Váš názor na rozdílné ceny v lékárnách?

Od: odpovědí: 37 změna:

Jen nepište, že mají rozdílné podmínky. To byste nemohli hájit výrobce cigaret a jejich prodejce, když stát určil pevné ceny.

doplněno 03.08.17 13:57:

Takže souhlasíte s tím, aby stát nezasahoval na tvorbu cen léků či zdravotnického materiálu.

Tím to vám děkuji, za vámi vyjádřený názor.

37 odpovědí na otázku

3x

Reaguji na doplnění: Já s tím nesouhlasím → jestli něco regulovat, pak spíše léky, zdravotnický materál a zdravotní pomůcky, než cigarety...

2x

Nevím, jestli jste také zaznamenalii boom lékařských doporučení, do které konkrétní lékárny máte s recepetem zajít. Tady to dělala spousta lékařů, měli to i nalepené na dveřích, kam máte jít. např okolo našeho lékaře jsou lékárny hned tři, ale jít máte vždy jen do té jedné. Myslela jsme, že je to proto, aby pacient ušetřil a pak jsem zjistila, že v úplně jiné lékárně ušetřím podstatně více. Není to tak dlouho, co tato doporučení ustala a cedulky ze dveří také zmizely. Myslím, že se pakovali lékaři dohodou s lékárníky, že když jim budou posílat všechny lidi, budou z toho mít nějaké výhody. Podobné to bylo i s dohodami s dealery s léčivy. Brali od nich prachy za to, že brali jen od nich a vnucovali je lidem. Platili jim stáže v zahraničí, nebo zahraniční dovolené. Pak to prasklo a asi 190 lékařů bylo potrestáno. Pak to taky (snad) ustalo, nebo to nedělají tak okatě? Mě to obíhání lékáren a dalších obchodů za nižšími cenami fakt štve. Jak by to bylo krásně jednoduché, kdyby zase byly jednotné ceny, ale to bychom se dostali zpět do doby, do které už většina z nás nechce zpátky, a to ani za nic. Tedy ani za jednotnou cenu. Nezbývá tedy, tam kde je to možné, se pakovat léky do zásoby, pokud jsou ve výhodné akci, aby člověk nemusel kmitat moc často. Já si třeba Tebokan objednám někdy ve větším balení za mnohem nižší cenu přes internet a ještě si vyberu dopravu zdarma. Nakoupím na rok a mám pokoj alespoň s ním. Nebo počkat na těch 65 - 70 let, na přeplatky? Stejně je to diné, protože ti staří důchodci musí kupovat spoustu léčiv bez receptu a to se do přeplatků nepočítá.

protože ti staří důchodci musí kupovat spoustu léčiv bez receptu
Musejí? Například co? Ptám se, protože mi schází zkušenost a informace.

Jakýkoliv lék, který není na předpis. A lékař řekne kupte si v lékárně ... Potřebuji léky na zuby, acylpirín, tebokan celoživotně, vitamíny při cukrovce - padání vlasů, ale spíš myslím na ty staré lidi, jako jsou mí rodiče, co musí kupovat kreceptům spoustu dalších léků, z hlavy je neznám, ale vím, že vypočítávali na kolik je to přijde, když jsou dva na jeden důchod. V jejich letech, ač byli do vysokého věku odpůrci léků, už musí brát spoustu prášků a hodně jich musí kupovat bez receptu. Jednou záda, pak koleno, do toho chronicky afty, bolest loktů, ischias atd. A nto jim dost přivezou přátelé z Německa.

1x

Najít si tu nejlevnější a jiné ať si prodávají za co chtějí. ;)

doplněno 03.08.17 12:25:

Na vesnicích jsou lékárny většinou levnější, než ve městech, tak nevím, proč by jezdili za drahými? Horší je to spíš ve městech, protože člověk může na jednom léku ušetřit i několik stovek, když si dá tu práci, že obejde několik lékáren. Uvedu příklad, hořčík v tbl. stojí v jedné lékárně (reklama v tv, otevřeno Po - So) 125Kč/50tbl., ale ve druhé lékárně (otevřeno jen Po - Pá) stojí 145Kč/100tbl.! A mohl bych pokračovat s příklady...

souhlas -dělám to taky tak jako dvd99®

Dobrá a logická odpověď, ale pokud nemá pacient na výběr, je v ohrožení zdraví, ve vesnické lékárně to je drahé, autobus jezdí z vesnice jednou denně, ale , nemá auto, letadlo, jachtu...

Pak onen pacient bydlí na samotě u lesa. Vždycky je na výběr - v nejhorší z možností mezi zdravím a cenou.

1x

Ano, je to správné. Stát by neměl určovat obchodníkům prodejní ceny.

----

Proč Vám nesmím napsat, že obchody "mají rozdílné podmínky"

To bylo k další větě.

Jinak rád čtu názory, že musí plait vysoký nájem (nemusel by, kdyby měl vlastní), že musí platit personál, popelnici... a prodejci, kteří prodávají cigarety za stejnou cenu, nebrečí a nenakradou si.

Prodejci, kteří prodávají cigarety za stanovené ceny, nadávají a brečí. On totiž každý výrobce dává jinou marži a prodejcům se logicky nechce od těch s nízkou marží brát. Někteří proto vedou jen výnosnější značky, někteří skřípou zubama, když odebírají ty méně výnosné, ale kvůli skladbě zákazníků si nemůžou dovolit některé ztratit.

V tom případě, že brečí nad výdělkem, můžou si otevřít lékárnu.

0x

je to byznys a bohužel se hodně dobře vydělává na nemocných.doktoři rádi píšou zbytečně drahé léky a když lékárník nabídne levnější variantu, tak doktor nadává a lékárník si na druhou stranu mne ruce, že prodal něco s větší marží. to samé na zdrav. pomůckách. jak doktor řval, když jsem si vyzvedl ortézu na koleno po operaci menisku někde jinde, než mi napsal a tam mi nabídli jinou, místo 1500kč doplatek byl jen 500kč. údajně úplně stejná. mě to stálo méně a lékárník byl spokojenej :-D

Zdraví je krásný bysbys, my to měli s inv. vozíkem, zaplatit si ho sami, tak stál necelých 10tisíc, ale přes pojišťovnu stál úplně stejný skoro 20tisíc! Takhle se vydělávají (mrhají) peníze!

S tím s tebou souhlasím. Odborný lékař mi předepsal léky do nemocniční lékárny a když jsem zjistil cenu, jako motorizovaný, jsem si zajel do lékárny v obchodním centru a cena byla: nedoplácí se. Taky dobrý, že?

Dostal jsem léky na čtvrt roku na cukrovku a ty na receptu neměli, tak nabízeli alternativu s doplatkem cca 500Kč, ty mé měly doplatek jen 60Kč!

doplněno 03.08.17 12:43:

Tak jsou také léky jedině s doplatkem, ale v jedné doplatek 800Kč a ve druhé jen 500Kč, pro důchodce ušetřených 300Kč na krásný nákup.

0x

hnipirdo

- já nevím - pořád jsme chtěli kapitalismus - tak ho máme ! - ty "nešvary" - na které poukazujete, si komunisti uhlídali ve jménu sociální spravedlnosti, "rovnosti a bratrství" !

ale ve jménu čeho? by to měl hlídat a hájit režim dnešní? ... každej se chce jenom "napakovat" - prostě to tak je, tak plaťte, anebo obíhejte lékárny !

0x

Ceny jsou v kapitalismu rozdílné, poněvadž to řeší neviditelná ruka trhu, ale dle mého názoru, tak jak se šulí potraviny a různé další výrobky, tak se možná ošulí i kvalitu léků a to je ten výborný celosvětový business

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]