Mladí a práce

Od: Datum: 11.08.17 10:02 odpovědí: 8 změna: 12.08.17 13:53

Firmám chybí (mladí) pracovníci, zaměstnanci...pořád to z médií zaznívá... podle mne proto, že "nikdo nechce dělat" - přece jak může být neustále nedostatek pracovníků?

Zřejmě mladým chybí poctivost, přesnost, dochvilnost, vytrvalost... prostě denně makat je asi

moc neláká... ještě třeba i na směny... Co o tom soudíte?

Také je mnoho let v rozvalu celé učňovské školství, dříve se každý

mladý učil (na smlouvu) pro konkrétní firmu, ta si vše "pohlídala" - nic takového dnes není, jen škola odtržená často od potřeb firem...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.17 10:09
Mozna je to proto ze mladým nenabízí poradny plat. Mozna je to proto ze po vyuceni nema mlady zadnou praxi ( i pres to ze ve skole ji mel ) a firmy hledaji člověka ci uz tu praxi ma. Ja 3 roky po skole pracoval v Ostravě jako soustružník za minimalku. V te dobe 8 tisic pak 8.5 a 9.2 kdyz STAT zvyšoval.
.
Chyba je na obou stranach.
doplněno 11.08.17 10:15: A to ze se mladi učili na smlouvu pro nejakou firmu ( ja byl sponzorování Arcelor mittalem pri studiu ) nic neznamena.
.
Smlouvu mi proste zrušili nemeli misto/zajem. Prace ve 3. Ročníku na firmách je uz malo. V me dobe ( 4,5roku nazpátek ) byl problem aby skola takovou firmu sehnala ktera by me vzala k sobe na praci a to z duvodu ze na to nekteri mladi kluci drive kaslali a uz nam prostě nevěřili.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalverner
Datum: 11.08.17 11:26

Tady u nás je firma na výrobu brousků.Již přes rok mají inzerát že přijímají na 5 pozic ve výrobě bez požadavků.Vím o 6-ti lidech ve věku okolo 30-ti let co se tam šli ptát a smůla.Všem řekli že se ozvou a nic.Minulý měsíc byl článek v místním zpravodaji kde si majitel stěžuje na dlouhodobý malý zájem o práci a z toho důvodu že musí zaměstnávat agenturní zaměstnance z východu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.17 13:36

Problém je daleko horší. Nejen, že nejsou mladí. Oni už nejsou žádní, kteří by chtěli makat. Makat, přemýšlet a mít odpovědnost. Proč? Školství totálně v řiti, cena práce taky. Sháněli jsme do výroby: Představa, člověk se strojní průmyslovkou a technickým citem. Zájem nula. Dobře tedy: Vyučený stačí. Zájem nula. Problém je kde? Třeba šéfova představa, že v Praze bude kvalifikovaný člověk, byť třeba bez praxe, dělat za 21 tisíc. Proč by to dělal? To dostane skladník v Amazonu. Jsou firmy v regionu, kterým odcházejí kvalifikovaní lidé s praxí, protože jako cvičená opice ve skladu dostanou víc. A nemají za sebou tu věčnou tíhu zodpovědnosti. Nic neprodukují, tedy těžko vyrobí zmetek. Nic nerozhodují, pokud vše udělají mechanicky podle předpisu, nemůžou udělat chybu. Pokud ano, byl špatně předpis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.17 13:43
avatar

Je to přesně tak, jak jste napsal, Svatoslave. To, co opouští školy a učiliště je v praxi nepoužitelný materiál - aspoň většina z nich. Příčiny jste trefil sám. Já bych jen dodal, že zásadní problém vidím i v tom, že školy jsou placeny podle počtu žáků, takže si drží ve škole kdejakého lempla, který absolutně nemá o obor zájem. K tomu přičtěte to, jak současný systém podráží nohy učitelům a profesorům, kteří nemají žádně pravomovće, žáci si dovolí vše. K tomu neochota pravidelně pracovat atd, atd. Nejsou tedy všichni stejní, pár skutečně dobrých absolventů jsem už zažil, ale je to naprosté minimum. Zase na druhou stranu - díky tomu se o lidi, kteří jsou zkušení a něco umí dnes přetahují a to přináší dobrý plat příjemné benefity

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 11.08.17 22:25
no a to mi reknete, koho laka denne cely zivot makat? me tedy rozhodne ne
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.17 00:39

A ty si myslíš, že mě láká tě celý život živit ze svých daní? To bych musel štochat*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 12.08.17 10:08
nechtit cely zivot denne makat neznamena nepracovat vubec...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.17 13:53
avatar

Firmám chybí užiteční zaměstnanci, tj. takoví, kteří svou prací přinášejí firmě zisk. Jestli je takovému zaměstnanci 18, 40 nebo 55, na tom žádnému zaměstnavateli nezáleží.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.