Již jste to slyšeli? EU chce zrušit písmeno ř

Od: odpovědí: 81 změna:

Chtějí nám vzít Ř! EU chce zrušit písmeno ř, v rámci zjednodušení. Je to prý méně používané písmeno. Potom by mohlo následovat písmeno Ě. Jak rychle bude odstraněno, to prý závisí, jaká bude naše reakce. Jestli se budeme bouřit. Je to přesně v duchu Globalizace, NWO, Agendy 2030, kdy se bude sjednocovat a zjednodušovat, kdy zmizí určitá slova. Odmítám nepoužívat háčky, to dělá naši řeč opravdu naší. Takhle to došlo, opravdu konec národům, konec státnosti, hranicím, budeme jak stádo, kdy nám zakáží hranolky, řízky, ale nejdříve to vepřové. Doufám, že to je jenom hoax.

chtejí

odstraneno

rízek rizek

bourit

presne

reč - rec

veprové veprove

Co by na to rekl Karel Capek? Jiřího a Kateřinu prý zachovají.


doplněno 26.07.17 22:07:

Takže jste to neslyšeli /nečetli/.

Zdroj je www.narodnidomobr/...

Zpravodaj č. 1, z 22.7.2017

81 odpovědí na otázku

 

 


4x

K tomuhle nemá cenu se vyjadřovat. Toto můj mozek zahazuje do šuplíku: lidé pro které je všechno špatné přichází z EU a přitom cestují do zahraničí na občanku bez kontrol a natahují ruku po dotacích.


Pokud jsem článek nerozklíčovala, tak jsem se tady zeptala. Nevím, co je na tom špatného. Mě se to zdálo napsané docela normálně. Když se zakazuje to, či ono, nařizuje co a jak se má jmenovat, co vyrábět, co prodávat a jakým způsobem, jaká slova a sousloví používat atd...

Jinak, nikde jsem po 89 roce nebyla a ani od vstupu do EU, a dotace jsem žádné také nečerpala. Kupuji pouze banány, jo, jo, ty mám moc ráda. Sláva, třikrát sláva EU že mám tolik banánů, kolik hrdlo ráčí. Ach jo, asi končím. Jsem debil, že jsem se na to vůbec ptala.

Není chyba se zeptat. Chyba je neověřit si informace ani jejich zdroj a vkládat nesmysly jinam.

A není zrovna zeptání se tady, jeden ze způsobů "ověření" informace? Nikdo neví všechno...

 


3x
avatar klera

Já si myslela, že nejvtipnější hoaxy o EU už byly vyčerpaný a pak přijde tohle. *smich*:-D

I pro vaše vlastní duševní zdraví doporučuju číst a brát vážně informace (dneska to platí hlavně o EU a imigraci) na serverech, které uvádí konkrétní fakta a zdroje- tzn. například k EU, pokud se jedná o prohlášení jednotlivých poslanců nebo komisařů, bývá uvedeno kdy a při jaké příležitosti (při rozhovoru do kterého deníku např.) co prohlásili...když něco řekne jeden poslanec, nemusí vás to rozhodit, protože je to 1 ze 751 poslanců. Může se jednat o návrh komise- to znamená návrh, který zatím není směrodatný, bude schvalován v parlamentu a teprve se uvidí, jak to dopadne...v tom případě bývá v důvěryhodných zdrojích uvedeno- návrh komise. Když už se jedná o schválenou legislativu, tak bývá uvedeno, kdy začíná platnost. A ve zdrojích, které si nechtějí, jak se to teď mnoha lidem hodí do krámu, kopnout do EU, bývá také zmíněno, že si všechny podcelky EU- to znamená mezi nima i ČR, můžou z té které konkrétní směrnice zařídit výjimku.

Takže co prosím znamená výkřik- "Chtějí nám vzít Ř!"? Konkrétní poslanec to prohlásil? Je to návrh komise, která má tolik času nazbyt, že se zabývá tím, aby určovala, jak máme u nás psát? Je to věc, která se už schválila v parlamentu, kde všechny státy strašně zajímá, že v češtině se píšou háčky? Jestli to teda už prošlo, tak se snad tajně změnily pravidla (protože to je asi otázka světového míru, že je potřeba nám to tajně podstrčit), že si nemůžeme zařídit výjimku?

Chtělo by to trochu myslet. *modla*

Jojo, Klero. Chtělo by to hlavně myslet. Před rokem (?) se tady se mnou někteří hádali a Ty mezi nimi, že nebezpečí migrace zveličuji a blebleble. Dnes už se veřejně hovoří o tom, že nebezpečí migrace bylo podceňováno. Opravdu, chtělo by to více myslet !

novinky.cz/...

Podobne jako u nas. Proste objektivita sla v mediich zcela stranou ve prospech promuslimske propagandy... zpravy.idnes.cz/...

Výsledek toho jednostranného informování, jak píše tahle studie, je polarizace společnosti...já nikoho, pokud vyloženě nepíše o tom, že černí jsou opice atd., za xenofoba neoznačuju, protože dokážu argumentovat i bez toho, abych názor člověka automaticky znehodnotila jeho nálepkováním...zato vy tady o mě mluvíte pravidelně jako o sluníčkářce, tak byste se z té studie taky mohla trochu poučit.
Btw. tady nejde o rozdílné názory...protože já je beru a snažím se prostě argumentovat...tady je diskuze o neustálém sdílení článků, co vyvolávají hysterii, očividně nedůvěryhodných, z pochybných zdrojů, které tím sledují svůj vlastní cíl. A je to pořád dokolečka.

 


2x

Hoax manipulatori.cz/...


doplněno 26.07.17 22:19:

Jj, vždyť vymýšlejí často takové kraviny *zed*


Děkuji Andy. Vzhledem k tomu, že je konec července, nikde žádné vyjádření politiků a narazila jsem na toto až dnes, tak mi spadl kámen ze srdce. Ale musím říci, že mě to jako vtip moc nepřipadá.

Vždyť už jen ta doména www.narodnidomobrana.cz je vyloženě vtip. *smich*


Tak to se mě vůbec nezdá jako vtip, naopak, docela bych se do ní přihlásila.

 


2x
avatar blesik

Šmankote, co děláte tragédii z toho, že Pohanka naletěla na hoax, Vy jste neomylní, nebo co? A jste takoví úžasní myslitelé, že se hned můžete druhému vysmívat? To je fakt ubohost. Někdy nemá člověk dost času, v letu udělá chybu a komu se to nestane, tak buď kecá a hraje si na neomylného, nebo má prostě pořád času dost a nepochopí druhého, co třeba spěchá. Nebo jste ve všech směrech tak dokonalí, že si toto můžete k člověku dovovat? Jsem znechucena.*blee*

Ono je to ale i o něčem jiném.
Většina lidí má tendenci hodnotit jedince podle jeho viditelného projevu. Tím je tady na poradně sebeprezentace.
Paní Pohanka konkrétně vložila již několikrát příspěvek, vycházející z prapodivných zdrojů. Největší fór je ten, že se tyto zdroje vyznačují překvapivě relativně koherentními texty na téma, jak je potřeba se bránit cílenému zblbnutí společnosti, jenže k tomu využívají vymyšlené nepravdy a upravené polopravdy, kterým může uvěřit právě jen nový člověk splňující cíle všech těch NWO a Vizí 2030. Člověk s alespoň IQ násady od lopaty si snad dokáže a může některé informace zkusit nalézt i z jiných zdrojů. Ale budiž, každý má právo se zeptat ostatních na názor.
Tato dnešní zpráva jenže není původně otázka, která má tazatelce přinést odpověď, to je bombastické upozornění na další způsob zotročení lidstva. I když to pak tazatelka popírá.
Za sebe říkám, že organizace, která vybízí své členy chodit s nášivkou hlídky po okolí a to monitorovat pro pozdější využití, mi jako demokratická a potřebná vůbec nepřijde.
Nemíním se zaplést do vyčerpávající debaty s opakováním podpůrných argumentů pro podporu mého pohledu na věc s lidmi, kteří mají už předem vytvořený názor a nejsou ochotni přemýšlet nad názory protistrany a tím dojít k nějaké oboustranně akceptovatelné shodě. Takže popřeji dobrou noc a skončím.

- no, jen aby se neukázalo, že všechny ty hoaxy jsou jenom "čajíček" ! - oproti skutečnosti !

Co se má stát, to se stejně stane ;)

 


1x
avatar ben

Dobrý den, bylo by dobré napsat zde zdroj této informace nebo "informace". Zdravím!


doplněno 26.07.17 22:10:

Tento zdroj je "fůj" a více se netřeba rozepisovat. Tam svá moudra nikdo nečerpejte.


doplněno 26.07.17 22:16:

pohanka - hoax není nikdy vtip, ale má zblbnout lidi tak, jak se to podařilo ve Vašem případě.

 


1x

Zrušením některých písmen to začíná a co bude následovat? EU zvažuje další návrhy:
Vyjmout Sněžku z Krknoš, zákaz pití kávy v restauracích od 23.00 do 24.00, dále se navrhuje, aby popeláři v celé EU jezdili pouze od pěti do šesti ráno, bude vydána směrnice, která sjednotí štěkání psů. Pokud půjdou děti do školy, vykročí jen pravou nohou, s vyjímkou studentů gymnázií, kteří budou vykračovat pravou nohou jen v sudém týdnu. V horách budou na všech turistických trasích bílou barvou vyznačené krajnice, od 800 m.n.m. má být značení žluté, aby to šlo v mlze více vidět.Vydává se přísný zákaz fotografování Měsíce každou sudou neděli od 2.00 do 2.15. Toto nařízení neplatí, pokud je další den zatmění Slunce nebo nastává astronomické jaro. Kočky budou muset být povinně na vodítku a týká se to i těch pěkných koček. EU dále sjednocuje velikost borůvek, rybízu, angreštu... A jeden z posledních návrhů je takový, aby každý člověk byl v padesáti letech přezkoušen z kotoulu. Opět je tu vyjímka pro lidi, kteří mají dobrou náladu nebo dokážou skákat radostí.

 


1x
avatar klera
Zrovna jsem na to narazila...myslím, že se to docela hodí k tématu. :-D
doplněno 27.07.17 13:57: Zdá se mi to nebo to má extrémně mizernou kvalitu...:(
Již jste to slyšeli? EU chce zrušit písmeno ř

Klera, běž radši vítat migranty *zed*. Venku je zima, tak jim vezmi pláštěnky a horký čaj *zima*

A kde by je Klera u nás vzala? Vy tu o nějakých víte?*poctar*

Kartaginec. Na které se ptáš? Na ty, co jsou tu ociciálně nebo neoficiálně? *smich*

 


0x
avatar culdabulda1

- tak tomu nevěřím ani já !

 


0x

Mám obavu, že v EU ani toto písmenko neznají, na tož aby ho zakazovali! Zase jedna bába povídala...

 


0x

Nejspíš hodně cizinců, položila *Řehořková*

 


0x
avatar ildika

Že by se inspirovali Jánem Kollárem? *smich* Ten to, podle mě jediný, myslel vážně. Od té doby už to byly vždy jen poplašné zprávy nebo vtípky.


doplněno 26.07.17 23:24:

Ernie, jaktože ne? A co když chci napsat, že mě toto téma pobavilo a POTĚŠILO? (A přitom to nemyslím nijak ŠPATNĚ?)

Tam přece je Ě, ne?

 


0x

Ale Pohanko, však se podívejte, polovina lidí i zde takto píše. Navíc nepíší mezery, čarky dělají chaoticky, nebo vůbec atp.. Prostě hrůza. Asi je to přirozený vývoj a holt nám samotným ty naše odlišnosti začínají překážet.

Anebo je to tím, že velká část lidí píše z mobilu.


doplněno 27.07.17 00:04:

U některých operátorů jsou esemesky s diakritikou dražší (taková písmena se počítají jako dva znaky).

Jde o toleranci. Když jsme dnes ochotni tolerovat takovýto psaný projev, zítra můžeme tak i mluvit. Imho, já taky píšu výhradně z mobilu a nečiní mi to žádné obtíže.

 


0x
avatar babkazov

Tohle jsem dostala v mailu. Něco je blábol, ale nad něčím rozum zůstává stát. *nene* Jedno je jisté, příkazy a zákazy se hromadí, ale není nikdo, kdy by vymáhal dodržování.

Již jste to slyšeli? EU chce zrušit písmeno ř #2
To je typický spam,který patří do koše.

Spam? Až na to, že nejméně třetina toho už platí, o další třetině se uvažuje a mluví, a na tu zbylou třetinu? když prošla ta první, bez námitek, proč by nemohla projít ta poslední? Takže za mně, je to bohužel víc než reálné.

 


0x

No a ještě vzhledem k úspoře místa se budou vyrábět nočníky s uchem dovnitř.

 


0x
avatar kartaginec
Pošťák zdroj sám o sobě něco vypovídá o kvalitě zprávy.
doplněno 27.07.17 11:56: Slovo Pošťák tam nepatří

 


0x

... že někdo naletí hoaxu se ještě dá pochopit (i když to ř...), ale že někdo po 40letech zkušeností znovu naletí komoušům a estébákům ... ;-/

tondac-

- a není to právě proto?

 


0x
avatar figurek

Teda to je síla. Já sem raději nenapíšu tu radu co mě napadla, protože syslové by mi můj příspěvek vycenzurovali. Jen bych připsal jak vlastně funguje internet. Možná jste si všimli, že stránky webů jsou plné reklam. Pak stačí aby nějaký uživatel stránku otevřel, na obrazovce mu naskočí reklamy, počítadlo stažení stránky se posune o jedničku a adminovi zacinká v kase. Proto majitelé a provozovatelé webů potřebují mít hodně návštěv na svých webech. Kdo nemá návštěvnost, ten si nevydělá.

Co ty na to admine? Je to tak nějak?

Celkem logicky se pak na webech objevují dramaticky přibarvené odkazy na dramaticky přibarvené články, které nemají jiný účel, než aby na ně lidi hodně klikali. Že jsou v nich samé plky a blbosti, to už je druhořadá věc, protože kvalita webů se poměřuje počtem kliků.

No ale abych přece jen připsal něco k dotazu.

Můžete být v klidu. Microsoft vložil všechny znaky české abecedy do základních knihoven Windows, takže češtinu už nebudete muset instalovat a o vaše ř určitě nepřijdete.

S tím se dá celkem souhlasit. Ale kdyby to byl jediný důvod, tak by to bylo ještě dobré. Horší je, že jde o cílené šíření dezinformaí a uý proto by si to pohanka měla odspustit,,

Já myslím, že to Pohance jednoduše nedošlo. Každý se pohybujeme v nějakém prostředí a máme znalosti/zkušenosti týkající se mnohdy odlišných věcí, a některé jiné nám zase unikají.

kartaginec

- no ale Poradna je tu právě proto, abychom pohance "poradili" - že takovým věcem nemá věřit, ne? !

 


0x
avatar aja1946

EU už je trapná, zrušila nám toho dost. A mě osobně už celá EU nechci říci co...

 


No, děkuji za názory, i těm, co se mě zastali. Netušila jsem, že vyvolám takovou debatu a že mám takovou pověst.

pohanko, hoďte to za hlavu a překročte některé názory jak lejno na chodníku. Nějak nechápu, co se to tu rozpoutalo? Vždyť někteří se přece objevují jen tam, kde si mohou dloubnout. *bzum*

Jde tomu jednouše předejít. Nečerpat jen z jednoho zdroje ať se tváří sebeseriozněji. Když se mi něco nezdá, tak to zadám do vyhledávače a přečtu si o tom i od jinud.

Ve vašem případě, kdybyste zadala do Guglu "zrušení ř" tak by na vás článek, na který tady dával odkaz @Andy123 vyskočil nejspíš jako první.

Pohanko, už to neřešte; však se nic nestalo (a třeba mě to -v dobrém- pobavilo). Takové návrhy tu skutečně byly za národního obrození, kdy se měl vytvořit "československý" jazyk a z češtiny i ze slovenštiny měly být odstraněny některé náročné zvuky. Už tehdy bylo jasné, že je to nereálné, ačkoli - vzhledem k tomu, že se spisovná podoba obou jazyků teprve vytvářela - bylo mnohem snazší to provést než dnes. *smich* Jinak snad v každém jazyce jsou nějaké obtížné a neobvyklé zvuky, to by to museli vydrancovat všechno.

---------

Mimochodem, zvuk, hodně podobný našemu ř, se vyskytuje v kašubštině a vyskytoval se i ve staré polštině a obou lužických jazycích. Je to obyčejný důsledek asibilace (maximálního změkčení některých měkkých souhlásek; jazyk se při takovém měkčení hodně přibližuje k hornímu patru a v té úzké štěrbině automaticky vzniká i sykavý zvuk). Viz nářečové dzeci (děti), cicho (ticho) apod. Dneska taková slova nezní moc měkce, ale zpočátku tam ta měkkost byla hodně výrazná. Asibilace se v různé míře projevuje ve všech "středo" a "severoslovanských" jazycích, přičemž v češtině je to pouze okrajová záležitost - až na to ř.

 


0x

Tak jestli je na tom něco pravdy, tak to už je fakt pakárna ta eu. Co bude příště?! Co lidi co mají ř ve jméně? To je fakt kravina s prominutím.

Dobrý den, co bude příště? Přístě bude zase nějaký nový hoax, protože se to lidem líbí a "hezky" to dělí lidi na chápavé a méně chápavé. Zdravím!

Aha takže je to blbost. No si říkám, že je to vážně kravina. No jo člověk nemůže věřit všemu co si kde přečte nebo uslyší, musí hold číst mezi řádky. Taky zdravím.

 


0x

v plánu je příště zrušit i/y mně/mě z/s a vykání/tykání.

 


0x

Mimochodem, po mnoho let nešlo na PC napsat Ď a to se ani nikdo neobtěžoval zakazovat ..

ra252: to snad asi neuměl možná didaktik nebo něco takového,ale už v té době normální PC v roce 1987 to uměli. Ď a jiné neuměli třeba stroje TTY.

Vidíte, ani jste si toho nevšimnul(a) ..

No vidíte, to mně se zase nedaří napsat X s háčkem *nevi*. Výrazně by to zjednodušilo slovo "kšandy" a "kšiltovka".

 


Je to trapné, ale přiznejte si, kdo věřil zprávě o hranolkách? Nebo kdo vyhledával, jestli to je pravda, či ne?

To bylo tak dobře napsáno, že tomu uvěřila většina lidí, se kterými jsem mluvila.

A přitom skutečnost je jiná, že. Jen tak napůl. Snad, ale já přece nebudu listovat Bruselskými nařízeními.

Ale mohu tomu věřit? A mohu to sem vůbec dát na poradnu? Asi ne, abych nebyla osočena, že to sem dávám úmyslně.

Nebo někomu vůbec vadí, že se tady vůbec na něco zeptám. Nebo že si beru do úst EU a migraci.

Vždyť tady kolikrát přijdou tak debilní dotazy, proč bych se tedy jářku nepřidala, že.

Myslím, že nakonec má pravdu prezident Zeman, když kdysi pravil, že ,,novináři jsou žumpa,,.

Dobrý den, i opatrný člověk může vstoupit do lejna, ale už by ho neměl dále rozmazávat. Zdravím!


doplněno 31.07.17 18:14:

pohanka - přestaňte už fňukat i být ukřivděná a nechte tento dotaz vyšumět do ztracena.


doplněno 31.07.17 18:42:

pohanka - já mám dojem, že dotaz byl původně vložen do rubriky Společnost / nepravosti. Kdyby byl hned vložen do rubriky o humoru, tak by každý také pochopil, že tomu nevěříte - takto šlo o "naběhnutí si na vidle". Snažíte se už jen obhajovat svou naivitu a "skok na špek."


Obdivuji Váš nadhled a korektnost.*nene*


doplněno 31.07.17 18:22:

Kápnul jste na to, ale je to volná diskuze a já to sem vložila v dobré víře. A ano, mnozí mě našňupli a obvinili neprávem.

Kdyby to byl úmysl, tak se z toho vyspím a již to neřeším.


Ohledně těch ,,zakázaných,, hranolků, kávy, chleba. Myslím, že se mohu pochválit, že jsem nenaletěla. Pamětliva vašich rad (rádců) jsem prolustrovala TN.CZ a na Neviditelném psu jsem nalezla blog pana Tomáše Zdechovského, který vše vysvětloval. T. Zdechovský se k tomuto vyjadřoval již 28.7.2016 v 8.35.


doplněno 03.08.17 10:23:

Pokud se nad tím zamyslíte, tak když Brusel může určovat, jaký tvar a zahnutí banánů bude povolen, jak silný příkon má mít vysavač, žárovkami to vlastně začalo a možná časem přijdou i jiné nepochopitelné věci.

 


0x
avatar kartaginec

Zatracený Brusel nás chce vyhladovět.*blee*

Aneb I Blesk šíří hoaxy*zed*

 

Dobrý den, bulvární noviny Blesk jsou prý nejčtenější noviny u nás - tak významně formují názory obyvatel (a voličů). Já osobně je považuji celkově za jeden velký hoax . Zdravím!

 


0x
avatar culdabulda1

- ale zase na druhou stranu - třeba tu češtinu v budoucnosti ani nebudeme potřebovat !

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]