Přeprava kola vlakem

Od: Datum: 11.07.13 18:51 odpovědí: 4 změna: 12.07.13 00:24

Jak funguje přeprava jízdních kol ve vlacích v rámci IDS JMK?

Kolik se platí za kolo?

Kolo sem přepravoval vlakem naposledy před 10 lety. Kolik sem platil nevím,ale vím,že sem dostal od pokladní na nádraží nějakou vysačku,kterou sem si dal na kolo a potom průvodčí ve vlaku mě kolo dal do speciálního vagonu. Když sem vystupoval tak sem si musel hlídat aby mě kolo z toho vagonu zase vydělal.

Ted už to ale asi takhle nefunguje že? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.13 19:11
U nás to funguje tak, si koupím lístek pro kolo ve vlaku a potom kolo dám do míst k tomu vyhrazených. Ve vlaku, kde jsou vagony se tam horske kolo zavěsí za přední kolo do takového "věšáku" a zadní kolo se dá mezi "dvě ohnuté trubky".
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.13 19:38
avatar

Kolo se přepravuje buď na základě zakoupené jízdenky pro kolo nebo jako spoluzavazadlo pokud je ve vlaku zařazen vůz " úschovna zavazadel během přepravy " Tak pak kolo předáš zpravidla průvodčímu a pak ti jej zas vydá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.13 21:59

O osobních vlaků je skoro vždycky možné vzít si kolo do vlaku - na vyhrazená místa. Spoluzavazadlo jízdní kolo stojí pro jeden vlak 25Kč, celodenní spoluzavazadlo na neomezený počet vlaků stojí 50Kč. Jízdenku si kupuješ až ve vlaku od průvodčí(ho).

Ve spěšných vlacích a rychlících je zařazen zvláštní vagon se službou úschova během přepravy. Tato služba stojí na jeden vlak 30Kč a nebo celodenní 60Kč. Jízdenku si zase kupuješ až ve vlaku od průvodčí. Kolo bez báglů a jiného nákladu musíš přívézt k příslušnému vagonu a naložit (předat) do úschovy. Při dojezdu do cílové stanice si u stejného vagonu kolo zase vyzvedneš.

Pokud musíš při cestě přestupovat, tak si kolo musíš taky vyzvednout a u dalšího vlaku zase naložit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 12.07.13 00:24

Liste lze koupit i u okenka, ne jenom u pruvociho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.