Zvířata a alergie

Od: ® odpovědí: 6 změna:
avatar naufrago

Zdravím všechny. Mezi kočkomily a i jinými "chlupatozvířatomily" se poslední dobou rojí názory, že alergie není důvodem k tomu, aby zvíře muselo z domu. Když pominu moji hloupou očařku, která v mých 8 letech nepoznala těžký zánět spojivek a místo toho radila vyhnat kočku, tak si nejsem úplně jistá, zda jsem přesvědčena o tomtéž. Pár těžkých alergiků znám: bývalá spolubydlící ihned chytala různé nemoci jako bronchitida apod., samozřejmě nateklé sliznice a těžké dýchání, dušnost, ke zvířatům se nemohla přiblížit. Příbuzná začne po objetí s kočkomilem z chlupů na oblečení kýchat, při pobytu v obýváku, kde leží kočky, jí natečou oči do škvírek. To jsou asi ty nejtěžší případy, co znám. Takže mě přirozeně zajímá: Máte někdo alergii na zvířecí chlupy (dobře, sliny, že?) a žijete s chlupatým zvířetem? Jak to zvládáte, nebo jak jste se alergií zbavili?

Já naštěstí mám v případě velkého problému kam kočky dát - na rodném baráčku by jim bylo dobře - ale fakt mě zajímá, jestli to skutečně je tak, že alergie není pádný důvod pro rozloučení se se zvířetem. (Je mi jasné, že spoustě lidí se zvířata stanou nepohodlnými a alergie je čistou výmluvou, to prosím neřešme.)

6 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar iz

Všichni "-milové" jsou podle mne (někdy) "mimo". Alergie je důvodem, pro který by alergik neměl žít v domácnosti se zvířetem, které mu alergii způsobuje. Před chvilkou jsem u otázky na kuřácký koutek napsala, že zdraví máme jen jedno. To platí i v tomto případě.


No a o tom to asi je. Začínám tento názor slýchat i od lidí, u kterých jsem přesvědčená, že tak mimo (zatím?) nejsou. Proto mi to vrtá hlavou, jinak bych se tím vůbec nezabývala.

Snad se ozve někdo, kdo má nějakou zkušenost...

 


0x
avatar lidus

No tak nevím, moje vnučka příjde, pomazlí se s kocourem a oči má jak králík. Že je to alergie nemám pochyb, kocour je holek ale bydlí raděj u nás.

 


0x
avatar aja1946

Pokud nejde opravdu o těžkou alergii prokázanou lékařem, není důvod se zvířete zbavovat, moji přátelé mají dvě kočky, kámoška má alergii, prostě ji nepustí vyloženě blízko a když se stane, tak si stříkne sprej.


Ale to je kočka převážně venkovní, ne? Doma si to nedokážu představit. Kočky vyčesávám obden, ale bez koberce mám chlupy všude. Když jsem měla koberec, bylo to lepší, ale teď lítají po bytě (kočky a nato jejich chlupy :-D) mnohem víc.

Jinak ano, myslela jsem alergii potvrzenou doktorem, ne to, že mi jednou při pylové sezóně trochu otečou oči...

 


0x

Zvířata mám ráda, měla jsem jich víc: psa, kozu s kůzlatama, slepice, kočky, králíky, kachny,... Ale do bytu bych si žádné nebrala. Když nemám podmínky / zahradu/ tak nic. No, maximálně chameleona nebo rybičky ;).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]