Alkohol...neovládání se?

Od: Datum: 30.07.17 20:10 odpovědí: 30 změna: 09.08.17 22:00
Dobrý den, je mi 21 let. Ráda zajdu na víno pivo...ale spíš na víno tak 3sklenky...jde o to...že když jdu s kamarádkou tak sice vypijeme každá lahev Pálavi...ale to jen když slavím něco jinak v restauraci tak max 4sklenice...a u ni doma tak lahev. Ale když jdu sama tak toho vypiju docela hodne dam si jednu dve a pak už to jde samo. Neumim se ovladnout. Vždy se opiji a je mě blbě někdy i zvracim...stalo se mi to mockrát. Pak si řeknu že se pristě už tak nezřidim a udělám to znova. Naposledy na pivnich musela jsem bohužel sama a ja mela tak 10 piv za odpoledne...v noci jsem zvracela a druhý den mě bylo strašně blbě . Ale vim že zas pudu někdy na nakou akci a udelam to znova. Jak se ovládnou? Nejsem alkoholik nepiju dene ale když se napiju tak to docela rozjedu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.17 20:13
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @strejc z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmenomejeja
Datum: 30.07.17 20:34

Dobrý večer.

To je právě ten omyl. Že alkoholismus se vidí tak, když někdo pije denně a někdy třeba už od rána. Ale toto bych si klidně dovolil za alkoholisus označit - prostě se neumíš ovládnout a je jedno, zda se ti to děje každý den nebo o víkendu. Například i ten, kdo se "ztříská" každý víkend i když ví, že ráno zvrací a je mu zle, tak má problém. Akorát spoustu lidí ti to nepřizná. Nechtěla bys popřemýšlet o tom, proč toto děláš?Zapíjíš nějaké problémy nebo nudu? On ten alkohol je takový útěk před sebou a je to cesta do pekel...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anonymka
Datum: 30.07.17 20:49
Nevim proč piju ale když mam čas napiju se. Spíš piju z nudy nebo pro vymití mozku.
Od: davidov
Datum: 01.08.17 12:45

Takhle jsem to praktikoval doma asi 3 roky. Přišel jsem po jedné oslavě z práce domů, ráno mi tak nějak lehce šoufl, tak jsem se hodil do pohody dalším gáblikem a to co mě doma připadalo nudné, tak nabralo nové obzory... Ale pil jsem jen tak akorát, prostě ne do sra... Bylo to super, užíval jsem si to, po nějaké době člověk otupí a nepomáhá ani to, že se napiješ. Spíš to pak už piješ jen proto, aby se člověk dostal do toho stavu, jaký měl ještě před pitím. Prostě potřebuješ pak alkohol stále a zároveň jsou ale i chvíle, kdy jdeš s alkoholem ještě do většího mínusu, jak kdyby jsi nepila. Tedy nudíš se ještě více, jak jsi se nudila, než jsi začla pít, nebo čas od času pít. Takže je to začarovaný kruh. Nic tím nevyřešíš a není to dlouhodobé řešení. Já už nepiji 6 let, vše mě baví, nenudím se, přitom vše zůstalo ve starých kolejích, co se "nudy" týče a jsem naprosto spokojen. Jen mě mrzí, když na to zpětně vzpomenu, že jsem ten čas mohl využít lépe, nebo ty peníze za to investovat do něčeho jiného. To byla opravdu skvělá investice Třeba z toho vyrostete jako já a budete si pak říkat to samé. Ale ty roky, peníze, problémy už nesmažete. Po alkoholu se navíc v mozku uvolňuje tzv. dopamin, hormon štěstí, ale čím více ho stimulujete, tedy více pijete, tak zároveň po čase se mozek začne bránit tím, že ničí jeho vstřebávání. Prostě mozek nemá zájem o neustálý pocit euforie. Pak alkoholu potřebujete více a více, pak nepomáhá nakonec ani to. Stačí vidět na ulicích trosky, které po alkoholu už ani neznají ten pohodový stav, co měli na začátku, když se jednou za čas "odměnili". Tím chci říci, že bacha na to. U alkoholu se dá také tvrdit, že dobrý sluha, ale špatný pán. Ale navíc nikdy nevíte, která sklenička bude ta, která spustí to, že budete pít stále (mimo spánek..). Já se dnes napiji jednou, dvakrát za měsíc, jen akorát a problém s tím nemám. Je to hlavně o silné vůli a jak se máte rád. Když zvážíte všechny plusy, mínusy, tak vždy u alkoholu zvítězí mínusy. To co Vám teď dá, tak si pak vezme nazpět, ale s pořádnými úroky, že třeba zaplatíte i životem. To záleží na Vás, jestli Vám to za to stojí... Jinak, jen taková poznámka, všechny léčebny jsou na nic, když nebudete sama chtít. Naštěstí jsem v léčebně nebyl a co jsem slyšel od bývalého kamaráda, tak prý tam člověk zmagoří tak, že to má naprosto opačný účinek. Dodnes pije. Teď udělal pod alkoholem nějaký průser (jinak dvakrát už dříve v alkoholovém opojení zkoušel sebevraždu) a má soudně nařízeno léčení. No jak to asi dopadne, až odtamtaď vyleze. Že by už nepil? Jednou za měsíc si s ním zavolám a pokaždé koktá unaveným hlasem... Proč asi, že..? Je bez práce, zevluje někde po ulicích, protože samozřejmě takový člověk je nepoužitelný. Takže vys... se na to, než takhle záhanět nudu, případně si dodávat sebevědomí, když Vás někdo naštve, zklame, pomluví apod. Já to měl kdysi z obou důvodů naráz. Musíte se mít ráda, věřit si (pitomci Vám vždycky budou házet polena do cesty) a pak je to super.


doplněno 01.08.17 12:54:

Tím nakonec nechci říci, že léčebna je nanic, ale jsou na internetu statistiky, kolik se vyléčilo a nevyléčilo. A na prvním místě vždycky bude to, jak moc chcete Vy, s tím skončit. Já s tím skončil sám a jsem o to více na sebe pyšný. Ale neodsuzuji alkoholiky, které k tomu dotáhlo třeba hodně neštěstí najednou, které se jim stalo ještě před tím, než sami začli s pitím. Jen to není řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmenomejeja
Datum: 30.07.17 21:05

Pokud se nudíš napadá mě, že by ses mohla věnovat nějakým zajímavým koníčkům, třeba zrovna s tou kamarádkou. A že jich je. Sport, tanec, výlety. kreslení, něco tvořit, četba... Já nevím, co tě baví. Hlavně je důležité nemít to pití doma... A druhá věc. zkus se zamyslet nad tím, proč si chceš "vymýt mozek". Nemusíš to psát sem. Ono pokud tě něco trápí, ty to spláchneš, ale za jakou cenu: jsi úplně opilá, je ti špatně, druhý den pravděpodobně nemůžeš nic dělat. Navíc tyto potíže se zhoršují jako všechno, co se nepodchytí dřív. Není to žádné strašení, znám to bohužel z okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymka
Datum: 30.07.17 21:15
No dělám hodně zajimavich věci rada fotim ale zadny uspech...musim delat neco co ma odezvy jinak me to nebavi...jednou jsem byla v jedne fotosoutezi mezi 30nejlepsima...ale nic s toho...pak rada pisu...ale spousty lidi mi to krytyzuje...ze na to nemam...proste vse k nicemu.
Od: jmenomejeja
Datum: 30.07.17 21:31

Pokud ráda píšeš a fotíš, věnoval bych se tomu dál. Napadla mě jedna věc, co má odezvu. Co třeba dobrovolnictví? Něco, co se týče přírody nebo někde pomáhat dětem, starým lidem. Já jsem třeba pomáhal na zahrádkách a těšil mě pohled na to, co jsme dokázali. Ze zanedbané hnusné zahrady byla krásná zahrádka s čerstvě zasazenými stromky, květinami a novou cestou. Rovnou by tam člověk relaxoval.

Ještě něco chci napsat. Pokud bys opravdu cítila, že nedokážeš přestat, nestyď se a jdi k oborníkovi. Oni se lidi stydí, ale ti odborníci jsou zde od toho a vítají všechny, kdo se snaží a má zájem se sebou něco dělat.

PS: Pokud to myslíš vážnš s tím psaním a něco máš, klidně to někam pošli třeba do nějaké soutěže ( nechal bych si to před tím opravit, aby to bylo gramaticky správně ) Nebo si vytvoř blog, kam bys mohla dávat i svoje fotografie. Mohla by ses taky dát dohromady s lidmi, co mají zájmy jako ty - a taky nepijí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymka
Datum: 30.07.17 21:39
Mám svoje povídky na liter.cz a nic ani komentař. A fotosoutěže už dvě. A nic zadnej uspech.
Od: jmenomejeja
Datum: 30.07.17 21:49

Záleží také, jak dlouho to děláš. Žádný komentář nemusí hned znamenat, že to nikdo nečte. Například já jsemna podobném webu četl prózu jiných autorů a ne u každého jsem ten komentář psal. Zkus rozhodit sítě. Dát si tvorbu na více takových webů nebo bych navrhoval ten blog. Ona i samotná "tvorba" těch stránek má svoje kouzlo. Hlavně navrhuji nějakou smysluplnou aktivitu a nedat si, když se něco stane - jakože hned nepít. Pokud si nemáš s kým promluvit, můžeš mít k dispozici nějakho psychoterapeuta, aby ti pomohl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 30.07.17 20:42
avatar

Závislostí se zabývám a občas pomáhám závislým, to co uvádíte je svým způsoem alkoholismus - kvartální pití. Nepotřebujete to každý, ale když už, tak pořádně. Nemáte stopku. Doporučuji nepokoušet štěstí a nepít. Kontrolované pití neexistuje. Zkuste probrat s psychologem, kde je problém i když si teď zaťukáte na čelo a řeknete, že žádný nemáte.


doplněno 30.07.17 21:48:

Zkoušej, těch soutěží je mraky - i ve světě, víš kolik já musím vložit grafik do soutěží, abych alespoň jednou vyhrála? :D Na ten chlast se vykašli, akorát Tě to brzdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.17 21:10
avatar

- no to nevím, proč si myslíte, že nejste alkoholik - pokud pijete z nudy, anebo že se Vám to líbí - tak jste - anebo co nejdříve budete, když už ani moc nevydržíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.17 22:01

Rovnou bych zašel do léčebny, tohle alkoholismus je, snad ještě není pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 30.07.17 22:07

Alkohol uvolnuje a chcete s přátely posedět a klábosit . Problém je že , takzvaně i když už si nedáte další sklenku a nebudete pít tak všichni okolo pijí a baví . A nechcete ještě odejít , ale být stále s kamarády.

Zkuste si třeba dát stopku po dvou sklinkách a objednejte si nealko . At už kávu (laté , kapučíno) . Nebo třeba zelený čaj (jasínový , senchu atd) . Když se budou ptát , tak natvrdo řekněte , že když toho více vypijete , tak zvracíte . Kamarád pochopí , že každý vydrží ruzně a není se třeba zrubat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.17 22:08
avatar

Asi by to chtělo dát si reálné cíle, jednou pro vždy pochopit na co máte a kde se Vaše záliba může stát pouhým koníčkem, protože je spousta mnohem lepších, kteří mají šanci prorazit. Vždyť ne každý může být vyjímečný, pokud nemá mimořádný talent. A s tím se musíte srovnat, budete spokojenější. Ono "být vyjímečný" si nejde naplánovat. To by chtěl každý a kolik lidí tento dar má? Ohledně pití, pokud nejste už skutečně závislá, tak by Vám mohlo pomoci, když si představíte, kolik lidí Vás vidí v tak nedůstojném a žalostném stavu. Vy si to asi neuvědomujete, ale ožralá ženská je hnusná vždycky a ztrácí důstojnost. Ostatní z ní mají (přinejlepším) tak akorát srandu, ale kolo by o ni neopřeli, nebo se jim rovnou přímo hnusí. Možná, kdybyste si to uvědomila, jak Vás mají možnost vidět všichni kolem, že zvolníte, že najdete důvod, proč se začít ovládat - dokud je ještě čas. Ženská, která se chce v pití rovnat hospodským ochlastům, si ani do života nepřitáhne slušného člověka. Svůj osud si připravujete sama. Zamyslete se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.17 22:36
avatar

Dobrý den. Kvůli menším játrům ženy rychleji propadnou alkoholu. Méně snesou než muži. Alkoholu neumíte odolat. Co jiného než alkoholismu to je? Na opilou ženu je odporný pohled. I na vás je ten pohled stejně odporný, když jste opilá. To vám nevadí? Nevadí vám, že ztrácíte svoji důstojnost a zaděláváte si na zdravotní problémy? Tohle asi řešte s odborníkem, když si sama neumíte říce důrazné NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 00:18
avatar

Milá anonymko, připoměla jsi mi má mladá léta. S alkoholem jsem se začal seznamovat až po 18 rokem a když jsem se na víkendové diskotéce opil (cca po 7-10 piv), tak vždy v noci nebo po probuzení to šlo ven a pak zkažený zbytek víkendu, jak mi bylo blbě. Také následovalo spílání na to, jaký jsem blbec a že se to nebude opakovat. No, utekl zase týden či 2 a už jsem byl zase na dýze a druhý den to samé. Takhle to šlo několik let, ale již s menší četností. Zvracení po pití se mi nějak samo zlomilo tak po 30tce. Asi to chce začít pít brzy a hodně a on se organismus s tím dříve vypořádá. Také něco o té kontrole, tenkrát jsem na to měl přítelkyni, která už viděla, že mám "vymalováno" a tak zavelela "domů" a už se šlo. Ale sám jsem měl nad sebou kontrolu tak do 3tího piva a pak vždy okno. V týdnu jsem od spolusedících vyzvídal, jak večer probíhal. Ale bylo zajímavé, že oni nikdy na mě nepoznaly, že byl již zapnutý autopilot Také vzpomínám, že jsem se vždy ráno prohlížel, jestli mi něco nechybí nebo nepřebývá ( nějaké ty modřiny od pádů ) a pak kontrola oblečení s doklady a mnaposle, jestli je bicykl v garáži. Většinou to bylo ok, až jednou po pádu z kola tam někde zůstaly hodinky a jednou ztracená mikyna. Tak nevěš hlavu a zkus si k sobě najít partnera, který bude mít větší kontrolu a dá na tebe pozor ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 06:23
avatar

Vykuku, už vidím u dveří té dívčiny frontu spoustu slušných chlapců, kteří nechtějí nic jiného, než se starat, hlídat a umravňovat nějakou Opilku. Proč by partner měl dávat na ni pozor, to by měla udělat především ona sama. Má snad mozek a dovede ho použít.

Pro pamětníky: kdysi před moc lety existoval nějaký depilační krém, když tato oblast byla dosud v plenkách. Jmenoval se OPILCA. Od té doby pro nás byla Opilka každá ženská, která se neuměla chovat a uhlídat.

Opilý chlap je nechutný. Ovšem Opilka je ještě daleko horší, vulgárnější, nechutnější...a vůbec. . Jaga.


doplněno 31.07.17 06:47:

Ráda píšeš, ale zároveň tvrdíš, že je to k ničemu. Jsi ráda, když tě lidé chválí, líbí se jim to. Jenže co se jim může líbit? Je to trapné. *sok* Tvá čeština. Když dokážeš napsat: krytyzuje, láhev Pálavi, hodně zajímavích věcí, vymití mozku, pudu na ňákou akci...

Máš se ještě hodně co učit, zatím píšeš asi jako Pepíček ze 4. třídy. Zopakuj si mateřský jazyk, přestaneš mít třeba chuť na pití a pak, až budeš psát jako vzdělaný člověk, třeba ty úspěchy přijdou. A nikdo Tě nebude KRYTYZOVAT.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.17 22:02
avatar

Babko, myslím si, že není nic špatného, že by se partneři měli o sebe starat, ať jsou kdekoli, třeba i v hospodě. Myslím si, že dotyčná nepopisovala, že pravidelně je na sračky a končí na stole s nohama od sebe a celá hospoda se na ni vystřídala. A taky, kdyby byla alkoholička, jak to většina znalecky a bezchybně diagnostikoval, tak pochybuji, že by si uvědomovala, že má nějaký problém a ještě by to chtěla s někým řešit. Pochybuji, že jak se zde jí představilo tolik zdatných diagnostiků, že se tady ještě někdy bude na něco ptát.

Vy jste za mlada všude chodila sama, že jste vžy věděla , že se o sebe dovedete postarat, co? Nebo jste chodily v hejnech stejného pohlaví?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 22:26
avatar

vykuk

a na co se podle Vás holčina tedy ptala? - zřejmě zde nikdo správně nepochopil, že chce poradit, jak trénovat, aby vydržela víc a nepob... se po pár štamprdlatech !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 00:55
avatar

Anonymko tak asi takhle: Neni nic hnusnejsiho a odpornejsiho nez ozrala zenska.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.17 06:51

Nejsem alkoholik nepiju dene

Neutěšujte se - máte slušně nakročeno. Zvlášť když se neovládáte a pijete i přesto, že následky jsou nepříjemné. Řekla bych vám, abyste navštívila poradnu (možno i anonymně) - ale nejsem si jistá, zda to budete považovat za řešení, protože úspěch se nedostaví okamžitě - a vy o něj hodně stojíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 31.07.17 06:58

Každý alkoholik nějak začínal. Tady se mi zdá, že se už ani nejedná o začátek. Já bych si naordinoval abstinenci a pokud bych to nezvládl, tak odborníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 08:15
avatar

"Nejsem alkoholik nepiju dene..."

Vy se ale hluboce mýlíte. Podle Vašeho popisu problému jste alkoholik jak z učebnice. A pokud to nezvládáte sama (což očividně nezvládáte), zbývají jen 2 řešení: vyhledat odbornou pomoc, nebo skončit velmi špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 31.07.17 08:43
avatar

Musis vic trenovat. Pak tech 10 kousku zvladnes bez zvraceni.

A pokud se potrebujes necemu venovat, co bude mit odezvu, tak zrovna s tim pitim mas dobre naslapnuto - ne kazda holka zkousne metr piv. Kdo vi, na jaka prvenstvi v soutezich to muzes dotahnout, kdyz se tomu budes dal intenzivne venovat.

Zkusil bych pridat trenink exáčů. Ty mivaji pri pivnich soutezich obvykle velky uspech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 13:47
avatar

Vadily by mi i ty zbytečně utracené peníze. Vypila jsi 10 piv, to mohou být klidně tak 4 stovky.Nevím to jistě, pivo vůbec nepiji, kolik stojí vím jen tehdy, když se náhodou podívám někde na tabuli s cenami.

Snad ještě, kdyby sis to pěkně užila, ale vrhnout ty 4 stovky někam ke plotu a zkoušet pak nepříjemnou nevolnost, mi připadá zbytečné. Asi hodně vyděláváš. Ale i tak. Za ty peníze bych si určitě dovedla pořídit něco lepšího, z čeho bych měla radost, než je jen tak někde zbůhdarma vyzvracet. To znám lepší způsoby, jak je utratit. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.17 18:20
avatar

JJ asi tak nějak prochlastat pětikilčo a pak to ještě večír vy... zvracet? Když do toho tolik investuje pak je hřích to vygrcat! Chce to lepší tréninkový plán nebo nepít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.07.17 19:03

Pokud pijete jak píšete jste normální alkoholička-každý alkoholik říká že nepije *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.17 13:05
avatar

Problém je, že vy nepijete. Vy chlaščete. Proto vám radím :

1/ Naučte se pit. Umění pit znamená především to, že si vypěstujete jakousu takovou vnitřní brzdu, která vás udrží v klidu a při smyslech, i když máte draka jak vidle.

2/ Naučte se vínu rozumět. Pak ho začnete vychutnávat a už se jím neopijete. A když už se opijete, pak nikdy ne tak, aby začal šavlový tanec.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milli
Datum: 02.08.17 13:49

Taky jsme chodili na kytary do hospody, tam se pilo jen pivo, ale řeknu ti víc jak 4 piva za noc bych do sebe nedostala, potom je člověk nafouklej, břicho jak balon, věčně na záchodě, smrdí ti pivo z pusy, jak vožralovi, smrdí to i když se vyčůráš jak na pánským záchodě. Když už jdeme tak na něco lepšího, na jeden dva drinky a dostaneš se taky do nálady, dělat si legraci, užít si, musíš vědět kdy máš dost a v klidu odejít, ale zvracet, dělat bordel, problémy, čurbes, zkazit večer a náladu všem, to bys teda nezapadla, takový společníky nikdo nemá rád a už by tě nikdo nikam nepozval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.17 22:00
avatar

Denní konzumace alkoholu je jenom jednou z forem závislosti, nikoliv jedinou. Závislý na alkoholu (nepřesně alkoholik) je člověk, který pije, přestože mu alkohol dělá problémy, i člověk, který se nedokáže v pití ovládat či kontrolovat (nedokáže/neumí si včas říct "dost").

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.