Pití kávy vs celá zrnka

Od: Datum: 14.07.17 23:38 odpovědí: 14 změna: 15.07.17 22:37

Ahoj, právě jsem si uvařil kávu, ale rochu netradičně, jedná se o turka..do hrnku klasicky 250 ml jsem nasypal 3 lžičky kávy turka a místo vody jsem ho zalil vroucím mlékem, piju top takhle pořád a vyhovuje mi to, samozřejmě jsem tam přidal ještě 3 lžičky cukru a je to výtečné. Zamíchal jsem to aby se to promíchalo a piju to, a ted k věci. Neoddělal jsem z tama ty zrnka a jsou tam a pju je, věršíé část zrnek je usedlá na dně ale pořád jsou uvnitř objemu ty znka a piju je normálně. Může mi to teda nějak ublížit i když piju ty zrnka a nějak je necedím? Kávu piju jen jednou za čas tak 2 krát za týden, co vy na to, je to zdraví škodlívé či jak?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.07.17 23:46

Dobrý den, je to pořád jen káva, mléko a cukr - a stejně škodlivé či nikoliv (dle názoru). Když Vám ta zrnka nezaskočí, tak je to OK, resp. pro někoho moc silné a přeslazené. Zdravím!

doplněno 14.07.17 23:52:

No, v pořádku. Ten cukr není zrovna dietní, ale to asi víte. A pijete to jen občas.

doplněno 15.07.17 10:28:

lll - nevím přesně, co tazatel konzumuje, ale vím docela přesně, že je to nemocný člověk (nebo troll), který zaplňuje poradnu jednou hloupostí za druhou, používá různé přezdívky a dobře se baví. Sys to vědí, protože mají možnost to rozeznat (a tazatele "zatípnout") a ostatní se snaží v dobré víře poradit, čímž ze sebe dělají hlupáky.

Ohodnoceno: 1x

Od: tureek
Datum: 14.07.17 23:50

mě to silné nepřipadá..tři lžičky kávy dadák nic to se mnou nedělá...mám nízký tlak

Od: lll*
Datum: 15.07.17 07:42

Tazatel píše sice "zrnka", ale podle všeho se jedná o mletou kávu a myslí tím tedy že konzumuje ty malá zrníčka - část lógru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.17 08:17

Ano, tohle ublížit může. Zrnka kávy v jakékoliv podobě se vyluhují ve vařicí vodě proto, protože jsou nestravitelné. A proto mohou ucpat všechno to, co v těle funguje jen proto, že je to průchodné. Průchodné, nevím o jak velkém průřezu v mm/100 (třeba), mluvíme. Ale rozhodně to nebezpečné je. Ověřeno staletími praxe pití kávy.

Od: anonym0
Datum: 15.07.17 12:50
Jaj, potom nikdy nejezde meloun se semeny, muze to ublizit. Overeno staletimi praxe pojidani melounu.

Od: vernon
Datum: 15.07.17 12:17
Zalívaný "český turek" není káva. Je to hegeš... Ať do toho naleješ vodu, mlíko, benzín... Furt je to jen hegeš.

Od: maky®
Datum: 15.07.17 12:19

prosím vás, kávová zrna jsou dosti velká, jak to můžete polykat?

Datum: 15.07.17 15:13

Některé prášky jsou větší.

Datum: 15.07.17 16:43

Víte proč se tak cení informace ve sdělovacích prostředcích, v různých mediích, internet a co já vím kde všude ještě. Je to i proto, aby lidé se dozvěděli o tom, co už bylo vymyšleno. Aby třeba zbytečně nevymýšleli kolo. Třeba. Takže vy svým vynálezem pití kávy, jste na tom stejně. Vymýšlíte to, co už bylo vynalezeno a ověřeno. Kolo! *smich2*

Od: misa®
Datum: 15.07.17 16:53

Jeden odborník pil kávu z termosky během rozhlasové debaty, a když se ho ostatní ptali na tento jeho zvyk, zmínil se i o tom, že sedlina z kávy se usazuje v žaludečních klcích, tj. není dobře trávena. Jinak si však svou kávičku nemohl vynachválit.

Od: maky®
Datum: 15.07.17 18:10

misa, když si představím, že tazatel tureek má plné klky celých kávových zrnek, tak by se mu snad vyplatilo spolknout ještě kávomlýnek.*ee*

Datum: 15.07.17 18:17

když si představím, že tazatel tureek má plné klky celých kávových zrnek
Tak mě napadla cibetková káva *smich*

Datum: 15.07.17 22:37

Jedubabičko, to jako on by byl ve finále cibetka? *haha* Ten výrobní proces by tam byl.*smich*

Datum: 15.07.17 19:25

Žaludek nemá žádné klky. Ty jsou v tenkém střevě. Žaludeční sliznice se stále obnovuje a navíc je kryta - chráněna hlenovitým mucinem. Nějaké celé zrnko žaludku neublíží. To projde traktem, jako jiný kousek pevné potravy / oříšek či pecka/ a z toho tělo nemá žádný prospěch ani újmu. Je to otázka o ničem. Ten člověk si chce povídat nebo chce na sebe upozorňovat za každou cenu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.