Jak rozmluvit doživotnímu vězni sebevraždu

Od: Datum: 15.07.17 19:24 odpovědí: 18 změna: 16.07.17 16:56

Představte si, že jste vězeňský psycholog a máte za úkol přesvědčovat doživotně odsouzeného vraha, který chce spáchat sebevraždu, o tom, že by měl dál žít. Co byste mu řekli? Jaký bude mít jeho život smysl?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.17 19:27
avatar

vraha bych nikdy nepřesvědčoval o tom, co má dělat a nedělat

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 19:34
avatar

- no, nechtěla bych být vězeňský psycholog, protože nechápu, proč bych ho měla přemlouvat. Ostatně, pokud někdo chce spáchat sebevraždu, tak ji spáchá a nedebatuje o tom.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 19:37

Právě proto má psycholog vystudováno, aby věděl, co má říkat.

Ale buďte si jistá, že když někdo chce, zabije se - a ani to nemusí být vězeň. Spíš naopak - ten za mřížemi má pořád ještě naději na propuštění cestou milosti. Jiný na svobodě žádnou naději už mít nemusí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 19:42
avatar

Proč přesvědčovat, ať ji spáchá a vykáže se citelná úspora.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 15.07.17 19:56
avatar

Dobrý den, jeho život má stále smysl pro jeho blízké (rodinu) - on je rozdíl, když víte, že např. Vaše dítě stále někde žije (i když je to vězení), než když víte, že už vůbec není (a je to "na furt"). Měl by myslet na své blízké a jejich život, který už tak udělal komplikovaný. Zdravím!


doplněno 15.07.17 20:35:

I vrah je stále člověk. Navíc, máme zde i příklad, že když má kamaráda na Hradě, stane se volným a ještě uznávanou a národem obdivovanou celebritou.


doplněno 15.07.17 20:43:

culdabulda1 - tak si to neberte osobně. Ovšem, je to příklad, že ani doživotí nebo vysoký trest nemusi být "na furt". I toto může být ta motivace k životu + myšlenka na své blízké.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 20:40
avatar

ben

- už jsem Vás chtěla pochválit za dobrou odpověď, ale Váš doplněk mne od toho zase odradil. Nicméně - jako psycholog bych argument o rodičích a blízkých určitě použila, jako snad jediný možný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 22:23

Tak on je odsouzený a odsouzený. Benem zmiňovaný Kajínek se nikdy k vraždám nepřiznal, požadoval obnovu procesu atd. Bůhví jak to bylo. Něco jiného je usvědčený vrah ( a aby dostal doživotí, tak musel zabít víc lidí, nebo to je nějaký sadista apod). Takového by mi líto teda opravdu nebylo. Takovým bych tu "motivaci k životu" hodně moc znepříjemnila *cert*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 20:24

Proč mu to rozmlouvat? Naopak, donést platíčko kvalitních prášků na spaní ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lina
Datum: 15.07.17 20:30

Když je někdo rozhodnutý odejít ze světa,tak to nikomu nesděluje,má to ututlané,jde a udělá to. A když někdo před druhými mluví o sebevraždě,to znamená,že chce být jenom litován,dělá mu dobře,že ho lidé přesvědčují,domlouvají. Takový se nikdy nezabije.A vrahovi bych řekla ať chcípne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 20:34
avatar

- no - ono záleží na tom, koho zavraždil !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 22:30

lino, jsi si jistá svou odpovědí? Mluvila jsi někdy se sebevrahem? Já ano. Moje maminka se zabila. Mluvila o tom, že nechce žít, že sama odejde. Přesto, že jsme jí hlídali, tak to nakonec udělala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 15.07.17 22:43

A on to bude tomu psychologovi říkat? Když to bude chtít udělat, udělá to. To ví psycholog, co má říkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 16.07.17 00:33

Zdravím

Jak zde již bylo výše řečeno, ne nerozmlouval bych mu to, pokud je totiž "inteligentní" pak velmi rychle "nazře" plytkost "přesvědčování" a pokud je rozhodnut určitě ho to neodradí. Dal-li najevo že se chystá spáchat sebevraždu pak tím spíše ale volá po smyslu jeho další existence ve vězení než po sebevraždě samé, protože jak správně rádci výše řečeno pokud někdo chce skončit pak skončí a nikomu to nebude říkat, takto postupuje každý kdo to myslí opravdu vážně, nebudu si přece kazit "plán" tím že ho "vykecám" aby mi pak bylo "bráněno". Čili jediné správné je dle mně ukázat dotyčnému "nový smysl" ať toho využije či nikoliv, v tomto případě je ale nutno se vyvarovat těm "povrchním smyslům" jako jsou známí společnost apod., to není v jeho situaci "podstatné" podstatná je skutečná "realita" a tu je nutno začít vnímat "z jiného úhlu" to jest z úhlu spíše "nábožensko filosofického", dobrou odpovědí na takovýto stav může být např. buddhismus, velký lékař lidských duší Buddha zcela jasně a racionálně popsal původ lidského utrpení i cestu která z něj může vést a také vede, na světě jsou miliony bytostí které nejsou z různých důvodů šťastné a nemusí být proto ani ve vězení přesto existují jistá řešení...Buddha sám sebevraždu neschvaloval, zároveň ji ale neodsuzoval byl si zajisté vědom tíživosti zdejšího života i toho že to každý nezvládne přesto ale ukázal cestu, které se je možné chytit...Šel bych tímto směrem, osobně si ale myslím že rozhodnout o svém životu má právo pouze on sám, on je soudce nad sebou samým, spácháli sebevraždu je to jeho volba a má na ní výsostné právo ať se to komu líbí nebo ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 01:14
avatar

Zdravím. Jako psycholog nemám žádný úkol. Mojí náplní ppráce je vyslechnout, řici svůj názor, požadovat spolupráci, navrhnout řešení...Někoho přesvědčovat není úkolem psychogů. Ani pokud bych byla přidělena člověku ve výkonu trestu. Pokud by se mi svěřil s ůmyslem spáchat sebevraždu, určitě bych se mu to snažila rozmluvit- poukázala bych na jeho rodinu, zmínila bych i možnost zažádat si po polovině trestu o odpuštění toho zbylého..atd..Jeho život bude mít smysl, pokud bude vědět, že na něho někdo "venku" čeká" a pokud mu na těch lidech záleží..


doplněno 16.07.17 08:55:

To byla jen teoretická odpověď. Tazatel psal - představte si, že jste vězeňský psycholog...Tak jsem si to představila...*smich*...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.07.17 08:30
avatar

kapkanaděje,jen technická poznámka - má doživotí a v půlce této doby má šanci na odpuštění? psychologovi,který by mi toto řekl,bych asi moc nevěřil...*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 16.07.17 12:44
avatar

Hlavne mu neslibovat, ze to ma za par

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 16:39
avatar

Nikdy nevíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 16:56
avatar

když tak nad tím přemýšlím,máme vraždu a zabití. vražda je horší. ten, co vraždil,je vrah. ten,který zabil, je co,zabiják? proč bych tedy měl asi větší strach ze setkání se zabijákem než s vrahem?...*zed* nepodíval jsem se na rubriku,jsme,doufám,ve volné diskusi...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.