Menstruace během operace

Od: odpovědí: 12 změna:
Ahoj chci Váš poprosit o radu...za necelý týden jdu na operaci a téměř určitě TO budu mít..jedna se o operaci nohy (nárt),nejspíš budu mít tzv.andela (tedy doufám,nahotu bych nepřežila)..budu moct mít tampon/vlozku? Sestra straší ze mi dají plinu! Prosím řekněte ze to není pravda..díky a hezky den
12 odpovědí na otázku

 

 


6x

Zkontaktujte lékaře, kde Vás mají operovat a sdělte mu své obavy. Operace se může přeložit. To se stává, že někdo třeba onemocní a musí se termín posouvat. Udělejte to co nejdřív, a dohodněte se. Tady nejde jen o Váš pocit a o obavy z přenosu infekce, ale i o lehce zvýšenou krvácivost a sníženou odolnost v době menses. Možná Vás přesvědčí, že ta operace zas nebude takový zásah a že to nevadí. Ptejte se chirurga, né nás. Nevíme, o co jde.

Myslíte ze je to nutné? Jedná se o operaci osteofytu, čekám na ní přes rok, de facto sem si ji vybrecela...

No a není lepší se s lékařem teda domluvit, říct mu o svém problému a zjistit jak moc náročná operace to bude?

Děkuji všem za rady,asi sem si MENSTRUACI vymodlila a uz včera ji dostala takže nemusím nic řešit-díky bohu

 


3x
avatar bimbam

O blížící se menstruaci informuj lékaře předem.

...nahotu bych nepřežila... Přežila. Mám za sebou několik narkóz a mnoho rozhovorů se spolupacientkami i zdravotníky. Zdravotníky nahota pacientů a pacientek nezajímá, nevzrušuje. Už viděli všechny možné tvary a velikosti prsou, boků i penisů, takže nemají důvod ani chuť je nějak zkoumat. Jediné, co je na nahém těle zaujme, jsou výrazná mateřská znaménka a staré jizvy. Toho si všímají až překvapivě bedlivě.

případná plína: Ne. Plena by se musela prát, vložka se vyhodí. Po probuzení z narkozy je pacientce úplně jedno, jestli a jakou vložku má. Ale brzy začne být pohyblivá a postará se o sebe tak, jak je zvyklá.

 


1x

Lékaři vědí, že v době operace budete mít TO? Mimochodem výrazem TO se označuje trestní oznámení *smich*. No, zpěk k tomu TO. Lékaři většinou neradi operují v období menzes u pacientky. Tampon Vám neumožní mít - není to zdravé a v období pooperačním by neměl být používán vůbec. Nejspíš by Vám dali jejich takové velké vložky.

 


0x

Určitě by měl chirurg vědět, že TO dostaneš .Mohlo by se stát, že tě pošlou domů a nebudou chtít zákrok udělat. Jednej včas!

 


0x
avatar babajaga

Budeš mít TO? Nedokážeš pojmenovat věci pravými jmény? Zřejmě budeš mít měsíčky, menses či menstruaci. Stejně, jako klidně řekneš "lodičky", "sukně", "svíčková", či "vlak", dovedeš snad pojmenovat správně toto u žen normální období. Za co se schováváš? Co je na tom špatného?

Přiipomínáš mi mou pokryteckou tchyni, která tomuto období říkala "návštěva", když šla na záchod, říkala: "já jdu někam". Jako by záchod bylo něco sprostého. Do dneška si z toho děláme legraci, občas říkám "já jdu někam". Jenže tchyně se narodila v roce 1925 a dalo se to v té době pochopit, ale je mi hrozně divné, až nepochopitelné, když dneska, skoro o 100 let později, říká někdo menstuaci TO.

Jinak - při menstruaci se neoperuje. Je to už tak určitý úbytek krve a tak Tě lékaři k operaci přijmou, až budeš mít menstruaci za sebou.

Jinak nevěř, že bys nahotu nepřežila. V dané chvíli Ti to bude jedno. A lékařům taky. Ty zajímají úplně jiné věci, než Tvá nahota. Nakonec, až na odlišné rozměry a pohlaví, jsme všichni stejní. Na co řešit takové věci? Jaga.

Ahoj , babuško, vyvolala jsi svým příspěvkem jednu prastarou vzpomínku. Když jsem nastoupila po škole do zaměstnání, seděla jsem v kanceláři se starší kolegyní, byla to velmi prudérní žena (pak jsem zjistila, že má milence :-D) a takovéto "choulostivé" jevy opisovala v řeči tak, že jsem jí vůbec nerozuměla. První šok jsem jí způsobila, když jsem poprvé vstala od stolu a odcházela. Zeptala se mě:"Jdeš někam?" a já jsem, nechápajíc, že nemyslí někam, ale "někam", bezelstně pravila "ne, jenom na záchod" a ona málem spadla pod stůl.

Slovo "menses" nebo "menstruace" by z ní nikdo nedostal ani párem volů.

*smich**haha* Tak vidím, že naše babička tchyně v tom nebyla ujetá sama. Takové nevinné a potřebné slovo, jako záchod, a ty ženské se takhle hloupě upejpají. Vždyť je to místo, kam musí občas zajít každý.

Když jsem někde poprvé a nevím, zeptám se slušně a normálně, kde tady mají záchod. Kdybych se upejpavě dotazovala, kde tady mají "někam" či "někde", ani nechci domýšlet, co bych se asi tak dozvěděla. *tanec* Možná, že by zavolali Chocholouška. A to právem. Jaga.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]