2xEvropská Unie - dotazy

Od: odpovědí: 263 změna:

Dobrý den,

jsem absolventem Evropských studií a stále se věnuji této oblasti a už mi vadí jak stále někdo něco svaluje na Evropskou Unii a přitom ví prd o tom jak co funguje, nebo proč se co dělá, takže otevírám tuto diskuzi. Chtěl bych (pokud budu vědět) vám odpovědět na veškeré dotazy, které ohledně EU máte. V žádném případě nechci dělat 100% zastánce evropské politiky, jde mi o to, vystvělit určité kroky EU a snad aspoň jednoho z vás přesvědčit, že EU není tím nejhorším co nás kdy potkalo.


doplněno 27.05.18 18:09:

Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování EU , nikoli vychvalování Evropské unie. Z tohoto důvodu už v tom nehodlám pokračovat. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Děkuji za pochopení.

263 odpovědí na otázku

 

 


15x

Jestli toto má v budoucnu vést naši zemi, tak budu rád, že se toho nedožiji! Takové naučené bláboly, je vidět, že jste dával velký pozor, při Evropských studiích, ale řečma se obyčejný člověk neuživí, ten má jen české školy! Zrovna s tím teploměrem jste si dobře naběhl, zlaté rtuťové teploměry, digitální a laserové jsou na dvě věci. Sám to vidím s měřením teploty asfaltu v práci, starý teploměr měří s přesností na jeden stupeň, nový laserový měří s přesností na 10 stupňů, ale splňuje diktát od EU! A šlo by pokračovat...


Publikace v angličtině, španělštině, polštině a samozřejmě v češtině. Ale chápu, že jste chytřejší. A měřením asfaltu v práci.. no zřejmě nebudete absolvent jakékoli vysoké školy a řekl bych, že ani střední. Neříkám, že vše je dobrá volba, jen co se tím snaží EU sledovat.

- Mimochodem je zajímavé vidět, že řešíte kraviny typu zákaz teploměrů, ale to dobré nikdo nevidí. Ideální jsou ty typy lidí, co řeknou "Havel byl špatnej, protože se občas napil" a nic jiného je nezajímá, tohle je důvod proč byl špatnej..

Na vás je vidět, že jsem opravdu postižený, jak můžete něco tvrdit, o vzdělání druhých, když jste sám absolvoval nějakou švidl školu, jako jsou plzeňská prava? Možná mám více titulů než vy, ale vy jste studovaný v EU, tak jsou všichni ostatní negramotní. Neříkám, že vše je dobrá volba, jen co se tím snaží EU sledovat. - Nesnaží se tím nic sledovat, jen vydá nařízení a tím to pro ni hasne. S Havlem máte pravdu, byl špatnej, ale ne proto, že chlastal. Ale proč mám ztrácet čas, s takovým "inteligentním" mlíčňákem, život vás naučí, až si párkrát natlučete hubu.


Většinou když někdo studuje určitý obor, tak se v něm vyzná lépe, než ten kdo studuje cokoli jiného. Také nevím nic o chemii a biologii, když to nestuduji. Jak víte, co jsem studoval za školu? Přesně tak, jen nás chce buzerovat a to je všechno. Snad jednou změníte názor.

 


14x

basicallymarek: Vidím, že jsi asi ještě docela mladý a v životě jsi toho příliš nezažil. Snažíš se nám tu nabulikovat nějaké nesmyslné kecy které ti do hlavy nacpali někde ve škole. Patřím ke starším lidém a moc dobře si pamatuji co nás povinně učili kdysi ve škole a čím nás oblbovali. Nyní po listopadu 1989 se situace změnila a nyní zase povinně něčím jiným oblbují děti a mládež ve školách. EU je jedno velké zlo které potkalo Česko a značnou část Evropy. Do EU jsme byli zavlečeni násilně našími nezodpovědnými politiky. Kdo ví jestli bychom nyní byli v EU kdyby referendum o vstupu do ní nebylo bezcharakterně zmanipulované. Není se čemu divit, že naši čeští politici se tvrdě brání zavedení možnosti referenda včetně hlasování ohledně vystoupení z EU, protože velmi dobře ví jak by to asi dopadlo tj., že by to s velkou pravděpodobnosti bylo proti jejích vůli a jejích zájmům.

Kdysi jsme museli poslouchat to co nám nařidili z Moskvy a nyní zase musíme poslouchat to co nám nařizují jiní z Bruselu. Netvrdím, že vše co pochází od EU je špatné, ale myslím si, že na EU je toho více či méně špatného více než toho dobrého. Ono mnohé věcí jde řešit různými mezinárodními a mezistátními dohodami a vůbec k tomu není zapotřebi nějaká unie.

EU pomalu a jistě směřuje k vytvoření společného evropského státu, ale asi příliš lidí si neuvědomují, že něco takového nemá příliš velkou budoucnost. Stačí se podívat do historie lidstva jak takové velké státy složené z více národů nakonec dopadly. Nepřetrvala do současnosti Římská říše a nakonec se rozpadla. Rozpadlo se Rakouskouhersko, Sovětský svaz, bývalá Jugoslávě, ale i společný stát dvou malých zemi jako bylo Československo. Také je dobré se podívat kolik zemi a národů více čí méně bojuje za samostatnost, např. Palestina, Taivan, Katalánsko, Tibet, Čečensko a možná i někteté další. Spojují se pouze země které byly v minulosti násilně rozdělené, např. Německo a věřím, že se jednou spoji i obě Koreje. Za těchto okolnosti chtějí někteří nezodpovědní pomatenci vytvářet společný evropský stát.


Šlo o hlasování kde se více jak 77% lidí rozhodlo pro vstup, vše bylo demokraticky a nic nebylo zmanipulováno ať už tomu věříte nebo ne. cs.wikipedia.org/...
To ano, ale položte si otázku, proč se rozpadli? No jelikož šlo o celky, které vznikly tak, že se ostatní státy nedobrovolně připojily již k existujícímu státu. Nebyly respektovány menšiny a ani nebyla stejná práva pro všechny. Pokud mají všichni stejná práva, svobody, demokracii, právní stát atd. není problém a můžeme jen získat. Problém nastává, pokud je část obyvatel omezována a utiskována - přesně tak, jak bylo u celků, které jste vyjmenoval. Pokud hovoříme o vzniku jednoho státu, tak je rozdíl Unitární stát X Federace (v rámci federace by došlo k převedení určitých pravomocí pod EU a naopak vrácení pravomocí jiných) cs.wikipedia.org/...

basicallymarek: Ty jsi v době referenda ohledně vstupu do EU asi ještě špínil plenky. Já a předpokládam, že i někteří další zde diskutrující si to dobře pamatujeme co se ohledně toho dělo. Všude byla sama propaganda propagující vstup do EU a ti co byli proti se do médií (televize, rádio, tisk) vůbec nedostali nebo jen velmi omezeně i když o to měli zájem. Ono se dobře oblbuje lidi s finanční a jinou podporou státu. Nevím to přesně a možná to bylo jinak, ale pokud si to dobře pamatuji tak podmínkou pro vstup do EU bylo alespoň 1 hlas pro, což znamenalo, že o výsledku bylo předem rozhodnuté. Za těchto podmínek a okolnosti nešlo očekávat objektívní výsledek.

A co bývalé Československo? Slovensko se také nedobrovolně připopjilo k Česku nebo opačně? V současnosti je ve světě trend, že mnohé země a národy si chtěji vést svou vlastní politiku a nechtěji aby jim někdo do toho kecal a centrálnbě odněkud je řidil a rozhodoval o nich.


Referendum ať je v jakékoli zemi, musí mít nadpoloviční většinu hlasů, to co se může měnit jen nutná minimální účast. Když se podíváte, u nás byla účast 55%. Navíc všechny politické strany (krom KSČM) se vyslovily pro, takže se nedivte, že v TV byly víceméně jen hlasy pro. Navíc každý v té době měl právo na to, si zajít do knihovny, na internet (min. na veřejných místech) a něco si o tom najít.
V rámci vzniku ČSR šlo o to, že díky velkému množštví menšin (Maďaři-Slovensko, Němci-Česko) by mohlo dojít, že i tyto menšiny by chtěly svůj stát (díky práva národu na sebeurčení). Díky tomu vznikl "národ československý", ale hlasování bylo jako v unitárním státě a vzhledem k tomu, že Slovensko je méně početné, Češi mohli prosadit cokoli. Díky tomu pak docházelo například k vzniku 2. komory a nutnosti mít více jak 50 % jak za Čechy tak za Slováky a nemohlo dojít k tomuhle. Navíc Slovensko bylo stále v podřadnějším postavení. Pokud se ale podíváte, kolik % Čechů a Slováků chtělo rozdělení na dva státy, tak ani na jedné straně nebylo více jak 50 % pro. S tím úplně nesouhlasím, podívejte se na AU (Africká unie), UNASUR (Jížní Amerika). V dnešním světě jsou spíše tendence se spojit a čelit výzvám společně, jelikož si uvědomují, že sami jako malý stát nic nezmění. Separační tendence jsou v zemích, kde jsou menšiny utiskovány a mají jen minimální práva a jsou v podřadném postavení, pokud je rovnost, nemají k tomu důvod. Výjimku tvoří ekonomické důvody, kdy jedna část země vydělává na zbytek země, ale to už je jinačí případ.

 


11x
avatar iz

@BasicallyMarek, když tak čtu ty Vaše pseudoargumenty, jsem moc ráda, že mé dcery absolvovaly normální školy a nemají vymyté hlavy jako absolventi evropských studií.

Víte, že jsem se s rétorikou podobnou té Vaší už setkala? Jen se tehdy týkala KSČ a věčného přátelství...

Kde jste např. vzal, že digitální teploměry měří lépe? Já jsem neviděla ještě ani jeden digitální, který by teplotu změřil stejně dobře jako rtuťový. (Mám ještě dva a chráním si je "jako oko v hlavě", vím že až se rozbijí, neseženu už kvalitní teploměr.) Podobně je to bohužel i s dalšími věcmi.

Demagogie není dobrá, ať je obrácena kterýmkoliv směrem. Totéž platí pro dezinformace z/o EU.


doplněno 24.05.18 22:44:

Ale máte pravdu, EU není tím nejhorším, co nás kdy potkalo. Ovšem ani tím nejlepším...


doplněno 24.05.18 23:41:

Proč bych měla utrácet (ty argumenty Vám nějak nejdou) za digitální teploměr, když mám kvalitní rtuťový?

Obrat "vymyté hlavy" používám u lidí, kteří jdou slepě za jedním názorem, nejsou schopni nebo ochotni respektovat názory jiné a když jim dojdou argumenty, přejedou do osobní roviny, případně do útoků.

Já za nejvyšším počtem skeptiků vidím nejvyšší počet lidí se zdravým rozumem. Měl byste prosím odkaz na statistiky potvrzující Vaše tvrzení ohledně nejvyššího počtu skeptiků mezi osobami, které nikdy neopustily ČR.

Já čerpám ze svých zkušeností a ze zahraničí (nejčastěji z německy mluvívích zemí).

@ivzez, naprostý souhlas. Smajlíci mu jdou dobře, odpovědi ne.


Vymyté hlavy? Tak mi řekněte tedy váš postoj? Opravdu mě zajímá.

- No tak zkuste za něj utratit více než 100,- a určitě bude, ono když koupíte to nejlevnější na trhu, zřejmě to nebude to nejlepší, aspoň odhad.

- Když se podíváte na průzkumy podpory EU a dalších projektů, zjistíte, že jediná ČR se drží téměr ve všem jako hlavní skeptik, narozdíl od jiných států a nejvíce skeptiční jsou lidi co nikdy neopustili ČR. Navíc čerpám ze spousty knih i anglicky psaných, dokonce i španělsky a polsky. Ale chápu, že vy to víte nejlépe. Mohu se zeptat i na vaše vzdělání nejvyšší dosažené a v jakém oboru?


Omlouvám se, ale otázky teploměrů nejsou to čím se v prvé řadě zabývám, podle mě zase jen děláte z komára velblouda a řešíte absolutní nesmysly. Chápu, že vám vadí, že nemůžete mít starý teploměr, ano byl třeba lepší. Nejsem tu abych říkal jak je EU nejlepší, jen chci vysvětlit, co se tím snaží zákonodárci říct. To jestli je to dobré nebo ne si musíte říct sama. Jen se snažím o to, aby teploměry nepřevážili například to, že teď EU bojuje za to, aby Trump nám nevyhlásil obchodní válku jako ostatním státům atd., jako samotné Česko bychom těžko mohli si něco prosadit. Jedná se o Eurobarometer číslo 88, je z listopadu 2017. Ale samozřejmě je to "ovlivněné ze strany EU" takže na to nebudete ani reagovat.

 


10x
avatar culdabulda1

@hahaha-

to je fakt - zdejší uživatelé vesměs ještě nejsou absolventy inkluzivního školství a s vymýváním mozků, jakož i s jakoukoli formou totality mají své zkušenosti, takže byste museli použít poněkud vyšší úroveň "vysvětlování" výhod západního modelu marxismu a socialismu, který nám bere více svobody, nežli to kdy činil model sovětský.

Myslím, že by EU mohla být svazkem užitečným jedině v tom případě, kdyby respektovala svéprávnost, svrchovanost a specifika jednotlivých států a nesloužila jen zájmům USA a nadnárodnímu kapitálu. Nevěřím, že by se nedalo spolupracovat na přátelské úrovni, kdy by vedení EU pouze koordinovalo činnost i ekonomiku jednotlivých členských států, při zachování jejich samostatnosti.

Ostatně - bereme-li si za příklad USA - tam to snad tak funguje, ne? A to už ani nemluvím o ohrožení bezpečnosti celého kontinentu, který by měla EU chránit a ne se dobrovolně otvírat potenciálním okupantům za cenu zničení původní kultury a obětování vlastních obyvatel ! - a v zájmu koho vlastně?!

A v době, kdy se hraje o nové rozdělení světa mezi velmoce, bychom měli spíš hledat cestu ke spolupráci jak s Východem, tak se Západem a ne se vymezovat proti jedné straně. Pro nás, jako malou zemi je to nejrozumnější řešení, když pořád tak voláme po neutralitě ! Já osobně bych uvítala svazek středoevropských států, které mají přibližně stejnou ekonomickou úroveň, historii i vnímání světa. - Jakési nové Rakousko-Uhersko.

Ale současné uspořádání Evropy a ideologický marasmus, který na dnešním "Západě" převládá - povede tak akorát k válce, která bude - při současném agresivním pnutí ve všech částech světa - konečná ! A nabírá to nějak rychlý spád, takže se bojím, že tomu neuniknu ani já, jakkoliv jsem se utěšovala, že mi to už může být jedno.

Takže asi tak uvažují ti " burani a nevzdělanci " , kteří nejsou schopni pochopit velikost myšlenek toho Vašeho nového krásného světa bez válek a nepřátelství ! - ze kterého se ale jaksi vytratil zdravý rozum...

 


7x
avatar lidus

Dobrý den absolvente Evropských studií, je vidět, že vaše studium nebylo zbytečné, hlavu vám vymyli dokonale, ano, přesně to je potřeba, přesvědčit lid, že i ta největší zbytečnost a hloupost je mu ku prospěchu. Nebyla jsem pro vstup do EU, nejsem a nebudu zastáncem této instituce.


Tak je vidět, že tomu absolutně nerozumíte. Trápí vás, že můžete cestovat kam chcete? Že vám roste plat? Že se postaví někdo za naše podniky ve světě? Že se v Evropě neválčí? Že vaše děti mohou studovat kdekoli po Evropě? Že někdo se stará o naše památky, když už to nedálá stát? Že můžete jít pracovat třeba do Německa? Že můžete se dneska sebrat a jít bydlet třeba do Řecka? Že je tu instituce jež pomáhá budovat mír kolem Evropy, aby se zamezilo válce co by nás přímo ovlivnila? Že každý z nás může iniciovat návrh zákona jež se bude v EK projednávat (pokud nasbírá určitý počet podpisů)? Že se někdo snaží o to aby firmy jako Facebook, Google a další nehromadily naše informace a neprodávaly velkým korporacím? Že nejsme jen figurkou ve světě ovládaném USA, Ruskem, Čínou,...? Že můžeme cokoli prosadit na evropské úrovni, stačí jen když získáme pro svůj návrh podporu? Že se můžem obrátit na evropský soud pro LP pokud někdo porušuje naše práva jako občana EU?

- Stále máte na mysli ty okurky a žárovky co?

Ano, já tomu nerozumím a vy jste přesně tak zmanipulovaný jak jsem již napsala. Nemám na mysli ani žárovky a dokonce ani okurky ale vidím, že je naprosto zbytečné s vámi diskutovat, vy máte totiž jasno.


Tak to řekněte? Napsal jsem asi 20 důvodů pro, takže mi řekněte, co tedy vadí zrovna vám? Zmanipulovaná jste maximálně vy svým odmítavým přístupem.

 


7x

Snažil jsem se přečíst pár vašich odpovědí , ale tolik hlouposti na jednom místě bylo už na mne moc. Pokud bych měl hodnotit EU podle vás jako absolventa ES, tak je to s tou unií ještě horší než jsem si myslel.

 


6x
avatar ringo

Hodně cestuji a velmi často vidím nádherně opravené památky, opravené současné stavby, přírodní parky a unikáty atd. A u většiny těchto artefaktů je ta známá tabulka o přispění a dotacích EU.

Takže za mě to tak zlé není, protože vím, jak by to bylo jinak...jako vždy. Výmluvy. Nejsou na to finance, kdo by to platil.

Dotace z Unie, dobrý, proč ne.
Jen by mě zajímalo, kolik se musí zaplatit na daních, aby z Unie vypadlo jedno éčko.
Protože zaplatíme daně státu, ten z toho něco pošle do Bruselu a z Bruselu to jde zase zpátky.
Provoz tohodle kolečka ke strašně drahej. Kdyby ty peníze zůstaly zrovna doma, ušetřilo by se hodně byrokracie.

Jenomže právě doma by se do tohohle neinvestovaly. Rozkradly by se nahoře.


Ano, nebo například ochrana přírodních památek. Pořád je Česká republika čistým příjemcem, více peněz dostane, nežli odvede do společného rozpočtu. K tomu pokud by vás zajímalo co takhle kolik stojí, EU (a to je velká výhoda) je dosti transparentní, takže si vždy můžete najít kolik co stojí a na kolik vyšlo, jde jen o to věnovat tomu čas, popřípadě podívat se na anglicky psané materiály.

 


6x
Když to čtu, tak se vážně stydím za to, že jsem Čech. Lidi pokud jste takový blbci, tak si klidně zas napochodujte pod Rusko a opakujte historii. Vážně si myslíte, že bez EU budeme žít nezávisle? Vyhledejte si pojem "Globalizace" a nebuďte idioti. Ne se vším souhlasím, ale EU prostě potřebujeme, každý při smyslech to ví.

Proč by někdo pochodoval pod Rusko?Vy nechcete opakovat vliv SSSR ale to již neexistuje.Někdo třeba zas nechce opakovat vliv Německa.Mě osobně by zajímalo co by ta slavná Unie vymyslela kdyby Rusko zavřelo kohouty s plynem.To by bylo řevu jak nás Rusko chce vydírat že?


SSSR a EU je rozdíl asi jako Česko a Mali :) oboje jsou země, víc mě nenapadá. To by neudělalo, jelikož velká část příjmů RF jde právě z prodeje plynu a ropy, takže by šla sama proti sobě. Navíc EU by nikam neintervenovala, ale vytvořila dialog s RF, navíc teď dělá mediátora ve sporu Rusko-Ukrajina.

normalniclovek: Neslušně nadávat lidém kteří mají jiné názory než ty ti jde velmi dobře. Přečíst si ale zdejší pravidla (Z2) a dodržovat je to je pro tebe už asi nepřekonatelný problém.

 


5x
avatar ben

Dobrý den, možná by bylo vhodné zamyšlení nad tím, kde by byla ČR po případném vystoupení z EU.

Myslím, že to vím, ale nechci to sprosté slovo použít. Zdravím!


doplněno 24.05.18 18:28:

No, právě - značný propad ekonomiky i naší životní úrovně a opět komplikovanější cestování. A také by ČR byla snadnější kořist pro nějakou východní mocnost, která má již nyní zájem na rozložení EU.


To je pravda, vzhledem k tomu, že naše ekonomika je přímo navázána na Evropskou unii (resp. země Evropské unie), tak zavedení celních opatření by bylo pro nás likvidační a ač si někdo může myslet, že bychom také získali přístup na jednotný trh (jako Norsko, Švýcarsko,...) a nic by nás to nestálo, tak se velice mýlí. Došlo by k zhoršení ekonomické situace státu a odlivu zahraničních investorů, jež by raději investovali v okolních zemích, jako je Slovensko či Polsko.

Kořist?Vy mluvíte naprosto stejně jak se kdysi mluvívalo o západu.*smich*


svým způsobem tomu tak je, jelikož pro mocnosti (ať už jde o RF, Čínu nebo USA; na BV třeba Írán) je dobré jak strategicky, tak ekonomicky mít velký vliv na malé státy v Evropě :)

 


5x

EU pro mně reprezentuje takové nesmysly, jako výše zmíněné rtuťové žárovky, snahu o odzbrojení obyčejných lidí, "úsporné" vysavače a rychlovarné konvice, neřízenou migraci, rádoby ekologická paliva, poškozující životní prostředí víc než nafta, pole, kde by mohlo leccos růst, porostlá slunečními elektrárnami, nesmyslné dotace na nesmyslné věci, naopak dotace cílené, poškozující právě ten volný obchod, kterým se EU zaklíná, atd. atd.
K čemu je volný pohyb osob, když spousta států má vlastní vnitřní omezení, pro zaměstnávání osob z jiných států? proč mají cizinci v jiných zemích EU menší platy než zaměstnanci vlastního státu? Kde je ta rovnost v EU?
Máte pravdu, nejsou cla, zato existují dotace. K čemu je volný pohyb zboží, když některé státy, přepravu vlastního zboží dotují, na úkor zboží z ostatních států.
Vytáhněte hlavu z učebnic a z EU směrnic, a podívejte se, jak to chodí v praxi. A víte, co je nejhorší? Že existující stav nechce žádný ze starých členů EU měnit, protože jim vyhovuje. A tak hrozba vystoupením, je asi to jediné, co by mohlo papaláše z Bruselu pohnout k poznání.


doplněno 25.05.18 07:44:

Ze všech vašich odpovědí mám dojem, že jste zrovna vytáhl hlavu z knížek. Ničemu nerozumíte, přiznáváte sám, že nejste odborník na elektriku, chemii, biologii, co jsem si tak letmo stačil přelítnout vaše odpovědi. Tak jak chcete posuzovat, jestli EU dělá něco správně? Vždyť odbornost je právě to, co by zabránilo nesmyslným směrnicím, např. o úsporných vysavačích. Spousta těchto směrnic je výsledkem právě neodbormného posouzení situace, snahou o znásilnění fyziky atd. Co je lepší? S EU bez odborníků, nebo bez EU odborně, když už EU ztratila jakékoli mechanismy vtáhnout do rozhodování odborníky z daných oblastí a nějak se změnit. Je to moloch neschopný rozhodování, a díky němu, se stejně jako říše římská, dřív nebo později rozpadne. Na papalášských nohách z písku neodborného rozhodování, nelze postavit nic smysluplného. Ale aby se mohlo zrodit něco nového, musí nejdřív padnout to staré.

Jsem pesimista co? Uvidíme, jestli mě EU překvapí, nebo jestli dojde na má slova.

PS jen tiše doufám, že to je opravdu JEN neodbornost a ne záměr, jak tvrdí některé teorie.


To je právě problém neinformování médií o kladech a pouze o nesmyslných nařízeních. Co se týče spotřebičů, které šetří energii a tím krom ŽP a také vaši peněženku tak nevím zas kde je problém, jestli jen v tom, že je to prostě "zákaz" a Češi zákazy nesnáší. S migrací EU nemá co dočinění, to je na členských státech, EU nemá k tomu oprávnění, takže obviňování ji z toho není na místě. Obviňovat můžete buď Itálii, Řecko nebo státy, odkud lidé utíkají. Dotace mají vždy určitý cíl, ale ano, občas jsou vynakládány na kraviny, to máte pravdu. Teď se jedná o zkušenosti nebo jen že jste to někde slyšel? v EU je zákaz diskriminace na základě národnosti, pokud nejde o práce jako soudce, voják, policista,... takže se můžete obrátit na soud, klidně i v ČR a zažalovat tu zemi za nerovný přístup a soud vyhrajete. To máte i v ČR, kde občas k tomuhle dochází, ale máme soudy, které se za vás postaví. Vím jak to chodí v praxi, znám se jak s dvěma europoslanci, tak mám přátele z různých zemí EU (Německo, Polsko, Slovensko, Španělsko). Ano říkám, víte Sókrates řekl jednu moc hezkou větu a to "Vím, že nic nevím", čím více toho víte, tím je toho více co nevíte. Zajímám se o vývoj EU a politiky EU, nejsem odborník na vše, také nemáte ministra zahraničí co najednou přejde na zdravotnictví a pak na dopravu. Jenomže jak určitě víte, tak i v institucích EU jsou odborníci, podle vás spíše "odborníci" právě i z České republiky nebo třeba Slovenska, takže máme také "mýdlo na hlavě". Ano EU má svoje chyby, například to, že neinformuje lidi co dělá, nebo přichází s nesmysly jako jsou zahnuté banány či to, že sleduje cíle ale nevidí zatím moc lidi, ale pořád je to něco za co chce bojovat a zlepšovat to. Problém je, že Češi kritizují a sami s ničím nepřijdou (viz. naši zástupci v evropských institucích - ne všichni).

@basicallymarek 25.5.2018: Ctěl jste dotazy na činnost EU, že odpovíte. Ale místo odpovědí na mé otázky jen spousta výmluv. Nevíte kde je problém? Ale to je vaše vina, že žerete EU nařízení a nedojde vám, že vysavač s menší spotřebou je 3,14čovina. Že to nic neuspoří, jen to hůř vyssává. Je jen a jen vaší vinou, že nevíte nic o uhlíkové stopě a její souvislosti s výrobou čehokoliv.
Jak chcete obhajovat něco, o čem nemáte ani páru? Jste provokatér nového EU úředu na potírání informací? Nebo placená PR síla kohokoliv, kdo na to má?
Že nemá EU cokoliv společného s migrací pane? Házíte to na členské státy. A kdo je asi součástí EU? No členské státy, tak jak můžete říci takovou hovadinu, že EU nic, to členské státy. Jak můžete říci že EU nic? A migrační kvóty si vymysleli marťani, nebo Japonci? Nikoliv, EU a její členské státy.
Vy nevíte jak fungují dotace na maso a masné výrobky? Vy nevíte. že některé EU státy(Francie, Belgie, Holandsko a další), poskytují kromě dotací zemědělcm na výrobu(na kg masa) i dotace na dopravu a zpracování(jatka, bourání)? Ale to je zase vaše chyba. A potom pindáte do něčeho čemu nerozumíte, o čem nemáte ani páru.
A vaše zmínka o Sokratovi? Bez komentáře. Radím vám, než se s někým pustíte do debaty, buďte alespoň trochu odborník. Jinak vypadáte hloupě.
Já vím? Já vím, že odborníci v EU nejsou. Vaše tvrzení je lež. Kdyby byli, tak by se nesnažili znásilnit fyziku. Ono když už jsme u toho, na mnou uváděný příklad s vysavačem, nemusíte být odborník, aby vám došlo, že se jedná o mechanickou práci, kde je přímá úměra mezi dodanou a vydanou energií. Na to stačí vychozená devítiletka a alespoń trojka z fyziky.
Už zase mám vysoký tlak. Tyhle kecy by měly být nějak označený, aby měl člověk šanci se jim vyhnout, ale já to přežiju. Přežil jsem komunisty, přežil jsem řicet let tohodle bordelu, přežil jsem 14 let v EU, snad se jednou dožiju i toho, že takoví jako vy, nebudou mít v EU hlavní slovo. Howgh.


Ano v případě vysavačů se jedná o nesmysl podle mě, v případě žárovek ne. Cíl je dobrý, ale minul se účinkem bohužel. Já se zaměřuji čistě na vývoj EU a politologické otázky, nikoli jednotlivé politiky v rámci EU. A ne, nejsem nikým placen, pokud vás to zajímá.

Ano, je rozdíl mezi EU (ve smyslu instituce EU) a EU (ve smyslu jednotlivé členské státy EU). Já zde hovořím o prvním zmíněném, a to institucích EU a ty s tím nic nezmůžou. Migrační kvóty je snaha - podle mě nešťastně zvolená - jak ulevit státům, které mají na svém území velké množství migrantů.. jedná se čistě o projev solidarity. Jsem rád, že vy tomu tak skvěle rozumíte. Myslíte si že budeme jen ČR která nebude závislá na nikom jiném a bude si vše řídit sama? Tak to zřejmě nevíte nic o tom, jak funguje dnešní svět.

 


5x
avatar culdabulda1

- mně osobně vadí agresivita EU vůči Rusku a vyhlídka na islamizaci Evropy v cizím zájmu. V minulosti jsme se proti osmanským výbojům bránili, nyní jim podlézáme i za cenu ztráty svobody - a to rozhodně není v zájmu Evropanů.

Hospodářsky tvoříme periferii jádra EU - a taky tam zůstaneme, protože jsme se svého národního majetku vzdali ve prospěch bohatých států EU, takže zisky mizí někde v ... a my jsme zcela závislí na jejich milosti, či nemilosti.

A politicky u nás závislost na EU rodí politiky, neschopné konat v zájmu svých občanů, zkorumpované a zdegenerované myšlenkou zhoubné liberální demokracie (nebo jak se tomu říká).

Ale zase na druhou stranu - mladá generace je tomuto vývoji a budoucímu rozdělení světa nakoněna - takže ať si to "užijou" !


doplněno 25.05.18 11:06:

- každej si musí "nabít hubu" sám !


Ono v případě Ruska je to oboustranné. Rusko se obává Evropy kvůli velkému vlivu Ameriky a my zas kvůli Krymu, Gruzii atd. Dle mého názoru je potřeba se odtrhnout od USA a začít formulovat svoji politiku sami jako Evropa. Zajímavé třeba je, že zas z jednoho průzkumu - mohu klidně dohledat - nejvíce nebezpečnou vidí Evropu Češi a Francouzi, nejméně například Švédi, přičemž zde máme 12 muslimů a Švédi daleko více. K tomu bych rád řekl jedno: podívejte se na Polsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko atd. Pokud je mi dobře známo pracuje se na nařízení, jež by nařizovalo firmám platit daně tam kde jsou závody, nikoli tam, kde je sídlo společnosti. Navíc máme zde i čínské podniky například a peníze mizí tam, takže toto také není přímo chyba EU. My musíme nekritizovat, demonstrovat naše zájmy a přesvědčit další státy. Pokud nepřesvědčíme ani V4, tak zřejmě náš návrh (když už se za těch 5 let jeden objeví) není úplně ideální.

@basicmalarek: Rusko se oprávněně bojí USA a NATO. A bude tvrdě hájit své zájmy v okolí svých hranic. Kdyby se Ukrajina nemontovala do RF a nechtěla postavit na Krymu USA základny, tak je možná dodnes krym ukrajinskej. A tak jen pár poznámek z internetu:

"Sociolog Petr Hampl tvrdí, že existují dvě možnosti, jak se na Rusko dívat:

--Podle jedné je Rusko dobyvačné impérium, které chce vládnout celému světu, a stateční Američané tomu brání.
--Podle druhé probíhá naopak pokus o dobytí Ruska a Rusové se houževnatě brání.

"Který z těch pohledů je pravdivý? Ten spor je veden mezi lidmi, co používají mozek, a mezi lidmi, co ho nepoužívají," řekl rázně:

--Usiluje Miloš Zeman, abychom ty stovky miliard korun, které dnes Češi posílají do centrál západních korporací, raději posílali do Moskvy? NE
--Chce tady zřídit ruské vojenské základny a ruskou okupační správu? NE
--Chce sem nastěhovat desetitisíce ruských kolonistů a živit je ze státního rozpočtu? NE
--Chce vybudovat síť pravoslavných kostelů? NE
Samozřejmě, nic z toho.
Ta fráze proruská orientace vůbec nic neznamená.

Pokud vám zůstala možnost normálně myslet, máte jasno v pěti minutách.

--Jsou Rusové zapojení do konfliktů na amerických hranicích, nebo Američané do konfliktů na ruských hranicích?
--Jsou to Rusové, nebo Američané, kdo okázale ignoruje mezinárodní právo a vede bezdůvodné raketové útoky proti každému, kdo se jim znelíbí?
--Financuje Rusko opoziční skupiny v USA, nebo financují Američani ruskou opozici?
--Má Rusko historii neustálého dobývání nových území, nebo má takovou minulost Západ?
--Kdo vydává více na zbrojení?
--Je reálné, aby mělo Rusko ambici okupovat celý svět?

Vyprávěnce o nebezpečném Rusku mohou věřit jenom ti, kdo nepřemýšlejí, ale jen čekají na pokyn, čemu mají věřit."

Komentáře už myslím netřeba.


Ano, neříkám že ne. Jinak, v první řadě bych rád řekl, že každý stát, se může rozhodnout, jestli chce na svém území základny jiného státu. Toto je rozhodnutí pouze na daném státě. Takže Ukrajina má právo mít na svém území základny třeba Íránu nebo USA. Chápu ale obavu RF ze základen USA v přímé blízkosti svého území, ale ani to je neopravňuje k intervenci na území jiného státu.

Ano, tyhle oba postoje znám. Co se týče fakt, Rusko nechce vládnout světu, ale chce se stát jednou z mocností v multipolarizovaném světě (viz. strategické dokumenty RF). Chce mít stejnou pozici ve světě jako mají USA. Dále, Rusko bylo vždy tím napadeným státem, ať už ze strany Napoleona (FR), nebo Hitlera (D), takže stále má tu obavu, že je někdo napadne. Stejně tak jako Poláci mají stále obavu, že přijdou o svůj stát (viz. historie).

Ohledně té části co se týká Miloše Zemana, nemám co k tomu dodat. Nejsem zastáncem jeho politiky, ale nemysím si, že nás chce nasměrovat do RF.

USA - Irák (2003) - operace bez mandátu RB OSN a přes odpor většiny NATO
RF - invaze na Krym, invaze do Gruzie, trvání na ukončení pozorovacích misí v Jížní Osetii a Abcházii

... Evropská unie se musí začít chovat jako jeden celek co nekouká ani na východ ani na západ a vytváří svoji zahraniční politiku nezávisle na jiných mocnostech (dle mého názoru i většiny odborníků).

To jestli Američané platí ruskou opozici jsou jen konspirační teorie, můžou se zakládat na faktech, ale nemusí. Ovlivňovali Rusové americké volby? podle všech zjištění to vypadá že ano, stejně jako v Evropě. Ony jsou obě mocnosti špatné, takže asi takhle vám to řeknu.

Rusko - v rámci SSSR rozhodně ANO má historii dobývání cizích území. USA - opozice vůči SSSR a to samé. Evropské mocnosti také, ale to jsou staletí zpět, takovou historii má i ČR (která sahala až k Jadranu), jde o to, jak moc do historie chcete jít

Co se týče zbrojení, USA dává na obranu něco přes 664 miliard dolarů, EU něco přes 220 a RF asi 80. Je to +/- můžu vám to najít přesněji.

Jestli je možné aby RF mohla okupovat celý svět? V tuto chvíli ne, stejně jako EU.

Ideálně navštivte vědeckou knihovnu a podívejte se na Bezpečnostní a strategickou kulturu USA a RF, myslím že i toto zpracoval pak Eichler s kolektivem

 


5x
avatar jenyk

Vypadá to, že @basicallymarek pochopil výhody fungování EU, samou radostí skotačí a nemá čas tady vysvětlovat jak skvěle se nám žije pod moudrým a osvícením vedením EU. *bzum**bzum*

Škoda.

Občas to bylo veselé. Ovšem většinou k pláči.

 


4x

Podle mě je skvělé že tu máme něco jako je EU, že se neválčí a máme aspoň nějakou sílu ve světě, jen je podle mě EU moc vzdálená od lidí a sleduje cíle a nekouká moc na lidi. Chtělo by to při plnění cílů koukat i na lidi.


Ano, tohle opravdu problém je a politici z Bruselu by mohli občas si udělat výlet do členských států, to ano.

 


4x
Nechápu, že se o to snažíte zrovna tady. Pokud chcete diskuzi na úrovni nechoďte sem. Zdejší skladba uživatelů jsou maximálně tak absolventi základní školy nebo učiliště. Ti mají svoji pravdu a nepřesvědčíte je ať uděláte cokoli. Navíc ne každý argument mi přijde úplně dobrý, ale oceňuji aspoň tu snahu.

Hahahaha, vážený pokud byste tu byl déle, neurážel byste zdejší rádce ale věděl byste, že je tu velká spousta vysokoškolsky vzdělaných lidí a mimo to vzdělání je tu také spousta lidí co mají velkou osobní zkušenost.

@hahaha

- zato Váš příspěvek je přesně na úrovni těch "euroblbečků", které současný školský systém produkuje !

 


4x
avatar promon

Víte, Marku, když tak čtu ty Vaše příspěvky, tak mě zapadají věci do souvislostí. Každá doba, každý režim dokáže určité procento mládeže až nezdravě a nekriticky nadchnout - z novější historie mě vytane na mysl třeba Pavka Morozov

cs.wikipedia.org/...

který v zájmu ,,strany a lidu napráskal své rodiče vč dalších sousedů, stejně tak Hitlerjugend byla ve své době nesmírně populární a mnozí její absolventi byli nesmírně fanatičtí i třeba v předem prohraných bojích o německá města, stejně tak si z dětství vzpomínám na ,,zapálené pionýry a svazáky´´ kteří rozmýchávali plamen socializmu v ostatních.

Zažil jsem i vojenskou službu, kde prakticky navlas stejně do nás právě tihle ,,zapálení´´ pravidelně v pondělí hustili prakticky stejné věty, stejné argumenty - jen několik nevýznamných slov se liší - říkalo se tomu Politické školení mužstva.

Takže Vaše příspěvky mě rozhodně nepřekvapují ani nepohoršují - prostě věřím tomu, že život a zkušenosti jím nabyté Vám třeba někdy otevřou oči.

Ale k věci - na Vašich argumentech zde mě třeba zaujalo téma dotace :

když už pominu podobné excesy jako je třeba toto:

byznys.lidovky.cz/...

a popdobných nesmyslných příkladů by se našly tuny.

Krom toho dělám servis CNC strojů - což je z hlediska dotací častý příklad a tak vidím, jak silně jsou tyto záležitosti pokřivené, kolik lidí a agentur se živí jen tím, aby zpracovávaly nesmyslné projekty, přičemž gró uspěchů podobné agentury spočívá v jediném faktoru - mají ,,nahoře´´ kohosi známého (nebo spíš podmáznutého´´ kdo tu dotaci protlačí. Takže tyto ,,pseudoformality´´ pohltí běžně 15-20% z dotované částky. Super, ne?

A to už nezmiňuji takový paradox, jako že jsou třeba 2 fabriky 300m od sebe, jedna dostane dotace, neb je za hranicí města, ale ta o 300m blíže už ne. To je pak nějaká rovná soutěž? Takhle má podle Vás fungovat neviditelná ruka trhu?

A na závěr jedna aktualitka :

zpravy.idnes.cz/...

Super - pomáhat lidem je záslužné, ale průšvih vidím v tom, že Frontex je primárně ustanoven pro ochranu hranic EU. A tu si představuji jinak . Takže jestli ta vámi deklarovaná společná obrana EU funguje takto, tak si myslím, že jediný adekvátní nepřítel s nímž by EU byla schopna svést vyrovnaný boj je asi nějaký velmi malý stát třetího světa.

Krom toho mě přijde silně paradoxní, když třeba šofér kamionu dostane pokutu jaxviňa za to, že mu v Callais nalezli migranti do auta (zažil jeden můj známý) mě vcelku pravidelně zastavují celníci jestli náhodou nevozím v dodávce imigranty (což kvituji a jsem tomu dá se říct rád) ale na druhé straně ti, co by se měli starat především o to, aby se tito lidé vůbec do Evropy nedostali, se spolčují se silně podedřelými neziskovkami a tahají je sem ve velkém. Jako pozoruhodné vidím, že stačilo zaplatit libyjské mafii a uprchlická vlna se snížila o 50%.

Ono totiž i poměrně nevzdělaný člověk vcelku rychle pochopí, že je naprosto nereálné a neudržitelné tahat do Evropy desetitisíce dalších lidí. Lidí, kteří představují nezanedbatelné bezpečnostní riziko díky své mentalitě, či náboženskému fanatismu. Takže v Evropě narůstá počet NO GO zón, a EU to řeší tím, že jen přilévá olej do ohně (čti tahá sem desetitisíce dalších migrantů)

Další ukázka odborné kvalifikace EU - energetika a elektromobilita

to, že si Němci usmysleli uzařít jaderné elektrárny je vcelku pochopitelné. Tento svým způsobem zvláštní národ neumí dělat malé chyby. Ale proč tuto nesmyslnou vizi vnucují i celé Evropě? Ano, obnovitelné zdroje jsou fajn, ale mají jeden ,,malinký´´ problém - soláry jaksi v noci moc nesolárují, větrníky taky vyrábí dost elektřiny, ale ono taky není pořád větrno. Takže i blbec snad pochopí, že CELÁ kapacita větrníků, solárů a pod musí být zálohována něčím, co není závislé na těchto vnějších vlivech.

A s elektromobily je to podobně - ano, ty auta mají nulové emise. Tedy nemají výfuk. Přesto ale jejich provoz exhalace přináší,

auto.idnes.cz/...

Ale zkusme se zasnít a představit si situaci, kdy třeba 80% aut nahradí elektromobily -

co se asi stane, když se všichni vrátí z práce a začnou si nabíjet? Co na to rozvodná soustava, co na to obnovitelné zdroje? Jak přinutíme vrtule zrovna v tuto chvíli zvýšit otáčky?

I když - mnozí - sebe nevyjímaje -kladou rovnítko mezi EU a socialismus. Pak by se řešení nabízelo vcelku snadno :

antikvariat-bosorka.cz/...


Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování Evropské unie, nikoli vychvalování Evropské unie. Z tohoto důvodu už v tom nehodlám pokračovat. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Děkuji za pochopení.

Pokud jde o elektromobilitu - má mít smysl ve velkoměstech, kde sníží lokální emise. V severních Čechách ani tak ne, protože naše elektromobily jezdí převážně na (severočeské) uhlí (na elektřinu z uhlí).

Ve velkoměstech ovšem naprostá většina aut parkuje na ulicích a veřejných parkovištích. A zřídit tam každých 5 metrů nabíjecí stanici s měřením odběru, to nebude prosté. Spíš to nebude vůbec.

A ani to nebude mít smysl. Bruselské zelené krávy totiž zatím netuší, jaké jsou koncentrace škodlivin v bytech a na pracovištích. Až to zjistí, zakážou bydlení a pracování .. a nebude důvod někam jezdit, že ..

 


3x
avatar ben

Dobrý den, tady se nemůžeme domluvit, protože někdo se na EU dívá jako na celek a je schopen vnímat její výhody a jiný ji posuzuje jen přes křivé okurky, žárovky či teploměry. EU není ideální a je nutné ji stále zdokonalovat, ale lepší řešení pro ČR není. A je dobré si uvědomit, že to není nějaká zpupná EU proti nám, ale že EU jsme také my. Zdravím!


Děkuji, přesně to je to co se snažím demonstrovat. Ano řešení okurek na unijní úrovni apod. je zbytečné a ničemu nepomůže, ale nesmíme zapomínat na to důležité co dělá, resp. děláme všichni v rámci EU :)

@ben - ano, EU jsme my, ale bohužel členem jen do počtu! Stát druhé kategorie.


Jak jste na to přišel? Pořád má hlas jednoho Čecha větší váhu, nežli hlas jednoho Němce nebo Francouze. A nejsilnější hlas je jednoho obyvatele Malty či Kypru.

 


3x
Popravde na členstvi v EU se mi nejvic zmlouvaji štedre dotace, o jakých se nám mohlo driv jen snit. Jinak co se týče zahnutých okurek a jiných blbosti, jsou to prkotiny, ale stejne v obchode sáhnete radeji po hezky rovne :)

Přesně tak a i co se týče kvality potravin. Já osobně nekoukám na obal ale na složení a vyberu si to nejkvalitnější a to může kdokoli.

Ano, to může kdokoliv, kdo na to má...


já když jsem byl například student, tak jsem na to měl, takže pokud chcete jíst zdravě, můžete si koupit zdravé potraviny a pokud chcete kvalitu skoro zadarmo, tak.. no co k tomu mám říct

 


2x

Proč vadí rtuť v teploměrech a nevadí v úsporných žárovkách?


doplněno 24.05.18 21:52:

Vše teorie, jak vystřižená z televize. Je vidět, že je to za školy.


doplněno 24.05.18 22:02:

Když vám upadne úsporka, tak tu rtuť z ní nesete kam.


Jelikož když se rozbil teploměr, lidé ho vyhodili do odpadkového koše a docházelo tak k poškozování životního prostředí. Digitální teploměry (aspoň ty kvalitnější) měří lépe a nejsou nijak škodlivé. Navíc když se rozbije digitální teploměr tak to nevadí, když rtuťový, je to problém, rtuť je toxická látka. V žárovkách je také, proto si raději kupte LED žárovky, navíc žárovky se odevzdávají (měly by) na speciálních místech, kde se recyklují, takže nedochází ke kontaminaci půdy.


Tak ona hold taková pravda je a pokud vám jde o konspirační teorie, poradím nějaké východní noviny. Pokud se mohu zeptat, vám když se rozbil teploměr, šel jste ho odnést do lékárny či na sběrné místo? i všechny jeho součásti?

P.S. Nesmíme zapomínat, že EU má celkem 28 komisařů ("ministrů") a každý má na starost něco. Já jen aby to nevypadalo že celá Unie se teď zabývá jen teploměry a ničím jiným. :)


Já osobně mám jen LEDky a nikde mi nepadají ale když se mi rozbije tak na místo kde se recyklují (resp. schromažďují)

 


2x

Celá EU je jedna obrovská utopie.Celá ta myšlenka je jen o tom podřídit a ovládat "neagresivním" způsobem co nejvíce států Evropy.Z minulosti víme jak tato společenství končí.


No podívejte se na Spojené státy americké. Také začínaly jako Unie podobná té naší a jak si stojí dnes? Proč si myslíte, že EU je spíše jako SSSR, kde práva byla okleštěna a nebyly žádné svobody, než jako USA? Navíc nepamatuju si, že bychom v rámci spojenectví se SSSR měli nějaké zastoupení v Moskvě (pokud nešlo o jedinou stranu u moci - KSČ) nebo že bychom mohli jít ke svobodným volbám.

Já nikde nepíši že EU je totožná s SSSR to zaprvé a zadruhé vznik a hystorii USA bych raději nevytahoval.Jak si stojí dnes?Pár miliónů lidí na stravenkách.


Specializuju se právě na vývoj USA a EU a komparaci obojího, takže právě zde jsou velké podobnosti. Co třeba vám osobně nejvíce vadí na EU?

 


2x
avatar jethro

Seznam by byl delší, ale aktuálně mi nejvíc vadí dvě věci:

- protizbraňová směrnice (ČR má velmi kvalitní zákon o zbraních a jakékoliv změny podle EU by byly změny k horšímu)
- finanční podpora (lépe řečeno penězovod) Palestincům, která se očividně míjí účinkem a je zneužívaná prakticky výhradně ve prospěch palestinského terorismu.


Ano s tím s vámi souhlasím. Teď EU neobhajuji, ale po teroristických útocích se snaží sama něco dělat. U nás je to kritizováno, když chce tomuhle zamezit a třeba ve Francii zas bude kritizováno, že nic nedělá. To je právě to dilema: Když něco udělá, bude kritizována a když ne tak bude také. A tyto dotace jdou výhradně do zdravotnictví, vzdělání atd. ale ano, občas se dostanou i do nesprávných rukou, ale to i dotace v Česku. Ono přímo tohle je dosti kontrovérzní, ale co se dá dělat lepšího. Občas ekonomická podpora těchto regionů může a i pomáhá omezit migraci právě do Evropy nebo vznik nových konfliktů, ale ano vždy se najdou případy, kdy se to zneužije, resp. část peněz.

 


2x
avatar nikdo

Tak další dotaz pro skupinu basicallymarek. Sice trochu delší čtení, nicméně o to závažnější. Je-li to pravda. Je?:
"Evropská komise si chce v rámci víceletého fiskálního rámce, který je nyní projednáván v Radě uzurpovat pravomoc trestat členské státy zastavením dotací z fondů EU. Navrhuje nový způsob hlasování. Její rozhodnutí o uvalení sankcí má být platné, pokud je v Radě nezablokuje kvalifikovaná většina členských států. "Jde o cosi jako pokus o eurokratický puč, který odporuje primárnímu právu," upozorňuje ve své analýze ekonom a publicista Martin Kunštek. Jde o podobnou situaci, jako kdyby na národní úrovni poslanci v rámci schvalování státního rozpočtu měnili Ústavu. Kromě jiného jsou ve smlouvách přesně vymezeny i pravomoci Evropské komise, Rady a Evropského parlamentu a Evropského soudního dvora. Stejně jako způsob přijímání rozhodnutí. Pro některý typ rozhodnutí, jako je třeba právě schválení rozpočtu, je v Radě požadováno jednomyslné hlasování. Tedy, že všichni musí souhlasit a nikdo nesmí návrh vetovat. U jiných věcí je povoleno hlasování kvalifikovanou většinou. Ta je definována tak, že s rozhodnutím musí souhlasit 55 % členských států – nyní 16 z 28 zemí, a zástupci souhlasících zemí musí reprezentovat nejméně 65 % celkového počtu obyvatelstva. Jiný způsob hlasování v Radě primární právo nepřipouští. Komise však v rámci VFR chce uzurpovat pravomoc sama ukládat tresty členským státům. Dosavadní souhlas Rady má být v této věci při rozhodování nahrazen tzv. blokačním hlasováním. Pokud jej kvalifikovaná většina nezablokuje, tak by rozhodnutí Komise platilo. Místo jednomyslného nebo nadpolovičního souhlasu nutného k přijetí rozhodnutí, má být zaveden princip platnosti rozhodnutí, pokud jej nadpoloviční většina nezablokuje. Tento princip naprosto odporuje všem demokratickým zásadám. Její rozhodování navíc nemá být pod kontrolou soudní moci – tedy Evropského soudního dvora. Evropská komise se pokouší v rámci VFR provést něco jako puč. Cestou rozpočtu se snaží změnit primární právo. Je to stejná situace, jako kdyby se národní parlament pokusil v rámci schvalování státního rozpočtu změnit ústavu. Takovou část státního rozpočtu by jako protiústavní okamžitě zrušil ústavní soud. V rámci zákona o státním rozpočtu, k jehož schválení je nutný souhlas pouze prosté většiny poslanců a který neprochází senátem, prostě nelze měnit ústavu, jejíž změna je možná pouze ústavním zákonem, který musí být schválen třemi pětinami obou komor parlamentu. Stejně tak není možné víceletým fiskálním rámcem, o němž se sice v Radě hlasuje jednomyslně, měnit zakládací smlouvy, k jejichž platnosti je nutná ratifikace národními parlamenty, nebo referendy. EU není stát. Její orgány však vykonávají veřejnou moc. Jestliže chtějí po členských státech vymáhat dodržování zásad právního státu, tak by tyto zásady měly dodržovat především samy. Jenže ona to chce změnit kvůli Dublinu IV.

Píšete cosi o tom co je a není státem ..

Můj pes upozorňuje, že stát je utvar, který má hranice, které je schopen chránit, rozhoduje, kdo bude na jeho území žít, má vlastní měnu, má vlastní zákony ..

ČR tedy není stát, protože ani jedno nesplňuje ..

Nikdo 17.04: Budu reagovat na poslední větu.

Také si to myslím. Proto nyní každý obrácenec vykřikuje, jak je proti nelegální migraci, /ona je již po podpisu Metnara legální/, protože ví, že nás přehlasují, že s novým systémem hlasování nemáme šanci a budou se tahat za triko, to my nic, my za to nemůžeme.

Proč jinak by byl minulý měsíc vydán příkaz, aby se ve Středočeském kraji ve větších městech zřizovala integrační střediska, bylo to Kladno, Mladá Boleslav, Příbram a další. Odůvodnění - ve Středočeském kraji doposud tato zařízení chyběla.


Sankce mohou být uvaleny pouze jednomyslně. Rozhoduje o nich ještě Soudní dvůr EU. Evropská komise se může snažit o cokoli, ale pokud to státy neodsouhlasí, nic nebude.
@ra252 Přečtěte si něco o tom, jaké jsou znaky státu. 1. území ohraničené hranicemi, 2. obyvatelstvo, 3. instituce, 4. uznání ostatními státy

 


2x

Musím říct, že jsem překvapen, kolik lidí zde nadává a kope do EU jen proto, že ji prostě nemají rádi. Snaha vysvětlit lidem to co EU dělá a proč to dělá, je zajímavá, ovšem dle očekávání se u některých míjí účinkem.

Já bych měl otázku k jednomu ekologickému problému, kterým jsou plasty. V poslední době je alarmující, kolik plastů se dostává do oceánů, kde se stávají součástí potravního řetězce a tím se vrací zpět k nám - v jídle.

Nedávno jsem četl článek, že více jak 2/3 plastů nelze recyklovat a z EU se vyváží do Číny, kde se s nimi děje bůhvíco. Tak by mě zajímalo, jak toto hodlá EU řešit? Tlak na recyklaci a třídění odpadu je z EU docela silný, proto mě překvapuje, že takto vytříděný odpad šoupnou do Číny, kde s ním nakládají všelijak (pravděpodobně ho vyklopí do toho moře, bohužel). Pokud nás EU nutí myslet ekologicky, proč tohle neřeší nějak lépe? To co se děje v oceánech už dnes je obrovká ekologická katastrofa a mám bohužel pocit, že EU (která na to určitě má páky a zdroje) toto moc neřeší.

Čina prý umi zpracovat plasty na materiál podobný látce a z toho šije ruzne lacine osaceni i na vývoz, nedávno nám jedna známá ukazovala od nich triko co se absolutne nemačká :)

Ano plasty jsou obrovský problém a dost často dochází k tomu že se z EU vyváží do "zemí třetího světa", jelikož si nechceme ničit svoji krajinu (pro rejpali, nemůže za to EU ale jednotlivé státy). Navíc kromě toho je větší problém, že obyvatelé "zemí třetího světa" nejsou naučení že by měli recyklovat atd. a plasty se tak povalují všude po zemi a dostávají se tak i do oceánu (převážně igelity a igelitové tašky). Ono takhle, evropské státy uzavřou dohodu například s Čínou (dnes už spíše Vietnam a další země, Čína nedávno odmítla již přijímat), která se zaváže k likvidaci plastů, jakmile ale plasty opustí území Evropy, již nikdo nedohlíží na to, co se s nákladem dále děje. Evropská unie to řeší například snižováním výroby a používání plastů - konec igelitek zadarmo, tlak na používání papírových, které jdou jednoduše recyklovat. Místo plastových tácků při festivalech papírové. Snaha je o substituci plastů za papír či jiný recyklovatelný materiál. Více vám k tomu zřejmě neřeknu, takže pro více informací poradím internet. Mimo jiné jsem rád, že se zajímáte o dění kolem. Pokud by jste se chtěl více angažovat a máte návrhy, poradil bych buď konzultaci s politickými stranami (v ČR), jež jsou v EP a mohou něco změnit, popř. kontaktovat příslušného eurokomisaře, či se poradit s paní Jourovou (napsat email s vaším řešením). Nejvíce ale asi uděláte, pokud se sám chopíte iniciativy, navštívíte tuto stránku ec.europa.eu/... a navrhnete vlastní iniciativu a pokud získáte 1 milion lidí v Evropě, kteří vaší iniciativu podepíšou, Evropská komise má povinnost se návrhem zabývat. Podpisi je možné sbírat elektronicky (část lidí sama navštěvuje tuto stránku + FB + Insta atd.). Snad jsem aspoň trochu pomohl, děkuji za dotaz a přeji příjemný zbytek dne.

Existuje nějaká cesta, kterou se igelitka z naší sámošky dostane do oceánu bez pomoci zelených krav z Brusele?

 

charlieharper
31.05.18 18:16

2x

Mrkněte


 


2x

Hej vy pitom*i co strašně rozumíte EU.. další plusy

ceskatelevize.cz/...

Kolik oceli a hliníku vyvážíme do USA? Mimochodem - která naše firma vyrábí ocel nebo hliník?

Pokud mám věřit TV, tak třeba Arcelor Mital v Ostravě vyrábí do USA trubky pro těžby plynu, nebo ropy. Uznávám, není česká, nicméně se jí to taky týká.

Já se opravdu neptal na firmy třetího světa ..

 


1x
Proč nechce být v EU treba Anglie? A proč je pro nás lepši členstvi v unii?

Velká Británie původně vstoupit do Evropských společenstvích nechtěla a vytvořila svůj vlastní projekt, kterým byla EFTA (Evropské sdružení volného obchodu), jelikož ale kontinent šel rychle ekonomicky vzhůru, tak Velké Británii nezbylo nic jiného, než si podat přihlášku také. V tomto případě šlo čistě jen o vypočítavost, nikoli vidinu silné jednotné Evropy. Velká Británie se už po staletí snaží demonstrovat, že není v Evropě, ale "vedle" Evropy. Kromě toho Velká Británie nejvíce obchoduje se zeměmi Commonwealthu (USA, Kanada, Austrálie,...) nežli zeměmi v EU, takže ani to není pro ni likvidační. A tak jako v mnoha zemích EU i zde zvítězili ti, kteří jen slibovali a po referendu se stáhli a už o nich nikdo neví. Zároveň problémem EU je, že málo informuje lidi co vlastně dělá a v médiích jsou tak jen ty kroky, s kterými daný stát nesouhlasí, popřípadě když politici v daném státě něco pokazí, tak to svedou na EU.

Proč je důležité členství v EU?

- záruku demokracie

- záruku míru v Evropě (že už nikdy nevznikne zde konflikt, jelikož čím více budeme spolupracovat, tím menší je šance na konflikt - př. Česko-Slovensko → zřejmě nikdy spolu válčit nebude → jsme téměř stejní)

- jako ČR ve světě nic neprosadíme, jako EU ano (jde jen o to mít v EU zástupce, co budou mít nápady a budou umět hájit naše zájmy a ne jen zahřívat židli a zvedat ruce při hlasování)

- ochrana před velkými zeměmi (viz. Kanada zavedla víza pro lidi z Východní Evropy → EU oznámila, že pokud bude někdo z EU potřebovat vízum do Kanady, budou potřebovat Kanaďané výzum kamkoli do EU → Kanada ustoupila; Trump chtěl omezit dovoz z EU do USA, jako ČR bychom museli jen poslechnout a být ticho, jako EU máme sílu se Trumpovi postavit)

- zrušení roamingu v EU, volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu

- programy a dotace v rámci EU

- ochrana spotřebitelů před výrobky ze zahraničí, hlídání kvality produktů

- těch výhod je opravdu obrovské množtví

To zrušení roamingu ale trvalo, že? Proč to tedy unie neudělala hned, ale až po mnoha letech?

Hlídání kvality produktů, to platí pro západní země, viď? Nebo proč jsou tam a tady různý výrobky ve stejných obalech?

Mohl bych pokračovat, ale nějak se mě nechce...


Protože se neřeší jen jedna věc ale několik a bylo potřeba přijít s řešením, jež by víceméně vyhovovalo všem, jak operátorům tak občanům EU. Musí se sledovat i to, aby to nebylo likvidační pro menší operátory.

Co se týče kvality potravin, tak u nás jde o to, že je tam méně % ovoce v džusech, či více % cukrů atd. Ani u nás ani na jihu či západě nejde o potraviny, jež by byly zdraví škodlivé, rozdíl je jen v kvalitě a pokud vám vadí že ve stejném salámu je méně % masa, můžete si koupit salám od jiné firmy a když to udělají všichni, firmě se propadnou tržby a bude muset sama od sebe zvýšit kvalitu nebo snížit cenu. EU hlídá jen to, aby nebyly ve výrobcích jedy či antibiotika a další zdraví škodlivé látky.

klidně pokračujte budu jen rád :)

 


1x
avatar bimbam

Nebudu s Vámi, Marku, diskutovat o problematice Evropské unie. Vím, že přínosnější pro mě je diskutovat na toto téma s lidmi, za nimiž je vidět kus opravdové práce. S projektantem, lékařem, řemeslníkem... Pro lidi Vašeho ražení se u nás doma odjakživa používal výraz "blahosklonný teoretik".

Přesto jeden dotaz mám. Holedbáte se, že čerpáte informace z anglických, španělských i jiných cizojazyčných textů. Jen s češtinou máte problém. Zde na poradně patřím k nejtolerantnějším a na i/y, s/z a jiné chyby a chybky (skoro) nikdy neupozorním. Ale těší mě poukázat na ně v případě, kdy si to typ dotazu zaslouží. A to je právě teď. Evropská unie (Váš budoucí chlebodárce?) se nepíše s velkým U. Oddělit věty v souvětí čárkou neumíte vůbec.

Kdo chce svítit, musí hořet. Ale ne shořet. Vy jste na cestě k světlým zítřkům jaksi shořel na pro Vás asi příliš sprosté češtině.


Proto píši právě zde, abych se dozvěděl i něco o lidech kolem, jaké jsou jejich názory, v určitých věcech s nimi souhlasím a v něčem se snažím spíše vysvětlit o co jde. Jen mi jde o to, aby lidé se třeba i něco dozvěděli a nenechali se ovlivňovat českými politiky co svoje selhání hází na Brusel aby získali politické body, to už se mi opravdu hnusí a pokud aspoň jeden člověk si řekne "zajímavé, EU asi není tak špatná, jdu se podívat ještě na net a něco si o EU zjistit" tak můj čas bude dobře investovaný. No snažím se odpovídat rychle, takže ano, občas nějakou tu chybu udělám, za to se vám omlouvám.

 


1x

@basicallymarek - vystvělit určité kroky EU a snad aspoň jednoho z vás přesvědčit, že EU není tím nejhorším co nás kdy potkalo
a) Že chcete "vysvětlovat" bych i chápala - ale proč "přesvědčovat"? To by mě skutečna zajímalo.

b) Máte pravdu - není. Už tu byly morové epidemie, Švédové, malá doba ledová - a taky jsme přežili ;)

a komunisti..


Protože jsou stále lidé co na EU nadávají kvůli žárovkám, okurkám a teploměrům, tak ukázat případy, které dokáží jejich názor změnit.

No tak ukazujte... Co máte kromě svobody cestování?

 


1x
avatar jethro

@basicallymarek a toto zde je součást vaší pracovní náplně?


Ne není, tohle je čistě v mém osobním čase a nejsem placený ani EU a ani ČR.

 


1x

@basicallymarek - A tak jinak by panovala všude anarchie a každý si dělal co chce. Bohužel pokud nad lidmi nedržíte bič, tak je nedonutíte se chovat jako lidi.
A máme jasno - ani to tak dlouho netrvalo.


Myslíte si, že kdyby neexistoval stát, lidé by se chovali slušně a vše tu skvěle fungovalo?

Moment, mladý muži - ta poznámka se netýkala jakéhosi státu, ale zcela konkrétně vás. To, co jste napsal, vás takhle taky učili ve škole?


Za prvé, na vysoké škole do vás nikdo už nic nedrtí, jen se diskutuje a učí se spousta teorie, takže odpověď je ne. Za druhé, žijeme ve 21. století a bez toho aby na vás, mě i ostatní dohlížel stát to prostě nejde. Jinak by si každý dělal co chce.

 


1x
avatar nikdo

Lidi, už toho nechte. basicallymalarek není jedna osoba. Tohle není normální. Jeden člověk nemůže absolutně stihnout číst a psát tímhle tempem všechny příspěvky. Tohle jsou časy jeho příspěvků. Doplňte si k nim libovolně délku jeho odpovědí, a budete mít jasno.

včera:
17.11
18.18
18.30
20.09
20.14
21.49
21.51
21.57
22.10
23.24
23.29
23.33
23.37
23.44
23.45
23.48
23.52
23.56
23.59

dnes:
00.02
00.06
00:37
00.40
01:07
01.08
10.46
11.00
11.03
11.06
11.13
11.16
11.18
11.24
11.30
11.38
11.39
11.48
11.49
12.15
12.24
12.52
13.01
13.06
13.16
13.20
13.21
13.40
14.25
14.39
16.36
16.47
16.55
16.56
17.04
17.13
17.14
17.22
17.24
17.25
17.48
17.54
17.57
18.00
18.12
18.58
19.05
19.09
19.15
19.16
19.20
19.32

Že by to bylo několik lidí přihlášených z několika zařízení ke stejnému účtu?

No, napadlo mne to, když si Marek začal odporovat, ale hned jsem tu myšlenku zavrhla, myslím, že by to tu systém zzastavil. Nebo ne?

Ukázka toho, čemu se dnes módně říká hybridní válka.

Placení trollové ..


Mohu vás uklidnit, že se jedná o jednu osobu na jednom přístroji. Přeji příjemný zbytek dne.

 


1x

Nečetla jsem celou diskuzi, ale po příspěvku ,,nikdo,, mě něco napadlo.

Vzpomeňme, jak asi 2 -3 měsíce nazad proběhla na internetu, /musel to někdo vyslovit z vedení školy/ myšlenka, že studenti vysokých škol by měli vyrazit na venkov a tam těm nepříliš pokrokovým lidem vysvětlovat výhody členství v EU. Jaký to má pro republiku význam být členem a hlavně jak správně volit.

Nějakým vtipálkům naskočily vzpomínky na studentské brigády za minulého režimu a v článku, reagujícím na tento nápad, se objevily i obrázky se svazáky na poli, jak pomáhají zemědělcům.

Možná, že boj ,,za naši pravdu,, se jenom přenesl z venkova sem, na ,,poradnu,, a pár studentíků se snaží pod dohledem, dovzdělat nevzdělance. Přece jenom vysvětlování a přesvědčování na internetu je jednodušší, příjemnější a modernější.

Myšlenka EU byla dobrá ze začátku. Evropa v míru, bez válek, volný obchod, shengenský prostor atd., ale nějak se to zvrtlo.

Lisabonská smlouva, různé Dublinské smlouvy, nyní deklarace v Marakéši, Istanbulská úmluva a nejnovější Dublin IV, Agenda 2030, snaha změnit Evropu naředěním migrace z Afriky - kvóty, nesplatitelná zadluženost některých států, zničení národního vědomí, inkluze, administrativní moloch v Bruseli vymýšlející desítky a stovky nesmyslů /viz výše žárovky/, nepřátelství a sankce vůči Rusku, šílená nezaměstnanost třeba ve Španělsku, Itálii, zničení samostatnosti v zemědělství, průmyslu, ,,dotace,, kdy se utrácí, mizí peníze na mnohdy zcela nesmyslné projekty, zcela mění myšlenku počáteční EU, do které jsme vstupovali. Je toho jistě více, ano, za něco si můžeme sami, do něčeho jsme byli dotlačeni, mnohdy jsme papežtější než papež.

Můžeme a musíme vidět pozitiva, ale zároveň totéž platí o negativech.


Kvóty - přijetí na základě rozhodnutí 24 státu, proti 3 (demokratické hlasování)

zadluženost států - laxní přístup politiků daných zemí

EU podporuje odlišnost každého jednoho občana, je to také mj. v mottu "Jednotná v rozmanitosti"

Brusel = Praha (+ jsou zde lidé z celé EU, ne jen ČR)

sankce vůči Rusku - rozhodnutí politiků daných zemí, za ČR schválil premiér (ne nikdo mu neřekl co má dělat)

ano i pozitiva i negativa to má, to s vámi souhlasím

 


1x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda jste zaznamenal kontroverzní návrh směrnice o copyrightu, ZDE více info. Ideálně kdyby bylo možné odpovědět v tom mnou odkazovaném diskuzním tématu. Děkuji

 


0x

Proč EU neustále mluví o vlivu Ruska v ČR?V čem konkrétně se nás ten vliv dotýká?Všude Německé řetězce,montovny v tv nekonečně se opakující americké seriály.Já tu pozoruji jen vliv "západu" a neustálé opakování toho že co není z EU to je špatné.Mě osobně připadá že pod rouškou spolupráce či zastrašování se stáváme protektorátem.


Když se pokusím co nejvíce objektivně odpovědět tak proto, že u nás i ve zbytku Evropy se stále objevují dezinformace pocházející z Ruské federace, jenž mají Evropu rozdělit. Svým způsobem se RF nedivím, jelikož v EU mají stále velký vliv Spojené státy a EU jedná jako celek stejně se Spojenými státy. Ruská federace tak vidí hrozbu jak v USA, tak i v EU. Evropské státy zase v Ruské federaci, takže jde o vzájemnou nedůvěru. Proto ruský postoj je rozděl a panuj - slabá, nejednotná Evropa není hrozbou, silná Evropa (i částečně ovládaná USA) ano. Nesmíme zapomínat, že ČR leží v Evropě a co se dějin, hodnot a kultury týče tak v západní Evropě, nikoli východní, takže ten vliv se dá chápat. V čem třeba vidíte zastrašování? Momentálně právě si přijdu nejsvobodněji vůbec, v rámci EU můžeme rozhodovat, jako samotná ČR bychom byly zase "pod pantoflem" jiné velmoci, která ale sleduje jen své zájmy. EU sleduje zájmy všech Evropanů a ne vždy se může zavděčit všem, tak už to bohužel je.

Tím zastrašováním myslím mimo jiné třeba to co zrovna píšete.Jinými slovy tvrdíte že Rusko se jen třese na to aby obsadilo ČR.


Samozřejmě chtělo by aby přestaly být vůči němu sankce a zvýšil se vliv aspoň obchodní zde, to samozřejmě ano :) ale to chce každá mocnost :)

 


0x

Když dotazy, tak se ptám - co dobrého nám EU přinesla?

Já to vnímám tak, že po vstupu se u nás začalo konečně zase něco dělat. Jinak by se třeba asi nikdy neopravila silnice k nám do prdelákova. Jen mi vadí, že u každého projektu musí trčet ta hloupá značka, dávající na obdiv, že bez EU bychom tohle neměli. Ale ono je to vlastně pravda... Buďme rádi, že v ní jsme, i když je to opravdu někdy parodie na rozum. Vystoupit chtějí jen pomatenci a lůza, kterou se snaží zmanipulovat Okamura. Anglie si to mohla dovolit, my ne. Po těch komančovských letech jsme bohužel pořád dost pozadu.


Tak už někde jsem tu vypisoval menší seznam. Když se podíváte jen na zákony, tak více než polovina je z EU a ne každý je takový, že nás strašně omezuje. Podívejte se například na možnost bydlet a pracovat kdekoli v EU, vadí vám ČR, bydlete ve Švédsku, Chorvatsku nebo třeba Španělsku. Dokonce se můžete stát i starostrou města třeba v tom Španělsku a stačí vám občanství EU. Nebo Německo když chtělo zavést placení na dálnicích jen pro cizince a instituce EU tomu zamezili, že je to diskriminační, takže musí pro všechny platit stejně. EU hlídá tohle, ale nemůže dělat v jednu chvíli vše. A ta tam právě je z důvodu toho, aby si lidé uvědomili, že EU je všude kolem a právě i u nich ve městě. U nás třeba došlo k výstavbě nové sportovní haly, stát by nám na to nedal a město by na to nemělo. Ale když se podíváte, nízká nezaměstnanost, téměř nejvyšší růst HDP v EU a další.

Kolik z 10 000 000 obyvatel ČR těchto výhod využilo?

 


0x

Jen můj pohled čistě soukromý názor, on už je v základu špatný už jen ten samotný "princip" kdy jsme někomu "podřízeni" někomu "podléháme" někdo na nás "dohlíží",byť je to uděláno velmi chytře,takže si to člověk vlastně ani neuvědomí. Věc se má asi tak, že za "hmotné prostředky" na oplátku platíme "svobodou rozhodování", už nelze nic dělat jako dřív, nelze stavět, provozovat dopravu, vyrábět cokoliv a dělat cokoliv jak bychom chtěli nebo mohli v souladu s naším národním svědomím a vědomím , protože ve všem má už prsty EU se svými "nezávaznými" směrnicemi a tudíž se musí "dobrovolně plnit" dle toho co chce unie a to je v principu špatné, takový dobrovolný "protektorát", nové "rakouskouhersko" něco proti čemu jsme se dříve postavili a nyní do toho dobrovolně vlezeme.Eu je "chytře vymyšlený protektorát" a "protektorát" nepovažuji za nějaké vítězství za nějakou výhru.


A tak jinak by panovala všude anarchie a každý si dělal co chce. Bohužel pokud nad lidmi nedržíte bič, tak je nedonutíte se chovat jako lidi. Navíc každý z nás má nad sebou: 1. město (vyhlášky města), 2. kraj (vyhlášky kraje), 3. stát (zákony ČR) + teď jedna úroveň navíc a to 4. EU (nařízení, směrnice, atd.). EU není nic jiného než další úroveň rozhodování. Víte Evropská unie funguje ve spoustě věcí jako řekněme Federace, tak jak to známe z USA a do roku 2004 rozhodovala ČR kde se bude co pěstovat a vyrábět, pak jsme vstoupili a řeší se to o úroveň výše. Zjednodušeně tak jako existovaly v ČR kraje, dnes existujou v EU státy (jen mají daleko více pravomocí). Jen došlo k rozdělení dělby moci na vyšší úroveň.

Ale je třeba rozlišovat, něco jiného je, když jsou nad vámi státní instituce státu jehož jste občanem tedy vrcholově orgány ČR a něco jiného je, když jsou nad daným státem jiné státy (společenství apod.) nebo jiný stát který na daný stát dohlíží, v tomto případě už jde o "protektorát" a to doslovně, a protektorát znamená vždy ztrátu suverenity tedy nejsme svobodným svébytným státním útvarem ale pouze článkem nad nímž bdí "protektor" osobně se mi to nelíbí, tak jako se lidem za války nelíbilo že jsme se dle vyjádření okupujících němců:"Dobrovolně uchýlili pod ochranu německého národa". EU = protektorát = ztráta suverenity = aneb musíme tancovat jak oni pískají..


Evropa se od konce II. světové války pomalu snaží jít cestou federace, tak jak je tomu dnes například ve Spojených státech. Jde o snahu co nejvíce lidem ukázat, že si jsme podobní a je zbytečné mít mezi sebou konflikty ať už jde o Poláky či Němce. Evropská unie je částečně právě tou Federací, navíc krom toho, že jste občanem ČR, jste občanem EU (občanství EU platí od roku 1993). Takže tak jako jsou v Parlamentu ČR zástupci z mého či vašeho kraje, tak jsou v EU zástupci z ČR či Polska. Stejný princip, jen vyšší úroveň. EU na nás jako ČR dohlíží stejně jako ČR dohlíží na můj i váš kraj. A navíc EU není oni, EU je my.

 


Prosím všechny diskutující o jednu věc. Pokud nemáte dotaz a jen chcete kritizovat EU, tak ale najděte si fakta a pak napište svoji zprávu. Ukažte mi že máte pravdu, napište si váš dotaz do vyhledávače, něco o tom přečtěte a pak mi to pojďte "nandat" a ukázat, že jsem úplně mimo. Velká část argumentů je dobrá k pivu v hospodě, ale jinak se nezakládá na faktech, jen na tom co jedna paní povídala. V prvé řadě mi jde o to, vzbudit aspoň u jednoho z vás zájem o politiku EU. Problémem ČR je, že jsou občané absolutně neinformování, tak bych vás aspoň takto rád požádal o chvíli vaše času. Děkuji a přeju hezký zbytek dne, BM

Nejde o kritiku jde o fakt, EU je naším protektorem to je fakt a ten se mi nelíbí...


Váš názor, prosím, podívejte se na "fungování EU", pokud máte chvíli času a "rozhodování v institucích EU".

Děkuji za vaši snahu, nalít mi do hlavy to co do vás ve škole nahustili, vy si tu v podstatě děláte anketu jak lidé smýšlí o EU, máte pocit, že všichni jsme blbci a jen vy a ti co EU vychvalují jsou ti správní. Můj čas je drahý na to abych ho věnovala studii EU, abych nastudovala ústavu EU (jelikož byl manžel na dlouhé stáži v Bruselu mám knihu doma a vím z první ruky co je to parlament EU a jak se pohlíží na ČR). Máte pravdu, občané nejsou informováni a já čerpám z informací co mám. Děkuji a nechci, neříkám, že máme vystoupit, když už jsme všude nalezli ale svoje práva si musíme hájit a ne nechat si mluvit do všeho. Hezký večer. L

 


0x
Nejak to tady uz zamrzlo, ale treba ješte odpovite na dotaz, jak vnimáte problem migrace v EU?

Já osobně nevidím problém v migraci, jako v nekontrolované migraci. I ČR teď se snaží získat migranty (z Ukrajiny, Ruska, Běloruska,...), jelikož nemá zde kdo pracovat. Migrace tu vždy byla a vždy bude. Potřeba je důkladně každého prověřit a ponechat jen lidi, kteří splní kritéria na poskytnutí azylu. Můj názor.

Čili v cizích fabrikách budou pracovat cizí pracovníci na našem území. No nekupte to ..

Hlavne kdyz tady budou odvádet dane :)

 


0x

Jen odkaz na vtipné video, jak skvěle fungují demokratické principy při volbě vrcholných orgánů EK. V tomto případě generálního tajemníka EK videacesky.cz/.... Je zajímavé, že i když to všichni vědí, tak je vlastně všechno v pořádku a jede se dál.

Mimochodem daný satirický pořad videacesky.cz/... si všímá řady událostí a připomíná i naše porevoluční satirické pořady.

 


Ano EU se často vyčítá její demokratický deficit. V současné době je to tak, že lidé volí přímo Evropský parlament a vítězná frakce EP jmenuje svého "premiéra". Respektivě navrhuje ho Evropská rada (členské státy) a schvaluje Evropský parlament. A co se týče nižších úředníků a sekretářek.. podívejme se na americkou administrativu.

 


0x
avatar promon

Tak Marku - tady máte možnost vyargumentovat a vyvrátit tyto hnusné, protievropské lži !

autoforum.cz/...

To přece jistě není pravda, že?

 


0x

Zelené krávy z Brusele dál rozvíjejí své pí.oviny: irozhlas.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]