Zabezpečení vozidla při parkování

Od: ® odpovědí: 25 změna:

Proběhla tiskem zpráva řidič v Opavě ponechal otevřené okno u auta zamknul dveře a šel vyvěnčit hafíka, po návratu MP sdělila porušení zákona a řidiči hrozí pokuta 1500 Kč českých.

Mám kabriolet střechu na opravě u odborníků a když zaparkuji jak mám zajistit vozidlo, abych neměl oplétačky s paragrafy

25 odpovědí na otázku

 

 


0x

Cechacek. Když řekneš A, řekni také B. Policie nejdříve řidiče pouze upozornila. On byl arogantní a ujel *sok*. Jinak by se to bývale řešilo na místě pouhou domluvou. Kdyby se k autu dříve dostal zloděj, než policie, tak by ten řidič zase nadával, že policajti jeho auto neuhlídali...*zed*

 


0x

Řekl bych, že v tvém případě to bude jedno. Tohle je extrémní případ, kdy se do toho zapojil blbeček, který neposlouchal, myslel, že má pravdu a neuposlechl policii. Pokuta je spíše za jeho chování k policii nežli za stažené okénko.

V čechách je taková tradice všechno házet na policii a jen nadávat. Já měl zatím s policií jenom dobré zkušenosti. Naposledy jsem měl na zpětném zrcátku v kabině pověšené dekorace. Mohl bych bez problému dostat pokutu, ale pouze mě na to upozornili, já to sundal. Zkontroloval doma daný zákon a opravdu to tak nemělo být. V čechách se ale nejdřív hádá nežli zjišťuje pravda.

souhlas. je to takové to české machrování na policajty a když se něco stane, tak rychle u ní hledat pomoc a opět nadávat. je to stejné, jako když mi do práce přiijede mistr světa kamioňák a machruje. pak začíná hra pravidel a naloží či vyloží opravdu podle pravidel

 


0x

já si myslím, že majitel auta udělal dobře...policajtům je do toho prd jak má auto zabezpečeny...kdyby šlo do extremů tak stačí říct, že auto je zabezpečeno ruční brzdou a klíče má v kapse...btw...v komentářích jsou dobré připomínky ohledně kabrioletů a dalších podobných vozů...ti to maj udělat jak?...teď si za boha nemůžu vzpomentout, ale ohledně tohodle zákona byla někde nějaká podobná komická scéna v nějaké české klasice...

policajtům je do toho prd jak má auto zabezpečeny
Přesně do okamžiku, kdy se s autem něco stane a majitel se na nich bude domáhat okamžitého vyšetření, navrácení a nejlépe i pověšení pachatele na nejbližší lucerně.

Asi by takový majitel čuměl, kdyby mu policie sice zjistila, kdo mu třeba vykradl auto, ale dala mu k úhradě veškerou režii s tím spojenou *smich*

no to už je věc druhá...však oni se nepředřou...by měli zas aspoň něco na chvilku dělat...naše orgány nenajdou ani v pravý poledne s baterkou lokomotivu na nádraží

 


0x

Chvilka hledání v pro většinu řidičů neznámého zákona č. 361 *smich*

§ 26 odst. 2 -řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na poz. komunikacích. a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba. Vzhledem k tomu, dle novelizovaného přestupkového zákona, zákonodárce odebral možnost řešení přestupku domluvou, je řešení takto banálního přestupku asi bohužel v pořádku.

No..Pokud ten paragraf citujete kompletně a nic Vám tam nechybí..

Tak pokud řidič měl zataženou ruční brzdu, zamčený volant a vyndané klíčky ze zapalování, potom neporušil nic.

Otevřená okénka u auta s pevnou střechou jsou "stejné" jako kdyby na stejném místě stál zabržděný kabriolet se zamčeným volantem a bez klíčků v zapalování.

Kde je rozdíl?

však přesně tohle jsem psal výše...;) až na ten zamčenej volant..a přesně z tohodle důvodu bych je poslal tam kde ten pán

... když jim to spolkneme, tak nám za pár let budou dávat pokuty za větrání domu nebo bytu nezabezpečeným oknem bez dozoru... ;-/

 


0x
avatar jmlc

Můj názor je, že kabriolet nemůžete přirovnávat k běžnému vozu se střechou. Když jedete vozem (veterán), kde nejsou bezpečnostní pásy, nikdo vás nemůže pokutovat za nepřipoutání. Kabrio tedy maximálně zajistím tím, že zamču vše, co jde.. ale vykrást ho můžou vždy.

Nejde jen o odcizení vozu, jde o hlídání majetku, prevenci...

Ono nadávání toho pána na MP, že nedokážou najít zloděje, co mu díky otevřenému okýnku vykradl vůz - třeba blbý rádio, to by ho čekalo někdy jindy.. a často to vyjde dráž.

Zatnul bych zuby, poděkoval, zaplatil a dalších pár let si při každém zaparkování zkontroloval, jestli je vše ok.

 


0x

Vy jste asi četli úplně jiný článek, než já. I novinář Novinek přiznává, že ze zákona plyne povinnost mít zavřená okna si vykládá jen několik jím oslovených "odborníků", řidič zmíněného auta má názor na zákon jiný a jistě si ho ve správním řízení obhájí. Ostatně i mluvčí MP Opava potvrdila, že otevřená okna považují za velmi bagatelní přestupek (chtěli řešit napomenutím), a trest je za to, že se nenechal zbytečně buzerovat arogantními strážníky a "drze odjel". Plyne mi to z toho, že se četníků suverenita řidiče tak dotkla, že volali novináře.

Novináře velmi pravděpodobně nevolali - novináři dostávají informace a z těch si vybírají, co jim připadá zajímavé. Že je to zrovna drzý řidič svědčí buď o nízké profesionalitě či okurkové sezóně.

 


0x
avatar blesik

Mě se to nezdá normální, drahý kabriolet bez střechy - dobrý a třeba šunka z bazaru s pootevřeným okýnkem - pokuta!

 


0x

Poradí někdo, jak se zavírají okna na motocyklu ceny kabrioletu?

 

pokud něco nemá okna, tak se asi nezavírá. nečekal bych od Vás takovou námitku

A smím to tedy nechat nezabezpečené?

už jsem psal - když vůz nemá z výroby pásy, nemůžete se připoutat. Když nemá pérák (JAWA) zrcátka, nemůžete dostat pokutu. Když máte motorku se zabezpečením řetěz se zámkem a připojíte k nějakému stromu či sloupu - je to dostatečné.

 


0x
avatar nikdo

Tak nevím. co znamená podle zák.361/2000 užití vozidla? V zákoně nikde není definováno co je to "užití" příp. "zneužití" vozidla. Vzhledem k tomu, že je to zákon o provozu na pozemních komunikacích, tak bych předpokládal, že zneužitím je použití vozidla-tedy jeho uvedení do silničního provozu, a nikoliv jen jeho příp. vykradení. To je dost zásadní. Proti takovému zneužití by musela neoprávněná osoba překonat víc překážek, než jen okénko. Imobilizer, zamek volantu atd. Takže ten dotyčný bude mít velkou šanci u soudu, že uspěje s odvoláním.

Za druhé, Všímáte si, jak neustále na Vás hrnou další a další zodpovědnosti, místo aby se hledalo jak to vyřešit? Např. městská policie, která by měla chytat zloděje a udržovat pořádek ve městě, místo toho stojí někde u krajnice a měří rychlost. Pak není divu, že se jim promenují zloději po parkovištích a my to máme za ně řešit, třeba tak, že si v autě ani nevyvětráte. Proč sakra nedělají to co mají?

Proč mám já být zodpovědný za činy někoho jiného? Sakra ten zloděj je přece mimo zákon, tím že mi vlezl do vozidla, bez ohledu na to, jestli bylo okénko otevřené nebo ho vzal cihlou. Proč já se mám krčit před zlodějem a nechat se kasírovat za otevřené okénko u auta, když zločinec je ten zloděj? Sakra, to už jsme tak ovčí národ, že si necháme líbit všechno? Vždyť je to úplně naruby, než by to mělo být? Zloděj má sedět, místo toho se směje, policie má chytat zloděje, ale buzeruje a pokutuje nás nevinné, a my? Místo aby jsme nahlas řekli "Dost!", se krčíme a přitakáváme a necháme se kasírovat. Tenhle svět je opravdu naruby.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]