Jak byste se zachovali

Od: Datum: 16.07.17 21:58 odpovědí: 91 změna: 18.07.17 19:12
avatar

kdybyste byli profesionálním vojákem a byli vysláni na hranici Litvy a Lotyšska s Ruskem.

Asi byste šli, je to Vaše práce. Ale dokázali byste bojovat proti Rusku, nebo by se to Vás příčilo?

Vždyť to byl za druhé světové války stát, který osvobodil nejen sebe od částečného obsazení Německem, ale osvobodil i další země. Zahynulo milióny mladých sovětských kluků, mužů, žen i dětí. Mě je z toho špatně, když to slyším, co naši poslanci schválili. Je mi to proti srsti.

Jak byste se cítili jako vojáci? Mají to zaplacené, ale já bych zahodila kvér, vždyť bojovat se má na ochranu vlasti, na ochranu dětí, žen, bojovat se má proti okupantům. Opravdu je Rusko taková hrozba? Chce Rusko zabrat naši zem, nebo některý stát EU?

Chtěla bych znát Váš vnitřní pocit, co cítíte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.17 22:03
avatar

Vojám se musí zachovat tak, jak zní rozkaz, nemá jinou volbu, pouze odejít z armády.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: boba®
Datum: 16.07.17 22:39
avatar

Pohanko, mluvíš mi z duše:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.17 22:42

Ty Pobaltské republiky, to je hodně strategické místo. Rusko o ně jeví zájem a oni se cítí ohroženi. Nestojí o to být součástí Ruska. Voják z povolání jde tam, kde ho pošlou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.17 22:43
avatar

Osvobození Československa byl ze strany Ruska tehdy taktický tah, aby z nás pak mělo přes 40 let socialistický "satelit". Následně ten režim, který tady byl jeho působením nastolen, zavraždil mnoho lidí. Takže ano. Bez pardónu.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 16.07.17 22:56
avatar

quentos,třeba mne smažou za porušení pravidel,ale toto je příšerný blábol...jen můj názor...

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 16.07.17 22:58

ovczaak. Není to jen Tvůj názor ;) *placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 08:26
avatar
Čistě ze zvědavosti...proč je to blábol?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 18:55
avatar

klera,blábol je to proto,že rusové přes naše území přešli z jiných důvodů,než aby získali naši zem. jak to ve finále dopadlo,je jiná věc. rusko a německo byli ve válce. pro úspěšné vedení války existují nějaká pravidla - uchránit vlastní zem,přenést boje na území nepřítele a v neposlední řadě dobýt nepřátelské hlavní město. proto se němci drali k moskvě a rusové na berlín. když kouknete na mapu,byli jsme na trase. tak nás při tom osvobodili...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 19:12
avatar
On je Berlín blíž k Moskvě, než Praha? Já, že byl osvobozen o týden dřív, než Praha.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.07.17 12:12
avatar

Nejen tvůj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arnostek
Datum: 17.07.17 18:30

Ne, to není blábol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 12:22
avatar

quentos: 100 000× možná 1 000 000× více zahynulo rukou nacistů.

Kolik bylo zničeno domů, měst, vesnic, továren. Plán Hitlera a jeho pohůnků byla likvidace nevhodných lidí a zotročení těch vhodných na práci.

Kdyby se toto uskutečnilo, tak tu nejme.

Já mám pořád takový dojem, že tento plán nyní probíhá v bleděmodrém. Elita a otroci.

Od: arnostek
Datum: 17.07.17 18:32

...ale vždyť se to povedlo jednomu Gruzínci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 22:44
avatar

To jejich osvobození a export komunismu k nám nás vyšlo pěkně draho. Díky, Rusáky fakt nemusím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.17 22:56

Hmmm, jasně. To jejich osvobození nás vyšlo pěkně draho... Kdyby Němci nezačali válku a celý slavný Západ se na nás nevykašlal, tak nás nemuseli Rusáci osvobozovat. Nebýt jich, tak nás tady většina dneska u počítače nesedí, protože jsme se neměli komu narodit *sok*.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.07.17 08:25
avatar
Z toho sledu událostí vám jaksi vypadlo to, že rusáci byli na začátku války spojenci Německa, díky čemuž si mohli ukrojit území Polska. Byla rozbombardována města, zemřeli civilisté i vojáci, následovaly deportace na Sibiř a hromadné popravy a věznění...
Chápu že milujete Rusko, ale vymazat si jen tak kus historie vám s jejím pochopením moc nepomůže...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 09:31

Klera, chápeš H.VNO, koho já miluju ! Vidím jen věci objektivně a nenechám si vymývat mozek jako jiní. Zrovna dnes jsem četla pojednání, jak v sedmdesátých a osmdesátých letech , byl život pouze černobílý. Buď disident nebo práskač. Ale houbelec. Život i v té době byl barevný. A možná barevnější jak dnes. A tak se to nějak má se vším, co bylo před více jak čtyřiceti lety. Za chvilku si opravdu lidé budou myslet, že nás osvobodili Američani.

Jasně, Rusko nás kolonizovalo. A co dělají Američené? Co dělají Němci? *zed* Ti všichni konají jenom pro naše dobro, že jo? Tomuhle může věřit jenom velice omezený člověk.

Rusko se roztpíná?!? A co americké základny, kde až ty jsou? To má Rusko na to jenom koukat?

Laskavě si nastudujte válečné dějiny. Kolik toho má na svědomí vaše slavná Amerika, Německo, Anglie a porovnejte to s Ruskem.

Jinak milá děvenko Klero, já jsem s komunistickým režimem měla velké problémy, když Ty jsi ještě ani nebyla na světě. Tak se mě nesnaž školit o minulosti !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 10:07
avatar
Reaguju na "kdyby Němci nezačali válku..." a kolik se toho nedozvím na oplátku...páni. :D Asi to Rusko teda nemilujete...pardon, ale napsala jste- "Kdyby Němci...a západ se na nás nevykašlal, Rusáci nás nemuseli osvobozovat." Háček je v tom, že Rusáci tu válku taky začali...bylo to pro ně výhodný.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:51
avatar

Já se hádat nechci, ale když jste tu otázku nakousli, tak Klera má pravdu. Opravdu byla napřed dohoda mezi Stalinem a Hitlerem a jednalo se opravdu o velkou část Polska a bylo toho víc. Jenomže Hitler pak dohodu porušil a vytáhl do Ruska a tak to začalo. Kolik tisíc svých lidí vyvraždil Stalin a jak to bylo je na dlouhé povídání a z hlavy to nevím. Ale když se chcete na toto téma bavit, tak byste opravdu měli shléhnout nějaké dokumenty a fakta. Jsou přístupné všem a nejsou to hoaxy. Takže mne by třeba zajímalo co by bývalo bylo, kdyby Hitler tu dohodu se Stalinem neporušil. Jak by se teda pak Stalin zachoval, jaké by byly jeho nároky a hlavně působení. Doporučuji všem se podívat na dokumenty které se tohoto případu týkají a vysvětlují jak to začalo. Jinak je debata o ničem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 10:08
avatar

Možná vás to překvapí, ale část západních Čech skutečně osvobodili Američani.

A porovnejte, co po válce udělal americký Marshallův plán ze západní Evropy a co udělala z nás ruská kolonizace.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 10:19

jethro. Jasně. To máš pravdu. Maminka vyrůstala u Plzně a vzpomínala, jaké to tam při osvobození bylo. Ona bydlela u demarkační linie. Na americké straně ;). Vzpomínala, jak na tom byly jako děti lépe, než ty děti na ruské straně. Američani měli plno jídlo, čokoládu a ŽVÝKAČKY. Rusáci měli pouze HLAD.

Nikdo tady snad netvrdí, že tomu tak nebylo. A bylo moc špatné, když komunisti tuto informaci také zamlčovali a děti se učili, že prostě Česko osvobodilo pouze Rusko. To bylo špatné. Ale teď je to zase obráceně. Takže to je zase špatně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 12:24
avatar

sebod: též můj názor. *palec*

Datum: 17.07.17 00:01

Stručně: Máme prostě smůlu, že jsme na švu, kde se střetávají zájmy mocností. Ty mocnosti osvobozují, ale domlouvají se při tom , odkud kam která, posepisují o tom smlouvy. A my jsme jen malé území sféry vlivu jednou jednoho, podruhé druhého. Ony ty Pobaltské republiky jsou na tom ještě hůř. Byly součástí násilně stmeleného a nesourodého Sovětského Svazu, i když tam měli svoji řeč. Na jejich území se časem usadilo vysoké procento Rusů. Do té doby v pohodě a míru. Na befel. Když se SSSR rozpadl a zemičky se shlédly v demokratické Evropě, notabene, usilovaly o členství v EU, tak jim Rusové utahovali kohoutky, neboť ty tři zemičky byly zcela energeticky závislé na Rusku. Obyčejným Rusům tam nastaly těžké časy. Před několika lety se republičky z ruské energetické závislosti vymanily a přešly na jiný/ dovážený/ energet. zdroj a tím se vyvlékly z područí Ruska. To zuří, co si to, prckové, dovolují. Ale republičky zase musí skákat, jak píská západ. A ten tam teď přesouvá armádu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 04:51

Quentos, kepler, zapátrejte v historii vašich rodin. Nic? Žádný problém ze strany fašistického Německa?


doplněno 17.07.17 06:16:

Odkaz nejen pro quentose a keplera!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 06:19
avatar

Ano, neměl bych problém. Ostatně proč taky. Pobaltské státy potřebují mít jistotu, že za nimi stojí někdo silný. A není pravda, že Rusko se o Pobaltské země nestará.

Co se týče Ruska, nevím, zda jste někdy zažila nějaké rusy. Já měl tu možnost nesčetně krát a děkuji, nechci. Jistě, mám v Rusku přátele, ale rozhodně to je specifický národ. Ostatně, mluvili o tom už i naši předkové jako legionáři, nebo poté kluci, co se dostali do Gulagu, kde umírali do doby, než je SSSR potřebovala. A že jich zemřelo. A co se týče Vašeho zmiňovaného osvobození Evropy, byl to spojenecký pakt, který Stalinovi dovolil dojít tak daleko. Nic víc a nic míň.

A co se týče obranyschopnosti Evropy, řekl bych to tak. Rusko nepotřebuje nyní táhnout na Evropu, a západ na něj taky nepotáhne - prozatím. Je zde totiž problém v podobě nukleárních zbraní. Plus, v dnešní době se zjistilo, že se lépe bojuje způsobem, že provedete převrat, vyšlete své poradce a danou zemi destabilizujete. Viz Sýrie, Lýbie a Egypt a celé to prachsprosté arabské jaro.

Než jako Rusko, bych nyní viděl jako hrozbu Turecko a balkán. Turecko již od roku 2013 koketuje s myšlenkou vyzbrojení se zbraňovým systémem z Číny, Ruska atd. Nemluvě o tom, že totálně ignoruje jakékoliv výzvy NATA a spojenců aby toto nečinilo. Nemluvě také o nebezpečném závanu spojenectví Ruska, Číny a Turecka, které by bylo pro Evropu smrtelné. A právě do této doby Rusko není pro Evropu hrozbou, tak jako obdbí do roku 2022, kdy dojde k přezbrojení armád Ruska a Číny. Tedy dvou gigantů, kteří nebudou mít konkurenci. A díky rozdělení Evropy se pomalu blíží i nebezpečné oslabení NATA. Ostatně, jediný, kdo nějak zbrojí v Evropě, je Polsko. Což je žalostně málo na případnou obranu Evropy.

Čeho bych se ale více bál, je pomalá útrata západní Evropy...což Rusko ani Turecko ani balkán nenechá chladným.

Tolik k dotazu z mého osobního pohledu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 06:50
avatar

Ano, neměl bych problém bojovat proti našemu bývalému kolonizátoru a okupantovi, pokud by opět představoval hrozbu..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 11:52
avatar

Tedy to bude platit i na druhé, západní straně? Okupant - Německo za vlády Hitlera, kolonizátor - současné Německo?

Datum: 17.07.17 14:29
avatar

V zásadě ano. Nicméně současné Německo pro nás žádnou hrozbu nepředstavuje, koneckonců jsme spojenci v jednou obranném paktu a v podstatě sdílíme společné zájmy. A nejsme jeho kolonií, i když si zastydlí komunisté myslí opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 17.07.17 07:21

Každý, kdo se tak projeví, je pro mě hrozba. A může mít třeba srp a kladivo, hvězdy s pruhy, slunce, půlměsíc, nebo třeba hákenkreutz. Takž tomu, kdo bude cpát svůj rypák do mých dveří odpovím toporem mezi oči.
Kromě toho jsme svým osvoboditelům zaplatili celkem dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 07:38
avatar

Před nějakou dobou jsem měla stejnou cestu tramvají přes celou Ostravu se starou paní, se kterou se máme rády. Povídaly jsme si a dostaly jsme se ke knížkám našeho mládí. Tak jsme si jmenovaly knížky a ona pak povídá: "Hodně dlouho po válce, jsme byli všichni uneseni hrdinnými knihami." Zoja Kosmoděmjanskaja, Pavlík Morozov, Timur a jeho parta, Fučík. Bylo toho více a všude hrál prim hrdinný boj, práce, vlastenectví a mlčenlivost. Nikdo nikdy nic na mučidlech, neprozradil. *sok*​ Jak je teď všechno naprosto jinak!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 12:01
avatar

Starší generaci válka hodně ovlivnila a i následující, kteří se narodili po válce. Pořád to v nás je. Tedy alespoň ve mě.

Ale člověk si díky internetu a diskuzím uvědomí, že kola dějin se točí dál, a nové generace budou vychovávány v něčem jiném. A my starší již tomu novému smýšlení a vůbec směřování nebudeme rozumět. Mám pocit, že tak to je všemi generacemi. Starší versus mladší.

My jsme měli určitou jistotu ve směřování státu, která dnes chybí. Nikdo si netroufne říci, kam toto vše dospěje. Uklidní se situace na světě?

Kde začne boj, válka, bude to místní válka, nebo na půlce zeměkoule pomocí jaderných zbraní, chemických, či si s námi opravdu pohrávají zelení mužíčci? Nebo dříve zkolabuje Slunce, Zeměkoule?

Datum: 17.07.17 12:12
avatar

Bojím se, že dnes se zapomíná díky komu tady válka byla, kdo koho nechal na pospas, zapomíná se na Churchilla, který řekl že ho nějaké Československo nezajímá. Zapomíná se na to, že nebýt Sovětů, nedopadlo by to dobře. Co se stalo poté není ale vina celého Sovětského svazu, a vůbec ne vina dnešního Ruska. Jakto že se Němci mají tak dobře, za to, jaké zlo přivedli, jakto že jim bylo odpuštěno? zapomínáme. Chyba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 14:23
avatar
Byla chyba, že Churchill nešel do války od počátku...ale asi je třeba se na to podívat taky z jejich pohledu- pro ně to znamenalo bombardování měst a obrovské ztráty na životech...a všem to taky docházelo už od začátku, že zadarmo ta výhra nebude...navíc měli v poměrně čerstvý paměti hrůzy první světové války.
Asi holt máme sovětskou okupaci momentálně víc pod kůží než druhou světovou válku...Ukrajina a Gruzie tomu moc nepomáhají. Ti, co dobu před sametovou revolucí nezažili, slýchají historky od malička...o 2. sv. v. si většina maximálně přečte v učebnici. Vyčítat všem všechno od počátku věků, nemohli bychom se přátelit s nikým.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 15:05

Klero, s tím se dá souhlasit. S tím, že bychom se nemohli s nikým přátelit. Ale... Prostě vidíme vše černobíle. Za komunistů byl Rusák hrdina a Američan hajzl. Teď je to přesně obráceně. Nic mezi tím. Ale to přeci není pravda. A napsat, že Rusové nás potom okupovali a proto může být jejich hrdinství za války zapomenuto, je hrozná hloupost. Ti hrdinové byli mladí kluci, kteří ani nevěděli, ve které zemi zrovna bojují. Neměli zbraně, neměli oblečení, neměli nic. Vlastně ano. Kulku do hlavy, když by odmítli rozkaz. Tohle mě vadí! Tisíce mlaďoučkých kluků, kteří padli bůhvíkde a my dnes po jejich hrobech pliveme. Proč? Protože se teď nosí Amerika? Ale o tom to přeci není. Je to o tom každém mrtvém. O tom, že kdesi v Rusku ani nevědí, kde má jejich syn hrob. A právě proto, když jdeme s vnuky na hřbitov, tak projdeme i ty hroby vojáků. Nic dětem do hlavy netluču. Jen jim řeknu, že oni padli, abychom my tady mohli žít.

Takže odpouštět? No, možná...snad. Ale zapomínat NIKDY.


doplněno 17.07.17 15:12:

A jinak pro ty, co mě tady obviňují z toho, že lezu Rusku do zadnice ;). Za komunistů, když poklonkování Rusku bylo povinné a kdo se nechtěl podvolit, tak měl problémy, tak jsem těch problémů měla více než dost. Nemlčela jsem. A nemlčím ani nyní, když na žebříčku "popularity" je Amerika. Docela by mě zajímalo, jak se někteří z těch starších zde v diskuzi, kteří nyní odsuzují Rusko, chovali před rokem 1989. Domnívám se, že byli ti nejhorlivější v mávání se sovětskou vlajkou *haha*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 15:44
avatar

"Ti hrdinové byli mladí kluci, kteří ani nevěděli, ve které zemi zrovna bojují. Neměli zbraně, neměli oblečení, neměli nic. Vlastně ano. Kulku do hlavy, když by odmítli rozkaz."

A vy se zastáváte režimu, který je poslal do války nedostatečně vyzbrojené, prakticky s holýma rukama proti tankům a s rudými komisaři s kulomety za zády. I oni jsou oběti sovětského Ruska. I oni byli také oběti zrůdného komunistického režimu, pro který lidský život neměl cenu. A vy, která se sovětského režimu tak vehementně (a pro mě zcela nepochopitrelně) zastáváte, která se zastáváte těch, pro které byly milióny vojáků jen snadno obětovanou položkou (vždyť "nás mnógo..."), to vy plivete na jejich hroby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:03
avatar

jehtro,já nikde nevidím,že by se sebod zastávala sovětského režimu. ona pouze nezpochybňuje roli ruska ve válce.

k těm nedostatečně vyzbrojeným vojákům - jaké bylo jiné řešení? vzdát se? odevzdat němcům opevnění,předat jim letadla,tanky? tak jako my? ona to byla válka,víte? agresor byl v jejich zemi a oni se rvali,za použití všech,i krajních a přes čáru,prostředků. a dokázali němce vykopat ze země... za cenu obrovských obětí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.17 18:46
avatar

Jde o to, že ruský (sovětský) způsob vedení války nebyl založený na žádné rozumné taktice nebo technice, ale jen na lidských masách vrhaných na jatka bez ohledu na ztráty. Což je nelidské a zrůdné. Ano, dokázali Němce vykopat ze země za cenu obrovských obětí. Ale velká část těch obětí padá na vrub diletantskému velení, pro které život vlastního vojáka neznamenal vůbec nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.17 18:47
avatar

jethro,ano,s tím souhlasím s připomínkou - nic jiného jim nezbývalo,taktika nebyla,protože v době začátku války schopní velitelé nebyli /ano,vím proč nebyli/ a technika nebyla také. prakticky o všechnu přišli na počátku války...


doplněno 18.07.17 18:49:

ještě doplním,na konci války němci používali jakou taktiku a techniku? letectvo neměli,pro tanky neměli palivo,do bojů nasadili děcka a starce. celkem podobné,ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:09
avatar
Už nemůžu bod, tak aspoň *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:13

Jethro. Jestliže naprosto převracíš to, co jiní napíší, pak je diskuze s Tebou naprosto zbytečná. Kdepak se "zastávám" sovětského režimu? Jen píši, že je srovnatelný s tím západním. S tím, co Západ zasil v zemích Afriky. Ano, Rusáci okupovali to, co je v jejich blízkosti. To Američané nemusí, protože původní obyvatelé na jejich kontinentně se jim podařili vybít hned na počátku, že ano? Takže u sebe si to srovnali hned v počádku, takže dělali a dělají bordel jinde. Mají toho snad na svědomí málo?Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. A ano, vadí mi lidé, kteří přivřou, ne ZAVŘOU oči před pravdou jen proto, že kdosi je momentálně jejich "přítel". No, přítel. To je silné slovo. Když se cokoliv semele, tak nás ti naši "přátelé" zase klidně hodí přes palubu. Já si nedělám iluze o nikom. Ani o Rusku, ani o Americe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 15:56
avatar
Já si nemyslím, že kvůli okupaci na to máme zapomenout...ale zapomenout by se snad nemělo ani na stinné stránky SSSR, ne? A že nejsou zrovna zanedbatelné...já s vámi v podstatě souhlasím...já nebudu plivat na hrob Rusů, co padli za 2. sv. v. Já vím, že vojáci jsou prostě ti, co musí poslouchat rozkaz. A lidé kolem mě to mají podobně. A stejně budou nadávat na Rusko, protože mají v čerstvě paměti dobu před 89. Dobu kdy je stíhali a špehovali lidé, které třeba považovali za přátele jenom proto, že pořádali koncert s "nepratelskou osobou". Zřejmě nevidí rozdíl mezi tehdejší SSSR a dnešním Ruskem, proto je pro ně těžké si to nespojovat...
Jinak k tomu srovnávání tehdejší propagandy a té dnešní- já jsem se ještě před šesti lety učila o osvobození ČR Ruskem...stejně tak o tom každý rok slýchám ve zprávách při výročí. Ale i já u toho cítím tak trošku hořkost. A to jsem tu dobu poté nezažila. Takže ani v tomhle směru bych to neviděla tak jednostranně.
Ukázkou dnešní svobody je už jenom tenhle náš veřejně dostupný rozhovor, který si může přečíst kdokoliv. Žádná cenzura se nekoná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:31

Klero. Určitě. I Rusko (SSSR) má svoje stinné stránky. Napsala jsem snad někde že ne? Ani náhodou. Už jsem tady víckrát psala, že mám známé v hodně moc zemích. Také třeba v Rusku a na Ukrajině. Vím proto o tom, že tam nebyl problém, aby do vesnice najeli auta, pobrali mladé kluky a odvezli je kamsi bojovat. A to nepíši o druhé světové. To píši o době velice velice nedaleké. Žádná úcta k životu. Žádné právo...Hrůza, něco prostě pro mě nepředstavitelného ! Ale když tak přemýšlím o tom západním právu - hmmm, tam zase vládnou peníze. Kdo je má, tak je nevinný a může si také dovolit vše. Jasně toto platí samozřejmě v Rusku.

Cenzura se nekoná... No již ve starém Římě platilo : "Chléb a hry". Ano, to že tady takhle volně píšeme, to jsou ty naše HRY. A chleba si koupíme v těch všech hypermarketech *smich*. A víš co Ti povím? Víš, že snad bylo zábavnější, když jsme něco potajmu množili na cyklostylu a báli se, že nás kvůli tomu vyhodí ze školy? ;) Byla to krásná doba. Mohli jsme se těšit, že něco změníme. Byla to obrovská naděje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:41
avatar

Sebod, já s tebou souhlasím všemi deseti. Vidím všecičko naprosto stejně jako ty. *palec**palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:43

*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 21:54
avatar
Vidíte, já zase nikde nepíšu, že západ je zlatej, že američané jsou čistí jak lilie, že nikde nemůžou za zbytečné boje a vyvražďování a destabilizaci režimů. A stejně jste proti mě zuřivě brojila, že si mám laskavě pročíst dějiny. Tak nakonec asi máme na většinu věcí podobný názor. S rozdílem toho "chleba a her". Tam, kde se rozpadá demokracie a začíná vládnout represe se vždycky nejdřív zaútočí na dostupnost informací, aby se mohlo snadno manipulovat, aby mohli být souzeni nevinní lidé bez podpory ostatních obyvatel, jelikož ti nemají k dispozici zdroje informací, aby mohla být inteligence obviněna z ohrožení státu a snadno odsunuta, jak to teď vidíte třeba v Turecku...fanatičtí souvěrci Erdogana je mlátí na náměstích...věří, že dělají správnou věc. Teď nedávno jsem viděla fotku jeviště snad se stovkou sedadel, přesným číslem si nejsem jistá, a na každé z těch sedadel byla fotka se jménem ruského novináře, který psal proti putinovskému režimu a zemřel za neobjasněných okolností...děsivej pohled. Kdykoliv bych se rozhodla pro život v USA před Ruskem, i když vím, že ani tam to není dokonalý. Beru, že vám vyhovují jiné věci...nemyslim to ironicky...pro mě je ale tenhle hnus to nejhorší, asi bych se s tím nesmířila.
Tahle vaše reakce mi úplně nesedí třeba k souhlasu s tím, že to, že SSSR taktizovala, když nás osvobozovala a poté zavraždila spoustu lidí, je blábol. Proč si to myslíte?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:55
avatar

Ale prozradil a ani nemusel být na mučidlech. Jen se to neříkalo. Ale je docela možné, že to myslíš v ironii. Tak to potom pardon...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.07.17 09:04
avatar

Dobrý den, jsem asi pacifista a nemám rád zbraně, tak já osobně bych měl problém vystřelit na konkrétního člověka (tudíž bych nemohl být jako "profík" ani v armádě). Ovšem, pokud by se někde našel agresor, který by zaútočil první na jiný stát, považuji za správné se tomu bránit (navíc jde o závazek viz NATO). Západ udělal chybu, když si myslel, že Rusko už bude hodný kamarád (stejně tak Ukrajina, když se nechala odzbrojit o jaderné zbraně), ale ono jen sbíralo sílu a nyní už je zase nebezpečné, rozpínavé a agresivní. Nechápu např. proč Rusku vadí obranný radar (který nestřílí), když ono nemá v úmyslu vystřelit nějakou raketu na jiný stát (protože ono je to hodné). A pokud jde o minulost a zásluhu SSSR na potlačení Hitlera, tak z toho se dnes už žít nedá. Také ty minulé zásluhy SSSR / Rusko svým dalším chováním "prokaučovalo". Takže, zlu je třeba čelit i silou (bránit se). Zdravím!


doplněno 17.07.17 09:10:

SSSR / Rusko je šikovné - umí osvobozovat i okupovat .


doplněno 17.07.17 09:44:

sebod - neupírejte nikomu právo na jeho názor a neprosazujte ten svůj, jako nejlepší. Pokud chcete řešit USA, tak si založte nový dotaz a třeba si tam popovídáme (i o tom, kde je USA přítomno základnou se souhlasem toho státu a kde je Rusko vlezlé bez souhlasu toho státu). A nenavážejte se do někoho jenom proto, že je mladší nebo to prostě vidí jinak (chtělo by to méně despektu a arogance).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 09:37

Bene, jasně. Zato Američani pouze osvobozují, že jo ! Sakra lidi, přestaňmě si lhát do vlastní kapsy. Jak jedna tak druhá strana má svoje zápory. Žití pod navládnou Rusů jsme již zažili. Teď jsme v područí Západu. Jen čas ukáže, kam to dopracujeme. Ale nelžeme našim dětem o minulosti !


doplněno 17.07.17 10:11:

Bene. Neprosazuji svůj názor jako nejlepší. Názor asi ani nemůže být nejlepší, protože to je pouze názor. Každý na něj kouká ze svého úhlu pohledu.

No, jestliže někdo mladý pouze papouškuje něco, co si kdesi přečetl, ke mně má ironické poznámky, tak se k němu s despektem chovat budu. Když bude chtít slušně debatovat, tak s ním slušně debatovat budu. Každý nechť si zamete před svým prahem, že Bene? :-D Proč usměrňuješ mě a ne dotyčnou? Protože já mám jiný názor než Ty a ona stejný jako Ty *smich*


doplněno 17.07.17 10:13:

Jo a Bene, laskavě Ty neurčuj, o čem se tady bude psát. Toto je volná diskuze !

Ohodnoceno: 3x
 
Od: axus®
Datum: 17.07.17 09:11
avatar

Vojak na fronte nebojuje proti Rusku, ale proti jinemu vojaku, ktery ma take sve rozkazy a chce toho druheho zastrelit driv, nez ten zastreli zase jeho.

Nejake uvahy o priceni se jsou dobre leda tak na tu internetovou diskusi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 09:27

Pokud jsem žoldák a vím co jsem podepsal, tak plním rozkaz, jinak tam nemám co pohledávat. Mistr Trump je pod tlakem amerických jestřábů, tak se musí harašit zbraněmi a rovněž musí být odbyt, v Polsku a okolí zakoupí americké vojenské hračky a pracující lid to tvrdě zaplatí z daní, tudíž Trump plní co klábosil.

Jinak podívejte se do historie na USA, Latinská Amerika, Korea, Grenada, Haiti, Salvador, Irák, Afganistán, ropně bukovaný ropný východ a spol., to vše s tichým souhlasem slovutného OSN.

Dále když Obama v roce 2011 hrdě prohlásil, válka v Libyii má strategický význam pro USA a zasadit tam demokracii, proto později začalo stěhování národů.

Náš bratr USA má ve 130 zemích vojenské základny, ale za Krym bude Rusko trpět 130 let, tak jak přednáší přes veřejné blábolky ministerstvo pravdy v Česku.

Jinak do Ruska se nepustí, mají bobky, ale harašit se bude čím dál více, je zapotřebí aby občané a ovčané byli trochu vyděšeni, obdivovali NATO a zelené mozky, které ochraňují demokracii, humanisty, multi-kulti a další výdobytky kapitalismu .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.07.17 09:52

cechacek. Nezbývá než s Tebou souhlasit. Zloděj křičí "Chyťte zloděje". Rozuměj - Západ křičí "Chyťte Rusko". Díky politice západu je Evropa plná Afričanů. Nebo snad mi tady někdo bude tvrdit, že za to může Rusko? Neblázněte lidi. Jak napsal cechácek. Západ všude možně importoval "demokracii" jen aby se dostal k nerostným surovinám. Dopad nyní pociťujeme. Jasně, jsme příliš malý národ, tak stále hledáme něčí "ochranu". Ale není třeba vždy vzhlížet k ochránci jako k bezchybnému spasiteli, který je naprosto neomylný a na protivníka nakydat pouze špínu. Měli bychom být objektivní. Ale to nám nějak nejde, že?

Za Rusáka byly obchody poloprázdné, dnes za Němce apod z nich máme smetiště. Ale pravda - plné smetiště ;). Musíme vždy vidět klady i zápory, jinak nejsme schopni cokoliv objektivně vidět.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.07.17 09:44
avatar

sebod,axus,zelenydabel,cechacek - ano,pod jejich příspěvky bych se podepsal téměř bez výhrad. nedávno se mi dostala do rukou aktuální učebnice dějepisu pro sedmou třídu. zíral jsem,co se ted učí. řekl bych,že se historie překrucuje anebo přepisuje tak co padesát let. k válce s ruskem - mslm,že nehrozí. putin dává zemi a armádu do pořádku a s ruskem je určitě třeba počítat,ale není hrozbou. za hrozbu považuji balkán,koreu,čínu.. tam to kvasí. no a samozřejmě problém s uprchlíky,to je průšvih...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 10:06

ovczaak. A kdopak může za uprchlíky? Putin *smich*

Pochopitelně, že Rusko není žádná hrozba. Upevňuje si moc v okolních zemích. Zrovna jako to dělá Amerika - ta však nejen v okolních zemích :-D. A jak píšeš - hrozba jsou magoři, jako je Korea, Balkán. Ale to vše je slabý odvar proti uprchlíkům.

Jo, s tím dějepisem máš naprostou pravdu. Děs. To mi právě na tom vadí. Ano, mám obrovské výhrady proti SSSR, ale uznávám velké zásluhy Ruska ve válce. Já si vždycky v květnu myslím, že jsem se asi zbláznila *smich*. Slaví se tady osvobození města. Jasně - Američany *sok*. Proč se oslavují Američané, kteří tady ani nevystřelili, protože celou cestu jim vyčistili Rusáci? Sakra, na hřbitově je na třicet pomníčků rudoarmějců, ale ANI JEDEN Američana. Jo, já jsem zapomněla, ti byli neprůstřelní! Dokonce jsem i slyšela, že ty hroby jsou jenom "jako". Že tady Rusáci nebojovali *ee*. Hmm, no, pamětníci té doby už skoro vymřeli, tak proč to netvrdit, že jo?! Tak tohle jsou věci, které mě strašně moc vadí. Pro PÁNA jsme schopni tvrdit, že jsme se vyklubali z mravenčích larev! Lži, lži, lži...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.07.17 10:13
avatar

Dobrý den, možná to nevíte, ale až jedna třetina bojovníku IS hovoří / hovořila rusky. Netvrdím, že je tam poslal Putin, ale musí to vědět a nezabránil tomu. Možná je pro Rusko i výhodné, když bude Evropa oslabena starostí s migrací, kterou značně vyvolal IS a jeho bojovníci z Kavkazu a Čečenska. Zdravím!


doplněno 17.07.17 10:25:

sebod - Vy jste použila výraz, že @klera ví ho*no a také ji oslovujete milá děvenko, což nemyslíte hezky, ale posměšně až nadutě. Podle Vás asi nemá nikdo informace či zkušenosti a jen papouškuje. A které názory se líbí mně není podstatné - Vy zase souhlasíte s někým jiným a je to Vaše věc.


doplněno 17.07.17 10:34:

sebod - teď bych měl chuť napsat, že o mém člověku víte ho*no, ale neudělám to .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 10:28

Bene, ano, je jich tam dost, co hovoří rusky. A je jich tam dost, co hovoří anglicky, francouzsky. Ten i onen na tom mají zásluhu ( západ - východ). Kdybych Ti to teď chtěla vrátit, tak napíšu, že VŠICHNI západní státníci vědí o hrozbě migrantů více jak třicet let. A nedělají také nic. Jsme jim jako lidé naprosto ukradení.

Já prostě nemám ráda, když se lidem lže. Kdesi jsem již psala, že zrovna naše rodina měla za komunistů problémy. Ale proto nebudu lhát o jejich zásluhách. Nevím, asi to jiní lidé mají jinak. Prostě klapky na oči a papouškují, co jim vládní garnitury vkládají do úst a mozků *ee*


doplněno 17.07.17 10:31:

Jasně, Bene. Ty jsi totiž zářný příklad člověka, o jakých tady píši. Prostě "Kdo nejde s námi, jde proti nám". *smich* Jo, je to Tvoje věc. Přeji hezký den a ZDRAVÍM. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:21

Sebod, pamětnice byla třeba moje matka. Ta zažila ve svém kraji jenom Vlasovce, kteří osvobozovali s tím, že jdou na smrt nebo do Sovětských lágrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:38

Liško, já mám v paměti krásný zážitek. My jsme s rodiči potkali na dovolené na Lipně starší manželský pár z Německa. Naše rodiny se skamarádili a navštěvovali jsme se. Moje babička slavila osmdesáté narozeniny a přijel tam tenkrát i starší člověk z Ruska. Byl to partyzán, co se ukrýval za války u babičky. Na saku měl snad milion vyznamenání. No, byl to asi geroj ;). A na oslavu přijel i ten náš známý z Německa. Zábava dobrá, pohoda. A najednou z toho Němce vypadlo přiznání. Bojoval ve 2. svět. válce, po ní byl 8 let uvězněn v Rusku. A co na tom zážitku bylo tak krásného? No, když ti dva staří lidé seděli ve smíru na lavičce na zahradě. Seděli a mlčeli a přitom toho tolik řekli... Prostě " Válka je vůl". A dějiny píší vítězové. Ale jen generálové, pěšáci musí mlčet...


doplněno 17.07.17 15:17:

lisko. Vlasovci - to je kapitola sama pro sebe. Já osobně se domnívám, že kdyby ONI se dostali k moci, tak teprve pak by Rusové viděli, co to je bestiální zacházení s lidmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 23:11

Sebod, myslíš to vážně s těmi Vlasovci? Jednou na dovolené jsme si o tomhle povídali s lidmi v kempu po nějakém válečném filmu. A pak jsem zjistila, že paní má na mysli Banderovce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 23:22

ano, mám na mysli vlasovce. Ti byli jako opička na gumičce *smich*. Přesně tak skákali od jednoho extrému do druhého... Ještě že se do války nepřipletli ufouni, to by se vlasovci přebarvili klidně na zeleno. Každopádně jejich krutost byla všeobecně známá. A že se připletli do osvobození Prahy? Snad se jednou dozvíme, proč tomu tak opravdu bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 08:38
avatar
Vy jste na ně koukám hodně vysazená...nemyslím si, že s Vlasovci to bylo takhle jednoznačné...například s tou krutostí- narozdíl například od Rudé armády dodržovali pravidlo neokrádat obyčejné lidi, platit za materiál a neznásilňovat...
Pokud vím, tak jim šlo pořád o jeden a ten samý cíl- svrhnout bolševiky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 09:59
avatar

Pohanko, nepíšete, proč tam jedu a co tam jedu dělat. Naši vojáci jezdí třeba se psy prohledávat zavazadla, auta, náklady... nejezdí zabíjet lidi. Hm? Je to špatné, hledat bomby nebo zbraně na hranicích?

Taky nikde nevidím, kdo je v tomto konfliktu agresor. Jestli je to Rusko, budu bojovat proti Rusku. Budu bojovat proti kterémukoliv státu, který je agresor.

Ale nejsem profesionální voják a ani bych nechtěla *palec2*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:29

Budete bojovat proti USA a jejich spojencům v EU? Podívejte se, kolik zemí přepadli v posledních letech ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:41
avatar

Asi bych jako profesionální voják musela, že *smich*

Ne, vážně. Kdybych byla profesionální voják a moje země by bojovala proti agresorovi, o kterém jsem já přesvědčená, že je agresor, tak samozřejmě. Co je na tom divného, ra?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 11:49

Nikdy bych nechtěla být profesionálním vojákem. Když o tom - o této kariéře - přemýšlel můj nejmladší, věděla jsem, že si musí rozhodnout sám, ale byla jsem z toho docela zoufalá. Naštěstí změnil názor, a živí se jinak.

Dle mého názoru naši vojáci nemají na hranici Litvy a Lotyšska s Ruskem co dělat! Když už, tak naši (a nejen naši) vojáci mají chránit hranice EU tam, kde se ochrana jeví jako nedostatečná, vlastně nulová. Mladí bojovníci cestují do Evropy a skoro nikdo jim v tom nebrání, a pokud ano, je obviňován z rasizmu, xenofobie atd. Mluvit o tom, že utíkají před válkou je směšné, to by utíkali jen mladí muži , ženám, dětem, starcům patrně žádné nebezpečí nehrozí. Jsou to lidé, kteří si válku nesou s sebou. Ale to už bylo (nejen tady) mnohokrát řečeno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 17.07.17 12:40
avatar

Dobrý den, já mám tyto diskuze rád, protože se v nich vždy najdou zajímavé a nevšední názory .

Např, současné Německo kolonizuje, ČR je popelnice (a jistě i jen montovna), celý běh světa řídí jednotlivec (a Bůh to není), Rusku je třeba líbat pozadí za dovoz totalitního režimu a za okupaci v roce 1968 atd. Je to dobře, že mnozí používají vlastní rozum a jen nepapouškují názor např. hradního pána nebo názor té strany s japonskou příchutí . Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:43

Bene, komu líbáš pozadí Ty? *smich* Nevím, jestli máš možnost srovnání stejného výrobku, který se prodává v Německu a u nás. Asi ne. Jinak bys věděl, jaká kde je kvalita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 15:39
avatar

pěkně se to tady rozjelo. mám ještě jeden pohled na tuto záležitost, jde v podstatě o detail. vojáci mají být vysláni na hranice s ruskem,budiž. jenže mají být pod přímým velením bundeswehru a to považuji za,mírně řečeno,pikantní. 601skss nese název generála františka moravce. tento člověk mimo jiné vysílal z londýna výsadkáře do němci obsazeného československa. asi by tuto akci viděl nerad.

sebod,k vašemu každoročnímu květnovému zážitku - jako děcko jsem někde slyšel,že největší ztráty na lidech při osvobozování našeho území utrpěla americká armáda při havárii nákladního vozidla... hm. jestli to je pravda,netuším...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 17.07.17 16:01
avatar

Asi stejne pikantni, jako byt v EU splecne s mnoha staty, proti kterym Ceske zeme v prubehu poslednich 1000 let vedly vojnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:36

axus. No, právě ;). Všechno to je komedie. To je to samé, jako když jdu s vnuky na hřiště. Začne boj, kdo z dětí co obsadí. A hned se tvoří aliance kdo s kým, proti komu. Dnes to je tak, zítra úplně jinak. A to samé to je s tou Amerikou a Ruskem. *frajer*. Kdyby byla vůle, tak je klid... Kdyby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 16:46
avatar

Sebod, ano, je to přesně tak! Jen o to více si uvědomuji, že moje generace je první, která válku nezažila. A já bych si moc přála, ať už nikdy nezažije. Vlastně ani moje generace a ani mé děti a vnuci a pravnuci. *mir*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 17.07.17 16:45

Za první nevím proč by měla být nějaká válka s ruskem,to jsou jen paranoidní kecy aby se ovcím odvedla pozornost od opravdových problémů jako je migrace. Něco se stane,univerzální viník rusko,rusko zkrátka může za vše,prahnou po válce a chtějí všechno smazat z povrchu země*haha* A to jen proto že jsou suverénní stát a nenechají se ovládat od NATO,EU nebo USA.

Kdybych byl voják těžko říct,myslím že bych spíš zběhl než jít do nesmyslný krvavý války vyvolané záměry mocných která nemá s naší zemí nic společného. Jestli by tam někdo bojovat šel,jeho problém

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 17:11

Jojo - a ten suverénnní stát má i takové občany

http://www.blesk.cz/clanek/zp…bych-lecil-miluji-putina.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:26

Znáte názory členů amerických gangů?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:42

Ti se také přátelí a veřejně předvádějí se svým prezidentem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:50

Jedubabičko. V podobných tvrzeních bych teď byla opatrná. Počkejme chvíli, co předvede pan president Trump *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 18:01

A přátelí nebo to píše Blesk? A ten rozhovor je autorizovaný nebo vymyšlený? Mimochodem - krvavá Mařka (Madeleine Albrightová) se jako zástupkyně USA na mezinárodním fóru veřejně přátelila s náčelníkem albánských teroristů a vláda USA je otevřeně podporovala i vojensky. Za odměnu dostala Mařka telekomunikační monopol a USA největší vojenskou základnu mimo úyemí USA ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 17.07.17 17:30

Jo a třeba takový demokratický stát jako německo má i takové občany,jako třeba pan schulz,který chce na země které nechtějí uprchlíky uvalovat sankce..a to jen jako první bod


doplněno 17.07.17 17:31:

Nebo třeba takové lidi,kteří tvrdí že EU není postavena na názorech lidí...což se ostatně prokazuje den co den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 17:44

Možná by tam naši vojáci mohli prosadit nejzákladnější lidská prává pro všechno obyvatelstvo ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 18:17
avatar

- no, možná by bylo na čase, aby to tady zabralo zase Rusko !

- jinak profesionální voják je proto profesionální, že jde za žold bojovat tam, kam ho pošlou - stejně proti andělu, jako proti ďáblu. Navíc naši vojáci už jsou v Pobaltí nasazováni, ne? Tak dlouho si budeme hrát s ohněm, až tu válku vyvoláme a pak nám bude jedno, kdo koho osvobodil po 2. světové, anebo - kdo je větší "svi**ák, jestli Rusko, nebo USA, či Německo, které nám už zase vládne !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 18:19
avatar

To si tak naivní holka přečte v pubertě pár knížek od Remarqua a má pocit, že další válka už prostě nemůže být. Pak si v dalších letech popláče v místech, kde je prožitek ještě intezivnější než "jen" z knihy. V Buchenwaldu, u Dukly, v Dolomitech. Ale války jsou na světě pořád, pořád někde.

To si tak dospělá už ženská (samozřejmě stále naivní) chvíli myslí, že je její vlast svobodná, volná, plná radosti. Ale velmi brzy pochopí smysl rčení "z louže pod okap".

...muži v plné polní jdou, do války zas je zvou, kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 17.07.17 18:29
avatar

Je jedno co se honi vojakoj hlavou kdyz ma po boku Nemce a stoji proti Rusakoj.
Staci plnit rozkazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 18:47
avatar

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsk%C3%A9_v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_zlo%C4%8Diny#Estonsko

Odstavce Estonsko, Lotyšsko a Litva. Pak se obavám pobaltských zemí z Ruska budete divit méně a možná pochopíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 19:04

Jethro tak koukneme třeba i na tohle, ne? https://www.csfd.cz/film/2958…cne-zlociny-v-koreji/prehled/


doplněno 17.07.17 19:08:

A tady další http://euserver.parlamentnili…h-zlocinu-teroru-a-valek.aspx


doplněno 17.07.17 19:11:

Když vezmu v potaz posledních 50 let, tak bych řekla, že to Američani vyhrávají na celé čáře !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 20:32

A ještě jedna poznámka na okraj, Jethro ;). Zkusím pohled, kde jsem to četla, ale když nenajdu zdroj, tak se klidně pod to podepíši sama. Bylo to z nějakého jednání OSN. Zjišťoval se názor na to, který útok proti civilnímu obyvatelstvu byl nejodpornější. A musím Ti popřát. Tvůj chráněnec (USA) vyhral obě kategorie. Jak za 2.sv.válku, tak za poválečné období. V prvním případě to bylo svržení atomové bomby (vlastně bomb), ve druhém použití napalmu na civilní obyvatelstvo ve Vietnamu. No, to jen tak na okraj... Tohle všechno je třeba mít v paměti. To, že ten, kdo se cítí silný a chce svoji moc upevnit, neváhá použít jakýkoliv prostředek. A je jedno, jestli to je USA, Rusko, Čína nebo bláznivá Korea. A my, lidé, bychom měli být v tomto objektivní a nazývat činy pravým jménem, ať už je způsobil "Petr nebo Pavel".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 22:39
avatar

A jsou zase jiné odhady, které říkají, že kdyby jaderné zbraně neukončili válku v Asii a ta pokračovala konvenčně, zahynulo by těch Japonců 2 až 3x víc. Nic není černobílé. Ani názor OSN, ve kterém Saúdská Arábie s několika sty poprav ročně předsedá Radě pro lidská práva (sic!).

Ale to už jsme se dostali od Pobaltí hodně daleko :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 11:54
avatar

já nechápu - o čem se pořád dohadujete ! Vítězné mocnosti si VŽDYCKY obsazují dobyté území - tak to bylo i po 2.světové válce a děje se to i dnes.

Nakonec jsme se "za rusáků" my tady zase tak špatně neměli. A pokud se týká různých disidentů a pravdoláskařů - ti vždycky jenom společnost rozvracejí, ale když mají něco vytvořit, tak to dopadne jako po 89-ém !


doplněno 18.07.17 14:05:

jofa -

"svatá" pravda ! - už nemůžu dát plus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.07.17 12:03
avatar

Dobrý den, jojo, chtělo by to zase klid na práci, překonávat normy, rubat hodně uhlí a dělat tanky .

A hlavně, aby nám do toho nikdo nemluvil nebo si to odskáče (neb i krkem umíme zakroutit). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jofa®
Datum: 18.07.17 12:26

Už v 89 po "převratě" jasně někteří říkali (Komárek i Kryl), budeme čumět co kapitalismus obnáší, že naše nadšení bude mnohdy vystřídáno zklamáním. Slyším to jako dnes. To si musí každý starší zhodnotit sám. Pro mladou generaci není podle mne co řešit. Staří to doklepou a mladí se musí starat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.17 14:33
avatar

Bene

- dnes vyřváváme zase jiná hesla, uctíváme jiné vůdce a uznáváme jiné normy (dokonce se mohou ženit i tři muži a každý si může chodit na jaký záchod se zrovna cítí !)

A že jsme přestali dělat tanky - náš problém ! - až nám zde budou kroutit krkem mírumilovní "uprchlíci" - tak se budeme moct jedině tak upr**dnout !


doplněno 18.07.17 15:50:

- bene

- v takovém "svrabu" jakej se na nás pravděpodobně žene, je každej "jouda" dobrej. Uvidíte !


doplněno 18.07.17 17:07:

Jéžiš Bene !

*mir*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.07.17 15:23
avatar

Dobrý den, nemáte pravdu. Až k nám půjdou uprchlíci, tak to bude, jak pan Zeman slíbil - zavelí a pošle proti nim hasiče. Tak, snad jen nekecal, i když asi mnoho lidí neuklidnil (ani Vás). Zdravím!

https://www.novinky.cz/domaci…grantum-nasadil-i-hasice.html


doplněno 18.07.17 17:01:

culdabulda1 - no, až se dají na pochod uprchlíci z Číny, tak to bude "mazec".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.