Proč se neužívá výraz puškovník?

Od: Datum: 03.03.13 15:20 odpovědí: 7 změna: 05.03.13 05:55

Ale zcela běžný je výraz pistolník,nebo samopalník.Není to svým způsobem určitá forma diskriminace?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 17:32

To tedy máte pravdu, diskriminace to je. Zvláště, když vezmeme v potaz, že je i lučištník, kulometčík, husité měli bratry cepníky. Ale myslím si, jestli synonymen pro toho puškovníka nebyl třeba kapitán FLINT. Jaga.

Datum: 03.03.13 20:36

Je sice pravda, že se nepoužívá výraz "puškovník", nicméně své zastoupení pušky v názvech vojska mají...

Určitě znáte mušketýry (pojmenované právě po mušketách). Dále máme třeba arkebuzíry (podle arkebuzy). Dále známe karabiníky (dle opakovacích pušek - karabin), ostatně jedna složka italské policie jsou stále Carabinieri.

Střelci ze sniperských nebo-li odstřelovačských pušek jsou stále zváni snipeři či odstřelovači.

doplněno 03.03.13 20:46:

A mimochodem výraz pistolník je též zavádějící, protože se zpravidla používá pro střelce na divokém západě, který ovšem střílel z revolverů, nikoliv z pistolí...

Datum: 03.03.13 22:49

Podle toho, jak jsou tvořena slova pistolník nebo samopalník by se střelec z pušky musel jmenovat pušník. A to by asi moc nevonělo :))

Od: mmmmmm*
Datum: 04.03.13 13:16

Znám Puškáře příjmením a dále se v historii vyslkytoval Puškin...*smich*

Od: ladaadal*
Datum: 04.03.13 13:22

Ale puškař je člověk, který pušky dělá, nikoli ten, který ji ovládá v boji.:D To je pak sniper neboli ostřelovač.

Datum: 05.03.13 00:18

Nikoliv ostřelovač, ale odstřelovač...

viz: http://www.britskelisty.cz/0006/20000613n.html

Od: ladaadal*
Datum: 05.03.13 05:55

Nojo, máš pravdu. Když jsem to psal, tak jsem přemýšlel, co z toho vybrat, tak jsem to měl 50 na 50*smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.