LED diody a trafo

Od: Datum: 26.05.13 21:00 odpovědí: 4 změna: 27.05.13 13:03

Dobrý den

Potřebuji poradit ohledně trafa a diod...

Mám diody, které jsem po domácku napájel a izolačkou omotal kontakty. Jsou na 12V. Tyto diody chci umístit do země. Otázka zní, co se stane když by se strhla nějak izolace s jednoho kontaktu a jeden pol pujde do země a co se stane když by oba póly. Může se nějak přehřát trafo a shořet? Když by byl problém mám teda dát za trafo na výstup nějaké pojistky?

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.13 21:21
avatar

Spíše bych ty diody zalepil do nějaké licí pryskyřice.Vývody pak dokonale zaizoloval spíše silikonem,aby ani troška vlhkosti výsledný efekt neovlivnila.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 12:22
avatar

pokud je to při malém napětí tak se nic prvděpodobně nestane ale pro jistotu pořádně zaizolovat protiv vlhkosti vnkající do spoje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 07:10
avatar

U tak malého napětí bych výbuchy nečekal (ale kdo ví, že jo). Já bych doporučil kontakty zalepit tavící pistolí. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 27.05.13 13:03

Jak izolačka, tak většina laků, stejně tak Tafix to v zemi neochrání proti vlhkosti. Voda se dostane všude. Jediné co by mohlo fungovat trochu lépe je zalít to do asfaltu, což je nepoužitelné, nebude to průhledné. Druhá možnost je speciální silikonový zalévací lak Dow Corning-2577. Tuhne na vzduchu, reakcí se vzdušnou vlhkostí. Tento lak je vysocevzlínavý, je průhledný, po zatvrdnutí je pružný. Levnější ale bez záruky by byl průhledný silikonový lak v tubě. Ale jak se to bude časem chovat v zemi netuším. Nebo to celé natáhnout do průhledné hadice, jak se to kdysi dělalo se světelnými hady.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.