Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
jsem absolventem Evropských studií a stále se věnuji této oblasti a už mi vadí jak stále někdo něco svaluje na Evropskou Unii a přitom ví prd o tom jak co funguje, nebo proč se co dělá, takže otevírám tuto diskuzi. Chtěl bych (pokud budu vědět) vám odpovědět na veškeré dotazy, které ohledně EU máte. V žádném případě nechci dělat 100% zastánce evropské politiky, jde mi o to, vystvělit určité kroky EU a snad aspoň jednoho z vás přesvědčit, že EU není tím nejhorším co nás kdy potkalo.
Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování EU , nikoli vychvalování Evropské unie. Z tohoto důvodu už v tom nehodlám pokračovat. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Děkuji za pochopení.
Jestli toto má v budoucnu vést naši zemi, tak budu rád, že se toho nedožiji! Takové naučené bláboly, je vidět, že jste dával velký pozor, při Evropských studiích, ale řečma se obyčejný člověk neuživí, ten má jen české školy! Zrovna s tím teploměrem jste si dobře naběhl, zlaté rtuťové teploměry, digitální a laserové jsou na dvě věci. Sám to vidím s měřením teploty asfaltu v práci, starý teploměr měří s přesností na jeden stupeň, nový laserový měří s přesností na 10 stupňů, ale splňuje diktát od EU! A šlo by pokračovat...
Publikace v angličtině, španělštině, polštině a samozřejmě v češtině. Ale chápu, že jste chytřejší. A měřením asfaltu v práci.. no zřejmě nebudete absolvent jakékoli vysoké školy a řekl bych, že ani střední. Neříkám, že vše je dobrá volba, jen co se tím snaží EU sledovat.
- Mimochodem je zajímavé vidět, že řešíte kraviny typu zákaz teploměrů, ale to dobré nikdo nevidí. Ideální jsou ty typy lidí, co řeknou "Havel byl špatnej, protože se občas napil" a nic jiného je nezajímá, tohle je důvod proč byl špatnej..
Většinou když někdo studuje určitý obor, tak se v něm vyzná lépe, než ten kdo studuje cokoli jiného. Také nevím nic o chemii a biologii, když to nestuduji. Jak víte, co jsem studoval za školu? Přesně tak, jen nás chce buzerovat a to je všechno. Snad jednou změníte názor.
Ten bohužel nezměním, už jsem zažil RVHP a EU je úplně to samé, jen na rozdíl od ni má peníze. Nesídlí v Moskvě, ale v Bruselu!
Je mi líto, že to tak berete. Kdyby jste se opravdu zajímal o vše, o to co EU (i my v EU) dělá, určitě by váš fakta přesvědčila.
Podívejte se například na Peacekeepingové mise, kde EU (čl. státy EU) pomáhají v Mali, Somálsku, Středoafrické republice a dalších zemích a snaží se zlepšit situaci tam (což sníží aspoň migrace, resp. nebude důvod utíkat)
Pokud se €U snaží snížit migraci, proč má takový problém s tím, že některé státy nechtějí přijímat "uprchlíky", a proč se snaří vymýšlet způsoby, jak je k tomu donutit? Proč se snaží o to, aby tady byli "uprchlíci" vítání a chtěli sem (teď myslím do EU, ne přímo do ČR) jít, když dlouhodobým cílem je podle tebe opak?
Uvozovky jsou tam schválně, protože je už dost známé, že před válkou jiech opravdu utíká minimum...
Přijímání na základě kvót není ze zemí jako je Sýrie, ale ze zemí EU (ti co už tu jsou), jelikož o to požádaly zasažené státy. Evropská unie je demokratickou entitou a 24 států se vyslovilo pro kvóty, 1 stát se zdržel a 3 proti. Tak bylo demokraticky rozhodnuto, že kv´´oty budou platit a že někdo to nechce respektovat tak musí být donucen (osobně nejsem zastáncem kvót - nefungují). Stejné to máte v ČR, když například parlament schválí zákon a nějaké město či vesnice odmítne se podle zákona řídit, nebo nějaká firma, tak bude donucena. Existuje totiž právní řád a ten je jak na úrovni ČR tak na úrovni EU. My máme povinnost na základě - ne evropského - ale mezinárodního práva pomoct lidem, kteří to potřebují a požádají o to. Ti co ne, jsou deportováni zpátky do vlasti, zbytek dostane azyl. A pokud zas budete namítat, že ta deportace není jednoduchá atd. tak ano, s tím problém opravdu je, ale tot zase leží na bedrech jednotlivých států. To, že se pár let zpátky paní Merkelová dosti nešťastně vyjádřila a de facto "pozvala" migranty do EU je věc jiná. Navíc jak jsem zmínil, EU se v první řadě snaží řešit konflikty na místě (př. pomoc státům jako Libanon a Jordánsko, kde jsou tábory, nebo dohoda s Tureckem o zastavení migrace balkánskou cestou - víc bohužel dělat nemůže - pokud by existovala armáda EU, mohlo by se vyčítat Evropě, že nechrání naše vnější hranice, ale dnes to funguje tak, že vnější hranice musí hlídat stát, jež takovou hranici má).
basicallymarek: Vidím, že jsi asi ještě docela mladý a v životě jsi toho příliš nezažil. Snažíš se nám tu nabulikovat nějaké nesmyslné kecy které ti do hlavy nacpali někde ve škole. Patřím ke starším lidém a moc dobře si pamatuji co nás povinně učili kdysi ve škole a čím nás oblbovali. Nyní po listopadu 1989 se situace změnila a nyní zase povinně něčím jiným oblbují děti a mládež ve školách. EU je jedno velké zlo které potkalo Česko a značnou část Evropy. Do EU jsme byli zavlečeni násilně našími nezodpovědnými politiky. Kdo ví jestli bychom nyní byli v EU kdyby referendum o vstupu do ní nebylo bezcharakterně zmanipulované. Není se čemu divit, že naši čeští politici se tvrdě brání zavedení možnosti referenda včetně hlasování ohledně vystoupení z EU, protože velmi dobře ví jak by to asi dopadlo tj., že by to s velkou pravděpodobnosti bylo proti jejích vůli a jejích zájmům.
Kdysi jsme museli poslouchat to co nám nařidili z Moskvy a nyní zase musíme poslouchat to co nám nařizují jiní z Bruselu. Netvrdím, že vše co pochází od EU je špatné, ale myslím si, že na EU je toho více či méně špatného více než toho dobrého. Ono mnohé věcí jde řešit různými mezinárodními a mezistátními dohodami a vůbec k tomu není zapotřebi nějaká unie.
EU pomalu a jistě směřuje k vytvoření společného evropského státu, ale asi příliš lidí si neuvědomují, že něco takového nemá příliš velkou budoucnost. Stačí se podívat do historie lidstva jak takové velké státy složené z více národů nakonec dopadly. Nepřetrvala do současnosti Římská říše a nakonec se rozpadla. Rozpadlo se Rakouskouhersko, Sovětský svaz, bývalá Jugoslávě, ale i společný stát dvou malých zemi jako bylo Československo. Také je dobré se podívat kolik zemi a národů více čí méně bojuje za samostatnost, např. Palestina, Taivan, Katalánsko, Tibet, Čečensko a možná i někteté další. Spojují se pouze země které byly v minulosti násilně rozdělené, např. Německo a věřím, že se jednou spoji i obě Koreje. Za těchto okolnosti chtějí někteří nezodpovědní pomatenci vytvářet společný evropský stát.
Šlo o hlasování kde se více jak 77% lidí rozhodlo pro vstup, vše bylo demokraticky a nic nebylo zmanipulováno ať už tomu věříte nebo ne. cs.wikipedia.org/...
To ano, ale položte si otázku, proč se rozpadli? No jelikož šlo o celky, které vznikly tak, že se ostatní státy nedobrovolně připojily již k existujícímu státu. Nebyly respektovány menšiny a ani nebyla stejná práva pro všechny. Pokud mají všichni stejná práva, svobody, demokracii, právní stát atd. není problém a můžeme jen získat. Problém nastává, pokud je část obyvatel omezována a utiskována - přesně tak, jak bylo u celků, které jste vyjmenoval. Pokud hovoříme o vzniku jednoho státu, tak je rozdíl Unitární stát X Federace (v rámci federace by došlo k převedení určitých pravomocí pod EU a naopak vrácení pravomocí jiných) cs.wikipedia.org/...
basicallymarek: Ty jsi v době referenda ohledně vstupu do EU asi ještě špínil plenky. Já a předpokládam, že i někteří další zde diskutrující si to dobře pamatujeme co se ohledně toho dělo. Všude byla sama propaganda propagující vstup do EU a ti co byli proti se do médií (televize, rádio, tisk) vůbec nedostali nebo jen velmi omezeně i když o to měli zájem. Ono se dobře oblbuje lidi s finanční a jinou podporou státu. Nevím to přesně a možná to bylo jinak, ale pokud si to dobře pamatuji tak podmínkou pro vstup do EU bylo alespoň 1 hlas pro, což znamenalo, že o výsledku bylo předem rozhodnuté. Za těchto podmínek a okolnosti nešlo očekávat objektívní výsledek.
A co bývalé Československo? Slovensko se také nedobrovolně připopjilo k Česku nebo opačně? V současnosti je ve světě trend, že mnohé země a národy si chtěji vést svou vlastní politiku a nechtěji aby jim někdo do toho kecal a centrálnbě odněkud je řidil a rozhodoval o nich.
Referendum ať je v jakékoli zemi, musí mít nadpoloviční většinu hlasů, to co se může měnit jen nutná minimální účast. Když se podíváte, u nás byla účast 55%. Navíc všechny politické strany (krom KSČM) se vyslovily pro, takže se nedivte, že v TV byly víceméně jen hlasy pro. Navíc každý v té době měl právo na to, si zajít do knihovny, na internet (min. na veřejných místech) a něco si o tom najít.
V rámci vzniku ČSR šlo o to, že díky velkému množštví menšin (Maďaři-Slovensko, Němci-Česko) by mohlo dojít, že i tyto menšiny by chtěly svůj stát (díky práva národu na sebeurčení). Díky tomu vznikl "národ československý", ale hlasování bylo jako v unitárním státě a vzhledem k tomu, že Slovensko je méně početné, Češi mohli prosadit cokoli. Díky tomu pak docházelo například k vzniku 2. komory a nutnosti mít více jak 50 % jak za Čechy tak za Slováky a nemohlo dojít k tomuhle. Navíc Slovensko bylo stále v podřadnějším postavení. Pokud se ale podíváte, kolik % Čechů a Slováků chtělo rozdělení na dva státy, tak ani na jedné straně nebylo více jak 50 % pro. S tím úplně nesouhlasím, podívejte se na AU (Africká unie), UNASUR (Jížní Amerika). V dnešním světě jsou spíše tendence se spojit a čelit výzvám společně, jelikož si uvědomují, že sami jako malý stát nic nezmění. Separační tendence jsou v zemích, kde jsou menšiny utiskovány a mají jen minimální práva a jsou v podřadném postavení, pokud je rovnost, nemají k tomu důvod. Výjimku tvoří ekonomické důvody, kdy jedna část země vydělává na zbytek země, ale to už je jinačí případ.
basicallymarek: 55% účast v takovém referendu není nic závratného. Nedivím se, že v TV ale i jinde byly viceméně jen hlasy pro EU když těch co byli proti tam ani nepustili. Údajně se rozdávaly státní peníze na propagandu pro a proti vstupu do EU, ale ti co byli proti údajně z toho příliš nedostali. Mít internet doma v té době ještě nebylo běžné tak jak je to nyní a do té knihovny si zajit na internet asi každý neměl čas. Navíc je spousta hlavně starších lidí kteří s počítačem a internetem neumí pracovat. Politici a politické strany byly pro EU, ale je třeba se také zamyslet proč. Proto, že oni v tom viděli především svoje vlastní výhody a prospěch. Ono bude asi nemalý rozdíl v tom brát plat českého poslance a plat poslance EU. Kdo ma v rukou moc a prostředky většinou dokáže převalcovat ty kteří tu moc a prostředky nemají.
Pokud jde o rozdělení bývalého Československa tak tam šlo podle mne spíše o "pomatence" Mečiara který byl tehdy na Slovensku u moci a vše do značné míry uměle vyvolal a byl to možná schopen dotáhnout až k ozbrojenému konfliktu. Ani se nedivím Klauzovi, že nakonec podlehl nátlaku a souhlasil s rozdělením Československa a to i přes to, že to asi nebyla většinová vůle obyčejných lidí obou těchto národů.
Pokud tu chceš nějaké dotazy ohledně EU tak by mne zajímalko kdo plati a financuje platy poslanců evropského parlamentu, jejích cestování, ubytování v Bruselu atp.. Jde to z peněz EU nebo si každá země svoje poslance plati a financuje sama?
no já myslím, že tenkrát nás nemusel nikdo podplácet - byli jsme pro vstup do EU všichni, protože jsme byli opilí svobodou a demokracií . No a teď jsme holt vystřízlivěli - krušná jsou rána opilcova !
No vzhledem k tomu že k volbám chodí kolem 60% tak to celkem závratné je. A proč? No jelikož státy jako Německo už v EU byly a Slovensko, Polsko atd. se také chystaly vstoupit, takže jim stejně ani nic jiného nezbylo. Naše ekonomika je závislá na exportu a to především do zemí EU, takže celní omezení by byly pro nás likvidační, nemohli bychom pak konkurovat domácím podnikům v daných zemích. Čeští politici mají stále stejný plat, takže nevím co máte na mysli (europoslanců je "jen" 21, takže tohle těžko mohl být ten důvod). Podívejte se na dokument ČT s názvem "České století".. ač mě pořady ČT až tak moc neberou, tohle je skvěle udělané a je tam přímo zobrazen i ten rozpad Československa a známí herci.. bude se vám to líbit.
Dobrý dotaz. Evropská unie funguje jako nadnárodní orgán, takže zaměstanci Evropské unie jsou placeni ze společného rozpočtu EU.
culdabulda1: Myslet si to můžeš, ale skutečnost je jiná. Všichni jsme pro vstup do EU určitě nebyli. Opilí mnozí možná byli ale tou naivní a do značné míry klamavou hlavně státní propagandou. Z opilství ze svobody a demokracie jsme už tehdy byli do zýnačné míry vystřízlivění.
basicallymarek: Že by celní omezení byly pro nás likvidační si nemyslím. Určité omezení by to bylo, ale ne likvidační. Že bychom nemohli konkurovat podnikům v jiných zemích mi připadá jako nesmysl. Spíše nyní mi připadá, že tu koinkurenceschopnost omezuje EU tím, že nařizuje kolik čeho který stát může produkovat. To pak není žádná konkurence když jedné zemí nařídí omezit produkci něčeho proto aby jiná tím měla lepší odbyt na to.
Nevím kolik přesně je českých evropswkých poslanců, ale když je před volbami do parlamentu tak se jich tam snaží dostat docela dost.
Některé pořady ČT jsou docelá dobré, ale pokud se jedná o minulost tak nejlepší je to co kdo měl možnost přežít a pamatuje si to jak to skutečně bylo.
Pokud poslanci a zaměstnanci jusou placewní z rozpočtu EU tak to znamená, že i z naších daní ze kteých je tvožený český rozpočet a z toho se pak přispívá do rozpočtu EU. Nás co jsme proti EU takto nutí nepřímo podporovat něco s čímž nesouhlasíme a co nechceme.
culdabulda1: Já ti tvůj názor na to neberu. Podle mne ale byli mnozíi lidí v Česku vystřízlivění ze svobody a demokracie už dávno před migrační krizi a vstupem Česka do EU když viděli, že to není takové jak si to představovali ze začátku po listopadu 1989.
Tyhle omezení jsou právě kvůli tomu, že tam kde se to dá vyrobit levněji se vyrábí určitá komodita a u nás zas jiná, jde o maximalizace výnosu. Pokud Polsko dokáže vyprodukovat určitý zemědělský produkt stejně/přiměřeně kvalitně a za lepší cenu, ať se věnuje tomu, my zas dokážeme vyrobit/vyprodukovat něco jiného levněji. Ve výsledku dojde k tomu, že poroste plat jak tomu v Polsku, tak v Česku (rozdělení dělby moci). Chápu, že na to mnozí Češi nadávají, ale my už to máme v povaze. Pokud zemědělec z pěstování pšenice se dá na výrobu chleba a vydělá (například) 18 hrubého, místo 16, tak v tom nevidím takový problém (tedy já osobně).
basicallymarek: S tím si dovolím s tebou ne zcela souhlasit. Podle mne jde spíše o to aby si některé země navzájem příliš nekonkurovaly s produkci něčeho a také aby na určitý produkt určité země měly lepší odbyt když se produkce stejného produktu jiným zemím omezi. Také jde o to aby některé země s produkci něčeho nebyli soběstačné a nakupovali to od jiných zemi a tím jim tak dávali na tom více vydělávat. Jde o to co a jak si která země v tomto ohledu dokáže prosadit. Větší a silnější země tak mají lepší pozici v tom prosazování svých zájmů. Když se k tomu ještě přidá častá neschopnost naších českých politiků tak se není čemu divit, že to nakonec dopadá spíše v náš český neprospěch. Každý by měl mít právo produkovat cokoliv v jakémkoliv množství a nikdo by nikomu do toho neměl kecat. To, že některé země vyporodukují něčeho více než jsou schopní rozprodat v zahraničí je jejích věc a sami by si měli uvědomit, že tam kde nemají na něco dostatečný odbyt by měli snížit produkci. Ať každá země si vytváří konkurenceschopnost svých produktů sama podle toho jak kvalitní je dokážou vyrobit a jak si jsou schopní na to zajistit odbyt doma i v zahraničí a né že to bude řízené centrálně někde z Bruselu lidmi kteří o tom nemají příliš poněti. To se pak nemůže jednat o nějakou konkurenci.
To je věc názoru, ale vezměte si, jak těžké asi musí být spravovat jednotný trh. Ale nesmíte zapomínat, že ani v těch velkých zemích nejsou všichni homogenní. Podívejte se na názory obyvatel jížních regionů Německa a třeba okolí Berlína, u nás Praha vs. zbytek republiky. To že má třeba Německo více europoslanců neznamená, že automaticky všichni budou hlasovat stejně. Právě Evropský parlament je toho důkazem. Co se týče Rady EU tak každý má jeden hlas, ať už jde o Čecha nebo Kyperčana. Jenomže EU má zodpovědnost za společný trh a když budeme všichni vyrábět a produkovat to samé, dojde ke kolabsu společného trhu. Jednoduše řečeno to odneseme všichni. Nezapomínte, že tato omezení platí jen pár odvětvích (př. zemědělství). To kolik vyrobíme Škodovek nebo piva nám nikdo neomezuje.
Takhle až ne, týká se to především zemědělství a omezení platí na stát na produkci, nikoli na jednotlivé lidi. Tato praxe ale funguje už od začátku evropské integrace. Může, jak říkám týká se to jenom těch klíčových věcí. To jestli vy se rozhodnete otevřít si firmu na traktory, nebo rohlíky je čistě na vás, stejně tak jako kolik si vyděláte.
@jedubabicka - Je pod moji úroveň na vás reagovat. Žádám vás - pokud nemáte dotaz týkající se fungování EU - aby jste opustila tuto diskuzi. Děkuji za pochopení.
basicallymarek: To že třeba Německo má více europoslanců sice neznamená, že automaticky všichni budou hlasovat stejně, ale také to neznamená, že všicni nebo jejich většina stejně hlasovat nebudou. Mnohem více se dá předpokládat, že europoslanci ze stejné země budou hlasovat stejně pokud se bude jednat o zájmy jejích země.
Když budeme všichni vyrábět a produkovat to samé tak ke kolapsu nutně dojít nemusí. Dojde ke konkurenci kde zvítězí ti co budou vyrábět kvalitnější a levnější produkty a tím bude na jejích produkty větší poptávka i v zahraniči. Ti co v tomtomto konkurenčním boji neuspěji budou muset přehodnotit jestli nadále vyrábět to co nejsou schopni uplatnit a prodat v zahraničí. Když jsme nebyli v EU a nikdo nám nenařizoval co a kolik můžeme vyrábět tak to u nás fungovalo snad dobře a ke kolapsům nedocházelo. Stejně tak jsou na tom mnohé země světa které nejsou v EU a kvůli tomu, že jim niíkdo nenařizuje kolik čeho můžou vyrábět nekolabují.
Například v tom EP se většinou rozhoduje nikoli podle státní příslušnosti ale podle frakce, respektivě podle názorového spektra (pravice-levice atd.). To ano, však s tím také souvisí. Tato omezení jsou právě v tom zemědělství, které dnes už v každé vyspělé zemi je dotováno, jelikož samo o sobě už nemůže být konkurenceschopné. Však jak říkám, nikdo vám neříká kolik můžete max. vyrobit aut, dětských plín, nebo kartáčků na zuby. Jedná se jen o malé % komodit, které jsou zpravidla dotované ze společných peněz.
Když tedy nikdo nic nenařizuje, proč při vstupu do EU si nemohli vinaři nasadit vinné révy kolik chtěli? Proč se museli podřídit diktátu Bruselu?
Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování Evropské unie nikoli vychvalování či kritizování. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Na otázky týkající se jednotlivých politik a nařízení se musíte ptát jinde. Děkuji za pochopení.
basicallymarek: Pokud uvádíš konkurenceneschopné zemědělstvi tak by jsi se mohl zamyslet nad tím proč to tak je. Je to do značné míry proto, že EU těmi nesmyslnými nařízeními kolik kdo může čeho pěstovat bráni konkurenci v této oblasti.
jenyk: Je to proto aby naši čeští vinaři nemohli produkovat toílik vina kolik chtěji nebo uznají za vhodné, protože by to pak mohlo ohrožovat víno z jiných zemí (asi Itálie, Francie aj.) a ti by pak mohli mít menší odbyt na jejich víno když by byl trh zaplněný více českým vínem. Jde o to aby se českým vinařům neumožnilo tolik vydělávat na víně a aby místo ních mohl na tom vydělávat někdo jiný kdo si to uměl lépe vybojovat a prosadit.
@BasicallyMarek, když tak čtu ty Vaše pseudoargumenty, jsem moc ráda, že mé dcery absolvovaly normální školy a nemají vymyté hlavy jako absolventi evropských studií.
Víte, že jsem se s rétorikou podobnou té Vaší už setkala? Jen se tehdy týkala KSČ a věčného přátelství...
Kde jste např. vzal, že digitální teploměry měří lépe? Já jsem neviděla ještě ani jeden digitální, který by teplotu změřil stejně dobře jako rtuťový. (Mám ještě dva a chráním si je "jako oko v hlavě", vím že až se rozbijí, neseženu už kvalitní teploměr.) Podobně je to bohužel i s dalšími věcmi.
Demagogie není dobrá, ať je obrácena kterýmkoliv směrem. Totéž platí pro dezinformace z/o EU.
Ale máte pravdu, EU není tím nejhorším, co nás kdy potkalo. Ovšem ani tím nejlepším...
Proč bych měla utrácet (ty argumenty Vám nějak nejdou) za digitální teploměr, když mám kvalitní rtuťový?
Obrat "vymyté hlavy" používám u lidí, kteří jdou slepě za jedním názorem, nejsou schopni nebo ochotni respektovat názory jiné a když jim dojdou argumenty, přejedou do osobní roviny, případně do útoků.
Já za nejvyšším počtem skeptiků vidím nejvyšší počet lidí se zdravým rozumem. Měl byste prosím odkaz na statistiky potvrzující Vaše tvrzení ohledně nejvyššího počtu skeptiků mezi osobami, které nikdy neopustily ČR.
Já čerpám ze svých zkušeností a ze zahraničí (nejčastěji z německy mluvívích zemí).
Vymyté hlavy? Tak mi řekněte tedy váš postoj? Opravdu mě zajímá.
- No tak zkuste za něj utratit více než 100,- a určitě bude, ono když koupíte to nejlevnější na trhu, zřejmě to nebude to nejlepší, aspoň odhad.
- Když se podíváte na průzkumy podpory EU a dalších projektů, zjistíte, že jediná ČR se drží téměr ve všem jako hlavní skeptik, narozdíl od jiných států a nejvíce skeptiční jsou lidi co nikdy neopustili ČR. Navíc čerpám ze spousty knih i anglicky psaných, dokonce i španělsky a polsky. Ale chápu, že vy to víte nejlépe. Mohu se zeptat i na vaše vzdělání nejvyšší dosažené a v jakém oboru?
Omlouvám se, ale otázky teploměrů nejsou to čím se v prvé řadě zabývám, podle mě zase jen děláte z komára velblouda a řešíte absolutní nesmysly. Chápu, že vám vadí, že nemůžete mít starý teploměr, ano byl třeba lepší. Nejsem tu abych říkal jak je EU nejlepší, jen chci vysvětlit, co se tím snaží zákonodárci říct. To jestli je to dobré nebo ne si musíte říct sama. Jen se snažím o to, aby teploměry nepřevážili například to, že teď EU bojuje za to, aby Trump nám nevyhlásil obchodní válku jako ostatním státům atd., jako samotné Česko bychom těžko mohli si něco prosadit. Jedná se o Eurobarometer číslo 88, je z listopadu 2017. Ale samozřejmě je to "ovlivněné ze strany EU" takže na to nebudete ani reagovat.
@BasicallyMarek, nepochopil jste vůbec nic. Já neřeším teploměry ani žárovky, uvedla jsem jenom příklady (absolventi normálních škol by to pochopili).
Ten odkaz na statistiky také nemáte, že?
Takhle nikomu a ničemu neprospějete, jenom lidi utvrdíte v jejich původních názorech.
Ještě jedna podstatná věc Vám uniká: Každý člověk má právo na svůj názor, má právo se i mýlit. A Vy - jestli jsou Vám zásady demokracie známé a tak blízké, jak tvrdíte výše - byste měl toto právo bránit a hájit do posledního dechu, přestože s ním nesouhlasíte.
Nemáte právo nikoho přesvědčovat o správnosti svého názoru. Máte pouze právo respektovat názory ostatních (souhlasit s nimi nemusíte).
Například zde máte ten Eurobarometer 88 - ec.europa.eu/...
- Je něco jiného respektovat názor jiného člověka a vyvracet mylné informace. Jen se snažím šířit osvětu ohledně EU. Tato diskuze má název "Evropská unie - dotazy"což měl být také původní koncept. Jde mi o to lidem vysvětlit jako co funguje a nefunguje ne diskutovat ohledně žárovek atd. jestli jsou správné nebo ne
Marku, zeptala jsem se Vás na konkrétní statistiku, která dokazuje, že nejvíce skeptiků je mezi Čechy, kteří nikdy neopustili ČR. Dal jste mi odkaz na prázdnou stránku. (Vím, že bych si mohla vyhledat, ovšem na konkrétní dotaz jste měl odpovědět konkrétně.)
Podceňujete lidi, kteří mají jiné vzdělání než Vy, nevážíte si lidské práce, ale sám si nevidíte ani na špičku nosu a nerozumíte přečtenému textu (dotazu). Neměl byste se vrátit do 1. třídy ZŠ? S těmi argumentacemi a diskuzemi na Vaší škole to také nemohlo být nijak slavné.
Nabídl jste odpovědi na otázky. Tedy odpovídejte, neurážejte lidi, do nikoho se nenavážejte, ale věcně a rozumně argumentujte.
Cestování a mise můžete vynechat, už jste zjistil, že těmi tu nikoho nenadchnete. Co byste tam měl dál?
@hahaha-
to je fakt - zdejší uživatelé vesměs ještě nejsou absolventy inkluzivního školství a s vymýváním mozků, jakož i s jakoukoli formou totality mají své zkušenosti, takže byste museli použít poněkud vyšší úroveň "vysvětlování" výhod západního modelu marxismu a socialismu, který nám bere více svobody, nežli to kdy činil model sovětský.
Myslím, že by EU mohla být svazkem užitečným jedině v tom případě, kdyby respektovala svéprávnost, svrchovanost a specifika jednotlivých států a nesloužila jen zájmům USA a nadnárodnímu kapitálu. Nevěřím, že by se nedalo spolupracovat na přátelské úrovni, kdy by vedení EU pouze koordinovalo činnost i ekonomiku jednotlivých členských států, při zachování jejich samostatnosti.
Ostatně - bereme-li si za příklad USA - tam to snad tak funguje, ne? A to už ani nemluvím o ohrožení bezpečnosti celého kontinentu, který by měla EU chránit a ne se dobrovolně otvírat potenciálním okupantům za cenu zničení původní kultury a obětování vlastních obyvatel ! - a v zájmu koho vlastně?!
A v době, kdy se hraje o nové rozdělení světa mezi velmoce, bychom měli spíš hledat cestu ke spolupráci jak s Východem, tak se Západem a ne se vymezovat proti jedné straně. Pro nás, jako malou zemi je to nejrozumnější řešení, když pořád tak voláme po neutralitě ! Já osobně bych uvítala svazek středoevropských států, které mají přibližně stejnou ekonomickou úroveň, historii i vnímání světa. - Jakési nové Rakousko-Uhersko.
Ale současné uspořádání Evropy a ideologický marasmus, který na dnešním "Západě" převládá - povede tak akorát k válce, která bude - při současném agresivním pnutí ve všech částech světa - konečná ! A nabírá to nějak rychlý spád, takže se bojím, že tomu neuniknu ani já, jakkoliv jsem se utěšovala, že mi to už může být jedno.
Takže asi tak uvažují ti " burani a nevzdělanci " , kteří nejsou schopni pochopit velikost myšlenek toho Vašeho nového krásného světa bez válek a nepřátelství ! - ze kterého se ale jaksi vytratil zdravý rozum...
Dobrý den absolvente Evropských studií, je vidět, že vaše studium nebylo zbytečné, hlavu vám vymyli dokonale, ano, přesně to je potřeba, přesvědčit lid, že i ta největší zbytečnost a hloupost je mu ku prospěchu. Nebyla jsem pro vstup do EU, nejsem a nebudu zastáncem této instituce.
Tak je vidět, že tomu absolutně nerozumíte. Trápí vás, že můžete cestovat kam chcete? Že vám roste plat? Že se postaví někdo za naše podniky ve světě? Že se v Evropě neválčí? Že vaše děti mohou studovat kdekoli po Evropě? Že někdo se stará o naše památky, když už to nedálá stát? Že můžete jít pracovat třeba do Německa? Že můžete se dneska sebrat a jít bydlet třeba do Řecka? Že je tu instituce jež pomáhá budovat mír kolem Evropy, aby se zamezilo válce co by nás přímo ovlivnila? Že každý z nás může iniciovat návrh zákona jež se bude v EK projednávat (pokud nasbírá určitý počet podpisů)? Že se někdo snaží o to aby firmy jako Facebook, Google a další nehromadily naše informace a neprodávaly velkým korporacím? Že nejsme jen figurkou ve světě ovládaném USA, Ruskem, Čínou,...? Že můžeme cokoli prosadit na evropské úrovni, stačí jen když získáme pro svůj návrh podporu? Že se můžem obrátit na evropský soud pro LP pokud někdo porušuje naše práva jako občana EU?
- Stále máte na mysli ty okurky a žárovky co?
Ano, já tomu nerozumím a vy jste přesně tak zmanipulovaný jak jsem již napsala. Nemám na mysli ani žárovky a dokonce ani okurky ale vidím, že je naprosto zbytečné s vámi diskutovat, vy máte totiž jasno.
Tak to řekněte? Napsal jsem asi 20 důvodů pro, takže mi řekněte, co tedy vadí zrovna vám? Zmanipulovaná jste maximálně vy svým odmítavým přístupem.
Hodně cestuji a velmi často vidím nádherně opravené památky, opravené současné stavby, přírodní parky a unikáty atd. A u většiny těchto artefaktů je ta známá tabulka o přispění a dotacích EU.
Takže za mě to tak zlé není, protože vím, jak by to bylo jinak...jako vždy. Výmluvy. Nejsou na to finance, kdo by to platil.
Ano, nebo například ochrana přírodních památek. Pořád je Česká republika čistým příjemcem, více peněz dostane, nežli odvede do společného rozpočtu. K tomu pokud by vás zajímalo co takhle kolik stojí, EU (a to je velká výhoda) je dosti transparentní, takže si vždy můžete najít kolik co stojí a na kolik vyšlo, jde jen o to věnovat tomu čas, popřípadě podívat se na anglicky psané materiály.
Proč by někdo pochodoval pod Rusko?Vy nechcete opakovat vliv SSSR ale to již neexistuje.Někdo třeba zas nechce opakovat vliv Německa.Mě osobně by zajímalo co by ta slavná Unie vymyslela kdyby Rusko zavřelo kohouty s plynem.To by bylo řevu jak nás Rusko chce vydírat že?
SSSR a EU je rozdíl asi jako Česko a Mali oboje jsou země, víc mě nenapadá. To by neudělalo, jelikož velká část příjmů RF jde právě z prodeje plynu a ropy, takže by šla sama proti sobě. Navíc EU by nikam neintervenovala, ale vytvořila dialog s RF, navíc teď dělá mediátora ve sporu Rusko-Ukrajina.
Dobrý den, možná by bylo vhodné zamyšlení nad tím, kde by byla ČR po případném vystoupení z EU.
Myslím, že to vím, ale nechci to sprosté slovo použít. Zdravím!
No, právě - značný propad ekonomiky i naší životní úrovně a opět komplikovanější cestování. A také by ČR byla snadnější kořist pro nějakou východní mocnost, která má již nyní zájem na rozložení EU.
To je pravda, vzhledem k tomu, že naše ekonomika je přímo navázána na Evropskou unii (resp. země Evropské unie), tak zavedení celních opatření by bylo pro nás likvidační a ač si někdo může myslet, že bychom také získali přístup na jednotný trh (jako Norsko, Švýcarsko,...) a nic by nás to nestálo, tak se velice mýlí. Došlo by k zhoršení ekonomické situace státu a odlivu zahraničních investorů, jež by raději investovali v okolních zemích, jako je Slovensko či Polsko.
svým způsobem tomu tak je, jelikož pro mocnosti (ať už jde o RF, Čínu nebo USA; na BV třeba Írán) je dobré jak strategicky, tak ekonomicky mít velký vliv na malé státy v Evropě
Ano, to může a i třeba Francie určitě má, ale máme zde další státy, která zas budou proti a vzhledem k tomu, že v přepočtu na obyvatele více mandátů nežli velké státy + je zde blokační menšina na kterou stačí např. státy V4, tak si nemyslím, že by si Německo či Francie cokoli prosadili nehledě na nás, ale ano, ty snahy tu jsou (př. postoje Macrona k východní části EU)
EU pro mně reprezentuje takové nesmysly, jako výše zmíněné rtuťové žárovky, snahu o odzbrojení obyčejných lidí, "úsporné" vysavače a rychlovarné konvice, neřízenou migraci, rádoby ekologická paliva, poškozující životní prostředí víc než nafta, pole, kde by mohlo leccos růst, porostlá slunečními elektrárnami, nesmyslné dotace na nesmyslné věci, naopak dotace cílené, poškozující právě ten volný obchod, kterým se EU zaklíná, atd. atd.
K čemu je volný pohyb osob, když spousta států má vlastní vnitřní omezení, pro zaměstnávání osob z jiných států? proč mají cizinci v jiných zemích EU menší platy než zaměstnanci vlastního státu? Kde je ta rovnost v EU?
Máte pravdu, nejsou cla, zato existují dotace. K čemu je volný pohyb zboží, když některé státy, přepravu vlastního zboží dotují, na úkor zboží z ostatních států.
Vytáhněte hlavu z učebnic a z EU směrnic, a podívejte se, jak to chodí v praxi. A víte, co je nejhorší? Že existující stav nechce žádný ze starých členů EU měnit, protože jim vyhovuje. A tak hrozba vystoupením, je asi to jediné, co by mohlo papaláše z Bruselu pohnout k poznání.
Ze všech vašich odpovědí mám dojem, že jste zrovna vytáhl hlavu z knížek. Ničemu nerozumíte, přiznáváte sám, že nejste odborník na elektriku, chemii, biologii, co jsem si tak letmo stačil přelítnout vaše odpovědi. Tak jak chcete posuzovat, jestli EU dělá něco správně? Vždyť odbornost je právě to, co by zabránilo nesmyslným směrnicím, např. o úsporných vysavačích. Spousta těchto směrnic je výsledkem právě neodbormného posouzení situace, snahou o znásilnění fyziky atd. Co je lepší? S EU bez odborníků, nebo bez EU odborně, když už EU ztratila jakékoli mechanismy vtáhnout do rozhodování odborníky z daných oblastí a nějak se změnit. Je to moloch neschopný rozhodování, a díky němu, se stejně jako říše římská, dřív nebo později rozpadne. Na papalášských nohách z písku neodborného rozhodování, nelze postavit nic smysluplného. Ale aby se mohlo zrodit něco nového, musí nejdřív padnout to staré.
Jsem pesimista co? Uvidíme, jestli mě EU překvapí, nebo jestli dojde na má slova.
PS jen tiše doufám, že to je opravdu JEN neodbornost a ne záměr, jak tvrdí některé teorie.
To je právě problém neinformování médií o kladech a pouze o nesmyslných nařízeních. Co se týče spotřebičů, které šetří energii a tím krom ŽP a také vaši peněženku tak nevím zas kde je problém, jestli jen v tom, že je to prostě "zákaz" a Češi zákazy nesnáší. S migrací EU nemá co dočinění, to je na členských státech, EU nemá k tomu oprávnění, takže obviňování ji z toho není na místě. Obviňovat můžete buď Itálii, Řecko nebo státy, odkud lidé utíkají. Dotace mají vždy určitý cíl, ale ano, občas jsou vynakládány na kraviny, to máte pravdu. Teď se jedná o zkušenosti nebo jen že jste to někde slyšel? v EU je zákaz diskriminace na základě národnosti, pokud nejde o práce jako soudce, voják, policista,... takže se můžete obrátit na soud, klidně i v ČR a zažalovat tu zemi za nerovný přístup a soud vyhrajete. To máte i v ČR, kde občas k tomuhle dochází, ale máme soudy, které se za vás postaví. Vím jak to chodí v praxi, znám se jak s dvěma europoslanci, tak mám přátele z různých zemí EU (Německo, Polsko, Slovensko, Španělsko). Ano říkám, víte Sókrates řekl jednu moc hezkou větu a to "Vím, že nic nevím", čím více toho víte, tím je toho více co nevíte. Zajímám se o vývoj EU a politiky EU, nejsem odborník na vše, také nemáte ministra zahraničí co najednou přejde na zdravotnictví a pak na dopravu. Jenomže jak určitě víte, tak i v institucích EU jsou odborníci, podle vás spíše "odborníci" právě i z České republiky nebo třeba Slovenska, takže máme také "mýdlo na hlavě". Ano EU má svoje chyby, například to, že neinformuje lidi co dělá, nebo přichází s nesmysly jako jsou zahnuté banány či to, že sleduje cíle ale nevidí zatím moc lidi, ale pořád je to něco za co chce bojovat a zlepšovat to. Problém je, že Češi kritizují a sami s ničím nepřijdou (viz. naši zástupci v evropských institucích - ne všichni).
@basicallymarek 25.5.2018: Ctěl jste dotazy na činnost EU, že odpovíte. Ale místo odpovědí na mé otázky jen spousta výmluv. Nevíte kde je problém? Ale to je vaše vina, že žerete EU nařízení a nedojde vám, že vysavač s menší spotřebou je 3,14čovina. Že to nic neuspoří, jen to hůř vyssává. Je jen a jen vaší vinou, že nevíte nic o uhlíkové stopě a její souvislosti s výrobou čehokoliv.
Jak chcete obhajovat něco, o čem nemáte ani páru? Jste provokatér nového EU úředu na potírání informací? Nebo placená PR síla kohokoliv, kdo na to má?
Že nemá EU cokoliv společného s migrací pane? Házíte to na členské státy. A kdo je asi součástí EU? No členské státy, tak jak můžete říci takovou hovadinu, že EU nic, to členské státy. Jak můžete říci že EU nic? A migrační kvóty si vymysleli marťani, nebo Japonci? Nikoliv, EU a její členské státy.
Vy nevíte jak fungují dotace na maso a masné výrobky? Vy nevíte. že některé EU státy(Francie, Belgie, Holandsko a další), poskytují kromě dotací zemědělcm na výrobu(na kg masa) i dotace na dopravu a zpracování(jatka, bourání)? Ale to je zase vaše chyba. A potom pindáte do něčeho čemu nerozumíte, o čem nemáte ani páru.
A vaše zmínka o Sokratovi? Bez komentáře. Radím vám, než se s někým pustíte do debaty, buďte alespoň trochu odborník. Jinak vypadáte hloupě.
Já vím? Já vím, že odborníci v EU nejsou. Vaše tvrzení je lež. Kdyby byli, tak by se nesnažili znásilnit fyziku. Ono když už jsme u toho, na mnou uváděný příklad s vysavačem, nemusíte být odborník, aby vám došlo, že se jedná o mechanickou práci, kde je přímá úměra mezi dodanou a vydanou energií. Na to stačí vychozená devítiletka a alespoń trojka z fyziky.
Už zase mám vysoký tlak. Tyhle kecy by měly být nějak označený, aby měl člověk šanci se jim vyhnout, ale já to přežiju. Přežil jsem komunisty, přežil jsem řicet let tohodle bordelu, přežil jsem 14 let v EU, snad se jednou dožiju i toho, že takoví jako vy, nebudou mít v EU hlavní slovo. Howgh.
Ano v případě vysavačů se jedná o nesmysl podle mě, v případě žárovek ne. Cíl je dobrý, ale minul se účinkem bohužel. Já se zaměřuji čistě na vývoj EU a politologické otázky, nikoli jednotlivé politiky v rámci EU. A ne, nejsem nikým placen, pokud vás to zajímá.
Ano, je rozdíl mezi EU (ve smyslu instituce EU) a EU (ve smyslu jednotlivé členské státy EU). Já zde hovořím o prvním zmíněném, a to institucích EU a ty s tím nic nezmůžou. Migrační kvóty je snaha - podle mě nešťastně zvolená - jak ulevit státům, které mají na svém území velké množství migrantů.. jedná se čistě o projev solidarity. Jsem rád, že vy tomu tak skvěle rozumíte. Myslíte si že budeme jen ČR která nebude závislá na nikom jiném a bude si vše řídit sama? Tak to zřejmě nevíte nic o tom, jak funguje dnešní svět.
@basicallymarek dnes 11:00 píšete: "To je právě problém neinformování médií o kladech a pouze o nesmyslných nařízeních".
A já se tedy ptám: A jsou nějaká smysluplná nařízení EU, která jsou ve prospěch ČR? Mají ti novináři vůbec o čem psát?
Rozhodně ano, v první řadě můžou více mluvit o misích EU v zahraničí, pomoci 3. zemím jež mají problémy nebo v nich dokonce hrozí vypuknutí občanské války, atd. Důležitá je také diplomacie a hájení zájmů Evropy v zahraničí (Čína, USA, Rusko, Kanada,...). Bohužel "Brusel zase nařizuje.." zní lépe nežli "Evropská unie přichází se skvělým plánem na...", v první řadě jde o zisky a právě první titulek ty zisky přinese. Dále co mě napadá je právě ten Roaming, teď navíc na základě občanské iniciativy (petice občanů EU) se jedná o zákazu pesticidů. Dále zákaz testování kosmetických přípravků na zvířatech a je toho spousta. Navíc teď byl v EP Mark Zuckerberg aby vysvětlit jak je možné, že unikly údaje občanů EU. Takže EU stále něco dělá a myslím že kdo chce, tak to vidí.
- mně osobně vadí agresivita EU vůči Rusku a vyhlídka na islamizaci Evropy v cizím zájmu. V minulosti jsme se proti osmanským výbojům bránili, nyní jim podlézáme i za cenu ztráty svobody - a to rozhodně není v zájmu Evropanů.
Hospodářsky tvoříme periferii jádra EU - a taky tam zůstaneme, protože jsme se svého národního majetku vzdali ve prospěch bohatých států EU, takže zisky mizí někde v ... a my jsme zcela závislí na jejich milosti, či nemilosti.
A politicky u nás závislost na EU rodí politiky, neschopné konat v zájmu svých občanů, zkorumpované a zdegenerované myšlenkou zhoubné liberální demokracie (nebo jak se tomu říká).
Ale zase na druhou stranu - mladá generace je tomuto vývoji a budoucímu rozdělení světa nakoněna - takže ať si to "užijou" !
- každej si musí "nabít hubu" sám !
Ono v případě Ruska je to oboustranné. Rusko se obává Evropy kvůli velkému vlivu Ameriky a my zas kvůli Krymu, Gruzii atd. Dle mého názoru je potřeba se odtrhnout od USA a začít formulovat svoji politiku sami jako Evropa. Zajímavé třeba je, že zas z jednoho průzkumu - mohu klidně dohledat - nejvíce nebezpečnou vidí Evropu Češi a Francouzi, nejméně například Švédi, přičemž zde máme 12 muslimů a Švédi daleko více. K tomu bych rád řekl jedno: podívejte se na Polsko, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko atd. Pokud je mi dobře známo pracuje se na nařízení, jež by nařizovalo firmám platit daně tam kde jsou závody, nikoli tam, kde je sídlo společnosti. Navíc máme zde i čínské podniky například a peníze mizí tam, takže toto také není přímo chyba EU. My musíme nekritizovat, demonstrovat naše zájmy a přesvědčit další státy. Pokud nepřesvědčíme ani V4, tak zřejmě náš návrh (když už se za těch 5 let jeden objeví) není úplně ideální.
@basicmalarek: Rusko se oprávněně bojí USA a NATO. A bude tvrdě hájit své zájmy v okolí svých hranic. Kdyby se Ukrajina nemontovala do RF a nechtěla postavit na Krymu USA základny, tak je možná dodnes krym ukrajinskej. A tak jen pár poznámek z internetu:
"Sociolog Petr Hampl tvrdí, že existují dvě možnosti, jak se na Rusko dívat:
--Podle jedné je Rusko dobyvačné impérium, které chce vládnout celému světu, a stateční Američané tomu brání.
--Podle druhé probíhá naopak pokus o dobytí Ruska a Rusové se houževnatě brání.
"Který z těch pohledů je pravdivý? Ten spor je veden mezi lidmi, co používají mozek, a mezi lidmi, co ho nepoužívají," řekl rázně:
--Usiluje Miloš Zeman, abychom ty stovky miliard korun, které dnes Češi posílají do centrál západních korporací, raději posílali do Moskvy? NE
--Chce tady zřídit ruské vojenské základny a ruskou okupační správu? NE
--Chce sem nastěhovat desetitisíce ruských kolonistů a živit je ze státního rozpočtu? NE
--Chce vybudovat síť pravoslavných kostelů? NE
Samozřejmě, nic z toho.
Ta fráze proruská orientace vůbec nic neznamená.
Pokud vám zůstala možnost normálně myslet, máte jasno v pěti minutách.
--Jsou Rusové zapojení do konfliktů na amerických hranicích, nebo Američané do konfliktů na ruských hranicích?
--Jsou to Rusové, nebo Američané, kdo okázale ignoruje mezinárodní právo a vede bezdůvodné raketové útoky proti každému, kdo se jim znelíbí?
--Financuje Rusko opoziční skupiny v USA, nebo financují Američani ruskou opozici?
--Má Rusko historii neustálého dobývání nových území, nebo má takovou minulost Západ?
--Kdo vydává více na zbrojení?
--Je reálné, aby mělo Rusko ambici okupovat celý svět?
Vyprávěnce o nebezpečném Rusku mohou věřit jenom ti, kdo nepřemýšlejí, ale jen čekají na pokyn, čemu mají věřit."
Komentáře už myslím netřeba.
Ano, neříkám že ne. Jinak, v první řadě bych rád řekl, že každý stát, se může rozhodnout, jestli chce na svém území základny jiného státu. Toto je rozhodnutí pouze na daném státě. Takže Ukrajina má právo mít na svém území základny třeba Íránu nebo USA. Chápu ale obavu RF ze základen USA v přímé blízkosti svého území, ale ani to je neopravňuje k intervenci na území jiného státu.
Ano, tyhle oba postoje znám. Co se týče fakt, Rusko nechce vládnout světu, ale chce se stát jednou z mocností v multipolarizovaném světě (viz. strategické dokumenty RF). Chce mít stejnou pozici ve světě jako mají USA. Dále, Rusko bylo vždy tím napadeným státem, ať už ze strany Napoleona (FR), nebo Hitlera (D), takže stále má tu obavu, že je někdo napadne. Stejně tak jako Poláci mají stále obavu, že přijdou o svůj stát (viz. historie).
Ohledně té části co se týká Miloše Zemana, nemám co k tomu dodat. Nejsem zastáncem jeho politiky, ale nemysím si, že nás chce nasměrovat do RF.
USA - Irák (2003) - operace bez mandátu RB OSN a přes odpor většiny NATO
RF - invaze na Krym, invaze do Gruzie, trvání na ukončení pozorovacích misí v Jížní Osetii a Abcházii
... Evropská unie se musí začít chovat jako jeden celek co nekouká ani na východ ani na západ a vytváří svoji zahraniční politiku nezávisle na jiných mocnostech (dle mého názoru i většiny odborníků).
To jestli Američané platí ruskou opozici jsou jen konspirační teorie, můžou se zakládat na faktech, ale nemusí. Ovlivňovali Rusové americké volby? podle všech zjištění to vypadá že ano, stejně jako v Evropě. Ony jsou obě mocnosti špatné, takže asi takhle vám to řeknu.
Rusko - v rámci SSSR rozhodně ANO má historii dobývání cizích území. USA - opozice vůči SSSR a to samé. Evropské mocnosti také, ale to jsou staletí zpět, takovou historii má i ČR (která sahala až k Jadranu), jde o to, jak moc do historie chcete jít
Co se týče zbrojení, USA dává na obranu něco přes 664 miliard dolarů, EU něco přes 220 a RF asi 80. Je to +/- můžu vám to najít přesněji.
Jestli je možné aby RF mohla okupovat celý svět? V tuto chvíli ne, stejně jako EU.
Ideálně navštivte vědeckou knihovnu a podívejte se na Bezpečnostní a strategickou kulturu USA a RF, myslím že i toto zpracoval pak Eichler s kolektivem
nebyl Krym naopak "anektován" Ukrajinou?
Citace z Wikipedie :
Ruské impérium[editovat | editovat zdroj]
V roce 1774 se Krymský chanát, dříve vazal Osmanské říše, dostal mírovou smlouvou z Küčük-Kainardži uzavřenou v důsledku rusko turecké války v letech 1768–1774 nově pod nadvládu Ruského impéria. V roce 1783 pak carevna Kateřina Veliká Krym přímo anektovala a v následné rusko-turecké válce v letech 1787–1792 tento územní zisk potvrdila.
****************************************
S rozpadem Ruského impéria začalo na Krymu bouřlivé období. Od prosince 1917 do ledna 1918 zde krátkodobě fungovala Krymská lidová republika vytvořená Krymskými Tatary, pak do konce dubna Tauridská sovětská socialistická republika, následovaná Krymskou krajovou vládou od června 1918 do dubna 1919, kdy Rudá armáda obsadila Simferopol a ustavila Krymskou sovětskou socialistickou republiku, která zanikla po dobytí bělogvardějci v červnu 1919.
*********************************
Po dobytí Krymu Rudou armádou v roce 1921 byla 18. října 1921 ustavena Krymská autonomní sovětská socialistická republika.
V roce 1945 byla Krymská autonomní SSR nahrazena Krymskou oblastí. Ta byla původně součástí Ruské SFSR, ale 19. února 1954 vyhlásilo předsednictvo Nejvyššího sovětu, že se Krymská oblast stává součástí Ukrajinské SSR, mj. proto, že zemědělský Krym je závislý na dodávkách vody a elektřiny z Ukrajiny.[1]
Pokud tedy začneme historii brát od 20. století (jinak můžem mluvit o Kyjevské rusi kam patřila i oblast Moskvy), tak Ukrajina i Krym byly součástí SSSR a v rámci SSSR byl Krym spravován Ukrajinou a po rozpadu SSSR se Ukrajina stala nezávislou republikou a Krym ji samozřejmě zůstal. Jelikož Krym je důležitý i právě pro RF, tak byly vytvořeny dohody mezi Ukrajinou a Ruskem.
no - Chruščov rozhodně nedaroval Krym Ukrajině proto, aby si tam USA postavily vojenské základny ! - a vpadly Rusku takříkajíc "do zad" - tak blbej nemůže být žádný politik - a to Putin rozhodně není.
Navíc rozpadem SSSR padly i závazky, učiněné v rámci federace, takže obyvatelé Krymu měli právo se svobodně v referendu rozhodnout, kam chtějí patřit !
Také politici bývalého Sovětského svazu nepočítali s tím, že se jejich impérium rozpadne. Co se týče nezávislosti Krymu - pokud vím - tak se o ni snažili a získali alespoň autonomii. Jediné co kritizuji je anexe, jelikož odporuje mezinárodnímu právu. My bychom také mohli se domáhat dnešní polské části Těšínska a bylo by nám to prd platné. A rozhodně nemáme právo tu část obsadit, jelikož nám dříve patřila.
@basicallymarek 25.5.2018 17:48
Takže vměšování do RF je konspirační teorie. To nemyslíte vážně, že? Tak si přečtěte tuhle knihu: From Cold War to Hot Peace, autor: bývalý americký velvyslanec v Moskvě Michael Mc Faul.
Vím, že se vám to bude těžko číst, že vám bořím jednu bábovičku z písku, ale takový je život. Nemějte mi to za zlé. Praví se v ní kromě jiného toto:
" Poté, co nám Rusko nařídilo uzavřít pobočku agentury USAID do konce roku 2012], začali jsme hledat nové cesty, jak podporovat skupiny v rámci občanské společnosti. Udělili jsme vysoké jednorázové granty americkým nevládním organizacím sídlícím ve Washingtonu, které pak mohly pokračovat ve spolupráci s ruskými partnery, byť obvykle mimo Rusko. Vytvořili jsme program peer-to-peer dialogů řízený z ambasády, který zprostředkovával granty projektům zahrnujícím rusko-americkou spolupráci. Nakonec jsme ve spolupráci s C.S. Mott Foundation, Oak Foundation a švédskou a českou vládou založili novou nadaci se sídlem v Praze. Misí nadace se stala podpora ruské občanské společnosti zvenčí.
Někteří lidé v americké vládě proti těmto inovacím protestovali s argumentem, že se Putin časem zaměří i na tyto činnosti. Také jsem si myslel, že pravděpodobně udělá přesně to. Bylo ale potřeba ukázat, že jsme připraveni se mu postavit. Možná si s námi bude Kreml dalších dvacet let hrát jako kočka s myší a zruší každý nový program ihned poté, co ho zavedeme. Museli jsme to ale zkoušet, minimálně ze solidarity vůči občanským aktivistům, kteří se stále snažili v Rusku působit.
Díky novým technologiím je pro vlády těžší ovládat občany, zároveň je snazší podporovat občanskou společnost ze zahraničí. Proto jsme potřebovali více investovat do šíření myšlenek zvenčí přes internet.
Tyto nové myšlenky jsme prosazovali z přesvědčení, zároveň jsme ale chápali, že podporovat lidská práva a demokracii v Rusku bude se znejistělým Putinem zpátky v Kremlu mnohem těžší.
no - myslím, že obyvatelé Krymu si mohou v současné době gratulovat, že už nepatří Ukrajině !
- a navíc - neproběhlo tam referendum? - proč by mělo mít tamní referendum nižší hodnotu, nežli třeba referendum o vystoupení Britanie z EU?
Marku, přehlížíte jeden podstatný rozdíl → občané polské části Těšínska v referendu nerozhodli o tom, že chtějí být součástí ČR.
Podle mne mají národy právo na sebeurčení. Nebo byste jim je upřel? Stejně jako Kataláncům?
Vypadá to, že @basicallymarek pochopil výhody fungování EU, samou radostí skotačí a nemá čas tady vysvětlovat jak skvěle se nám žije pod moudrým a osvícením vedením EU.
Škoda.
Občas to bylo veselé. Ovšem většinou k pláči.
Podle mě je skvělé že tu máme něco jako je EU, že se neválčí a máme aspoň nějakou sílu ve světě, jen je podle mě EU moc vzdálená od lidí a sleduje cíle a nekouká moc na lidi. Chtělo by to při plnění cílů koukat i na lidi.
Hahahaha, vážený pokud byste tu byl déle, neurážel byste zdejší rádce ale věděl byste, že je tu velká spousta vysokoškolsky vzdělaných lidí a mimo to vzdělání je tu také spousta lidí co mají velkou osobní zkušenost.
Víte, Marku, když tak čtu ty Vaše příspěvky, tak mě zapadají věci do souvislostí. Každá doba, každý režim dokáže určité procento mládeže až nezdravě a nekriticky nadchnout - z novější historie mě vytane na mysl třeba Pavka Morozov
který v zájmu ,,strany a lidu napráskal své rodiče vč dalších sousedů, stejně tak Hitlerjugend byla ve své době nesmírně populární a mnozí její absolventi byli nesmírně fanatičtí i třeba v předem prohraných bojích o německá města, stejně tak si z dětství vzpomínám na ,,zapálené pionýry a svazáky´´ kteří rozmýchávali plamen socializmu v ostatních.
Zažil jsem i vojenskou službu, kde prakticky navlas stejně do nás právě tihle ,,zapálení´´ pravidelně v pondělí hustili prakticky stejné věty, stejné argumenty - jen několik nevýznamných slov se liší - říkalo se tomu Politické školení mužstva.
Takže Vaše příspěvky mě rozhodně nepřekvapují ani nepohoršují - prostě věřím tomu, že život a zkušenosti jím nabyté Vám třeba někdy otevřou oči.
Ale k věci - na Vašich argumentech zde mě třeba zaujalo téma dotace :
když už pominu podobné excesy jako je třeba toto:
a popdobných nesmyslných příkladů by se našly tuny.
Krom toho dělám servis CNC strojů - což je z hlediska dotací častý příklad a tak vidím, jak silně jsou tyto záležitosti pokřivené, kolik lidí a agentur se živí jen tím, aby zpracovávaly nesmyslné projekty, přičemž gró uspěchů podobné agentury spočívá v jediném faktoru - mají ,,nahoře´´ kohosi známého (nebo spíš podmáznutého´´ kdo tu dotaci protlačí. Takže tyto ,,pseudoformality´´ pohltí běžně 15-20% z dotované částky. Super, ne?
A to už nezmiňuji takový paradox, jako že jsou třeba 2 fabriky 300m od sebe, jedna dostane dotace, neb je za hranicí města, ale ta o 300m blíže už ne. To je pak nějaká rovná soutěž? Takhle má podle Vás fungovat neviditelná ruka trhu?
A na závěr jedna aktualitka :
Super - pomáhat lidem je záslužné, ale průšvih vidím v tom, že Frontex je primárně ustanoven pro ochranu hranic EU. A tu si představuji jinak . Takže jestli ta vámi deklarovaná společná obrana EU funguje takto, tak si myslím, že jediný adekvátní nepřítel s nímž by EU byla schopna svést vyrovnaný boj je asi nějaký velmi malý stát třetího světa.
Krom toho mě přijde silně paradoxní, když třeba šofér kamionu dostane pokutu jaxviňa za to, že mu v Callais nalezli migranti do auta (zažil jeden můj známý) mě vcelku pravidelně zastavují celníci jestli náhodou nevozím v dodávce imigranty (což kvituji a jsem tomu dá se říct rád) ale na druhé straně ti, co by se měli starat především o to, aby se tito lidé vůbec do Evropy nedostali, se spolčují se silně podedřelými neziskovkami a tahají je sem ve velkém. Jako pozoruhodné vidím, že stačilo zaplatit libyjské mafii a uprchlická vlna se snížila o 50%.
Ono totiž i poměrně nevzdělaný člověk vcelku rychle pochopí, že je naprosto nereálné a neudržitelné tahat do Evropy desetitisíce dalších lidí. Lidí, kteří představují nezanedbatelné bezpečnostní riziko díky své mentalitě, či náboženskému fanatismu. Takže v Evropě narůstá počet NO GO zón, a EU to řeší tím, že jen přilévá olej do ohně (čti tahá sem desetitisíce dalších migrantů)
Další ukázka odborné kvalifikace EU - energetika a elektromobilita
to, že si Němci usmysleli uzařít jaderné elektrárny je vcelku pochopitelné. Tento svým způsobem zvláštní národ neumí dělat malé chyby. Ale proč tuto nesmyslnou vizi vnucují i celé Evropě? Ano, obnovitelné zdroje jsou fajn, ale mají jeden ,,malinký´´ problém - soláry jaksi v noci moc nesolárují, větrníky taky vyrábí dost elektřiny, ale ono taky není pořád větrno. Takže i blbec snad pochopí, že CELÁ kapacita větrníků, solárů a pod musí být zálohována něčím, co není závislé na těchto vnějších vlivech.
A s elektromobily je to podobně - ano, ty auta mají nulové emise. Tedy nemají výfuk. Přesto ale jejich provoz exhalace přináší,
Ale zkusme se zasnít a představit si situaci, kdy třeba 80% aut nahradí elektromobily -
co se asi stane, když se všichni vrátí z práce a začnou si nabíjet? Co na to rozvodná soustava, co na to obnovitelné zdroje? Jak přinutíme vrtule zrovna v tuto chvíli zvýšit otáčky?
I když - mnozí - sebe nevyjímaje -kladou rovnítko mezi EU a socialismus. Pak by se řešení nabízelo vcelku snadno :
Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování Evropské unie, nikoli vychvalování Evropské unie. Z tohoto důvodu už v tom nehodlám pokračovat. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Děkuji za pochopení.
Pokud jde o elektromobilitu - má mít smysl ve velkoměstech, kde sníží lokální emise. V severních Čechách ani tak ne, protože naše elektromobily jezdí převážně na (severočeské) uhlí (na elektřinu z uhlí).
Ve velkoměstech ovšem naprostá většina aut parkuje na ulicích a veřejných parkovištích. A zřídit tam každých 5 metrů nabíjecí stanici s měřením odběru, to nebude prosté. Spíš to nebude vůbec.
A ani to nebude mít smysl. Bruselské zelené krávy totiž zatím netuší, jaké jsou koncentrace škodlivin v bytech a na pracovištích. Až to zjistí, zakážou bydlení a pracování .. a nebude důvod někam jezdit, že ..
Dobrý den, tady se nemůžeme domluvit, protože někdo se na EU dívá jako na celek a je schopen vnímat její výhody a jiný ji posuzuje jen přes křivé okurky, žárovky či teploměry. EU není ideální a je nutné ji stále zdokonalovat, ale lepší řešení pro ČR není. A je dobré si uvědomit, že to není nějaká zpupná EU proti nám, ale že EU jsme také my. Zdravím!
Děkuji, přesně to je to co se snažím demonstrovat. Ano řešení okurek na unijní úrovni apod. je zbytečné a ničemu nepomůže, ale nesmíme zapomínat na to důležité co dělá, resp. děláme všichni v rámci EU
Přesně tak a i co se týče kvality potravin. Já osobně nekoukám na obal ale na složení a vyberu si to nejkvalitnější a to může kdokoli.
já když jsem byl například student, tak jsem na to měl, takže pokud chcete jíst zdravě, můžete si koupit zdravé potraviny a pokud chcete kvalitu skoro zadarmo, tak.. no co k tomu mám říct
Proč vadí rtuť v teploměrech a nevadí v úsporných žárovkách?
Vše teorie, jak vystřižená z televize. Je vidět, že je to za školy.
Když vám upadne úsporka, tak tu rtuť z ní nesete kam.
Jelikož když se rozbil teploměr, lidé ho vyhodili do odpadkového koše a docházelo tak k poškozování životního prostředí. Digitální teploměry (aspoň ty kvalitnější) měří lépe a nejsou nijak škodlivé. Navíc když se rozbije digitální teploměr tak to nevadí, když rtuťový, je to problém, rtuť je toxická látka. V žárovkách je také, proto si raději kupte LED žárovky, navíc žárovky se odevzdávají (měly by) na speciálních místech, kde se recyklují, takže nedochází ke kontaminaci půdy.
Tak ona hold taková pravda je a pokud vám jde o konspirační teorie, poradím nějaké východní noviny. Pokud se mohu zeptat, vám když se rozbil teploměr, šel jste ho odnést do lékárny či na sběrné místo? i všechny jeho součásti?
P.S. Nesmíme zapomínat, že EU má celkem 28 komisařů ("ministrů") a každý má na starost něco. Já jen aby to nevypadalo že celá Unie se teď zabývá jen teploměry a ničím jiným.
Já osobně mám jen LEDky a nikde mi nepadají ale když se mi rozbije tak na místo kde se recyklují (resp. schromažďují)
Vadí vám, že už nemůžete svítit žárovkami, které sloužili zároveň i jako topení a účet za elektriku byl dvojnásobný? Nebo vám vadí čistě jen ten "zákaz"?
My jsme třeba ty žárovky používali i přímo jako vytápění spojené se svícením, ano. Např. do bedny s kuřaty.
V tom případě chápu, že vám to vadí, že potřebujete teďkon "topení" a zářivku. Nikdy není nic výhodné pro všechny, ale to je i v ČR (viz. protikuřácký zákon). Nikdy se nezavděčíte všem. Ve výsledku to znamená snížení spotřeby energie - menší spotřebu např. uhlí - méně znečištění ovzduší - snaha snížit globální oteplování.
Vadí mi, že tady někdo fanaticky poučuje a zná je to, co mu někdo natloukl do hlavy. Ohání se jakýmsi vzděláním a souvislosti mu unikají.
V první řadě, neřídím se tím, kdo mi co řekl ve škole, ale tím co jsem si přečetl jak na českých, tak zahraničních serverech a také v knihách. Co mi například uniká, já rád se dozvím něco a rád změním názor, ale když půjde o relevantní argument.
basicmalarek: Haló pane, vy jste spadl z višně. Víte proč? Protože výroba té vaší úsporky, nebo LED žárovky, zanechá daleko větší uhlíkovou stopu, než zanechala výroba staré, vláknové žárovky. Musíte totiž uvažovat nejen samotnou žárovku ale vše co její vznik provází, od výroby první součástky, až final, včetně spotřeby paliva na veškerou dopravu křížem krážem po světě.
A co se týče spotřeby elektřiny. Asi vám unikla jedna věc. Že bez topení doma člověk být nemůže. A v okamžiku kdy jsem nejvíc svítil, tedy v zimě, jsem potřeboval nejvíc topit. Jaký je podle vás rozdíl mezi elektřinou spotřebovanou na teplo v žárovce a elektřinou, spotřebovanou na teplo v tom nejmodernějším topném panelu? Žádný pane, žádný. Jen v té žárovce, jsem trochu té elektřiny proměnil na potřebné světlo. Ze zbytku jsme v obou případech vyrobil stejné množství tepla, které z zimě potřebuju. A v létě se zase tak málo svítí, že to nestojí za řeč.
A zase se zaměřujeme na kraviny s prominutím, porovnáváte neporovnatelné žárovka vs. snaha o bezpečný svět (mise EU) nebo zastávání se podniků a států EU vůči Kanadě či Trumpově Americe. To je jak když bude někdo hodnotit vás jako člověka jen podle toho že jste se ještě na střední opil a na vysoké jste rozbil židli. A i když jste třeba celý život byl v neziskovkách a čistil ulice ve svém čase od odpadků a bojoval za ochranu lesů, tak tohle bude ten názor na vás, to že jste špatný kvůli těmto věcem. Prosím naučte se rozeznat od sebe důležitost různých věcí.
@basicallymarek 25.5.2018 11:13: Tak podle vás jsou to kraviny. No vida, žádná diskuze, žádné argumenty. Když nejsou, nastoupí co? No přece kraviny. Tak vážený pane, jakýkoliv krok zpátky JE špatně. A úsporky byly a jsou z hlediska pokroku krok zpátky.
Když jste narazil na tu bezpečnost, tak odpovězte, JAK a KDY EU zabránila nějaké bezpečnostní hrozbě nebo válce? Myslíte tím podíl na bombardovaní a rozbití Jugoslavie. Myslíte tím Kosovo? Tam se EU opravdu ukázala jako nositel míru. Nosila ho bombama?
Zbytek příspěvku jsou slátaniny bez ladu a skladu. Naučte se vyjadřovat. Cituji: "tak tohle bude ten názor na vás, to že jste špatný kvůli těmto věcem..." Tahle věta nedává vůbec smysl.
A k poslední větě: Jste schopen pochopit, že každý považuje za důležité něco jiného? Chtěl jste vysvětlovat, tak vysvětlujte. Proč je moje svoboda cestovat a bydlet kdekoliv v evropě důležitější, než čistota životního prostředí? Důležitější, než kvalifikovaná rozhodnutí o drobnostech, které mně a každého z nás denně obklopují a iritují? Která denně dokazují, že o nich rozhodl někdo nekompetentní, nerozumějící věci.
Vysvětlujte, když se na to cítíte. Zatím, jste nevysvětlil nic. Jen se na nás utrhujete, že jsme prosťáčci, kteří nechápou vaše vznešené myšlenky.
No tak vysvětlujte, podnětů máte dost.
No co vám k tomu mám říct, všechno má svoje mouchy, ale jestli chcete porovnávat tohle například s tím zastáváním se evropských podniků před USA. Jugoslávie a Kosovo nebyla mise EU ale mise NATO vedené Spojenými státy to v první řadě. Za druhé podívejte se na consilium.europa.eu/... například. Zde například se jedná o snahu urovnat konflikt mezi Izraelem a Palestinou. Mohu dodat další pokud chcete. Ano zaměřte se na moji češtinu - bez komentáře. To že teď EU tlačí na Polsko (i za pomocí sankcí), aby nedocházelo ke znečišťování ovzduší ČR právě z Polska či kotlíkové dotace to už nevidíte? Chápu, že pro "běžného občana"se jedná spíše o ty zápory, EU by měla vystupovat spíše v těch zahraničních věcech a věcech co nejsou řešit na národní úrovni a ne v případě křivých okurek atd. to s vámi souhlasím. Ale řeknu to asi takhle, EU se angažuje všude tam, kde ji k tomu daly čl. státy prostor.
Celá EU je jedna obrovská utopie.Celá ta myšlenka je jen o tom podřídit a ovládat "neagresivním" způsobem co nejvíce států Evropy.Z minulosti víme jak tato společenství končí.
No podívejte se na Spojené státy americké. Také začínaly jako Unie podobná té naší a jak si stojí dnes? Proč si myslíte, že EU je spíše jako SSSR, kde práva byla okleštěna a nebyly žádné svobody, než jako USA? Navíc nepamatuju si, že bychom v rámci spojenectví se SSSR měli nějaké zastoupení v Moskvě (pokud nešlo o jedinou stranu u moci - KSČ) nebo že bychom mohli jít ke svobodným volbám.
Já nikde nepíši že EU je totožná s SSSR to zaprvé a zadruhé vznik a hystorii USA bych raději nevytahoval.Jak si stojí dnes?Pár miliónů lidí na stravenkách.
Seznam by byl delší, ale aktuálně mi nejvíc vadí dvě věci:
- protizbraňová směrnice (ČR má velmi kvalitní zákon o zbraních a jakékoliv změny podle EU by byly změny k horšímu)
- finanční podpora (lépe řečeno penězovod) Palestincům, která se očividně míjí účinkem a je zneužívaná prakticky výhradně ve prospěch palestinského terorismu.
Ano s tím s vámi souhlasím. Teď EU neobhajuji, ale po teroristických útocích se snaží sama něco dělat. U nás je to kritizováno, když chce tomuhle zamezit a třeba ve Francii zas bude kritizováno, že nic nedělá. To je právě to dilema: Když něco udělá, bude kritizována a když ne tak bude také. A tyto dotace jdou výhradně do zdravotnictví, vzdělání atd. ale ano, občas se dostanou i do nesprávných rukou, ale to i dotace v Česku. Ono přímo tohle je dosti kontrovérzní, ale co se dá dělat lepšího. Občas ekonomická podpora těchto regionů může a i pomáhá omezit migraci právě do Evropy nebo vznik nových konfliktů, ale ano vždy se najdou případy, kdy se to zneužije, resp. část peněz.
Tak další dotaz pro skupinu basicallymarek. Sice trochu delší čtení, nicméně o to závažnější. Je-li to pravda. Je?:
"Evropská komise si chce v rámci víceletého fiskálního rámce, který je nyní projednáván v Radě uzurpovat pravomoc trestat členské státy zastavením dotací z fondů EU. Navrhuje nový způsob hlasování. Její rozhodnutí o uvalení sankcí má být platné, pokud je v Radě nezablokuje kvalifikovaná většina členských států. "Jde o cosi jako pokus o eurokratický puč, který odporuje primárnímu právu," upozorňuje ve své analýze ekonom a publicista Martin Kunštek. Jde o podobnou situaci, jako kdyby na národní úrovni poslanci v rámci schvalování státního rozpočtu měnili Ústavu. Kromě jiného jsou ve smlouvách přesně vymezeny i pravomoci Evropské komise, Rady a Evropského parlamentu a Evropského soudního dvora. Stejně jako způsob přijímání rozhodnutí. Pro některý typ rozhodnutí, jako je třeba právě schválení rozpočtu, je v Radě požadováno jednomyslné hlasování. Tedy, že všichni musí souhlasit a nikdo nesmí návrh vetovat. U jiných věcí je povoleno hlasování kvalifikovanou většinou. Ta je definována tak, že s rozhodnutím musí souhlasit 55 % členských států – nyní 16 z 28 zemí, a zástupci souhlasících zemí musí reprezentovat nejméně 65 % celkového počtu obyvatelstva. Jiný způsob hlasování v Radě primární právo nepřipouští. Komise však v rámci VFR chce uzurpovat pravomoc sama ukládat tresty členským státům. Dosavadní souhlas Rady má být v této věci při rozhodování nahrazen tzv. blokačním hlasováním. Pokud jej kvalifikovaná většina nezablokuje, tak by rozhodnutí Komise platilo. Místo jednomyslného nebo nadpolovičního souhlasu nutného k přijetí rozhodnutí, má být zaveden princip platnosti rozhodnutí, pokud jej nadpoloviční většina nezablokuje. Tento princip naprosto odporuje všem demokratickým zásadám. Její rozhodování navíc nemá být pod kontrolou soudní moci – tedy Evropského soudního dvora. Evropská komise se pokouší v rámci VFR provést něco jako puč. Cestou rozpočtu se snaží změnit primární právo. Je to stejná situace, jako kdyby se národní parlament pokusil v rámci schvalování státního rozpočtu změnit ústavu. Takovou část státního rozpočtu by jako protiústavní okamžitě zrušil ústavní soud. V rámci zákona o státním rozpočtu, k jehož schválení je nutný souhlas pouze prosté většiny poslanců a který neprochází senátem, prostě nelze měnit ústavu, jejíž změna je možná pouze ústavním zákonem, který musí být schválen třemi pětinami obou komor parlamentu. Stejně tak není možné víceletým fiskálním rámcem, o němž se sice v Radě hlasuje jednomyslně, měnit zakládací smlouvy, k jejichž platnosti je nutná ratifikace národními parlamenty, nebo referendy. EU není stát. Její orgány však vykonávají veřejnou moc. Jestliže chtějí po členských státech vymáhat dodržování zásad právního státu, tak by tyto zásady měly dodržovat především samy. Jenže ona to chce změnit kvůli Dublinu IV.
Píšete cosi o tom co je a není státem ..
Můj pes upozorňuje, že stát je utvar, který má hranice, které je schopen chránit, rozhoduje, kdo bude na jeho území žít, má vlastní měnu, má vlastní zákony ..
ČR tedy není stát, protože ani jedno nesplňuje ..
Nikdo 17.04: Budu reagovat na poslední větu.
Také si to myslím. Proto nyní každý obrácenec vykřikuje, jak je proti nelegální migraci, /ona je již po podpisu Metnara legální/, protože ví, že nás přehlasují, že s novým systémem hlasování nemáme šanci a budou se tahat za triko, to my nic, my za to nemůžeme.
Proč jinak by byl minulý měsíc vydán příkaz, aby se ve Středočeském kraji ve větších městech zřizovala integrační střediska, bylo to Kladno, Mladá Boleslav, Příbram a další. Odůvodnění - ve Středočeském kraji doposud tato zařízení chyběla.
Sankce mohou být uvaleny pouze jednomyslně. Rozhoduje o nich ještě Soudní dvůr EU. Evropská komise se může snažit o cokoli, ale pokud to státy neodsouhlasí, nic nebude.
@ra252 Přečtěte si něco o tom, jaké jsou znaky státu. 1. území ohraničené hranicemi, 2. obyvatelstvo, 3. instituce, 4. uznání ostatními státy
Musím říct, že jsem překvapen, kolik lidí zde nadává a kope do EU jen proto, že ji prostě nemají rádi. Snaha vysvětlit lidem to co EU dělá a proč to dělá, je zajímavá, ovšem dle očekávání se u některých míjí účinkem.
Já bych měl otázku k jednomu ekologickému problému, kterým jsou plasty. V poslední době je alarmující, kolik plastů se dostává do oceánů, kde se stávají součástí potravního řetězce a tím se vrací zpět k nám - v jídle.
Nedávno jsem četl článek, že více jak 2/3 plastů nelze recyklovat a z EU se vyváží do Číny, kde se s nimi děje bůhvíco. Tak by mě zajímalo, jak toto hodlá EU řešit? Tlak na recyklaci a třídění odpadu je z EU docela silný, proto mě překvapuje, že takto vytříděný odpad šoupnou do Číny, kde s ním nakládají všelijak (pravděpodobně ho vyklopí do toho moře, bohužel). Pokud nás EU nutí myslet ekologicky, proč tohle neřeší nějak lépe? To co se děje v oceánech už dnes je obrovká ekologická katastrofa a mám bohužel pocit, že EU (která na to určitě má páky a zdroje) toto moc neřeší.
Ano plasty jsou obrovský problém a dost často dochází k tomu že se z EU vyváží do "zemí třetího světa", jelikož si nechceme ničit svoji krajinu (pro rejpali, nemůže za to EU ale jednotlivé státy). Navíc kromě toho je větší problém, že obyvatelé "zemí třetího světa"nejsou naučení že by měli recyklovat atd. a plasty se tak povalují všude po zemi a dostávají se tak i do oceánu (převážně igelity a igelitové tašky). Ono takhle, evropské státy uzavřou dohodu například s Čínou (dnes už spíše Vietnam a další země, Čína nedávno odmítla již přijímat), která se zaváže k likvidaci plastů, jakmile ale plasty opustí území Evropy, již nikdo nedohlíží na to, co se s nákladem dále děje. Evropská unie to řeší například snižováním výroby a používání plastů - konec igelitek zadarmo, tlak na používání papírových, které jdou jednoduše recyklovat. Místo plastových tácků při festivalech papírové. Snaha je o substituci plastů za papír či jiný recyklovatelný materiál. Více vám k tomu zřejmě neřeknu, takže pro více informací poradím internet. Mimo jiné jsem rád, že se zajímáte o dění kolem. Pokud by jste se chtěl více angažovat a máte návrhy, poradil bych buď konzultaci s politickými stranami (v ČR), jež jsou v EP a mohou něco změnit, popř. kontaktovat příslušného eurokomisaře, či se poradit s paní Jourovou (napsat email s vaším řešením). Nejvíce ale asi uděláte, pokud se sám chopíte iniciativy, navštívíte tuto stránku ec.europa.eu/... a navrhnete vlastní iniciativu a pokud získáte 1 milion lidí v Evropě, kteří vaší iniciativu podepíšou, Evropská komise má povinnost se návrhem zabývat. Podpisi je možné sbírat elektronicky (část lidí sama navštěvuje tuto stránku + FB + Insta atd.). Snad jsem aspoň trochu pomohl, děkuji za dotaz a přeji příjemný zbytek dne.
Existuje nějaká cesta, kterou se igelitka z naší sámošky dostane do oceánu bez pomoci zelených krav z Brusele?
Nevím proč urážíte politiky a pracovníky EU. Navíc podívejte se, co musíte vše splňovat, aby jste se mohl stát zaměstnancem EU. Na těchto pozicích jsou opravdu chytří a vzdělaní lidé. Teď nemluvím o volených pozicích. Navíc nechápu vás dotaz.
To, že nechápete můj dotaz je symptomatické. Nebýt zelených krav bruselských, pak by igelitka z naší sámošky skončila v nejbližší spalovně a posloužila jako palivo. Díky tlaku na tzv. třídění a tzv. recyklaci se igelitka dostane do žlutého kontejneru a odtud přes firmy předstírající zpracování odpadu (za dotace) u firmy předstírající, že ji odveze do Číny firmě předstírající, že ji nějak zrecykluje.
A po cestě ji vyklopí do oceánu.
Pokud jde o vzdělání a blbost, nesouvisí. Podívejte se, jaké blbosti ti vzdělanci vymýšlejí. To je konckonců jejich právo. Horší je, že jejich plnění nařizují ostatním ..
Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování EU, nikoli vychvalování či kritizování Evropské unie. Pokud máte dotaz k fungování, ptejte se. Děkuji za pochopení.
Mám dotaz k fungování EU:
Jakým způsobem postupuje takový běžný projekt.
Kdo dělá oponenturu na počátku, kdo dělá odbornou garanci, jak se to schvaluje a kdo nese zodpovědnost.
Zajímá mne to z pohledu řízení - jak je možné, že se neodchytí naprosté nesmysly.
Mně vychází, že jediné vysvětlení je korupce.
Teď myslíte jaký konkrétně projekt? příklad projektu. A úplně stejná praxe je i v ČR, ne vždy se povede na poprvé vytvořit skvělý projekt, chyby vždy ukáže až čas.
Tak například nápad s omezením příkonu vysavačů.
Lze zjistit kdo s tím přišel, kdo dělal oponenturu, jaké byly argumenty pro a proti (případně texty odborných posudků), kdy, kde a jak se o tom hlasovalo (kdo pro, kdo proti) a tak ... jako když se v normální společnosti něco dělá ..
Tak zjistit se to zamozřejmě dá, ale s nejvyšší pravděpodobností budou data pouze v angličtině, popřípadě němčině a francouzštině. Většinou se svolává tripartita, tak jako na úrovni ČR (postup v EU se ani v tomto neliší).
Co se týče vysavačů, zkoušel jsem si najít nějaké informace, ale nevidím v tom problém, pokud nedojde k snížení účinnosti (příkon nahradí moderní postupy). Podle informací (nejen těchto) by to lidé neměli pocítit, pokud tedy koukají na sací výkon a ne spotřebu.
především článek zde z roku 2014: ceskatelevize.cz/...
navíc:
" Nařízení Evropské unie ale neplatí na tyčové vysavače. Výjimku mají také ty robotické a průmyslové."- tn.cz
Na to jsem se Vás neptal - nejste technik, tak to nemá smysl. Já se ptal na postupy. Jestli nařízení vymyslí jedna .. osoba nebo jestli se jich účastní víc ..
Je to marný, je to marný, je to marný. Nejen že neodpoví na otázku nic konkrétního, jen obecné plky, viz: "
Tak zjistit se to zamozřejmě dá, ale s nejvyšší pravděpodobností budou data pouze v angličtině, popřípadě němčině a francouzštině.Většinou se svolává tripartita, tak jako na úrovni ČR (postup v EU se ani v tomto neliší)."
Ale dokonce ukáže základní neznalost fyziky z cca 7. nebo 8.třídy. viz."(příkon nahradí moderní postupy)". Jak chcete nahradit příkon u mechanické práce? Už vám to napsal @jentak tady: 25.05.18 12:34. Nereagoval jste, nevysvětlil jste. Jen se dnes opakujete jako kolovrátek. A zase znovu stejné nesmysly, vyčtené z těch nesmyslných EU dokumentů.
Mě by to taky zajímalo, jak proběhlo jednání, na základě kterého se došlo k tomuto nesmyslnému nařízení o vysavačích. Vysvětlete nám to konkrétně na tomto případě, jak jednání probíhalo. Holedbáte se znalostí EU postupů tak nám je ozřejměte na tomto případě. Můžete k tomu přihodit i návod, jak si to dohledá obyčejný EU občan. A nebojte se angličtiny. My to nějak zvládneme. Tak do toho, nebo tu budete za vejtahu. Když osvěta, tak osvěta.
V první řadě musí být osoba či skupina osob jež přijde s návrhem. Poté dojde ke schůzi tripartity, popřípadě výrobců a politiků, kde se jedná o možnostech. Pokud dojde ke konsenzu, projednává návrh Evropská komise a následně musí odhlasovat Evropský parlament.
Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování Evropské unie nikoli vychvalování či kritizování. Pokud vás zajímá dotaz k fungování, ptejte se. Na otázky týkající se jednotlivých politik a nařízení se musíte ptát jinde. Děkuji za pochopení
A kdo tedy s tímhle "super" nápadem přišel? Konkrétně. Dá se to zjistit? Někoho ta zhovadilost musela napadnout.
Jednání probíhá tak, že na základě podnětů ať už z řad občanů, výrobců. atd. se v podvýborech Evropské komise přijde s určitým návrhem "zákona". Další fází je jednání s výrobci a odborníky a vypracování stanoviska. Pokud se dojde k závěru, že je to proveditelné, hlasuje o návrhu Komise. Poté "zákon" postoupí do Evropského parlamentu, je odeslán národním parlamentům a Radě EU. Pokud ho EP a Rada EU schválí a parlamenty národních států nemají námitky, "zákon platí".
Jako kolovrátek. Považujete snad konkrétní dotazy, na konkrétní téma za takové na které nechcete odpovídat? Neodpovídejte, ale potom nesmí být v každé vaší reakci tohle: "Tato diskuze byla vytvořena z důvodu odpovědí na otázky týkající se fungování Evropské unie".
Zatím to vypadá, že tu jste jen pro vychvalování EU. Nic a nikomu jste zatím ohledně fungování EU nevysvětlil, jen obecné kecy, naposlouchané z TV. Myslím, že jako absolvent evropských studií, máte dost mizivé znalosti o EU. A pokud je máte, rozhodně je neumíte prezentovat.
Konkrétně prosím, konkrétně. Najdete už někde ty zdroje? To jsou stále ty obecné kecy.
Nezaměřuji se na jednotlivé politiky EU a už vůbec ne konkrétní nařízení. Stejně jako vy určitě se nevěnujete obraně, zdravotnictví, sociálním věcem a ochraně ŽP najednou.
Tak čemu se tedy konkrétně věnuješ? V čem nás rozneseš na kopytech? Any jsi se nemohl vymlouvat, že tohle není tvůj šálek kávy.
Historií formování evropských společenství, institucemi EU, zahraniční politikou EU, obranou. Takže obecnými věcmi o EU, nikoli jednotlivými nařízeními.
Takže hodně slov, naprosto prázdných, o ničem a na konci velká nula. Výsledek žádnej.
Hlavně, když se to hezky podá. No jo, no.
basicallymarek: Napsal jsi mj., že "na základě podnětů ať už z řad občanů,". Znamená to snad to, že kterykoliv občan EU může podat parlamentu EU nějaký podnět a ten pak přímo parlament EU nebo nějaký jejích podvýbor nebo komise projednávají a pak případně dávají návrhy zákonů? Pokud by tromu tak bylo, tak by museli být zavalení různými návrhy které by nestačili projednat i kdyby tam u toho seděli pořád. Pochybuji jestli by vůbec se někdo byl ochoten zabývat podnětem který by jim dal např. někdo z nás zde diskutujících.
Ano, jmenuje se to občanská iniciativa. Kdokoli může podat návrh "zákona", pokud nasbírá 1 milion podpisů pro svůj návrh z určitého počtu zemí + se to musí týkat celoevropského problému nikoli vnitrostátního - musí to být v gesci Evropské unie. Nepodává se to EP ale EK, z ní to pak postupuje dál do EP a RM.
- může to být i online posbírané, nemusíte běhat po Evropě s archy :D
Pokud mám věřit TV, tak třeba Arcelor Mital v Ostravě vyrábí do USA trubky pro těžby plynu, nebo ropy. Uznávám, není česká, nicméně se jí to taky týká.
Velká Británie původně vstoupit do Evropských společenstvích nechtěla a vytvořila svůj vlastní projekt, kterým byla EFTA (Evropské sdružení volného obchodu), jelikož ale kontinent šel rychle ekonomicky vzhůru, tak Velké Británii nezbylo nic jiného, než si podat přihlášku také. V tomto případě šlo čistě jen o vypočítavost, nikoli vidinu silné jednotné Evropy. Velká Británie se už po staletí snaží demonstrovat, že není v Evropě, ale "vedle" Evropy. Kromě toho Velká Británie nejvíce obchoduje se zeměmi Commonwealthu (USA, Kanada, Austrálie,...) nežli zeměmi v EU, takže ani to není pro ni likvidační. A tak jako v mnoha zemích EU i zde zvítězili ti, kteří jen slibovali a po referendu se stáhli a už o nich nikdo neví. Zároveň problémem EU je, že málo informuje lidi co vlastně dělá a v médiích jsou tak jen ty kroky, s kterými daný stát nesouhlasí, popřípadě když politici v daném státě něco pokazí, tak to svedou na EU.
Proč je důležité členství v EU?
- záruku demokracie
- záruku míru v Evropě (že už nikdy nevznikne zde konflikt, jelikož čím více budeme spolupracovat, tím menší je šance na konflikt - př. Česko-Slovensko → zřejmě nikdy spolu válčit nebude → jsme téměř stejní)
- jako ČR ve světě nic neprosadíme, jako EU ano (jde jen o to mít v EU zástupce, co budou mít nápady a budou umět hájit naše zájmy a ne jen zahřívat židli a zvedat ruce při hlasování)
- ochrana před velkými zeměmi (viz. Kanada zavedla víza pro lidi z Východní Evropy → EU oznámila, že pokud bude někdo z EU potřebovat vízum do Kanady, budou potřebovat Kanaďané výzum kamkoli do EU → Kanada ustoupila; Trump chtěl omezit dovoz z EU do USA, jako ČR bychom museli jen poslechnout a být ticho, jako EU máme sílu se Trumpovi postavit)
- zrušení roamingu v EU, volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu
- programy a dotace v rámci EU
- ochrana spotřebitelů před výrobky ze zahraničí, hlídání kvality produktů
- těch výhod je opravdu obrovské množtví
To zrušení roamingu ale trvalo, že? Proč to tedy unie neudělala hned, ale až po mnoha letech?
Hlídání kvality produktů, to platí pro západní země, viď? Nebo proč jsou tam a tady různý výrobky ve stejných obalech?
Mohl bych pokračovat, ale nějak se mě nechce...
Protože se neřeší jen jedna věc ale několik a bylo potřeba přijít s řešením, jež by víceméně vyhovovalo všem, jak operátorům tak občanům EU. Musí se sledovat i to, aby to nebylo likvidační pro menší operátory.
Co se týče kvality potravin, tak u nás jde o to, že je tam méně % ovoce v džusech, či více % cukrů atd. Ani u nás ani na jihu či západě nejde o potraviny, jež by byly zdraví škodlivé, rozdíl je jen v kvalitě a pokud vám vadí že ve stejném salámu je méně % masa, můžete si koupit salám od jiné firmy a když to udělají všichni, firmě se propadnou tržby a bude muset sama od sebe zvýšit kvalitu nebo snížit cenu. EU hlídá jen to, aby nebyly ve výrobcích jedy či antibiotika a další zdraví škodlivé látky.
klidně pokračujte budu jen rád
Nechce se mě pokračovat. Odpovědi tvého rázu si můžu přečíst kdekoliv jinde. To prostě nemá význam.
Myšlenka společný spojený Evropy není blbá, je to dobrej nápad. Ovšem provedení, které nám předvádí královsky placení evropští úředníci je zoufalý.
Takže všechny články, všichni autoři, instituce, orgány prostě každý jenom lže a nikdo nám nechce říct skutečnou pravdu, jo? Jaký máte vy osobně názor na budoucnost EU, co je podle vás ta správná volba?
Proč pořád říkáte "tam v Bruselu", my jsme také "Brusel" ať se vám to líbí nebo ne, podívejte se klidně na počet Čechů v evropských institucích. Proto říkám, my potřebujeme kvalitní lidi co budou makat a ne jen zvedat ruce. Chcete aby se EU změnila a všichni jen naplno makali? 2019 budou volby, podívejte se na cíle a lidi a pomozte zvolit ty, kteří něco změní. Podívejte se na Lucembursko, malá země a slyšet je často. To jen my jsme v Bruselu ticho a v Praze nadáváme.
Nebudu s Vámi, Marku, diskutovat o problematice Evropské unie. Vím, že přínosnější pro mě je diskutovat na toto téma s lidmi, za nimiž je vidět kus opravdové práce. S projektantem, lékařem, řemeslníkem... Pro lidi Vašeho ražení se u nás doma odjakživa používal výraz "blahosklonný teoretik".
Přesto jeden dotaz mám. Holedbáte se, že čerpáte informace z anglických, španělských i jiných cizojazyčných textů. Jen s češtinou máte problém. Zde na poradně patřím k nejtolerantnějším a na i/y, s/z a jiné chyby a chybky (skoro) nikdy neupozorním. Ale těší mě poukázat na ně v případě, kdy si to typ dotazu zaslouží. A to je právě teď. Evropská unie (Váš budoucí chlebodárce?) se nepíše s velkým U. Oddělit věty v souvětí čárkou neumíte vůbec.
Kdo chce svítit, musí hořet. Ale ne shořet. Vy jste na cestě k světlým zítřkům jaksi shořel na pro Vás asi příliš sprosté češtině.
Proto píši právě zde, abych se dozvěděl i něco o lidech kolem, jaké jsou jejich názory, v určitých věcech s nimi souhlasím a v něčem se snažím spíše vysvětlit o co jde. Jen mi jde o to, aby lidé se třeba i něco dozvěděli a nenechali se ovlivňovat českými politiky co svoje selhání hází na Brusel aby získali politické body, to už se mi opravdu hnusí a pokud aspoň jeden člověk si řekne "zajímavé, EU asi není tak špatná, jdu se podívat ještě na net a něco si o EU zjistit" tak můj čas bude dobře investovaný. No snažím se odpovídat rychle, takže ano, občas nějakou tu chybu udělám, za to se vám omlouvám.
@basicallymarek - vystvělit určité kroky EU a snad aspoň jednoho z vás přesvědčit, že EU není tím nejhorším co nás kdy potkalo
a) Že chcete "vysvětlovat" bych i chápala - ale proč "přesvědčovat"? To by mě skutečna zajímalo.
b) Máte pravdu - není. Už tu byly morové epidemie, Švédové, malá doba ledová - a taky jsme přežili
Protože jsou stále lidé co na EU nadávají kvůli žárovkám, okurkám a teploměrům, tak ukázat případy, které dokáží jejich názor změnit.
To vám brzo došly argumenty. Nebo vám konečně došlo, že je něco špatně? Že vám v té škole neřekli všechno?
Píšu to tady stále dokola, takže pokud vás to zajímá, můžete si to tu najít. Poradil bych Ctrl+F.
@bsicallymarek - Protože jsou stále lidé co na EU nadávají kvůli žárovkám, okurkám a teploměrům, tak ukázat případy, které dokáží jejich názor změnit.
Dobře - to je to "vysvětlování" - ale proč cítíte potřebu "přesvědčovat" kohokoli, že jen váš postoj je správný, musíme vidět jen to "dobré" a nezabývat se "kravinami"?
Neříkám, že všechno je jen dobré, jen se obávám toho, že lidé jsou vážně tak blbý, že by si odhlasovali odchod a republika by se dostala do absolutní krize. Krom toho, že bychom se stali figurkou velmocí. Takhle máme šanci něco změnit a být slyšet, pak už nebudem. Nechci žádné války v Evropě apod., mám Evropu rád a chci za ni bojovat. Proto jsem s tímto začal, ale lidé se prostě z historie nepoučí - ať si teda umírají v nacionalistických konfliktech..
P.S. Nejde o můj názor, jde o přehled faktů a vyvracení lživých zpráv, které se šíří po internetu.
- no, bude-li EU pokračovat v dosavadní politice - tak ta válka zde bude ! - a bude nám prd platné, že můžeme cestovat po světě.
@basicallymarek - Promiňte, ale řečeno s klasikem: "Slova, slova, slova" (jako neklasik mám chuť použít jiný termín). Ostatně jak sám říkáte, můžete se odstěhovat a pracovat kdekoli v rámci EU - obávám se ovšem, "že lidé jsou vážně tak blbý" i tam. První příklad už máme.
Děláte si ze mě srandu? Evropská unie je momentálně jediným aktérem, který ve světě má pouze peacekeepingové, peacemakingové a další mise. Do zemí jež jsou v problémech jezdí jak vojáci, kteří cvičí tamní vojáky, dále tam jezdí policisté a soudci a odborníci na spoustu oblastí. Takže tohle je s prominutím opravdu přes čáru. V tuto chvíli se zabývám právě postoji občanů EU k válkám, konfliktům atd a doporučil bych vám knihu od pana Jana Eichlera "Bezpečnostní a strategická kultura USA, EU a ČR".
To bych úplně netvrdil, dlouhodobě se snažím vyhodnocovat průzkumu Evropské komise a víceméně jen ČR je ve všem v opozici - jako já se nedívím, ono když pořád slyšíte politiky v ČR jak negativně mluví o Bruselu a jak oni chudáci se jen brání, tak jaký mají mít občané názor. Škoda jen, že tak málo lidí se opravdu zajímá o politiku a hledá si fakta.
@BasicallyMarek, pořád jste vůbec nic nepochopil. Lidé nejsou blbí. Svědčí o tom minimálně to, že neskočí na lep Vám ani dalším Vám podobným.
V celé diskuzi jste neuvedl jediný rozumný argument ("lidé jsou blbí" nepovažuji za argument), nedoložil jste jediný odkaz a používáte vyčtené fráze (nazvala bych "proevropskými vylhanými pseudoargumenty") ...
Opakuji: Lidé a Češi obzvlášť nejsou blbí. A tím, kdo u nás podporuje euroskeptismus, nejsou média, která nepíší o tom, o čem byste si přál, ani naši politici, nýbrž lidé, jako Vy. Lidé, kteří se považují za spasitele, své názory berou jako "jediné správné" a rozumným lidem upírají právo na jejich názor.
Zamyslete se! S tímhle se přece nemůžete nikam dostat.
A opakuji ještě jednou: Nemáte právo brát lidem jejich názory, nemáte ani právo se je pokoušet přesvědčit o správnosti vlastních názorů. V tomto ohledu máte jediné právo → respektovat i názory, s kterými nesouhlasíte.
Ne, Marku, zatím jste nenapsal ani jeden jediný rozumný důvod. Píšete jenom to, co Vy považujete za výhody, a biohužel jenom to, co do Vás někde "nahustili", nedokáže připojit jediný smysluplný argument.
Ani na dvě žádosti o podložení svého tvrzení odkazem na příslušnou statistiku jste nereagoval. Neodpovídáte na otázky. Pokud Vás někdo upozorní na nesrovnalost, útočíte.
Tomu, co zde předvádíte, se říká trolling...
@Zak, zaměnil jste útočení s reagováním. Marek nabídl odpovědi na otázky. Mně neodpověděl na žádnou a pokud jsem jej na to upozornila, pokusil se "přejet do osobní roviny". To podle mne není fér.
Nedivte se, že mne vyprovokoval k reakci, kterou vůbec nemíním jako útok. Pouze konstatuji. Případně komentuji Markovo vystupování.
@basicallymarek - A tak jinak by panovala všude anarchie a každý si dělal co chce. Bohužel pokud nad lidmi nedržíte bič, tak je nedonutíte se chovat jako lidi.
A máme jasno - ani to tak dlouho netrvalo.
Myslíte si, že kdyby neexistoval stát, lidé by se chovali slušně a vše tu skvěle fungovalo?
Moment, mladý muži - ta poznámka se netýkala jakéhosi státu, ale zcela konkrétně vás. To, co jste napsal, vás takhle taky učili ve škole?
Za prvé, na vysoké škole do vás nikdo už nic nedrtí, jen se diskutuje a učí se spousta teorie, takže odpověď je ne. Za druhé, žijeme ve 21. století a bez toho aby na vás, mě i ostatní dohlížel stát to prostě nejde. Jinak by si každý dělal co chce.
Vy jste neuvěřitelný - nejen potíže s jazykem, ale i pochopením psaného textu. A argument, že "žijeme ve 21. století a bez toho aby na vás, mě i ostatní dohlížel stát to prostě nejde" už je úplně scestný.
Nemám absolutně ponětí o co se tady paní snaží, ale asi chce prostě rejpat. Nemám už víc co dodat, chtěl bych vést diskuzi na úrovni, ale ne každý je toho schopen.
Jelikož kdyby všichni najednou pěstovali to samé, tak je trh EU přesycen určitým produktem a jiný zas chybí. To že je dvojí kvalita, za to EU nemůže, kdybychom vystoupili, je tomu pořád tak. Navíc teď se s tím něco dělá, takže to berte jako klad, nebýt v EU, nic se s tím nedělá dál.
@basicallymarek - Paní se snaží třeba zjistit, proč si myslíte, že když "žijeme ve 21. století a bez toho aby na vás, mě i ostatní dohlížel stát to prostě nejde" - jestliže v Evropě existovaly samostatné státy několik století - a všechny bez významnějších anarchistických excesů. Tedy proč a čím je ono "21. století" tak významné?
A tuplem by ji zajímalo, zda to dokážete vysvětlit i pro tu příslovečnou "babičku ze Lhoty"
Jelikož se podívejte například na Jemen a další státy, kde nefunguje právní stát, je anarchie. Pokud nebudete mít zákony a prostředky na jejich vynucení, tak nic fungovat nebude. Nemyslím cizí stát dohlížet, ale váš vlastní stát.
No tak představte si, že jste se přestěhovala na ostrov, kde není žádná vláda, instituce, stát. Na tomto ostrově žije například 10.000 lidí. Myslíte si, že se zde budou chovat k sobě lidé hezky? nebudou krást, zabíjet se atd.? Když by jim stejně nic nehrozilo? Zaměstnavatelé nebudou jednat se svými zaměstnanci jak s otroky atd.? Že vše bude fungovat jako po másle i bez existence státu?
Lidi, už toho nechte. basicallymalarek není jedna osoba. Tohle není normální. Jeden člověk nemůže absolutně stihnout číst a psát tímhle tempem všechny příspěvky. Tohle jsou časy jeho příspěvků. Doplňte si k nim libovolně délku jeho odpovědí, a budete mít jasno.
včera:
17.11
18.18
18.30
20.09
20.14
21.49
21.51
21.57
22.10
23.24
23.29
23.33
23.37
23.44
23.45
23.48
23.52
23.56
23.59
dnes:
00.02
00.06
00:37
00.40
01:07
01.08
10.46
11.00
11.03
11.06
11.13
11.16
11.18
11.24
11.30
11.38
11.39
11.48
11.49
12.15
12.24
12.52
13.01
13.06
13.16
13.20
13.21
13.40
14.25
14.39
16.36
16.47
16.55
16.56
17.04
17.13
17.14
17.22
17.24
17.25
17.48
17.54
17.57
18.00
18.12
18.58
19.05
19.09
19.15
19.16
19.20
19.32
Že by to bylo několik lidí přihlášených z několika zařízení ke stejnému účtu?
No, napadlo mne to, když si Marek začal odporovat, ale hned jsem tu myšlenku zavrhla, myslím, že by to tu systém zzastavil. Nebo ne?
Nečetla jsem celou diskuzi, ale po příspěvku ,,nikdo,, mě něco napadlo.
Vzpomeňme, jak asi 2 -3 měsíce nazad proběhla na internetu, /musel to někdo vyslovit z vedení školy/ myšlenka, že studenti vysokých škol by měli vyrazit na venkov a tam těm nepříliš pokrokovým lidem vysvětlovat výhody členství v EU. Jaký to má pro republiku význam být členem a hlavně jak správně volit.
Nějakým vtipálkům naskočily vzpomínky na studentské brigády za minulého režimu a v článku, reagujícím na tento nápad, se objevily i obrázky se svazáky na poli, jak pomáhají zemědělcům.
Možná, že boj ,,za naši pravdu,, se jenom přenesl z venkova sem, na ,,poradnu,, a pár studentíků se snaží pod dohledem, dovzdělat nevzdělance. Přece jenom vysvětlování a přesvědčování na internetu je jednodušší, příjemnější a modernější.
Myšlenka EU byla dobrá ze začátku. Evropa v míru, bez válek, volný obchod, shengenský prostor atd., ale nějak se to zvrtlo.
Lisabonská smlouva, různé Dublinské smlouvy, nyní deklarace v Marakéši, Istanbulská úmluva a nejnovější Dublin IV, Agenda 2030, snaha změnit Evropu naředěním migrace z Afriky - kvóty, nesplatitelná zadluženost některých států, zničení národního vědomí, inkluze, administrativní moloch v Bruseli vymýšlející desítky a stovky nesmyslů /viz výše žárovky/, nepřátelství a sankce vůči Rusku, šílená nezaměstnanost třeba ve Španělsku, Itálii, zničení samostatnosti v zemědělství, průmyslu, ,,dotace,, kdy se utrácí, mizí peníze na mnohdy zcela nesmyslné projekty, zcela mění myšlenku počáteční EU, do které jsme vstupovali. Je toho jistě více, ano, za něco si můžeme sami, do něčeho jsme byli dotlačeni, mnohdy jsme papežtější než papež.
Můžeme a musíme vidět pozitiva, ale zároveň totéž platí o negativech.
Kvóty - přijetí na základě rozhodnutí 24 státu, proti 3 (demokratické hlasování)
zadluženost států - laxní přístup politiků daných zemí
EU podporuje odlišnost každého jednoho občana, je to také mj. v mottu "Jednotná v rozmanitosti"
Brusel = Praha (+ jsou zde lidé z celé EU, ne jen ČR)
sankce vůči Rusku - rozhodnutí politiků daných zemí, za ČR schválil premiér (ne nikdo mu neřekl co má dělat)
ano i pozitiva i negativa to má, to s vámi souhlasím
Proč EU neustále mluví o vlivu Ruska v ČR?V čem konkrétně se nás ten vliv dotýká?Všude Německé řetězce,montovny v tv nekonečně se opakující americké seriály.Já tu pozoruji jen vliv "západu" a neustálé opakování toho že co není z EU to je špatné.Mě osobně připadá že pod rouškou spolupráce či zastrašování se stáváme protektorátem.
Když se pokusím co nejvíce objektivně odpovědět tak proto, že u nás i ve zbytku Evropy se stále objevují dezinformace pocházející z Ruské federace, jenž mají Evropu rozdělit. Svým způsobem se RF nedivím, jelikož v EU mají stále velký vliv Spojené státy a EU jedná jako celek stejně se Spojenými státy. Ruská federace tak vidí hrozbu jak v USA, tak i v EU. Evropské státy zase v Ruské federaci, takže jde o vzájemnou nedůvěru. Proto ruský postoj je rozděl a panuj - slabá, nejednotná Evropa není hrozbou, silná Evropa (i částečně ovládaná USA) ano. Nesmíme zapomínat, že ČR leží v Evropě a co se dějin, hodnot a kultury týče tak v západní Evropě, nikoli východní, takže ten vliv se dá chápat. V čem třeba vidíte zastrašování? Momentálně právě si přijdu nejsvobodněji vůbec, v rámci EU můžeme rozhodovat, jako samotná ČR bychom byly zase "pod pantoflem" jiné velmoci, která ale sleduje jen své zájmy. EU sleduje zájmy všech Evropanů a ne vždy se může zavděčit všem, tak už to bohužel je.
Tím zastrašováním myslím mimo jiné třeba to co zrovna píšete.Jinými slovy tvrdíte že Rusko se jen třese na to aby obsadilo ČR.
Samozřejmě chtělo by aby přestaly být vůči němu sankce a zvýšil se vliv aspoň obchodní zde, to samozřejmě ano ale to chce každá mocnost
Evropská unie je nadnárodní orgán kde jsou zastoupeni jak Češi tak Poláci, Slováci a další. Nejedná se o cizí entitu jenž nás chce ovládat, navíc větší státy mají (v přepočtu na obyvatele) menší zastoupení nežli státy malé. Navíc je zde přímá volba do Evropského parlamentu, kterou ale využívá asi jen 18% obyvatel ČR.
To je stejné jako bych řekl že za protektorátu jsme také měli zastoupení.Dnes nás zastupují Češi jenž mají měsíčně několik set tisíc.Opravdu si myslíte že názorově půjdou proti někomu kdo je platí?Kde berete tu jistotu že nás nikdo nebude chtít takto ovládat?Již ve středověku se státy ovládaly tímto způsobem.
Ale oni nemají jít proti Evropské unii, oni mají hájit naše zájmy před ostatními politiky ze zemí EU a vysvětlovat co jak funguje a jak by to šlo vylepšit na nadnárodní úrovni. Ale Evropská unie není žádný stát, který hájí své zájmy, jedná se čistě jen o entitu v které se schází lidé ze všech zemí a ladí společný postoj a demokraticky co získá největší podporu, to platí. Navíc existuje již zmíněná blokační menšina a právě i ta V4 může společně cokoli zablokovat. Navíc když nesouhlasí například europoslanci v Evropském parlamentu je to stejné jako když nesouhlasí poslanci v Poslanecké sněmovně ČR. Také je nikdo nemůže vyhodit, snížit jim plat nebo cokoli. Byli zvoleni volbami a dokud jim neskončí mandát nebo neodstoupí tak s tím nikdo nic neudělá.
To je o lidech, ne o EU. Politici u nás také jsou hrozně pro lidi, ale jakmile tam chvíli jsou, nekoukají na lidi a jde jim jen o vlastní prospěch (ne všichni). Na to jde říct jen jedno, zvolte si ve volbách lidi, co budou makat.
Koho zajímá, jak Rusko ovlivňuje Evropu, ať se podívá na video, kde tuto snahu ruska hledali videacesky.cz/....
Já to vnímám tak, že po vstupu se u nás začalo konečně zase něco dělat. Jinak by se třeba asi nikdy neopravila silnice k nám do prdelákova. Jen mi vadí, že u každého projektu musí trčet ta hloupá značka, dávající na obdiv, že bez EU bychom tohle neměli. Ale ono je to vlastně pravda... Buďme rádi, že v ní jsme, i když je to opravdu někdy parodie na rozum. Vystoupit chtějí jen pomatenci a lůza, kterou se snaží zmanipulovat Okamura. Anglie si to mohla dovolit, my ne. Po těch komančovských letech jsme bohužel pořád dost pozadu.
Tak už někde jsem tu vypisoval menší seznam. Když se podíváte jen na zákony, tak více než polovina je z EU a ne každý je takový, že nás strašně omezuje. Podívejte se například na možnost bydlet a pracovat kdekoli v EU, vadí vám ČR, bydlete ve Švédsku, Chorvatsku nebo třeba Španělsku. Dokonce se můžete stát i starostrou města třeba v tom Španělsku a stačí vám občanství EU. Nebo Německo když chtělo zavést placení na dálnicích jen pro cizince a instituce EU tomu zamezili, že je to diskriminační, takže musí pro všechny platit stejně. EU hlídá tohle, ale nemůže dělat v jednu chvíli vše. A ta tam právě je z důvodu toho, aby si lidé uvědomili, že EU je všude kolem a právě i u nich ve městě. U nás třeba došlo k výstavbě nové sportovní haly, stát by nám na to nedal a město by na to nemělo. Ale když se podíváte, nízká nezaměstnanost, téměř nejvyšší růst HDP v EU a další.
Tato statistika se asi ani nevede, ale můžete ji zkusit najít. Z mých přátel je to dost lidí. Každý tu možnost máme, kdo ale nemá ambice využít ji nemusí.
Jen můj pohled čistě soukromý názor, on už je v základu špatný už jen ten samotný "princip" kdy jsme někomu "podřízeni" někomu "podléháme" někdo na nás "dohlíží",byť je to uděláno velmi chytře,takže si to člověk vlastně ani neuvědomí. Věc se má asi tak, že za "hmotné prostředky" na oplátku platíme "svobodou rozhodování", už nelze nic dělat jako dřív, nelze stavět, provozovat dopravu, vyrábět cokoliv a dělat cokoliv jak bychom chtěli nebo mohli v souladu s naším národním svědomím a vědomím , protože ve všem má už prsty EU se svými "nezávaznými" směrnicemi a tudíž se musí "dobrovolně plnit" dle toho co chce unie a to je v principu špatné, takový dobrovolný "protektorát", nové "rakouskouhersko" něco proti čemu jsme se dříve postavili a nyní do toho dobrovolně vlezeme.Eu je "chytře vymyšlený protektorát" a "protektorát" nepovažuji za nějaké vítězství za nějakou výhru.
A tak jinak by panovala všude anarchie a každý si dělal co chce. Bohužel pokud nad lidmi nedržíte bič, tak je nedonutíte se chovat jako lidi. Navíc každý z nás má nad sebou: 1. město (vyhlášky města), 2. kraj (vyhlášky kraje), 3. stát (zákony ČR) + teď jedna úroveň navíc a to 4. EU (nařízení, směrnice, atd.). EU není nic jiného než další úroveň rozhodování. Víte Evropská unie funguje ve spoustě věcí jako řekněme Federace, tak jak to známe z USA a do roku 2004 rozhodovala ČR kde se bude co pěstovat a vyrábět, pak jsme vstoupili a řeší se to o úroveň výše. Zjednodušeně tak jako existovaly v ČR kraje, dnes existujou v EU státy (jen mají daleko více pravomocí). Jen došlo k rozdělení dělby moci na vyšší úroveň.
Ale je třeba rozlišovat, něco jiného je, když jsou nad vámi státní instituce státu jehož jste občanem tedy vrcholově orgány ČR a něco jiného je, když jsou nad daným státem jiné státy (společenství apod.) nebo jiný stát který na daný stát dohlíží, v tomto případě už jde o "protektorát" a to doslovně, a protektorát znamená vždy ztrátu suverenity tedy nejsme svobodným svébytným státním útvarem ale pouze článkem nad nímž bdí "protektor" osobně se mi to nelíbí, tak jako se lidem za války nelíbilo že jsme se dle vyjádření okupujících němců:"Dobrovolně uchýlili pod ochranu německého národa". EU = protektorát = ztráta suverenity = aneb musíme tancovat jak oni pískají..
Evropa se od konce II. světové války pomalu snaží jít cestou federace, tak jak je tomu dnes například ve Spojených státech. Jde o snahu co nejvíce lidem ukázat, že si jsme podobní a je zbytečné mít mezi sebou konflikty ať už jde o Poláky či Němce. Evropská unie je částečně právě tou Federací, navíc krom toho, že jste občanem ČR, jste občanem EU (občanství EU platí od roku 1993). Takže tak jako jsou v Parlamentu ČR zástupci z mého či vašeho kraje, tak jsou v EU zástupci z ČR či Polska. Stejný princip, jen vyšší úroveň. EU na nás jako ČR dohlíží stejně jako ČR dohlíží na můj i váš kraj. A navíc EU není oni, EU je my.
Prosím všechny diskutující o jednu věc. Pokud nemáte dotaz a jen chcete kritizovat EU, tak ale najděte si fakta a pak napište svoji zprávu. Ukažte mi že máte pravdu, napište si váš dotaz do vyhledávače, něco o tom přečtěte a pak mi to pojďte "nandat" a ukázat, že jsem úplně mimo. Velká část argumentů je dobrá k pivu v hospodě, ale jinak se nezakládá na faktech, jen na tom co jedna paní povídala. V prvé řadě mi jde o to, vzbudit aspoň u jednoho z vás zájem o politiku EU. Problémem ČR je, že jsou občané absolutně neinformování, tak bych vás aspoň takto rád požádal o chvíli vaše času. Děkuji a přeju hezký zbytek dne, BM
Váš názor, prosím, podívejte se na "fungování EU", pokud máte chvíli času a "rozhodování v institucích EU".
Děkuji za vaši snahu, nalít mi do hlavy to co do vás ve škole nahustili, vy si tu v podstatě děláte anketu jak lidé smýšlí o EU, máte pocit, že všichni jsme blbci a jen vy a ti co EU vychvalují jsou ti správní. Můj čas je drahý na to abych ho věnovala studii EU, abych nastudovala ústavu EU (jelikož byl manžel na dlouhé stáži v Bruselu mám knihu doma a vím z první ruky co je to parlament EU a jak se pohlíží na ČR). Máte pravdu, občané nejsou informováni a já čerpám z informací co mám. Děkuji a nechci, neříkám, že máme vystoupit, když už jsme všude nalezli ale svoje práva si musíme hájit a ne nechat si mluvit do všeho. Hezký večer. L
Já osobně nevidím problém v migraci, jako v nekontrolované migraci. I ČR teď se snaží získat migranty (z Ukrajiny, Ruska, Běloruska,...), jelikož nemá zde kdo pracovat. Migrace tu vždy byla a vždy bude. Potřeba je důkladně každého prověřit a ponechat jen lidi, kteří splní kritéria na poskytnutí azylu. Můj názor.
Nesledujete zprávy? v ČR je aktuálně obrovský problém najít pracovní sílu, což snižuje růst naší ekonomiky. A nemusíte se obávat, budou platit daně jako kdokoli jiný, stejně tak si platit ubytování, stravu, atd. jako kdokoli jiný.
Za prvé, náboženství nemá nic společného s inteligencí. Sám jsem byl v Turecku a Tunisku (muslimské země) a setkal jsem se s lidmi, kteří mají vysokou školu, jsou chytří ale pracují jen jako animátoři v hotelu, jelikož nemají v zemi lepší práci. Kdo to vyvolal je hezká otázka a odpovědí je několik. Většinou se jedná o problémy v zemi, ať už utiskování menšin, či nedostatek práce a nemožnost uživit své děti a sebe atd. Dost často toto vyvolá jedna etnická skupina, která začne jít proti skupině jiné. Pokud chcete konspirační teorie, kterým osobně moc neholduji, určitě najdete že za tím jsou američtí a ruští špiony atd.
V první řadě chci říct, že tento dotaz sem nepatří. Ze slušnosti vám ale odpovím. Pokud by byla otázka čistě takto položená, tak minimálně odvod daní. Teď mi prosím uveďte firmu, jež působí v ČR, vlastní ji zahraniční investoři a nezaměstnává ani jednoho občana ČR.
Jen odkaz na vtipné video, jak skvěle fungují demokratické principy při volbě vrcholných orgánů EK. V tomto případě generálního tajemníka EK videacesky.cz/.... Je zajímavé, že i když to všichni vědí, tak je vlastně všechno v pořádku a jede se dál.
Mimochodem daný satirický pořad videacesky.cz/... si všímá řady událostí a připomíná i naše porevoluční satirické pořady.
Ano EU se často vyčítá její demokratický deficit. V současné době je to tak, že lidé volí přímo Evropský parlament a vítězná frakce EP jmenuje svého "premiéra". Respektivě navrhuje ho Evropská rada (členské státy) a schvaluje Evropský parlament. A co se týče nižších úředníků a sekretářek.. podívejme se na americkou administrativu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.