Odebírání zápalek

Od: Datum: 03.03.13 15:59 odpovědí: 3 změna: 03.03.13 18:34

Zdravím,je tu někdo kdo by mě mohl naučit nějákou taktiku jak vyhrát hru odebírání zápalek?Např mám jednu řadu 20 zápalek a mohu vzít maximálně 3,kdo bere poslední prohrává..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 17:32

Rozhoduje předposlední tah, když jste na tahu, tak musíte brát tolik, aby tam protihráči zbyla jedna. Tedy pro vás tam musejí být alespoň dvě a maximálně čtyři, abyste mohl vzít 1-3 a jemu tam nechat jen jednu, kterou musí vzít a prohrát. No a abyste jich tam měl při svém tahu 2-4, musí jich tam mít on přesně pět.

Posléze dojdete k tomu, že ten, kdo dokáže brát vždy tak, aby dorovnával počet na násobek čtyř + 1, vyhraje. A bere jednu -> B bere tři, A bere dvě -> B bere dvě, A bere tři -> B bere jednu. Počty se tedy mohou odvíjet např. 17, 13, 9, a teď ať hráč na tahu veme cokoli, druhý hráč mu tam nechá 5, opět může vzít cokoli a druhý hráč mu tam nechá jednu.

Neprohrávací taktika tedy závisí na výchozím počtu sirek, jestli jich je 20, začínající hráč automaticky vyhrává, protože veme tři a dále viz výše. Stejně tak, kdyby jich bylo 18 nebo 19 (nebo 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30..). Jestli jich ale bude 21 (5, 9, 13, 17, .. 25, 29..), začínající hráč automaticky prohrává, protože tam 17 (a podobné prohrávací počty) pro protihráče nikdy nedostane.

doplněno 03.03.13 17:33:

Jinak řečeno: Jestli začínáte, dejte jich 20. Jestli začíná protivník, dejte jich 21 :)

Datum: 03.03.13 18:11

Zkus prohledat Školu podfuků, návod, jak vždy vyhrát, tam myslím někde je.

Datum: 03.03.13 18:34

praivo. Proč sem dáváš takové odkazy? *cert* já měla na dnešní večer přichystaný úplně jiný program a te´d na to čučím a čučím...*smich* paráda *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.