Destilovaná voda

Od: odpovědí: 3 změna:

jaký je rozdíl mezi destilovanou vodou a převařenou vodou z kohoutku? Děkuji.

3 odpovědi na otázku

 

 


3x

Destilovaná voda je voda. Z kohoutku teče voda s rozpuštěnými plyny a minerály, rozptýlenými nerozpustnými minerály a mikroorganismy . Převařením se odstraní plyny a některé rozpuštěné minerály přejdou v nerozpustné formy a zabijí se mikroorganismy.

 


3x
avatar bimbam

Moje odpověď bude jen laická. Možná lehce popletu nějaké odborné termíny, ale vzhledem k dotazu snad bude dostačující. Destilovaná voda vzniká destilací. Voda se přivede k varu, zachytává se pára, pára se znovu sráží v kapkách vody. To celé několikrát a v destilované vodě pak nejsou žádné soli. Jen naprosto čistá voda.

Vodu z kohoutku zbavíte varem choroboplodných zárodků. Nezbavíte ji různých solí - například dusičnanů. Čím déle budete vařit, tím více páry - vody odejde a tím více všech těch solí v převařeném zbytku zůstane. V kohoutkové vodě vždy nějaké soli jsou.

Destilovaná voda není vhodná k pití, využívá se v průmyslu, v domácnosti třeba do napařovacích žehliček. Neusadí se v otvorech a neucpe je.

Převařuje se voda ze studny, když hrozí nebezpečí, že do studny spáchl déšť třeba hnůj. Normální vodu z kohoutku není potřeba převařovat.

Než jsem to sesmolila, vyjádřil se rádce ra... stručně :).

 


0x

Destilovaná voda je chemická sloučenina vzorec H2O. Destilovaná voda je ta voda, jenž prošla procesem destilace = přeměna v páru a opětovná kondenzace. Tento proces znamená, že voda byla zbavena minerálních látek, které v ní byly obsažené (V přírodě se nevyskatuje, nejblíže je jí voda dešťová nebo sníh, ale i ty nasbirají cestou k zemi různé prachové částice či aerosoly). Neobsahuje rozpuštěné soli a minerály a pro člověka je jedovatá, může soli z těla "stahovat". První příznaky požití destilované vody je slabost, bolest hlavy, celková únava a křeče. Destilace např. google.com/...

Voda kohoutková je voda z přírodního pramene / ...přehrady, případně ošetřená pro užití v domácnosti jako pitná. Obsahuje rozpuštěné sloučeniny - soli. Složení např.: sumavskypramen.cz/... Varem se zbaví voda některých mikroorganizmů (cca po 20 minutách varu, např. bojlerová / potrubní bakterie jménem Legionella pneumophila) a s částečným odpařením se trošku "zahustí" rozp. soli atd. Ošetření se dříve provádělo chlorem, nyní UV zářením. = sterilizace.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]