Konečně vědci na stopě duši?

Od: ® odpovědí: 72 změna:

S velkým zpožděním, ale přeci?

extrastory.cz/...

72 odpovědí na otázku

2x

Blešíku, nezlobte se, ale Extrastory je stejně "kvalitní" zdroj informací jako NarodniDomobrana, kde se Pohanka dozvěděla, že chce EU zrušit "Ř"...

doplněno 27.07.17 23:31:

Stačilo si ověřit zdroj, na který se článek odvolává... (((—:

Já vím, ale něco tam mají i ověřené. Snad toto není rubrika jen pro vědecké elaboráty, když je to v diskuzi. A pokecat jde i o neověřených informacích, nejsme snad na akademické půdě. Alespoň tak to vnímám já. Příjemný pokec beze stresu. Zdravím!

doplněno 27.07.17 23:42:

A je tam otazník!

Nemají tam ověřeného nic.

Lidé mají právo mít na různé věci různé názory. Ale neměli by mít právo šířit bludy. Nezlobte se, ale takto to cítím.

Diskuze tříbí názory, je to jen konverzace, nic víc. Chtěla jsem jen trochu vyvětrat nudu, moc se tu vlétě neděje. Ale respektuju Váš názor. Nemusíte však reagovat, když Vás to nezajímá. Jsou tu i obyčejný lidi, co si chtějí jen pokecat, nebo se i zasmát. Myslím, že tato rubrika je jiná, odlehčená, než když se na dotazy musí odpovídat jen seriózně. Ale to je věc názoru.

2x

Dobrý den, budu zdrženlivější - je to zajímavé, můžeme si o tom třeba popovídat, ale raději tomu nevěřit, resp. nebrat to jako pravdu. Profesor Beneš (neurochirurg) říkal, že za celý svůj aktivní život žádnou duši v mozku nenašel - a tomu zase věřím já. Zdravím!

doplněno 28.07.17 12:37:

jedubabicka - asi jsem tam měl napsat místo aktivní život výraz profesní, ale to snad nevadí. Mozek je orgán, který nikdy nepůjde transplantovat (jak také říká pan profesor), tak je to vhodné místo pro to případné umístění duše v těle. A já bych vlastní duši ani v jiném orgánu nechtěl mít - ani bych ji nechtěl poskytovat při možné transplantaci s jiným orgánem někomu jinému a cizí duši bych nechtěl přijímat.

doplněno 28.07.17 12:50:

jedubabicka - pokud má být někde v lidském těle, tak ne.

Profesor Beneš (neurochirurg) říkal, že za celý svůj aktivní život žádnou duši v mozku nenašel
Profesor Beneš je úžasný pán (měl pod nožem jednu osobu blízkou), ale ve vší úctě - proč je přesvědčen, že duše by měla být k nalezení zrovna v mozku?

doplněno 28.07.17 12:46:

Ad ben - vy si vážně nedovedete představit lokalizaci duše jinak, než jen v některém z orgánů?

0x

No vida. Mozek má i slepice, takže i slepice má duši. Vajíčko mozek nemá, tak v něm asi duše nebude?

0x

Kdo ví o nějakém složitém zařízení, například o superpočítači, víc - ten, kdo to vymyslel a zkonstuhoval, a nebo ten, kdo již hotové a funkční zařízení prozkoumal?

Předpokládám, že se mnou budete souhlasit, že víc ví ten, kdo to vymyslel a zkonstruhoval.

A co člověk - pokud věříte tomu, že byl "stvořen", tak je logické, že Stvořitel toho musí vědět víc, než nějaký vědec. A Stvořitel nám některé informace o nás zdělil v Bibli (k zapsání použil své stvoření - člověka, kterému vnukl to, co má zapsat).

V Bibli se nikde nepíše o tom, že existuje nějaká nesmrtelná duše. Právě naopak, na několika místech je uvedeno, že duše (hebrejsky "nefeš" a řecky "ruach") umírá současně s tělem - když člověk (dokonce i zvíře) zemře a přestane dýchat, tak přestává existovat "duše" neboli "život".

Pokud se u živých organismů podíváte na přirozený výběr a pokud uznáte, že existují náhodné mutace, tak pochopíte, jak je možné, že se živé organismy vyvíjejí z jednodušších po stále složitější, více komplikované. A to bez jakéhokoliv tvůrce.

rv - A jak to víte, že bez jakéhokoliv tvůrce?

Může se na tom podílet třeba desítka různých bohů. Ale protože to funguje i v případě, že nebude ani jeden, tak je zbytečné si tu desítku přidávat.

0x

Někdo nemá duši ani za živa, natož za mrtva.

doplněno 28.07.17 11:19:

Buďme rádi, že smrtí vše končí. Kdo by se chtěl setkat třeba s duší zabijáka popraveného ve vězení za své zrůdnosti?

Kdyby smrtí vše končilo bylo by to asi "prima" po všelikých problémech a útrapách úplný klid a pokud by takové povědomí ve společnosti převládlo předpokládám že počet sebevražd by ještě stoupl, žádný filosofický náboženský "systém" by si nemusel lámat hlavu s "vyrovnáváním dluhů" (hříchy, karma apod.) Ne každý by chtěl také po smrti procházet "soudem" (zážitky blízkosti smrti, kdy lidé viděli celý život a "bytost světla" k tomu dělala poznámky = čili jakýsi soud) Tak jednoduché to ale asi nebude, na to je zdejší svět příliš "sofistikovaný". Správný postoj v naší "pozici" je tudíž asi "NEVÍM."

doplněno 28.07.17 11:40:

P.S.

Setkávání se s "delikventy" tuším nemusí nikoho děsit neboť tam by asi každý měl (i dle indicií jež se občas objevují) problémy více méně "sám se sebou" to "hodnocení" dle všech "zážitků".

0x

Duši mám novou a ještě mi seřídili brzdy. :-D

Ač je to k nevíře, duše jsou všechny stejně čisté, jen se dohodly s jinýma dušema, že s jejich pomocí zažijí určitou zkušenost, kterou dosud nemají a to i negativní, aby pochopily do důsledku opravdu vše, získaly i tuto zkušenost. Boží soud je v podstatě to, kdy se v rychlosti duši promítne prožitý život se všemi zkušenostm a skutky, ovšem z pohledu druhého člověka. Prožívá, cítí to utrpení na vlastní kůži, které připravila druhému a díky této zkušenosti, to už nikdy nepotřebuje zažít, už ví. Nevím, jestli se vyjadřuju dostatečně srozumitelně, ale snažím se. Pro tuto zkušenost máme pokušitele - vlastní Ego. Tak nějak.

0x

Nějak mi není jasný, co je míněno tím velkým zpožděním? To jako, že měla být duše objevena již dávno?
Tohle je něco jako bitva bez vítěze. Nikdo to nemůže vyhrát. Jak zastánci existence duše, tak její zapřísáhlí odpůrci. Každej v tom máme naprosto jasno, netýká se to jen duše, nýbrž i boha a vzniku života.

Věřící to mají jednoduchý, je to psáno v bibli a basta. Námitky se nepřipouští, neb bible se přeci nemůže mýlit. Ateisté si připustí, že evoluční teorie má nedostatky, ale bádáním se podařilo již hodně věcí objasnit.

Vcelku by mě zajímalo, jak vlastně mohli žít třeba neandrtálci, když ještě nebyla bible? Kde brali svou jedinou a správnou víru?

jenyk - Ale tady přeci vůbec nejde o vítěze. A duchovní lidé, s napojením nahoru, to věděli vždycky, že duše existuje. Jen je dneska těžké zpočátku rozlišit to pravé duchovno od rádobyduchovna. Ale ten správný učitel se dostaví sám, když dozraje ta správná doba. Já hledala 25 let, selektovala růz. materiály, knihy, směry, přednášející a pořád se mi to nezdálo to pravé, poctivé, s čím bych se ztotožnila. Já jsem konečně našla a totéž přeju všem ostatním. Ale jedno tvrdím, kdybyste to zažili, nepochybovali byste. Je i spousta věcí, které tu ani nemá smysl načínat, to bych mohla vydat na Poradně román. Tak to berte jako neucelený a roztříštěný vhled do něčeho původně uceleného a dávajícího smysl. Jenže si vždycky myslíme, když něčemu nemůžeme uvěřit, že ten druhý je nervově labilní, nechá se manipulovat, hloupý, co na všechno skočí, ale na nás by si nepřišli. Nikoho nepřesvědčuju, každý se musí zamyslet sám a pokud by vědět tak moc chtěl, tak si to prostě pojede zkusit na vl. kůži a bude mít taky jasno. Prostě to rozsekne. Jinak je to jen příjemná akademická debata, která nikoho nepřesvědčí. Pokud se na to někdo zkusí podívat z jiného úhlu, než je zvyklý, už to je dost.

A neandrtálci? Ti asi moc pravidel neměli, podle toho to asi vypadalo.

Rád bych reagoval na ty neandrtálce *smich* Vskutku nevím jaké pojetí měli oni, ale jisté je že dávno před biblí tu byly védy z jejichž moudrosti později povstalo nábožens. uvědomění a následné směry celé Indie a k tomuto okruhu jsme patřili i my Slované ba co víc, existují hypotézy že jsme byli přímo původci toho z čeho védy vznikly, árijství nebylo doménou Němců tam došlo k velkému nepochopení, do činění však co měli se slovanstvím což znamenalo duchovní proud který koresponduje i s pozdější "gnózí" neboť mnoho "axiomů" je shodných a nejen to, tento přístup byl společný i mnoha jiným náb. okruhům např. starověké persie apod. Až mnohem později došlo k postupnému "zatemňování pravdy" národy jež nebyli jako Slované, Skandové (slovo, skandovat) atd. "znalci"pravé moudrosti a slova nýbrž naopak stoupenci spíše "nevědomosti" (podléhajích chthonickým zemním kultům např. židovství šivaismu ale i jiným) však není náhoda že v češtině máme hezké slovo "němec" (tj. němý tj. neznalý pravé kultury tj. "slova" "pravdy" "dokonalosti" "úplnosti" dokončenosti kruhu = tedy duchovnosti) Pochopitelně mluvím zde o prastarých kořenech aby to někdo nebral tak, že co němec nebo žid to neduchovní hlupák *smich* dnes to takto brát už nelze, došlo k velkým posunům tak jako temnota zastínila světlo i světlo osvětlilo temnotu to je asi zákonité

doplněno 28.07.17 19:49:

Nedávám to zde jako "fakt" nicméně jako zajímavost a doporučuji další věci na toto téma:

youtube.com/...

Díky,no, vy máte znalosti! Jako bych četla gnostika Kozáka. Klobouk dolů ... Jsem ráda, že je tu taky někdo, kdo poslouchá Svobodný vysílač. Člověk se to už bojí i přiznat. Načala jsem video, ale nechám si to zítra do sluchátek, ať mám na to klid. (Kdyby někteří zaslechli Chvátala, tak by je tu asi šlehlo.) Chvátal taky o Árijcích tvrdí to samé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]