělat průzkum trhu a spočítat náklady.

Pokud si chcete jako majitel vydělat 200,- za hodinu, tak cena služby musí začínat výše.

Pro zjednodušení navýšíte například na 500,- korun.

Nastává otázka, jestli je poptávka po takové službě v místě podnikání a jestli ti zájemci budou ochotni tuto cenu zaplatit.

Má-li do začátku nějaké finance na vybavení salónu, tak jenom dobře.

Nemá-li musí se u banky zadlužit.

Nebo mu půjčí rodina, známý.

Nebo začně podnikat v malém, ve volné místnosti, co má. Pouze ji upraví, aby splňovala všechny potřebné náležitosti /hygiena, požární, bezpečnostní předpisy/.

Pokud se mu bude dařit, tak z denního výdělku 8 krát 500,- Kč bude muset zaplatit sebe - svoji práci, náklady - spotřební materiál, přípravky na masáže, úklidové prostředky, pojištění, zdravotní, sociální pojištění, daně, energie, účetní - pokud to neumí sám, třeba tu půjčku u banky, EET, reklamu, jízdní náklady atd. A zároveň musí generovat přiměřený zisk - výnos musí být větší, než náklad. Být rentabilní. Musí počítat třeba na obnovu masážního lehátka.

Jinak je podnikatel ve ztrátě.

Pokud je o službu zájem, firma se může zvětšit a podnikatel nabírá zaměstnance, zvětšuje prostory, nebo se stěhuje vylepšuje nabídku.

Je toho samozřejmě více.

Základ je ekonomika, která obsahuje vše, co podnikatel potřebuje znát.

----------------------------------

Velice příznivá doba pro rozvoj drobného podnikání nastala po roce 1989.

V našem městečku v každé ulici začali lidé podnikat ve svém, kdy z garáží, volných pokojů začaly vznikat různé dílny, ševcovské, kadeřnické, masážní, obchody s potravinami, zednické, zámečnické služby/.

Třeba u nás bylo hodně second handů, ale postupně zůstal jeden.

Ty potraviny se ale časem neudržely /s příchodem velkých korporací, vzpomínám třeba obchod jako první v naší dosažitelnosti otevřel Globus/.

Malé potraviny, pekárny, časem skončily, vydržely kadeřnické služby, masážní salóny, péče o tělo, duši atd.

Proto je důležitý podnikatelský záměr, nabídka, které obyvatelstvo žádá /poptávka/ a v dané lokalitě chybí a není konkurence.

Nedávno jsem četla, že podnikatel musí nyní počítat, že z vydělaných 3,- Kč odvede 2,- Kč státu.

Dříve, v 80. letech výrobní podnik hospodařil, že z 1,- odváděl 0.33 hal..

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]