Paragraf na zdravé dítě

Od: Datum: 28.02.13 13:55 odpovědí: 8 změna: 28.02.13 18:39

Mám takový dotaz: Mám sousedku, která je doma na paragrafu, ale přitom její dítě chodí do školky.Je možné, že její dítě bylo nemocné, ale normálně chodí do školky a ona je doma.To se neprovádějí žádné kontroly a lékař ji jen tak napíše paragraf,at může zůstat doma?Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 14:17
avatar

jo toto vypisuje lekar na lekarske prohlidce ,a kdyz je to jeji kamoska , tak ji to proste vypise a muze si zustat doma ... delaji se i dost vetsi prasarny ...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 14:25
avatar

Viděla jste vystavenou OČR? (Nevěřte všemu, co Vám sousedka řekne).

Nevěřím, že by si lékař dovolil vystavit OČR bezdůvodně. A nevěřím, že by zaměstnavatel takjovou zaměstnankyni dlouho zaměstnával.

doplněno 28.02.13 14:44:

Kontroluje se pouze doržování léčebného režimu nemocných zaměstnanců. V případě OČR nemá OSSZ žádnou možnost kontroly.

Mne spíše zaráží, že MŠ dítě přijala bez potvrzení lékaře, že dítě může po nemoci do kolektivu ostatních dětí. Přiznám se, že mi to od matky přijde nerozumné - dítě oslabené po nemoci snáze chytne další ... (Kdyby lékařka vystavovala potvrzení, ukončila by OČR.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristynaw
Datum: 28.02.13 14:33

To dítě bylo nemocné, ale ne tak dlouhou dobu.Co vím, tak snad jen 5 dnů a pak už šlo do školky.Asi si nechala paragraf na těch 9 dnů.jen mi není jasné, že to tak lehce jde, že se neprovádí kontroly.Dítě ve školce a matka na paragrafu.To si OSSZ nehlídá?No jo a pokud jí lékařka napíše hned na 9 dnů paragraf, tak toho využije, už mi to je jasné.Jen nechápu, že se nedělaj kontroly, zda dítě je doma či nikoliv.

Od: ron*
Datum: 28.02.13 14:57

Dobrý den.

Přece nemůžete vědět, že sousedka je doma "na paragrafu". Třeba je nemocná nebo má dovolenou... V každém případě si myslím, že je to jen její věc - čistě můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristynaw
Datum: 28.02.13 15:07

To máte pravdu, že je to jen a jen její věc.O tom, že je na paragrafu se chlubila sama.Já jsem si všimla, že dítě vodí do školky.Tak mne zajímalo, že to tak jde být si na paragrafu a přitom vodit dítě do školky.

Datum: 28.02.13 15:44
avatar

To není tak složité. Jdete s dítětem k lékaři a on pro jistotu napíše OČR. Stačí když si vymyslíte že celou noc nespalo, mělo zvýšenou teplotu a třeba zvracelo. Dítěti to nakukáte, aby doktorovi odkejvalo co bude chtít. Ani nemusí přerušit školku nebo školu. Tam se nikdo nedozví, že je vlastně nemocné a vy můžete zůstat na OČR. Morální aspekty posuzujte zvlášť. Ale takhle to jde udělat a nikdo nic nezmůže a ani se nedozví. Popř. můžete chodit dál do práce /pokud pracujete např. pro soukromníka / a ošetřovné dostanete navíc k platu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 16:06
avatar

Ringo, to je omyl:

Souběh není možný. Zaměstnanci náleží buď mzda za práci nebo dávka nemocenského pojištění (ošetřovné).

Podobně je tomu i v případě peněžité pomoci v mateřství (PPM) nebo dovolené: Buď je nárok na PPM (náhradu mzdy za dovolenou) nebo na mzdu.

doplněno 28.02.13 16:19:

Souběh není možný ani u nemocenského: buď je člověk nemocný nebo chodí do práce.

Souběh je možný až u rodičovského příspěvku, což je sociální dávka (nejde o dávku nemocenského pojištění).

doplněno 28.02.13 21:44:

Teď už ano. Já nějak tahle řešení "nevidím". Vycházím z toho, že by nikdo neriskoval pokutu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 18:39
avatar

Však jsem napsal že pokud děláte u soukromníka. Stát zaplatí paragraf a soukromník bokem to, co vyděláte u něj. Rozumíme si?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.