Hledám příbuzného

Od: Datum: 27.05.13 08:26 odpovědí: 6 změna: 28.05.13 15:43

Dobrý den, hledám svou babičku. Vím jen údaje z rodného listu: Svatava roz. Hanusová, narozena 22.8.1935 v Lobodicích, okres Přerov. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak najít její aktuální místo pobytu? Zkoušela jsem volat na obecní úřad do Lobodic, jestli tam nejsou nějací příbuzní, ale tam mi řekli, že o nikom takovém neví. Žádné další stopy nemám...

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 09:12

Pokud nechceš do hledání vkládat peníze, tak zajeď do obce, navštiv obecní/matriční/farní úřad, kde požádej o nahlédnutí do matriky. Případně zajdi do místní hospody, nahlas při vstupu oznam svůj záměr, a nabídni třeba odměnu 10piv = spolupráce zajištěna. Při cestě obcí je velmi pravděpodobné, že potkáš sedět na lavičce nějaké důchodce = možná lepší řešení, než hospoda.

Pokud se vdala a odstěhovala se za manželem, je velmi pravděpodobné, že vrstevníci budou vědět, odkud partner byl, a kde bydleli (bydlí). Nedivím se, že ji starosta nezná. Pokud neměla bratra, příjmení v obci "zaniklo". By musel být opět vrstevník, aby věděl o koho jde.

doplněno 27.05.13 14:28:

V tom případě můžeš využít zpoplatněné služby, o které si můžeš přečíst zde:

http://www.mvcr.cz/clanek/vyd…evidence-obyvatel-373263.aspx

Samotný formulář stáhneš zde:

http://www.mvcr.cz/clanek/for…mulare-ke-stazeni-828459.aspx -> volba Evidence obyvatel

Přeji hodně štěstí. Jen dodám, že mnoho lidí začne pátrat po příbuzných za nepřízně, a pod návazním ztraceného kontaktu si představuje odkázání/podědění majetku. V takových případech je lepší se "obnovováním vztahů" lepší vyhnout. Nadělá to víc škody, než užitku.

Od: petulik881*
Datum: 27.05.13 11:48

No tak jednoduché to asi nebude - s mým dědou měla dítě (mého otce), ale brzy po porodu ho dala do kojeňáku a nestarala se o něj. Děda už je po smrti. Teď by měla žít někde v Ostravě, před několika lety ji tam viděla teta. Ale těžko mi někde v Ostravě na úřadě řeknou, kde přesně bydlí...

Datum: 27.05.13 15:57

Díky za upozornění, ale tohle rozhodně není můj případ ;) A taky dík za odkazy...

Datum: 27.05.13 15:14

Vidím, že jsi registrovaná, zkus poprosit o radu pana Gotrekzagary. Ten najde všechno, kam se na něj hrabe pošťák Ondra! :)

Jinak vidím, že babička byla zřejmě pěkná potvora. Co jí ten malý uzlíček udělal tak hrozného, že se ho zřekla? Že mu nepřipravila dětství, jaké si každé mrně zaslouží? Bylo by mi tatínka líto a takovou osobu bych ani nehledala. Radši se raduj ze své rodiny, pokud máte pěkné vztahy a babku nehledej. Tatínek by jistě taky nebyl rád, kdyby k vám najednou po letech přišel někdo, kdo ho kdysi odložil jako špinavé prádlo. Kdo si na něj nevzpomněl o Vánocích s dárečkem a vůbec. *cert* Jaga.

Datum: 27.05.13 16:02

No těžko někoho soudit, tenkrát byla nejspíš v dost svízelné situaci... Ale dopadlo to docela dobře - taťku vychovávali prarodiče,takže aspoň vyrůstal v rodině... Pár let na to se pokoušela dát vztahy aspoň v rámci možností do kupy, ale už jí to nejspíš nebylo umožněno...

Datum: 28.05.13 15:43

Máte info v poště...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.