Festival Fantazie 2013

Od: Datum: 27.05.13 13:42 odpovědí: 3 změna: 29.05.13 21:32
avatar

Blíží se Festival Fantazie - největší to festival s touto tématikou u nás. Je to festival o sci-fi, fantasy, hudbě, seriálech, filmech, knihách technolodii a koná se v Chotěboři (kousek od Havlíčkova Brodu). Já osobně jedu už po sedmé (to to letí!), ale chtěla jsem se zeptat, jestli jede i někdo tady z poradny :). Je to opravdu skvělá akce! *hej*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.05.13 14:28
avatar

Dobrý den, já ten festival neznám, ale něco si o tom najdu. Ovšem, zřejmě tam nepojedu. To by se tam muselo hovořit a diskutovat o TRHPS, což asi není vyloučeno. Vám přeji hezké počasí a hluboké zážitky.

Zdravím!

doplněno 27.05.13 14:57:

Děkuji Vám za upřesnění poslání toho festivalu. Ale, největší dík Vám patří za tu propagaci onoho filmového skvostu. Ano, musíme šířit osvětu, aby i ostatním bylo umožněno vychutnat si tuto slast.

A, přesto, že jsem pacifista, tak bych k tomu asi použil i mírnou formu násilí - při té přednášce a pak i produkci nechte zamknout hlavní vchod. Dělají to takto i jinde.

doplněno 27.05.13 15:10:

TBBT je asi Vaše srdeční záležitost, neb jsem postřehl, že máte značný podíl na jeho zpřístupnění "negramotné" české veřejnosti. Ale, nebudu prozrazovat více a snad jsem se trefil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 14:42
avatar

Zdravím, díky za odpověď :). Je to opravdu skvělý festival - něco na způsob Comic Conu, ale není to "herci/profesionálové pro fanoušky", ale "od fanoušků pro fanoušky" - jsou tam různé přednášky na všelijaká témata a spousta programových linií (např. ThroneCon - Hra o trůny, Harry Potter, PonyCon - My little pony, SeriesCon - o seriálech, NightCon - upíři, vlkodlaci, Manifest fantastiky, klasická sci-fi tvorba, FutureCon - technologie, LegendCon - hra League of Legends...) jsou tam hry na vyzkoušení a všelijaké konzole (od PSP po XBox 360, taky takové ty DDR hry nebo RockBand atd.)

O RHPS tam bude jedna minipřednáška s následným promítáním filmu - což ale budu mít na starost já :D

doplněno 27.05.13 14:45:

Jinak herci tam jezdí také - letos třeba David Nykl (dr. Zelenka ze SGA) nebo loni tam byla Natalia Tena (Tonksová v HP, Oša ve Hře o trůny). Jezdí tam i spisovatelé a překladatelé - Kantůrek tam jezdí každý rok, to samé třeba Vrbenská nebo Neomillnerová. Občas tam bývá i Žamboch, tuším Neff tam byl. Jednou tam byl dokonce Sapkowski.

doplněno 27.05.13 15:01:

Ano, souhlasím, že je škoda, že o něm tady moc lidí neví. No, třeba po této přednášce bude známější :). Ještě mám dvě další, ale ty jsou o TBBT.

doplněno 27.05.13 15:18:

U TBBT je to tak, že jsme dobrá základna na fóru. Tak jsem se vlastně dostala i k titulkům, kdy jsem vystřídala jednoho titulkáře, který už neměl čas. Jinak nejvíc srdeční záležitostí je Doctor Who a Červený trpaslík *srdce*.

Datum: 29.05.13 21:32
avatar

Uff.. rád bych byl nadšený a rád bych se účastnil.. ale když jsem tomu věnoval chvilku racionálního uvažování:

I kdybych měl s kým jet (jakože nemám), tak mi 90% věcí na programu neříká skoro nic nebo vůbec nic. Než koukat na filmy s hromadou jiných fanoušků (což je pro fanoušky jistě pozitivum), to se na ně budu koukat doma v klidu :) Účastnit se hromadných aktivit běžného typu nemusím, účastnit se herních aktivit, ddr, odborných diskuzí a dalších věcí spolu s jinými nerdy, geeky, otaku a hikikomori.. eh mno :) Odborné diskuze a semináře, to je taky věc - mám pocit, že bych se akorát dozvěděl něco, co by mi to ještě tak zkazilo :D Na podrobně rozebírané skutečnosti, vztahy, náznaky, skryté významy, zákulisní debaty a podobné asi už dneska nejsem dostatečně nadšený.

Bohužel by se to opravdu redukovalo na dvě, tři filmové/seriálové věci a pak na MtG. Tož kdyby to bylo tu někde za rohem a dalo se to projít a kouknout na to vybrané, zajímavé za jedno odpoledne, ale když je to takhle zastrčené ve vísce za půlkou republiky.. :)

Ale třeba se ještě uvidí, nepředpokládám, že třeba v takový státní svátek bych měl něco lepšího na práci :P

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.