Kolik nejvíc klíšťat jste měli?

Od: ® odpovědí: 19 změna:

Zdravím. Zajímalo by mne, kolik nejvíc klíšťat jste měli v jednom dni? A kde jste je chytlli? Já měla 6, když jsem byla na výletě u Sedlčan. Je to víc jak 10 let zpátky. Měl jste někdo klíšťě na nějakém zajímavém místě? Děkuji za odpovědi. :)

19 odpovědí na otázku

1x

Nejvíce jedno. Ale syn jako malý brouzdal ve vysoké trávě a mel ve vlasech po celé hlavě, taková malinká světlá, bylo jich cca padesát, házela jsem je do misky s lihem, *sok*

0x

Napočítala jsem 17, ale většina se nestihla přicucnout. Těch, co jsem tahala, bylo asi sedm. Měla jsem je na nohou, když jsme šli podle kružberské přehrady. To je ale dávno, asi 35 let.

0x

0 → nikdy žádné... (–:

0x

1/ Známá si z borůvek přinesla najednou 24. Nikdy jsem neviděla takovou úrodu. Některá dosud jen lezla a hledala si nejlepší místo, jiná už byla zabydlená. Důkladné prohlížení, pátrání a odklíšťování jsme ve dvou ženách prováděly asi 2 hodiny. Od té doby paní na borůvky nešla.

2/ Zvláštní místa:

- jiná známá měla klíště až úplně uvnitř v pupíku. Velmi špatně to šlo vytáhnout.

- syn asi ve svých 13 letech na táboře objevil klíště v tříslech. Až vedle přirození. V té době se silně styděl, nikomu by se nesvěřil, že zrovna "tam". Tak tahal a přetrhl. Na táboře jsem pracovala také, tak teprve pak se přišel svěřit. Měla jsem nějaké zařizování ve městě, vzala jsem ho tedy s sebou a v nemocnici na chirurgii mu ten zbytek odstranili a vydesinfikovali. Tam už se nestyděl. Protože mu nic jiného nezbývalo. :) Jaga.

Já měla klíště mezi dvěma půlkama v zadku. Máma mi ho tehdy vytahovala. No, byl to horror. Chytla jsem ho venku, když jsem seděla v trávě. U nás je letos a vloni bylo tolik klíšťat, že stačí jen projít se trávou, když jdu do obchodu a leze po mě. Tohle nepamatuju.

doplněno 28.07.17 07:42:

Jago, ta vaše známá se měla nastříkat Difusilem nebo Ortosanem. Taky jsme to tak dělali, když jsme šli na borůvky a klíště žádný.

0x

Kdysi jako děti cca před 25lety měl jeden spolutáborník na táboře asi 56klíšťat, všechny byly okolo nebo v podpaží. Dodnes se divím, že přežil tu krevní ztrátu:)

To je neuvěřitelný. A kolik jste jich měl Vy?

doplněno 28.07.17 12:24:

Když jsem byla tehdy na tom výletě u Sedlčan, měla jsem 6 klíšťat a sestra prý ani jedno. Předtím tomu bývalo naopak, já nic a sestra chytávala klíšťata. Asi se člověku mění krev a mění i chutě. Na co mají klíšťata chuť, to si dají. *pivo*

Ono to asi nebylo všechno z jednoho dne, tenkrát se hygiena moc neřešila a než se na to přišlo tak si holt potvůrky našly teplý,vlhký místečko v podpaží. Ale tábory to byly suprový.

0x

Přisátých 7, na chatě na Berounsku, dcera jich měla 12, na táboře v Beskydech. Ale už je to pár let.

A zajímavé místo? No asi ne nejzajímavější, ale snad nejlbější bylo mezi lopatkami, musel jsem požádat souseda, aby mě ho zbavil.

doplněno 28.07.17 12:30:

Jo, a v letech hodně dávno minulých jsem nemíval ani 1, přesto, že ostatní je nestačili vyndavat. Teď občas na chatě používám repelent ze 60 let - "Retox", který jsem našel v pozůstalosti po tátovi a jehož "vůně" mi připomíná dětství. Klíšťata se mi vyhýbají obloukem *smich*.

Magdone, na Retox ve skleněné lahvičce si také pamatuji. Ta jeho vůně se nedá zapomenout.

A protože si pamatuji opravdu hodně, před přípravkem Retox si pamatuji dokonce Repudin. To byl předchůdce Retoxu.

Teď se mi asi budete smát. Vzpomínám, že když jsme chodili do lesa a já byla malá, /3 - 5 let/, oblékla mi mamka pokaždé pyžamo. Proč? Pyžamka se dělala plátěná, taková lehoučká, žádná umělina, nebylo v něm horko, ale současně dlouhé nohavice i dlouhé rukávy chránily dobře před kopřivami, ostružiním a jiným trním. A taky před klíšťaty a komáry.

Vzpomínám a směju se. Nikdy jsem v lese totiž neviděla žádné dítě v pyžamu. Byl to asi jen výmysl mojí mamky. :-D Nemyslela to ale zle. Jaga.

Pokud jste někdo chodili v pyžamu do lesa, ozvěte se. Ať v tom nejsem sama, jediná...:)

0x

Přesto, že chodím do lesa, po vysoké trávě, přes 60 let, nepamatuji, že bych kdy chytil klíště. Na mne prostě nejdou, i když jsem umytý. *smich*

0x

Zatím za celý svůj život lehce přes 55 let zatím nikdy ani JEDNO !

A z čeho ta klíšťata žijí, když už tři lidi zde napsali, že neměli ani jedno? Někoho vysávat musí. *zmateny*

Třeba na sestru jdou extrémně (a nejen klíšťata, ale i komáři, kteří si mě též skoro nevšímají). Čím to je, nevím. Někdo má možná chutnější krev. :-D

Jejich hostiteli jsou různá zvířata, proto taky ty infekce. Doporučuje se užít před vycházkou do přírody B komplex. Ale i pivo kolující v krvi, jim nevoní. A máme nosit po kapsách fenykl.

Pro Jagu: Jestli to pyžámko nebylo kvůli světlé barvě. Je prokázáno, že světlá je odpuzuje, na tmavší jdou víc. Vzpomínalas vůně mládí. Pamatuješ Contraviol? Sice není na klíšťata, ale jak tím vonělo koupaliště. Nezapomenutelná vůně Kamencového jezera.

0x

PBPJK! Proti tomuto jste všichni obyčejní břídilové.*frajer* ahaonline.cz/... SPB.

Článek je zajímavý. Děkuji.

0x

Já jsem měla za celý život max. tak 3-5 klíšťat (ne najednou). Nějak na mě nejdou, ačkoli chodím často do přírody. Ale náš kocour byl schopen příjít i s 10 najednou.

0x
Asi před 7lety jsem byl v lese kolem Liberce mimo jiné keškovat když geocaching ještě fungoval a měl smysl. Kešky byli kvalitně zpracované co do popisu, schránky, umístění, zaměření, na zajimavých místech atd. Dneska je víc geovandalů a vykradačů než kačerů a zakladá je samý pako se smartphonem za 1500 u kdejakýho patníku, pařezu. Doma jsem pak našel po umytí asi 20 klištat první den (pak jsem je přestal počítat). Obvykle na střední části těla hruď a záda méně na rukou a nohou. Nejblbější místo bylo v rozkroku mezi pytlíkem a konečníkem. Nejzajimavější bylo, že se objevovali celkem asi 3 dny i na místech kde zaručeně nebyli a to i přes výměnu domácího oblečení a ložního prádla po prvním dni. Kde se schovávali je dodnes záhadou. Kolik už bylo přisátých těžko říct když jsem je našel během dne a nebyla po ruce pinzeta vytrhl jsem ho jen rukou vcelku a zlikvidoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]