Balut - zkoušeli jste někdo?

Od: Datum: 13.06.13 18:15 odpovědí: 6 změna: 14.06.13 19:09

Zdravím,dnes budu mít asi lehce netradiční dotaz,ale neochutnávali jste někdo balut vejce? (Je to oplodněné kachní vejce,které je ovšem před vylíhnutím uvařeno,a jí se tak jak je,většinou se zázvorem a pivem) Teď jsem objevil v CZ dodavatele,a jakožto velký experimentátor mám sto chutí to vyzkoušet,ale jsem lehce nervózní,tak se ptám na vaše názory :) ...teoreticky,pokud se to uvaří,tak by většina věcí v tom žijících měla vychcípat,ne?Díky, ~F.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.13 20:09

Já bych to teda nezkusil a podobné věci bych zakázal. Je to nechutné.

Datum: 13.06.13 23:51

Dobrý večer,

já to tedy nezkoušela, našla jsem si obrázky a asi bych to nepozřela, ale proti gustu žádný dišputát...Nedávno jsem slyšela o náboženské sektě borboritů, prý konzumovali lidské potraty ale nejsem si jista, zda se zázvorem *blee* , no dost mi to připomnělo, takže za mě ne. Ale k Vaší druhé otázce, pokud se rozhodnete, že do toho jdete, (do balutu) raději si je uvařte pořádně, to by opravdu mělo bakterie zničit., na Filipínách je také pojídají vařené.

Dobrou chuť přeji a napište potom, jaký byl Váš chuťový zážitek.

Od: hop®
Datum: 13.06.13 23:59

Neochutnával jsem to, o existenci této "pochoutky" jsem se dozvěděl až zde. A pravděpodobně to ani ochutnávat nebudu, nijak mne to neláká, co se týká stravy, jsem docela konzervativní.

Ale zdravotně závadné to pravděpodobně nebude, když to samo ještě před chvilkou samo žilo, že?

Tak dobrou chuť... *blee*

doplněno 14.06.13 00:01:

... jen mne napadlo - před vylíhnutím? Tak jen abyste si nevylomil zoubek třeba o zobáček...

Datum: 14.06.13 09:42

Mně to "zavání" týráním zvířat. Do toho bych nešla ani v případě, že by to nepůsobilo tak nechutně...

Od: fino97*
Datum: 14.06.13 18:58

Eh,tyrani...tohle ja neresim,ja to kupuju uz mrtve...kazdopadne,experiment se odklada na neurcito,jelikoz jsem se dozvedel neco ve smyslu ze kachni vejce v CZ ani snad nemohou prodavat(ja vim,zni to divne...),protoze se lehko infikuji salmonelou a kdovi cim,takze pockam az nashromazdim vice informaci...

Od: ron*
Datum: 14.06.13 19:09

Zdravím.

Něco takového vidím poprvé a vůbec nechápu smysl pojídání balut vejce. Po shlédnutí videa přiznávám, že se mi až udělalo špatně. Je to opravdu nechutné a také mi to připadá jako týrání zvířat. Samozřejmě zdravotně nezávadné po řádném uvaření to zřejmě nebude. Ale co z toho.*nevi*

Přeji vám "kachní žaludek".

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.