Mladý vrabec nalezený na ulici

Od: Datum: 17.07.17 11:43 odpovědí: 5 změna: 17.07.17 15:59
Zdravím, včera jsem našel na ulici mládě vrabce, který pravděpodobně vypadl z hnízda. Je to již odrostlejší mládě ale mělo problém vzlétnout. Vzal jsem si ho domů a dál jej do přepravky,kterou máme na kocoury (pták byl samozřejmě izolován od nich). Na internetu jsem si našel postupy,jak se o mládě postarat a také jsem kontaktoval dve záchranné stanice pro opuštěné živočichy. Poradili mi tam,co mu mám dát (dostal nadrcena slunečnicová semínka a namočené kočičí granule podle jejich řad) a také dostal vodu pomocí kapatka. Ráno už byl čilý a poletoval po přepravce a tak jsme ho vypustili a on vesele letěl na větvičku:)) Chci se však zeptat, od včera mi nebylo moc dobře, může to být nějakými parazity,které ten vrabec měl, či to je od něčeho jiného? Z kloaky mu včera vycházelo cosi podobne vapnu,když jsem ho nesl,ovšem mohlo to být i něco jiného. Rychle jsem si umyl ruce,neboť po mně lezlo cosi maleho. Nicméně, proc toto píši..Od včera mi nebylo moc dobře a a ani jsem nejedl,měl jsem teplotu rano a bolelo mě na pravé straně břicha. Mohl jsem pristydnout ale také mohlo se na mne dostat něco z toho vrabecka? Od včerejší sedmé hodiny večerní jsem nejedl a ani chuť jsem moc neměl.. S výjimkou rána,kdy jsem si dal chleba s česnekem, ale břicho boleo stále, tak jsem si lehl a od pul sedme do půl desáté jsem spal a už jsem po probuzení dostal chuť na boruvkove knedlíky: D Pisu tu sloh ale chci vědět, cim to může být, břicho mě boli už méně ale pravou stranu malicko cítím stále.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.17 12:24
avatar

Z vrabce můžete mít maximálně breberky. To bílé, co z něj "vycházelo", byl trus a moč v jednom. Pokud jste to neolizoval, ale umyl, tak v pohodě. A bolest břicha? K tomu "dietní" chleba s česnekem a ovocné knedlíky? Spíš stravovací pochybení, možná podrážděný slepák...

Souvislost s vrabcem bych vyloučila. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:42

Urcite jsi nic nechytil Vrabci jsou zdravesi nez lidi To spis chytis neco od bezdomovce nebo fetaka v tramvaji Ahoj

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:55

Od toho ptáka sotva. To bílé je ptačí moč! Jinak mládě do té doby krmili ptačí rodiče, bylo lepší ho tam nechat, jen ho případně odnést dál od silnice a jiného nebezpečí. Oni by si ho "vypípali"..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 14:19
avatar

Poučení pro příště: nechat ho být. I toulavé kočky jsou součást přírody a chtějí jíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 15:59

*smich* však ony si uloví jiného. Pro jednoho vrabce hlady nechcípnou a kdyby... Není to tak dávno, kdy bylo 100 koček na jednoho vrabce. Za posledních 10 let se vrabčáci zase namnožili, ale nejmíň 20 let to byla vzácnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.