Dědictví a únik informací

Od: Datum: 15.03.13 16:30 odpovědí: 3 změna: 16.03.13 18:38
avatar

Taky se někomu stalo, že zdědil nějaký majetek, a ozval se mu nějaký "mafián", který měl přesné informace o výši podílu, o Vaší adrese a měl číslo Vašeho telefonu a chtěl odkoupit Váš podíl? Tyto informace mohly uniknout jedině z notářského úřadu, anebo co si o tom mám myslet? Docela mám strach, abych se nestala obětí nějaké mafie! Prodat svůj podíl by mne ani ve snu nenapadlo! Jak je vůbec toto možné? Mám strach a děkuju za odpovědi - Kocianová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 16:53
avatar

Toto sice ne ale hned po smrti otce se ozval soukromý zemědělec co si s katastru vytáhl přesně všechna pole, až sem by to šlo, ale on i věděl, že pole se rozdělila na půl mezi dva sourozence a matka se svého podílu zřekla. Kde vzal tyto informace dodnes netuším.

doplněno 16.03.13 17:02:

štírečku tomu bych rozuměla ale ono to bylo ještě předtím, než to bylo na katastru zapsané a to svědčí o tom, že odněkud holt ty informace včetně toho jaký kdo má podíl unikly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 17:17
avatar
Na netu je katastrální mapa, kde jsou k dispozici tyhle informace veřejně.
doplněno 15.03.13 17:21: http://nahlizenidokn.cuzk.cz/
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.03.13 18:38
avatar

Strach snad mít nemusíte. Divný ten únik informací je, ale je spousta lidí, kteří zdědí něco, o co nemají zájem a čeho se vzápětí zbavují. Tak se holt někdo ozval a zkouší se vnutit. Když ho jednoznačně odmítnete, předpokládám, že dá pokoj.

Ale bylo by zajímavé se zeptat příslušného notáře, zda by nějak vznik toho informovaného zájemce dokázal vysvětlit, a dobře ho (notáře) pak pozorovat při odpovědi. On za to třeba ten notář ani nemůže, ale má tam určitě i nějaké podržtašky, kteří spoustu případů vyřízují sami, tak by je možná aspoň srovnal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.