Akustická Jazzová kytara (50 letá)neladí

Od: Datum: 03.03.13 16:02 odpovědí: 4 změna: 03.03.13 23:18

Dobrý den poradte mi co mám udělat když mi tato jazzová kytara neladí

(cremona luby 1950-1963)-v tehle době byla přibližně koupena rodiči

doplněno 03.03.13 17:20:

myslím že chyba bude v kobylce četl jsem si že u jazzovek je pohyblivá nevím jak snímám pohybovat -struny jsou nové

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 03.03.13 16:16

struny se ladí mechanikou (hardware). tam bude chyba

Od: mil®
Datum: 03.03.13 16:29

Záleží na tom, proč neladí. Jestli nejni naladěná nebo v polohách nebo nejde naladit, atd. Nejdřív zkusit naladit, pak zkusit polohy a případně koupit nový struny nebo jestli nejni prohnutej hmatník za ty léta nebo vylomenej od těla.

Přeju pěkný muzicírování. *palec*

Datum: 03.03.13 18:45

Tenké, holé struny e,h, musí být do otvoru napínací hřídelky strčeny vícekrát, jinak projíždí, rozlaďují se. Jde-li struna g také prostrčit dvakrát, proveď. Jinak může být povolený krk hmatníku. Kobylka je výškově stavitelná a ovlivňuje výšku strun nad hmatníkem, aby např. nedrnčely o pražce.Na samotné ladění její výška nemá vliv (pokud by struny nebyly extrémně vysoko nad hmatníkem).

doplněno 03.03.13 21:14:

Ještě doplním: Samozřejmně také záleží na přesné délce struny. Je-li kobylka volně položená na kytaře a přitlačuje ji tlak strun, musí se dát přesně na své místo.

Od: hop®
Datum: 03.03.13 23:18

Zjisti, jestli je kobylka pohyblivá, pokud ne, tak je kytara použitelná maximálně jako pádlo... ;)

Pokud je kobylka púohyblivá, bude stačit ji dát na správné místo.

Hudba je v podstatě matematika, dvanáctý pražec musí být uprostřed délky struny...

Pokud máš dobrý sluch, tak můžeš zkontrolovat - při zmáčknutí na 12tém pražci musí být tón o oktávu výš

Flažolet na dvojnásobné frekvenci musí být stejný jako tón při stisku struny

Tón při stisknutí struny na dvanáctém pražci musí být stejný jako tón, který vznkne stiskem struny na 13tém pražci a zahrání na krku, nikoli nad korpusem.

Většinou se nepodaří dodržet všechny závislosti, pak je třeba zvolit rozumný kompromis.

A pokud máš prohnutý krk, je to také docela v řiti...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.