Litný nerost,darujeme to zase cizincům?

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar jabraka

zbavíme se těžby lithia,ve prospěch cizí společnosti,Vždyť v minulosti byli naši geologové a těžaři vyhledáváni třeba na středním východě.Je geologický průzkum už dávnou minulostí?

JABRAKA

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kepler

Nějak si protiřečíš, Ložisko bylo objeveno právě díky českým geologům. Práva na těžbu nedarujeme, ale prodáme. Je všeobecným faktem, že nedisponujeme potřebnou technologií pro výrobu high-tech výrobků, tedy výrobků s největší přidanou hodnotou. Pokud z toho lithia zvládneš vyrábět špičkové akumulátory, pak jsi podnikatel a vizionář na pravém místě.

 


2x

Já mám dojem, že máme moudrou vládu a ještě kvalitnější znalce, výborně se prodalo OKD, ještě lépe SHD a špičkově podzemní vodní zdroje, poněvadž český super znalec dovede spočítat kolik je pod zemí uhlí, vody i lithia, rovněž z důvodů že peníze jsou potřeba, jak kdysi dávno pravil zástupce neviditelné ruky trhu, prachy se v kapitalismu musí točit. To takové montovny, lány kukuřic, řepky dostatek zahraničních supermarketů to poté je pak bez velkých starostí ať se starají cizinci.

 


1x
Co je tak špatného na poskytnutí licence na těžbu, když to sami nejsme schopni zpracovat?

 


1x
avatar nikdo

Minimálně těžba lithia by měla zůstat v českých rukách. Vytěžit a zpracovat ho do fáze suroviny umíme a víme jak. A že neumíme vyrábět články? Na světě existují asi tři až čtyři firmy, které lithiové články vyrábějí. Tak velký problém s odbytem by to nebyl.

Existuje a velmi dobře v ČR prosperuje firma, které se každý smál, když začínala v r. 1992 s elektronikou.Tvrdili jim: "Krachuje jedna tesla za druhou a vy s tím chcete začít? Cha, cha, cha". Dnes je to jedna z velmi úspěšných firem v oboru elektrotechniky. Proto tvrdím: "Nedejte na falešné hlasatele, když vám tvrdí, že něco nejde, nebo že něco neumíme". Jsou to hlupáci, kteří maskuji vlastní neschopnost nebo, a to je horší, jsou za ten názor zaplaceni. Ve hře je totiž hodně peněz.

 


0x
avatar ben

Dobrý den, ano, darujeme ho do ciziny za velké peníze. Nebo se naučíme zpracovat surovinu a darujeme za větší peníze hotový produkt. Zdravím!

 


0x
avatar blesik

Jde o to, za jakých podmínek se lithia "zbavíme!" Co za to, co za to?

 


0x

Jde o velké peníze, tak předpokládám, že se surovinou bude naloženo tak, aby to bylo výhodné pro někoho jiného, než pro stát.

 


0x

Dobrý den,problém Lithia vidím řešení ze dvou hledisek:

- v ČT 24 povedou naši politici samozřejmně "odborné debaty" o tom co a jak(myslím,že většina neví co to Li je),až

se dohodnou na nějakém řešení, vstoupí do děje Děti země,kteří se budou "nejchytřejší "(viz stavba dálnice do Německa,

nebo kůrová kalamita na Šumavě atd.).Tak se termíny budou prodlužovat až ve světě vzniknou nové technologie výroby

akumulátorů a můžeme si naše lithium strčit za klobouk,nebo jej nechat tam kde je.

- dohodne se těžba ,kterou provedou naši horníci,za pomoci Ukrajinců-kvůli nízkým mzdám ,aby to bylo ekonomické

a současně budou ze strany politiků hledány cesty,jak odklonit část fin.prostředků.A nastane problém,kde rudu zpracovat.

V bývalém Československu byla taková huť na Slovensku,ta však také byla privatizována stejným způsobem jsko u nás

ČKD,Pragovka,ČKD Dukla a jiné-zlikvidováno.Tudíž nastane situace podobná jako s masem-ruda se odveze na zpracování do zahraničí,tam se vyrobí i AKU,které si u nás za drahý peníz koupíme. No a abychom neříkali,že jsme z toho nic neměli,tak nám vrátí tu hlínu,která z výroby zůstane.Ze 100tis.tun rudy dodané na zpracování,by bylo vráceno

99 tis.tun-jistě každý uzná jaký je "dobrý kšeft".A zase bude mít MŽP co řešit,co stím.A zase se bude odklánět.

U nás se těžko bude hledat zpracovatel,jinak souhlasím s cecháckem.

 


avatar jabraka

Rozvojové země,ku příkladu v Africe,se nechaly podobným způsobem exploatovat se surovinou,na příklad fosfáty.Dnes už tam fosfáty nejsou,země je zplundrovaná,peníze za fosfáty rozkradli premiéři a prezidenti,lid si může občas dovolit z příspěvků dobročinných organizací třít svou bídu.

JABRAKA

Dobrý den, že Vy máte strach, aby to nedopadlo jako s naším uranem, který obdržel darem SSSR? Zdravím!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]