Kam přispět?

Od: odpovědí: 14 změna:
Dobrý den, vyhrála jsem na stírací los. Chtěla bych přispět na nějaký útulek nebo organizace co se týká zvířat. Nejlépe Královehradecký kraj. Jak postupovat a co mi doporučíte? Nějakou organizaci...popř na co si dát pozor?
14 odpovědí na otázku

 

 


1x

Blahopřeji k výhře a jsem ráda, že se chcete podělit se zvířaty. Tak, jak jsem poznala tyto dvě organizace z Královéhradeckého kraje a lidi v nich, mohu obě doporučit, protože je znám dlouhá léta a vím, že dělají svou práci na maximum a srdcem:

psi www.utulek-skriva/...

kočky kocicinadeje.cz/...

Rozhodně doporučuji převést peníze, ne věcné dary, protože nejbolavějším místem všech útulků jsou finance na veterinární ošetření zvířat. Krmivo občas darují sponzoři, ale na veterinu se shánějí peníze špatně a stačí jedno velmi nemocné zvíře s drahou operací a útulek je v potížích. Pokud dostávají nějaké příspěvky od města, jsou tak nízké, že nemohou pokrýt náklady.

Pokud si necháte napsat darovací smlouvu, můžete si též dar odečíst z daní.

 


0x
avatar jmlc

Dal bych si pozor na rádoby ochránce nemocných zvířat, kteří dostávají dotace... Nejsem zastáncem těchto útulků, stejně jako pěstíren všem možných zvířat s či bez papírů.

Chcete-li být světu užitečná díky darům na dobrou věc, podpořte děti. Třeba přímo v okolí navštívíte školu, v rámci možností (finančních dle výše výhry) si zjistíte, jak dětem zkvalitnit výuku třeba nakoupením vybavení do tělocvičny kvůli jejich zdraví nebo výpočetní techniky pro aktuálnost výuky... Případně kojenecké ústavy, atd. apod.. ... .


doplněno 27.07.17 18:48:

Proto rád řeším bez nějakých organizací ... přijdu do školy, zjistím, že potřebují psací potřeby nebo opravu wc... zajistím - výsledek zaručen a všichni spokojení.


Děkuji. Podívám se i na internet. Ale mám ráda zvířátka tak bych jim část přispěla. A na děti taky ale nevim si moc rady aby to neskončilo v kapse nějakého podvodnika.

 


0x
avatar cesmina

V Jaroměři je nějaká záchranná stanice a v Lukavici u RK útulek pro pejsky.

 


0x
avatar majsterjoe

Mimo téma, mohl bych se zeptat kolik to na výhorním losu bylo? Neznám moc lidí co by vyhrálo nějakou větší čátku.


doplněno 27.07.17 19:03:

gratuluji a sundávám pomyslný klobouček za ochotu se podělit.


10 000,-kč...pulku bych darovala.

 


0x

Tak nedávejte peníze? Zeptejte se v nejbližším útulku, co by se jim pro zvířátka hodilo a potřebovali by, to kupte a dopravte tam.

 


0x

Taky bych raději nakoupila psí žrádlo a pamlsky než dávat peníze.

 


0x
avatar bimbam

Váš úmysl rozdělit se o nečekaně získané peníze s někým potřebným je velmi pěkný. *palec*

Objevují se zde rady, abyste nepředávala peníze, ale sama něco nakoupila. S tímto názorem nesouhlasím. Peníze jsou vždy vhodnější. Třeba zrovna v útulcích s nějvětší pravděpodobností berou základní krmení ve velkém a s nějakou slevou, ale hlavně potřebují kupovat různé speciální krmení pro starší a nemocné psy. Také potřebují platit za veterinární služby. Také v dětském domově by možná více uvítali příspěvek na výlet než plný koš hraček.

Jinak zkusím vnitřní poštou požádat zdejší občasnou (snad ne už bývalou) rádkyni dejavu, aby tomuto dotazu věnovala pozornost a poradila jak s konkrétním psím útulkem, tak s formou daru. Tato rádkyně byla a jistě ještě je s útulky v kontaktu.

 


0x
avatar ria

Ohromná poklona, gratuluji k výhře i k Vašemu charakteru ;),

já přispívám na "psí štěstí"jsou i na FB, kde pravidelně informují, na čem pracují popisují péči o pejsky, nabízejí je k adopci, myslím, že jsou opravdu činorodí, takže mám dobrý pocit, že peníze jsou na správném místě. :)

 


0x

Záchranné stanici Pasíčka. Máte ji poměrně blízko. Dali jsme jim nalezeného dravce i příspěvek na jeho "léčebný pobyt". Dostali jsme certifikát a povrzení o daru a od té doby jsme zvaní na všechny akce tam. Ptejte se na vše, co potřebujete k tomu vědět na: majka@pasicka.cz

 


0x

A co nakoupit hračky-plyšáky pro nejmenší děti do dětského domova. Ty by měly radost. A půlku výhry dát na pejsky a kočičky,třeba taky hračky, je jim smutně,nikoho nemají. A dívat se jak jim to udělalo radost. Peníze bych nedávala. Bůhví,kam by to přišlo.

 


Děkuji všem. Moc jste mi pomohly. Peníze půjdou na dobré účely.

Peníze pošlete nějaké neziskové organizaci, která se zabývá začleňováním uprchlíků do ČR.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]