Vláda ČR

Od: ® odpovědí: 14 změna:

Mám dotaz, nechci provokovat, fakt to nechápu. Proč se Babiš tak zoufale snaží spojit s ČSSD. S gaunery, kteří už několikrát měli možnost předvést, co umí a " vžycky to předvedli", přes volby se převalili s odřenýma ušima a teď to vypadá, že na nich to všechno stojí a leží?

14 odpovědí na otázku

 

 


5x
avatar jofa

No vidíte a já to vidím zase obráceně. Nechápu, proč se chce spojit ČSSD s tím "gaunerem" z ANO. Chtějí jít úplně do háje? Co myslíte, že Babiš s ČSSD provede? Vždyť se ta vláda rozpadne (píši to slušně) při první příležitosti a na to Babiš čeká jak na smilování, já nic to ČSSD to po...a mohou být nové volby.

 


4x
avatar ben

Dobrý den, odpovím Vám v otázkách. Proč se pan Babiš zoufale snaží zůstat předsedou vlády, když ví, že jeho postava je nepřijatelná pro většinu jeho možných koaličních partnerů? Proč ho tak fanaticky drží při moci pan Zeman? Proč jim nevadí podpora KSČM nebo možná i SPD? Chce vůbec pan Babiš vládnout v koalici nebo ne? Jinak doufám, že ČSSD vládní posty odmítne a nespáchá sebevraždu. Zdravím!


doplněno 31.05.18 08:47:

jofa - ANO a pan Zeman nám dělají z politiky větší hokej, než je nutné .

ben: Obávám, že vstoupí. Nepoučitelní. Touha některých jedinců a jejich pohnutek být ve vládě je silnější, než odejít do opozice a začít znovu. Dále se obávám, že se v politice rapidně s Babišem, ale pozoruji to i ve světě změnil styl vládnutí. Pravice , levice, střed a pod. je naprosto jedno a pytlíkuje se vše dohromady a každému bude dopřáno, naslibováno. Nevím, jestli je to tak dobré a bude to v budoucnu fungovat.


No, třeba je nepřijatelný pro většinu koaličních partnerů, ale je přijatelný pro hodně lidí..vyhrál přece volby. Jen pro upřesnění, já ho nevolila a politiku sleduji spíš náhodně, ale tohle mi prostě hlava nebere, že většina našich politiků naprosto ignoruje co chtějí lidé. I když, oni to vlastně ignorovali vždycky...

conconi - pan Babiš vyhrál volby a má právo sestavovat vládu. To mu nikdo neupírá, ale vláda se nesestavuje s lidem. On si k tomu musí najít politické kamarády a to se mu nedaří, protože už ho každý zná a ví co je zač. Já si myslím, že stabilní vládu s důvěrou PS nesestaví, ale vládnout bude stejně (chce to on i pan Zeman).

 


2x

1.) Protože výsledky voleb jsou takové jaké jsou.
2.) S SPD nechce, protože média kolem SPD vytvořila, a zoufale drží, nálepku extrémistické strany, aby ani náhodou někoho, najmě Babiše nenapadlo s nimi spolupracovat.
3.) SocDem stojí na rozcestí. A nikdo neví, co jim pomůže získat hlasy, nebo co je potopí. Názor jofa a ben, je jen jeden ze dvou názorů. Ale klidně to může dopadnout naopak. Neúčast ve vládě, by mohla znamenat propad na samou hranici 5%. To referendum uvnitř čssd, je jen zoufalá snaha vedení, aby případný neúspěch mohli svést i na členskou základnu, aby v tom nebyli sami. Myslím, že počítají s tím, že když do toho namočí členskou základnu, nebude potom úbytek hlasů tak velký, jako kdyby rozhodlo vedení samo. Pocit viny svazuje.

No a z toho vyplývá existující stav. Buď ČSSD nebo předčasné volby. Předčasné volby nikdo nechce, protože by na nich nikdo nevydělal. A to by stále nebylo to hlavní. Všechny opoziční strany se bojí, že by posílilo ANo a KSČM. To je takový strašák, že i ta koalice čssd s ano je pro ně lepší.

jentak - bylo dobrou tradicí, že třetí pokus na sestavení vlády má předseda PS. Předčasné volby jsou až po třetím pokusu (tedy, bylo to ústavním "zvykem").


Mě právě přijde zvláštní, že nedají šanci SPD. Je to nová strana, tak ať ukáže co umí. ČSSD to , jak už jsem psala několikrát předvedla a hnala stát akorát do větších a větších dluhů.

ben: máte sice pravdu s tím třetím pokusem, ale myslíte, že by to mělo cenu? To by se muselo ANO vzdát Babiše, a to mě osobně přijde nereálné. No, třeba překvapí.

 


0x
svuj k svemu a spolecne ke korytku...

 


0x

Proč? Protože B. válčí o imunitu, aby nemusel před soud a je mu naprosto jedno, co tady rozhází nebo způsobí. Skoro všichni Slováci, skoroslováci - příslušníci různé hrůzné fizlostrany - tady u nás podráželi, rozkládali, žádný přínos. Už od Tisa cs.wikipedia.org/... Zíráme na B.-em zmanipulované osoby, všimněme si jak se pozměnilo jednáni prezidenta Z. a před ním premiéra Sobotky. Nevím jak se takové podlosti dají ustát, ČSSD to nezávidím. Mimochodem, V. Klaus předprezident má slovenku manželku - to jen proč se mu (mj.) tak dobře dělilo stát.;)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]