Napravování ostatních - správně?

Od: Datum: 15.07.17 10:27 odpovědí: 36 změna: 17.07.17 15:10

Ahoj, mám na vás takový dotaz, co mě už dlouhodobě trápí a chtěl bych slyšet, jak se na to díváte vy a jaký na to máte názor.

Myslím si, že jsem vcelku standartní člověk, pracující, mám rodinu. Ale jsem člověk, co ho neskutečně štve arogantní jednání ostatních.

Například situace, kdy před plným obchodním centrem někdo úmyslně zabere dvě místa a jelikož mě přesně tohle štve, často se dostávám do konfliktů, protože buď pronesu uštěpačnou poznámku, nebo se dotyčného zeptám. Odpovědí mi je například "no a co, já si budu stát, kde chci, víš, kdo já jsem?" nebo "já přece nebudu stát vedle nějakýho vraku, ať mi všichni políbí prdel", popřípadě pokud někdo například stojí hned před vchodem do nákupního centra (kde není ani parkovací místo) a všude je plno prázdných míst, ale nedokáže udělat ty tři kroky navíc... je toho víc, ale mě to prostě trápí, protože je to podle mě neskutečně arogantní. Neřeším, když někdo dělá něco a neomezuje tím nikoho jiného, to proč ne, nemyslím si, že jsem nerudný dědek, podle kterého musí každý skákat. Mě jen hrozně mrzí ta arogance lidí a jelikož jsem nikdy nebyl člověk, co by se někoho bál, nebo stál při zdi, tak mi svědomí nedovolí to nějakým způsobem nedat najevo a dotyčnému to neříct, čímž se samozřejmě dostanu do konfliktní situace...Z jedné strany se zbytečně stresuji, z druhé strany mi ale svědomí nedovolí to nechat být a přehlédnout. A jak píšu, vážně mi nevadí všechno, ale jen vyloženě "prasárny. Ještě uvedu jeden případ...pokud jsou dva pruhy, z toho jeden je odbočovací a jeden rovně...v pruhu rovně je kolona, v odbočovacím nikoli...všichni ostatní stojí v koloně a čekají, ale arogantní blb jede v odbočovacím a když se kolona rozjede, vjede na její začátek a tím celou kolonu předjede...to je prostě prasárna, při které se mi vaří krev... Poradíte někdo, co s tím a jak se na to tváříte vy? Díky
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…avovat-chovani-ostatnich.html


avatar
Upozornění od sys strejc 15. 07. 2017 10:36:12
!Pravidlo Z6: je zakázáno pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.07.17 10:39
avatar

Dobrý den, začněte s tím napravováním světa třeba u sebe - tam je k tomu jistě prostor. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 10:40

Už je mi 61 let, ale nemohu si pomoci, odpovím jednoduše: Vy.er se na to, rozčílíš se, praskne ti cévka a budeš za sebou tahat nohu. V dnešní době je bohužel společnost taková a mezi námi, chovám se občas stejně, protože jim to vracím. Samozřejmě přitom nikoho neohrožuji.

K tomu parkování: Ano, klidně zaberu 2 místa, protože netoužím po tom, abych měl auto otlučené od bezohledných "vedleparkujících". Když mě někdo upozorní (ne NAPADNE), tak mu to slušně vysvětlím.

A ze stejného důvodu pochopím i toho "prasáka", který předjede kolonu odbočovákem a na konci se zařadí. Co vy víte, co jej k tomu vede? Jste cholerik a potenciálně nebezpečný element v silničním provozu. Vychladněte a chovejte se tak, abyste hlavně vy neohrožoval ostatní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 10:49
avatar

Zabrání 2 míst na parkovišti se u nás v klubu řeší nějak


takhle . Je to účiné. *frajer*


doplněno 15.07.17 11:10:

Ještě jeden obrázek z naší ulice *bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 10:50
avatar

Radku, nenervujte se. Je to marné 3x ;) To, co změnit nemůžete, to je zbytečné řešit. Mám to podobně, arogance mě vytáčí, ale léčím se *smich* . Jinak jsem celkem flegmatik. Takže klid. Co nejde napravit, nad tím mávněte rukou. M.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janm®
Datum: 15.07.17 10:58

Zdravím

Pokud se dostanete nějak "přímo" do kontaktu s danou osobou, zkuste opustit hněvivou reakci (vím ze začátku to není lehké a lehce se to říká) a upozorněte dotyčného pokud možno "taktně a slušně" pak jsou dvě možnosti buďto to dotyčný přijme anebo ne, ale pokud ne nechte to být. Mějte na paměti že "člověka nepředěláte" leda že by on sám chtěl, vy se naopak snažte navzdory všem netaktním příp. "hulvátům" chovat taktně a slušně neboť platí že co "sejeme" to také většinou až na vyjímky "sklízíme". Jedinou reálnou cestou jak ostatní dle vašich slov "napravit" je jít příkladem, taková "morální facka" (dle hesla on do mně kamenem já chlebem) je mnohdy tisíckrát účinnější než nějaké "mentorování" vede totiž k zamyšlení a následně může vést i ke změně chování toho druhého a to na základě vlastního zjištění. Naopak pokud někoho tvrdě zkritizujete či mentorujete vede to jen k "zatvrzení" toho druhého a "just to bude dělat" :) Z vaší strany to ale samozřejmě bude velká škola "sebezapření", váš vnitřní boj který musíte vybojovat, ale jak se vám to podaří uvidíte že jako zázrakem se začně situace kolem vás měnit i pokud do situací nebudete přímo zasahovat. I sebelepší rada či doporučení kterou někomu řeknete arogantně drze či se zachováte jako "hulvát" se mine účinkem, na to třeba pamatovat :)

P.S. Každého z nás "štve něco jiného" je to pro nás ale vždy "výzva" nějak se k tomu "postavit" a vnitřně vést "boj" za lepší náhled postoje a tím i zpětně paradoxně ke zlepšení vnější situace, pokud to vychází zevnitř bude to stálé a trvalé pokud se budeme plácat jen na povrchu budeme se jen zbytečně "nervovat" a situace se o mnoho nezlepší, budeme se stále plácat v tom jednom a tom samém "bez vnitřního základu" a ten (transformace jež musíme učinit vždy a jen my sami ) je velmi důležitý...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 11:02
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @ladinpraha z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 15. 07. 2017 11:32:54
Vloženo 2x.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 11:25
avatar

To mi nedá nereagovat. V pražských lékárnách to je ošetřeno tak, že i když je u toho kterého okénka, vždy si vyřizuje vše najednou. Zeptala se vůbec zákaznice u okénka, jestli si si může vyřídit i ten recept? Myslím, že se to mělo spláchnout při jednom obsloužení.

A v tom vlaku? Přijdu a řeknu jenom ,,dovolíte,, a poděkuji i když bych nejraději neděkovala? Musím přiznat, že já si kabelu odkládám též vedle sebe, ale jsem ve střehu, když přistupuje více lidí, tak dělám místo, aby si lidé nemuseli říkat. Vím, že zabírám místo, máme zaplacené jenom jedno. Ale to je právě o tom zadání v otázce, lidé chtějí mít pohodlí, ve vlaku nejraději nikoho vedle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 11:03
avatar

Každý by měl začít u sebe. A nerozčilovat se zbytečně. Co z toho máte.? Dotyčnému je to jedno a Vy se nervujete. Zbytečně.

Lidé to prostě na lidi zkoušejí všelijak. Vadí mi, když nastoupím do vlaku, ráda bych se posadila a na sedadlech trůní tašky a batohy. Ale nerozčiluji se. Řeknu slušně: Dobrý den, ráda bych se posadila, můžete si dát tu tašku pryč? A je to. Ještě mě nikdo /zatím/ nepraštil.:)

Čekala jsem frontu v lékárně s receptem. Fronta byly dlouhá, jedna, pak se začala rozdělovat k jednotlivým stanovištím. Paní, která byla přede mnou, si přešla tam, kde bylo napsáno: PRODEJ ZA HOTOVÉ. Ostatní čekali na výdej na recepty. Paní "za hotové" už svou věc vyřídila, vrátila se a začala se cpát přede mě. Povídám jí: musíte se postavit na konec fronty. Začala: ale já už tady byla. Povídám - ano, byla, ale svou věc jste si už vyřídila. Teď musíte holt čekat znovu.

Kdyby to byla nějaká chudák babička, mlčela bych, tohle byla ale mladice.

Proto je dobré, když se člověk ozve, slušně, bez nervování a bez emocí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 11:43

no, babčo. Tak v té lékárně bych Tě na místě té zákaznice poslala slušně do pr.ele. A kdyby to nepomohlo slušně, tak bych Tě tam poslala i neslušně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.17 11:08
avatar

Je to marný*zed* je to marný *plac* je to marný*zed*​ Před oknem mám velikou louku a nějaké shluky keřů. Na té louce se drží zajíc. Sbírala jsem prádlo ze sušáku a vidím velkého černého psa, jak si u jednoho keře hraje s pískací hračkou. Chvíli mi trvalo, než jsem zaostřila a uvědomila si, že ten pes nemá hračku, ale maličkého zajíčka, který strašně naříkal a snažil se utéci. Zavolala jsem, ať si toho psa odvolají, že dlábí maličkého zajíčka. Až za dalším keřem se ozval mladý mužský hlas: "Ona ho eště nezabila?" a kluci, kteří seděli na zadních schodech z toho měli srandu, jakože "Přežije silnější. Babi, vy to nevíte?" *sok*​ Já na to: "Volám policii, ta je nejsilnější." Kluk čubu odvolal a ještě hodně dlouho vřískal, protože ji nechal navolno a ona se ke keřům stále vracela. *alene*​ Ti tři chtěli ještě diskutovat o silnějším, který přežije. To prádlo jsem ještě neměla sebrané, tak jsem se jich zeptala, kdo platí sociálce, která živí je. Já a moje daně a daně všech lidí, kteří jsou silní, aby mohli živit ty slabé. Jeden povykoval, druhý ztichnul a třetí pravil, že mám pravdu. *nevi* Je to hodně smutné. Špatně jsem spala.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: janm®
Datum: 15.07.17 11:23

Ano, když se děje "bezpráví" či "krutost" otevřeně, pak se nám to nelíbí, pravdou ale je, že současné společnosti jsou plné "skryté krutosti" ale ta nám nevadí protože ji nevidíme, nicméně vykořisťování zvířat lidí nelidské "koncentrační podmínky" "jedou naplno" pečlivě uschovány před "veřejným míněním". Ti kluci muži se psy jsou výsledkem dnešní společnosti, která uplatňuje naprosto stejné principy pouze to dělá "skrytě" takže tady není co řešit. Je to obecný princip kapitalismu "silný vítězí" a proto má tedy také právo vykořisťovat zneužívat vysávat likvidovat roztahovat se ničit vraždit...na tomto principu stojí naše dnešní společnost

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 11:42
avatar

janm - To tu politiku musíte plést do všeho? To si vážně myslíte, že za "rozvinutého socialismu" se nic takového nedělo? Ale dělo, jen se o tom mohlo mluvit ještě méně, než teď.

A dost, nerad bych, aby se tu rozvinula diskuse o politice (jak je bohužel na poradně často zvykem).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janm®
Datum: 15.07.17 11:49

magdon

To není o politice ale o "systému jako takovém" vše souvisí se vším, na základě jakých axiomat stojí naše dnešní společnost? O tom to je. Ano nešvary byly i v socialismu tak jako v kapitalismu žijí i slušní lidé otázka ale je jaký má daný systém "hodnoty" na jakých základech "stojí" druhou věcí je, jak dalece se lidé s daným ztotožňují a tento "program" plní. Chybí zde stará indoevropská škola "pěstování Člověka a jeho hodnot" tj. vnímat realitu jako celek, dosahovat dokončenosti a úplnosti, toto bylo nahrazeno "obchodnickou mentalitou" ovšem tím také svět dnes "schází"negativa jsou vidět všude kolem. Nebudu zde zmiňovat státy které na celé zeměkoulli působí jen rozvrat a přináší "zhoubné hodnoty" jež ostatní bez hlavě přijímají za své a pak se diví že klidí "hořké plody".


doplněno 15.07.17 11:54:

P.S.

Nebo také jinak, když pak vidíte kolem sebe "krutosti" které jakoby se "objevili z ničeho" tak aby jste věděli "odkud to pochází" a že na těchto věcech naše společnost stojí skrytě ale stojí, jakékoli zvěrstvo, krutost a bezpráví se "nerodí jen tak z ničeho" ti mladíci jedno jestli "opálení" nebo "neopálení" "podvědomě" aniž by to věděli "odněkud čerpají" čerpají z nějaké "kultury" mají nějaké "podhoubí" z něhož to "rostě", zlé semeno přinese jedovaté plody tak to bylo je a bude. Dnešní lidé jsou v tomto malinko "nerozvážní" myslí si že mohou set zlá semena a sklízet dobré plody hm?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 11:30
avatar

Dobře ,,babkazov,,, člověk musí zareagovat. Na mojí povahu jste byla slušná, já bych vystartovala a řádila, psa bych snad něčím praštila /možná byl mezi vámi plot/. Kluky trošku napravila

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 15.07.17 11:37

Nejsem apriori proti "pejskařům" (tohle slovo se mi nelíbí ale nechť) poslední dobou ale sleduji že prostě nedodržují základní pravidla pro vystupování se psem na veřejnosti, psi nejsou na vodítku a nemají ani náhubek jsou-li na volno navíc jsou "nevycvičení nevychovaní" páníček může na psa volat jak chce, pokud je zrovna zabrán do "trhání sousedovi nohavice" má prostě "smůlu". Těch "ukázněných" ohleduplných pejskařů co dbají na to aby jejich pes nikoho neomezoval a neohrožoval mají je zajištěné či řádně vycvičené případně psy opravdu "hodné" jež by neublížily ani "mouše" je pomálu žel se to řeší až když nějaký pes na pískovišti potrhá děcko či někoho nebezpečně dokouše, což je většinou pozdě

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.17 11:40
avatar

Pohanko, já byla v 1.patře, ale jsem už hodně poučená. 2x mi opálený spoluobčan vyhrožoval, že mi v noci vytříská okna a že mu stejně nic nedokážu. A věřte, že by to udělal. A co já?! *plac*​Ten druhý cygoš ještě dodal, že mi tam hodí bombu. A to jsem se právě začala smát a řekla mu, že jsem rasista. Naprosto nepochopiteně to zapůsobilo. Odešel beze slova. Příště ještě dodám, že zavolám bráchu skina.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 11:41
avatar

@babkazov

*bum*

Tak to je tedy hnus!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 15.07.17 13:13

Jeden můj známý také upozorňoval a jednou dostal pořádnou nakládačku. Nestojí to za to, nevšímat si ostatních. Já upozorním jen na to, pokud někdo omezuje mě - například když stojí před dveřmi tak, že se nedá projít. Ale sdělím to slušně, toho člověka neznáte a někteří lidé mohou být dost agresívní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 14:57
avatar

a jak víte, že třeba Vy nikdy nikomu ničím nevadíte? ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 21:12
avatar

Na konec jsou jen tři možnosti, nevšímat si toho, chovat se co nejcivilizovaněji ať to těm chytřejším dojde, a nebo je všechny postřílet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 15.07.17 23:22

Každý ví, že to zabírání dvou míst lidi točí, tak kdo to dělá asi i předpokladá, že se může někdo ozvat. Proto bych lze celkem čekat, že ten kdo takhle parkuje bude někdo jako přeborník ve wrestlingu, nebo tak. Naproti tomu, i ten wrestler ví, že ten upozorňovatel asi předpokládá, že je možná wrestler a tak může předpokládat, že má možná nějaké eso v rukávu a nemusí hned vystartovat. Shrnuto, dělaji to lidi, co maji rádi potyčky a upozorňují je taky lidi, co mají rádi potyčky. Rozhodně nikdo nečeká, že když někomu řekne "stojíš na dvou místech", že mu odpoví "aha, promiň a dík za upozornění, příště si na to dám pozor".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 23:27
avatar

Sterakdary - Řekla bych, že je to problém nervové soustavy. Jiné lidi to nechává vlažným, neřeší to, jako Vy. Mohla bych říci, že se

marně snažíte napravovat nedokonalé občany, i když jistě, jako každý z nás máte spoustu nedokonalostí sám a lidé to třeba více tolerují. Zní to pravdivě a líbivě, ale ani já nejsem vždycky kliďas, tak Vás chápu. Jen jsem kousíček dál, než Vy, já už si uvědomuju, že je za tím moje nedostatečnost - vznětlivost. Doporučuji taky spíš pracovat na vlastní nedokonalosti, než se pasovat do samotné spravedlnosti. Zkuste si brát příklad z reakcí okolí. Někdo se jen uchichtne, jiný to ignoruje a dalšího to vůbec nezajímá. Jen Vy to musíte řešit. Není to k zamyšlení? Máme problém!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 16.07.17 09:51

Myslím že je to také problém nervové soustavy, každý ji má jinou a naloží-li se na ni "břemeno" které má nést pak některá nese "lehce" a některá "těžce", je tady ale jedna velmi dobrá věc a to, že existuje možnost že i ta "slabší nervová soustava" to lehce zvládne, jak? Prostě to břemeno neponese, složí ho ! Tuhle jedinečnou cestu ukazuje např. východ. Pokud se člověk naučí na jistých věcech "nelpět" pak svou soustavu nezatíží břemeno "nenese" a tudíž tím nebude jakkoli rozrušován, to je ale třeba se většinou učit, ne každému je to dáno tak říkajíc od "přirozenosti" a těm co to dáno je si vlastně tuto výhodu ani neuvědomují čili si jí ani "neváží" protože o ní neví...-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anebo je to celé ještě jinak, nerv. soustava může být i u mnoha lidí sice +,- srovnatelná ale jeden to nese těžce (točí ho to) a druhý lehce proto že jeden je zvyklý se tím zatěžovat a druhý ne, čili stejné dispozice ale jiný přístup k nim, na rozdíl od výše uvedeného kdy je "slabá a silná" soustava takže každá se ke stejnému výsledku musí zatěžovat jinak tzn. slabá méně silná snese více...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rico
Datum: 16.07.17 10:45

U nekterych odolnejsich a mene chapavych zaskodniku je nekdy nutne pouzit agresivnejsi metody na jejich zpusob jednani, aby jim došlo, ze musi byt ohleduplnejsi k okoli, jinak s nima nehnete. U nas v panelaku mame najemnika, ktery neustale hazi z okna oharky cigaret, ktere neuhasene obcas skonci nekomu otevrenym oknem v byte a malem uz podpalil souseda pod sebou, ten mu konecne domluvil rucne a sousedce, ktera ma ptaci budku na okennim parapetu, laka tim ptaky kalejici na okna vsech okolo a nedala si rict po dobrem, tak utrel do hadry cerstvy trus ze sveho parapetu a sel ji ho rozmaznout po xichtu, doufam si čuza pochutnala. Nekdo tu odvahu k durazne odvete sebrat musi, jinak jsou nekteri bezohledni jedinci schopni terorizovat ostatni donekonecna, slusne upozorneni a zadosti na ne neplati.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 11:53
avatar

Tohle si dovedu živě představit. Paní zazvoní zvonek, ona otevře a tam, za dveřmi, beze slova jí chlap otře svinstva po obličeji a zase, beze slova, odejde. *sok* Týýýjooo! *co**zmateny* Záhada!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 09:54
avatar

babkazov

- no a například i pro takové případy by mělo být obyvatelstvo ozbrojeno a dveře otvírat zásadně s pistolí v ruce !

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rico
Datum: 17.07.17 12:00

Zahada se nekonala, byl u toho slovni doprovod "pozdrav od milovaneho ptactva" za ucasti sousedu *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 12:17
avatar

Rico - a komu mám omatlat pos*aný hadr po ksichtu, když mi ptáci se*ou na okno, aniž by je někdo krmil? *zed* Vy jste hned se vším hotovej.


doplněno 17.07.17 12:28:

Rico, nechápete. Radši budu mít balkon plnej uřvanejch vrabčáků, než jediného souseda vašeho naturelu.


doplněno 17.07.17 13:24:

Trpět? Ale ne. Jen razím filozofii, že ten, kdo napadá lidí (ať už psychicky či fyzicky), je slaboch, co si léčí vlastní mindráky. Většinou se najde jiné řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rico
Datum: 17.07.17 12:24

U nas to bylo evidentni a zakrok pomohl, jinak musite plašit nebo poridit treba site, kdyz chybi pachatel... :)


doplněno 17.07.17 12:41:

Mono, tak to teda fakt nechapu, nejspiš to bude tim, ze jste zadny podobny problem nikdy nezazila, nebo mate povahu ochotnou trpet donekonecna.. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:50

Pachatelé by byli - zavrkají a zdrhnou :-D Řešení neexistuje, průběžně umývám vchodové dveře včetně skel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 14:15

rico. Tak zrovna ti ptáci mě také nerozčilují. Nebo jinak. První rok jsem se občas zlobila, že máme pořád plný balkon nějakých semen a prádlo na šňůře že občas schytá nějaké to hovínko. A pak jsem pro ty spadaný semínka našla uplatnění. Dávám je do našeho krmítka na balkoně.:-D Tak pod námi už je jenom sklep, tak to snad nikomu nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 00:43
avatar

blesik - "Jiné lidi to nechává vlažným, neřeší to, jako Vy"

Jistě, lidi, kterých se to netýká to neřeší. Vám se nikdy nestalo, že takový člověk zabere poslední 2 místa na parkovišti a vy kvůli tomu jezdíte 1/4 hodiny jak magor kolem dokola a volné místo k zaparkování prostě nenajdete? Nakonec to musíte vzdát a jet bez nákupu domů? Taky Vás to nechá vlažnou? Pochybuju.

"Nikdy nepředěláme celý svět, ale můžeme změnit náš přístup k němu".

Ano, je potřeba změnit svůj přístup. A to sice tak, že přestaneme remcat na poradně a tomu dotyčnému hulvátovi na místě rozbijeme hubu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.07.17 15:10
avatar

Magdon - Ale stalo, komu se to nestalo? A jestli jsem vypěnila? Často, a to i přes to, že si pak uvědomím, jak to bylo zbytečné a že jsem hlavně vytočila sama sebe. Ještě mám na sobě stále co zlepšovat. Ale je dobrý si to uvědomit a příště zareagovat líp. To máte, jako s mým otcem, řidičem z povolání. Nepovažuje za dobré řidiče ty, kteří se za volantem rozčilují, protože dobrý řidič má být připraven na každou situaci a zvládnout ji s přehledem. Já se za volantem rozčílím, kdykoliv mě někdo vážně ohrozí, protože se už vidím díky němu mrtvá (pokud bych včas nezareagovala) a onen řidič = vrah. Ale je to, jak je vidět, i můj problém, že mě to tak vytočí. Otec zažije stejnou situaci a místo rozčílení cítí uspokojení nad tím, jak situaci zvládl. Proto pánovi odpovídám, že je jen na něm, jak se k situaci postaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 10:21
avatar

JO, ale lidi vzrušivější se snadněji vytočí. Proto je třeba se snažit změnit úhel pohledu na věc, i své reakce. Jedině práce na sobě samém, může přinést nějaký výsledek. Druhé nezměníme, proto musíme změnit své vnímání, pak se i pro nás reakce druhých nebudou zdát, tak děsivé a nepochopitelné. Je třeba si uvědomit, že "lidi jsou různé", chybující a vždy budou. Nikdy nepředěláme celý svět, ale můžeme změnit náš přístup k němu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.17 10:41
avatar

Když jsem psala o zajíčkovi, vůbec jsem si neuvědomila, že je řeč o silniční dopravě. Ale víte co? Moc by mě zajímalo, jak tazatel dodržuje pravidla doma. A taky, jestli ho žena napravuje. *ticho*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 17.07.17 01:33

Neřešte blbosti, nevyplatí se vám to. Nejde o život, tak to neřešte. Může se stát, že nějaký blázen vás vezme pálkou přes hlavu. Bláznů je všude plno. Pokud nejde o vás nebo vaši rodinu, neřešte to. Za každý dobrý skutek následuje spravedlivý trest. To je staré pořekadlo se 100 % účinkem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.