Prodej parfému přes telefon, zrušit obj

Od: Datum: 14.07.17 16:56 odpovědí: 67 změna: dnes 11:01

Asi pred tydnem mi volala nejaka zena, jaky mam rad parfem, tak jsem ji to rekl a sbohem... no a dnes mi volala znovu, ze mi ho posle zadarmo, kdyz si jeste objednam pro manzelku. Tak se taky stalo a zrejme pri mem zatmeni mysli nahlasil komplet adresu jako debil a ze mi to poslou za celkovou cenu necelych Kc 800.- Jo a to chtela vyslovne slyset ANO, ze souhlasim s objednavkou. Asi za 5 min. ji posilam SMSku, ze objednavku rusim a asi za dalsich 5 min. ji volam zpet, abych ji to rekl jeste ustne, ale telefon na druhe strane byl mrtvy a to jsem volal ze dvou ruznych cisel. V zapeti jsem se docetl na netu, ze to jsou tito prodejci podvodnici. Tak ted budu cekat na dobirku, kterou neprijmu a asi budu mit problemy. Muzete mi nekdo poradit, kdo ma s timzo nejakou zkusenost? Cislo na tu zenu je 412152501 Usti nad Labem.

Diky Moc! Sebor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anker
Datum: 14.07.17 17:04

S tou sebekritikou to nepřeháněj. Slušného člověka není tak těžké zaskočit :(

Možná tenhle odkaz pomůže:

https://www.muzutozvednout.cz/telefonni-cislo/412152501

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 17:07
avatar

Můžete zkusit zásilku nepřevzít, ale nevím jestli Vám to projde, jako mě. Já jsem se pro ni dostala, až když byla odeslána zpět. Myslela jsem, že mám na to 14 dní, ale tentokrát to byl jen týden. Nestalo se nic, nikdo se už neozval. Nešlo o parfém, ale nějaký potrav. doplněk. Je to na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 17:16

Máte dobu dovolených, tak bych si s tím hlavu nelámal, zítra odjíždíte na 3týdny k moři a co se stane s balíčkem? Bude odeslán zpět a vy jste to nemohl ovlivnit.;)


doplněno 14.07.17 17:49:

Jinak, na tyto telefonáty odpovídám hned na začátku, že je to omyl a nashle!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martl
Datum: 14.07.17 17:36
Ano, jsi debil. Nechci tě urážet, ale podobných případů jsou plne sdělovací prostředky.
Vím, že kolikrát tito prodejci člověku mažou med kolem huby, ale je potřeba zachovat chladnou hlavu a nic od nich nekupovat.
Když si chci něco koupit, tak si to výběru sám a nenechám si něco vnutit.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 19:53

Mas pravdu, jinym se smeju, a sam to udelam:)

Datum: 14.07.17 19:55

"To se mi nikdy nemůže stát - nejsem přece debil!" *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 17:49
avatar

nevyzvedl bych to. nic mi nepřišlo, takže nebylo co vyzvedávat. pokud by jste to poslal zpět, tak by se stalo co? kašlali by na Vás

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 17:52
avatar

Je to podvod jako vyšitý. Můžete si v obchodě vybrat parfém, který Vám je příjemný a když přidáte těch 800 Kč za pouhé poštovné, jistě budete spokojený. A ne nějaké patoky, které Vám za 8 stovek pošlou.

Adresu a tel. číslo nikomu z těchto loudilů nedávám. Nikdy. Svého času stávali na parkovištích u supermarket. Že vám dají 3 otázky, ohledně nějakých produktů. Dali. Pak hned chtěli adresu a číslo - co kdybyste vyhráli? aby věděli, kam výhru poslat. Otázky prý byly slosovatelné. A lidé, jakmile slyšeli o výhře, už dychtivfě hlásili kontakty...

Manželovi dneska mladík /podle hlasu/ nabízel po telefonu holicí břity. Jenom za poštovné. Manžel odmítl, mladík se vtíral pořád. Tak se děda naštval a zavěsil.

Nevím, jak to u Vás dopadne, ale nejlepší je nedávat kontakty a podobných hurá akcí se nikdy neúčastnit. I když je pravda, že jsou vynalézaví. Neúčastním se, kontakty nedávám, ale stejně mě občas podobná nabídka překvapí. To potom hned končím hovor. Tečka. Jaga.

O co sama nemám zájem, to nechci. Nesnáším, když mi někdo něco vnucuje nebo mě chce dostat tam, kam sama nechci.*bzum*

A zbytečně se nepodceňujte. Debil kvůli tomu nejste. Spíš takový prosťáček. Pozor, neplést se sprosťáčkem. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 18:02
avatar

Víte alespoň, o kterou firmu jde? Někteří prodejci umožňují od smlouvy odstoupit pouze podle podmínek, které zašlou v první zásilce.

Pokud by tomu tak bylo i v tentokrát, neměl byste v případě nepřevzetí zásilky, jak odstoupit, nevěděl byste, kam zboží a písemné odstoupení od smlouvy odeslat...

Doplníte-li firmu, zkusím najít její VOP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 20:03

Dekuji za odpoved, firmu bohuzel neznam.Sebor

Datum: 14.07.17 23:14
avatar

Něco jsem Vám zjistila: Mělo by jít o firmu New Age Company s.r.o., která provozuje web Gitanocosmetics.cz, jehož prostřednictvím prodává parfémy.

Podle bodu 11 jejich smluvních (obchodních) podmínek můžete od smlouvy uzavřené na dálku odstoupit do 14 dnů od obdržení zboží.

Písemné odstoupení je potřeba zaslat doporučeným dopisem na adresu firmy, pokud není v kupní smlouvě uvedeno jinak (já bych zásilku převzala a přiloženou kupní smlouvu důkladně pročetla).

Jednatelka firmy: Sára Michalčíková

Tel.: 728 608 266

E-mail: info@gitanocosmetics.cz

Informace o New Age Company (veřejný rejstřík na webu Justice.cz)

A jednatelka na Facebooku

Snad Vám to k něčemu bude. Dobré pořízení!

Ohodnoceno: 4x
 
Od: elane
Datum: 15.07.17 01:20

Odstoupit by podle smluvních podmínek byste sice "mohl", ale doporučený dopis (Vaše odstoupení od slouvy) pošta vrátí jako nepřijatý/nedoručený.

Zásada zní: Nepřijímat nic ani zadarmo. V takovém balíčku "zadarmo" je totiž uvedeno, že přijetím zásilky souhlasíte s tím, aby Vám posílali další zboží. A to už budete muset platit a platby na vás začne firma vymáhat.

Nebrat nic ani zadarmo. Jinak si koledujete o problémy. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 05:07
avatar

Podívala jste se do těch jejich podmínek?

Za doručenou se považuje i nepřevzatá zásilka, nevyzvednutá v úložní lhůtě, zásilka vrácená jako nedoručitelná, ...

Zásada zní: Uzavřenou smlouvu řádně ukončit. I v případě, jako je tento.

Nebrat nic zadarmo platí, dokud člověk neuzavře smlouvu (platí i pro smlouvy uzavřené telefonicky). Potom už by měl postupovat stejně jako v případě písemné smlouvy. Tzn. řádně od ní odstoupit nebo ji vypovědět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elane
Datum: 15.07.17 05:23

Ivzez, tak to je asi fakt v háji. Smlouvu by určitě bylo třeba ukončit, ale jak to udělat, když výpověď - ukončení smlouvy pošta vrátí jako nedoručenou? Za pokus to teda stojí, ale dovedu si představit, jak to dopadne... *alene*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 19:08
avatar

pardon, ale v ČR není až tak zvykem dodržovat smlouvy. bohatě mi stačí co vidím a slyším kolem sebe a to se nejedná o nějakých pár stovek za parfém, ale o miliony, kdy firma vám klidně nepostaví dům, který je předem zaplacen a pak se s úsměvem bude soudit. s poctivostí nejdál dojdeš :-D prý

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elane
Datum: 16.07.17 19:55

prazskejpepiku: Nedodržovat smlouvy si v ČR dovolují ti "silnější", kteří v tom umí chodit. Klidně "neplniče smlouvy" zažalují, mají na to lidi, čas i peníze. Existují sice ustanovení na ochranu spotřebitele, ale člověk musí vědět, jak je použít. Většina lidí se proti takové drzosti bránit neumí, advokát by se prodražil, takže soud pro neplnění smlouvy může člověka opravdu odsoudit a věc se může prodražit.

Toto je firma, která ví, jak na to. Takové firmy na tom mají založený svůj byznys.

Proč myslíte, že 90.000 důchodců v ČR je v exekuci?

*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 08:27

Mila Ivzes,

Dekuji moc za Vas zajem mi pomoci. Udelam to tak, ze zasilku s tezkym srdcem prijmu a zaplatim. Beru to jako ponauceni, z chyb se clovek uci. Mam ale obavy, jak nekdo dole pise, ze prevzetim zasilky se zavazuji k odberu dalsich, co potom dal, kdyz ani doporuceny dopis s ukoncenim vseho neprijmou

Datum: 15.07.17 12:55
avatar
Pokud zásilku přijmete, bez ohledu na jejich podmínky ji můžete do 14 dnů vrátit. Jiná věc je že budete mít problémy sníh dostat zpátky peníze. Tedy pokud jste zaplatil dobírku. Zkuste se obrátit na poradnu dTestu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: včera 13:04
avatar

Vy ale budete mít důkaz, že jste jim dopis s odmítnutím jejich nabídky opravdu poslal. Samozřejmě si necháte kopii a máte lístek z podatelny na poště. A pak už žádnou jejich zásilku přijímat nemusíte. Nebojte se, oni pak dají pokoj sami až se jim to dvakrát vrátí, přestanou. Možná budou strašit po telefonu nebo jinak, ale Vy jim hezky v klidu dejte číslo podacího lístku a klidně jim řekněte že se těšíte až Vás budou žalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 08:29

Jeste, kdyz jsem uvidel FB jednatelky, tak me polila hruza

Datum: 17.07.17 10:59
avatar

pak tu hrůzu přeleješ tím super parfémem a bude dobře :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 23:26
avatar

Shad jen doplbńím, ale to vy víte, že ten bod o mířnosti crácšení do čtrnácti dnů plyne ze zákona a že do smluvních podmínek byl dán možná ze snany hrát čestně, ale možná i proto, že kdyby tam nebyl, lhůta ma vrácení by se prodloužila na rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 14.07.17 18:34
avatar

Zadarmo jooo? Určitě vám nikdy nikdo cizí zadarmo nikdy nic nepošle, dáááávno neznámá telefonní čísla nezvedám. Ústí nad Labem mne prozvání docela často, nikdy reneaguji, podvodů příbývá, tak proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nina
Datum: 14.07.17 19:00

Měla jsem od nich 2x zmeškaný hovor,po třetí jsem hovor přijala-děsná afektovaná řeč. Abych se jich zbavila,řekla jsem,že právě jdu páchat sebevraždu a už nic nepotřebuji. Úplně se jí zasekla řeč a zavěsila. Už potom nevolal nikdo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: loonger
Datum: 14.07.17 19:43

*smich**hej**smich2*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.07.17 21:15
avatar

nina, bezva odpověď. *smich2* To by mne nenapadlo a to jsem dost vynalézavá. Jestli dovolíte, tak převezmu. Já teda okamžitě pokládám s tím že nic nechci, ale tohle je tak hezká odpověď, že už se těším až mi bude někdo volat. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vernon
Datum: 14.07.17 19:26
Ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 14.07.17 21:06

Nenadávala bych Vám, ale na telefon neznámému popovídat adresu a pod. informace udělá jen velmi naivní člověk. Snad 25 let se neustále mluví o podvodnících a šmejdech. Lidé jsou nepoučitelní. Neberu ani neznámá telefon. čísla. Chce to prostě myslet ! Koupit si v obchodě co se mě líbí, potřebuji. Na tyhle vtěrky nereagovat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 22:30
800kc není tolik, aspoň budete poučený pro příště. Ještě bych zkusil případ zmedializovat,poprvé.pohrozit ČOI nebo TV Nova. Otec to takto udělal, když mu z jednoho známého e-shopu poslali údajně nové zboží,které bylo rozbaleno a část chyběla. E-shop nechtěl uznat reklamaci. Pod pohrozenim medializaci najednou vše uznali a peníze vrátili. P.S.:já cizí čísla na firemní mobil musím brát.Na jakékoli nabídky cca 5s od přijmutí hovoru reagují kouzelnou větou: NEMAM ZAJEM! A ihned pokládám...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: elane
Datum: 14.07.17 22:56

Pozor! Může se stát, že v zásilce bude papír s miniaturní poznámkou, že Vám budou zasílat něco podobného každý měsíc, pokud zasílání výslovně nezrušíte. Jenže zrušit zasílání nebude kde: telefon neberou, adresu neznáte. *alene*

Takže nic nepřijímat, nic neplatit. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 08:34

Mila Elane, nejradeji bych to tak udelal, ale muze se stat, ze dojde k tomu, co pise pod Vami Magdon

Od: elane
Datum: 15.07.17 09:13

Sebore, pokud jste rozhodnut balíček přijmout a zaplatit, prostudujte si pečlivě papíry, které v balíčku budou. Většinou se v nich uvádí, že pokud smlouvu nevypovíte, budou Vám zboží posílat dál. Takže musíte ihned doporučeně požádat o ukončení smlouvy.

V případě, že se Vám doporučený dopis - výpověď vrátí jako nedoručený/nepřijatý, máte pro případné soudní jednání důkaz (doručenku), že jste smlouvu vypověděl a jednal podle smluvních podmínek.

Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elane
Datum: 15.07.17 09:34

A ještě: (Předem se omlouvám, že radím takovou hloupost, ale pro jistotu):

Nezapomeňte si pro všechny případy udělat kopii odstoupení od smlouvy. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 15.07.17 13:34
Pokud vas prodejce neseznamil s jeho identitou, tak mate rok na odstoupeni od smlouvy. V rejstriku firem najdete adresu, na kterou poslete odstoupeni od smlouvy a dal nic resit nemusite.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 18:16
avatar

Lhůta pro odstoupení se prodlužuje v případě, že prodejce kupujícího nepoučil o jeho právu o odstoupení od smlouvy uzavřené prostředky na dálku.

V telefonátech se prodejci představují hned na začátku a rovnou spustí nabídku. Málokdo je zastaví a řekne, aby se představili pomalu, zřetelně a počkali, než si je poznamenáte.

Nevědět, o kterou firmu šlo, může znamenat jen přeslechnutí nebo zapomenutí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milann70
Datum: 15.07.17 05:56

Samo,že dobírku ODMÍTNI, protože jsis nic NEOBJEDNÁVAL,Někdo dal Tvoji adresu !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 07:48
avatar

"... jsis nic NEOBJEDNÁVAL,..."

Jenže to není pravda. To je omyl, na který už doplatila řada lidí. Tazatel si zboží telefonicky skutečně objednal, uzavřel s prodejcem po telefonu platnou smlouvu. A že to byl někdo jiný? Prodejce má hovor natočený (včetně telefonního čísla, adresy a možná i jména tazatele), takže to tazatel popřít nemůže. Tazatel nepřevzetím a nezaplacením zboží porušuje platnou smlouvu! Prodejce pak může v případě nepřevzetí zásilky bez vážného důvodu (což tazatelova případná dovolená není) trvat na odebrání a zaplacení zboží v krajním případě i soudní cestou. Jsou to sice šmejdi, ale nejsou blbí. Vydělávají dost a platí si schopné právníky.


doplněno 15.07.17 19:18:

fakt - "...vite kolik lidi zna jmeno, adresu, telefon a muze se vydavat za jineho?..."

To jistě, ale vám uniklo, že nevolal někdo oné firmě a ten někdo se za nikoho nevydával. Naopak, volala firma na konkrétní číslo, telefon logicky zvedl majitel čísla, potvrdil, že číslo patří jemu, oznámil svoje jméno a adresu a souhlasil s dodávkou zboží (uzavřel smlouvu). Myslíte, že je pravděpodobné, že zrovna ve chvíli, kdy firma zavolala na ono číslo, měl zrovna náhodou u sebe telefon někdo jiný, než majitel, a ten někdo cizí volajícímu sdělil majitelovu adresu, jeho jméno a objednal mu bez jeho vědomí zboží? Teoreticky to možné je, ale prakticky je to pitomost *bzum*. A věřte tomu, že šmejdi to mají moc dobře promyšlené. Skutečně to nejsou blbci.


doplněno 15.07.17 19:23:

Jo a zjistěte si něco o smlouvách uzavřených telefonicky. Jsou stejně platné, jako podepsané smlouvy na papíře. Taky to považuju za nesmysl, ale tak to prostě dneska je.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fakt
Datum: 15.07.17 18:07

Nesmysl, nic prebirat nemusite, zasilka se jednoduse automaticky vrati odesilateli bez zbytecnych nakladu a starosti adresata a telefonni hovor muzete poprit, vite kolik lidi zna jmeno, adresu, telefon a muze se vydavat za jineho? Mate pravo si vse rozmyslet a neangazovat se v nevyhovujicim obchodu, kdyby bylo mozno jim zpetne zavolat, bylo by to fer vcas zrusit, ale oni sami tuhle schudnou cestu neumoznuji, takze jejich problem!


doplněno 15.07.17 18:40:

Telefonaty se nahravaji z duvodu kryti odesilatele z narknuti obtezovani pro nevyzadane zasilky, nikoliv kvuli zalobe na prijemce pro neprevzeti zasilky. Nenechte se zastrasit kvuli udajne povinnosti dodrzeni telef.smlouvy, jejiz podminky nemate pisemne a nic jste nepodepsali, neni duvod neco opravnene vymahat.


doplněno 15.07.17 20:14:

Co tady pisu mam z vlastni zkusenosti overene, na platnych smlouvach musi byt citlive udaje, data, r.č. aj. Jinak at si kazdy veri cemu chce, ale je skoda nechat se zbytecne oblbovat, dnes holt vsude vladne strasak exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 18:13
avatar

Tak uplně jednoduché to zase není, hovor můhl být nahrávát a popřít by nemuselo byt snadné. Jiná věc je, že zboží z na dálku uzavřeného obchodu lze bez udání důvodu vrátit ze zákona, bez ohleduu na podmínky prodejce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 18:24
avatar

Nejenže se prodejní hovory nahrávají a uchovávají (minimálně několik týdnů či měsíců), ale tady by se na telefon tazatele museli dvakrát dovolat v době, kdy telefon bral "někdo jiný"...

Podle mne je největší problém v uzavření smlouvy, kterou člověk nečetl (prodejci snad nikdy do telefonu neřeknou všechno podstatné).

Když pak zásilku s písemnou smlouvou nepřevezme, vlastně ani neví, jakou smlouvu uzavřel, od čeho má odstoupit, jak co formulovat, kam zaslat, ...

Je to sice otrava a zbytečná starost, navíc bude muset 14 dnů čekat na vrácení peněz, ale podle mne je to jediná cesta, jak člověk může mít jistotu, že vše proběhlo řádně, že se např. nezavázal k dalšímu pravidelnému odběru něčeho dalšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 18:52
avatar

Dúvod. proč se hovory nahrávají, nic nemění ani na faktu, že nahrané jsou, ani na faktu, že delefonicky uzavřené smlouva je podle zákona platná, samozřejmě s omezeními, danými zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakt
Datum: 15.07.17 20:24

No hlavne ze to povazujete za nesmysl *smich* jinak u nas napriklad zveda sluzebni telefon kdo je nejbliz a casto na reklamni nabidky tzv." foruje" :) a svoje soukrome cislo nedavam kdekomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 06:55

Odpověď na úvodní otázku si ponechám pro sebe, beztak evidentně znáte odpověď :)
V žádném případě dobírku/zásilku nepřebírejte. Najděte další lidi, které tato žena, či firma a jim podobní "obalamutili" a zvažte podání hromadné žaloby.
http://www.pravniprostor.cz/c…ene-v-rozporu-s-dobrymi-mravy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 20:32
avatar

Ohledně nepřevzetí zásilky nesouhlasím, podle mne by člověk měl vědět, jakou smlouvu (ta je v zásilce) uzavřel, a jak od ní odstoupit nebo ji vypovědět.

Ale ten článek z Vašeho odkazu je dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 07:28
avatar

Nejste debil. Jste normální člověk od malička vedený k tomu, že se s lidmi komunikuje a odpovídá se na jejich otázky. To jen druhá strana má za sebou odborné školení a dovede na podobné slušné lidi nalíčit past.

Něco podobného jako vám se stalo mé sousedce. Je to taková hodná paní... Uzavřela ústní smlouvu se splečností Helvetia Apotheke. Hledala jsem pro ni na internetu. Zkušenosti jiných podobně lapených byly špatné. Tato firma nezasílá dobírku, ale obyčejný "dopis". Nemáte šanci to nepřevzít. Listonošky na žádost, aby podobnou zásilku do schránky nevkládaly, reagují odmítavě. V zásilce jsou pokyny k zaplacení i pokyny k vypovězení smlouvy. Už si vzpomínám jen matně, ale trik byl v tom, že termín k vypovězení byl velmi krátký, muselo se jednat okamžitě. Jinak by podobné zásilky chodily v pravidelných temínech.

Tehdy jsme postupovaly tak, že zaplatila první zásilku a okamžitě na uvedenou adresu (PO Box) zaslala doporučeně něco ve smylu, že zaplaceno má, nic nedluží a končí.

Doporučila bych proto první zásilku převzít, zaplatit a být rád, že tato zkušenost s prodejem po telefonu nestála ještě víc. Peněz i nervů.

Velmi dobře radí Ivzez.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.17 07:43
avatar

Já souhlasím s Bimbam. Jsem šetřílek a kolenovrt a mám hluboko do kapsy, ale zamáčkla bych slzy do oka, rozloučila se s 800 kč a zaradovala se, kdybych za ně něco dostala, co by mi udělalo radost. Když ne, tak bych to vzala jako polatek za školu života. A pak už bych celý život věděla. ;)​ Když sečtu poštovné, telefony, čas, myšlenky, prášky z lékárny na nervy, které jsem si zničila a poškodila sebevědomí? Těch 800, je dobrá platba za něco, co si budu pamatovat celý život.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.17 11:13

Ale tady to může pokračovat každý měsíc, nový parfém automaticky poslaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 18:40
avatar

Právě proto radím zásilku převzít (jinak by se tazatel nedostal ke kupní smlouvě) a do 14 dnů od smlouvy odstoupit podle podmínek uvedených ve smlouvě a podle všeobecných obchodních podmínek prodejce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.07.17 20:05

Ivzes, diky moc za radu, zda se mi to zde to nejrozumnejsi. Pocitam s tim, ze parfemy budou obycejne vody, ktere hned vycachnou. Hlavne, abych to mel uz vse za sebou a snad se mi podari od smlouvy odstoupit. Dovolim si Vas jeste informovat, co a jak bude:).

Moc Vas zdravi Sebor

Od: fakt
Datum: 17.07.17 08:16

Ivzez to jiste mysli dobre, ale zrejme nema osobni zkusenost, protoze zadna korektni smlouva v zasilce nebude, akorat si zaplacenim a prevzetim zasilky upletete na sebe bič, potvrdite a zlegalizujete tim svou objednavku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 15.07.17 13:29
Jedna se o klasicke uzavreni smlouvy na dalku. Tu muzete behem 14 dni vypovedet bez udani duvodu. Nesete naklady na doruceni zbozi k vam a zpet firme.
Pokud vas neseznamil prodejce s např. identifikacnimi udaji, zbozim, poučením o právu na odstoupení od smlouvy, muzete odstoupit od smlouvy do jednoho roku. Niceho se nebojte, chce to jen vetsi vydrz nez maji oni.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.17 10:00
avatar
Poradce s nickem fakt plácá
nesmysly. Zkuste poradna dTestu https://www.dtest.cz/clanek-4522/poradna
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakt
Datum: 17.07.17 11:49

@kartaginec - s kritikou si dejte pohov, kdyz sam musite odkazovat na poradny, kde placa kdekdo bez osobnich zkusenosti, nejlepsi rady jsou tam vetsinou typu "jedna pani povidala"... *tyty*


doplněno 17.07.17 12:15:

Chtel bych apelovat na zdravy rozum, jedna se o druh prodeje a nakupu, pokud zaplatite - nakoupite, zatim nejde o zadnou smlouvu, za jejiz nedodrzeni by mohla byt nejaka sankce. Nevhodnou zasilku mate pravo neprevzit !

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 17. 07. 2017 19:44:26
!Pravidlo Z1: je zakázáno psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:31
avatar
Tohle je jen další důkaz toho, že bohapusté plácáte. Díval jste se vůbec na ten odkaz?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakt
Datum: 17.07.17 14:17

Ten odkaz- zkousel jste nekdy zavolat na uvedene cislo, kde maji poradit? Jinak nejaky "zakon" na pravo neprevzit nevhodnou zasilku ani nebudu hledat, to snad uz kazdy nekdy zazil dobirku na poste a jeji ne/vyzvednuti :)

Svou radu nikomu nevnucuji, tazatel se ptal na zkusenosti a moje jsem napsal, rozhodnout se musi sam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 19:37
avatar

Problém není v tom, že uvádíte své zkučenosti, ale v tom, že opakovaně uvádíte nepravdivé informace přes to, že vám byly. rovněž opakovaně, vyvráceny. Tím hrube porušujete pravidlo Z1.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakt
Datum: 17.07.17 21:16

Nejsem si vedom nepravdivych informaci, protoze jsem pred rokem resil podobny problem a vsechno probehlo bez komplikaci, nevyplacena zasilka byla postou vracena a nikdo uz se neozval. Umyslne bych nikomu neradil spatne, ale taky nikomu netvrdil, ze za blbost se musi vzdycky platit, kdyz to tento pripad nemusi byt. Škoda casu, ale tazatel se snad aspon zamysli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 14:37

Zhruba před půl hodinou mi také volali. Bohužel jsem byl ve sprše a neslyšel zvonící telefon, tak jsem je ani nestihl poslat do prdele..*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 17.07.17 18:05
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 19:33
avatar

dTest uvádí:

Jak je to s odstoupením od smlouvy (zrušením objednávky) při nákupu přes internet?

Jak mohu odstoupit?

Spotřebitel má právo od smlouvy odstoupit bez jakékoli sankce a bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. Tím spíše by tak mohl učinit ještě před jeho převzetím (pozor ale na výjimky). Není-li dodávka zatím kompletní, lhůta pro odstoupení běží až od převzetí poslední dodávky. Je-li předmětem smlouvy poskytnutí služby, počítá se 14denní lhůta od jejího uzavření.

Další informace

Při odstoupení před převzetím je nutné to prodejci co nejdříve oznámit, aby zboží nejlépe vůbec nezasílal. Rozhodně nedoporučujeme nečinnost a následnou ignoraci zaslané zásilky, je totiž povinností spotřebitele zboží převzít.

Zákonný podklad:

§ 1818, § 1820 až 1840 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

Související vzory:

Odstoupení od kupní smlouvy uzavřené přes internet či po telefonu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 21:33
avatar

800,- no parfém to nejspíš nebude ale na druhou stranu máte pro manželku dáreček. Peněz není nikdy dost ale pro 800 bych se nerozčilovala, balíček převzala a řekla si když si blbá tak si blbá, příště bych si jistě dala pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: dnes 09:36

Mili radci, tak balicek jsem na poste prevzal a doma s obavami rozbalil. V prilozene zprave bylo jen co je obsahem balicku a cena, ani slovo o nejake smlouve a zasilani dalsiho zbozi. Tak jsem si oddychl. Kdyby od nich jeste neco prislo, tak to proste neprevezmu, protoze jsem si nic dalsiho neobjednaval. Skoda, ze sem nejdou vlozit (nebo to neumim) fotky, vse jsem vyfotil, i fakturu...

no a k obsahu balicku: dobre zabalene, flakonky vkusne, ale o parfemu se neda mluvit. Sice voni pekne, zvlaste ten muj pansky, ale za chvili to vyprcha, s cimz se dalo pocitat:).

Vsem vam moc dekuji za dobre minene rady a verte, ze priste nabidky pres telefon typu "zadarmo..." odmitnu.

Zdravi vas a jeste jednou dekuje Sebor

Datum: dnes 09:54
avatar

Libore, s fotkama je to jednoduché. Když napíšete odpověď do okénka, tak hned dole máte 3 kolonky s názvem "vybrat soubor" na to kliknete a tím se dostanete do svých fotek uložených v počítači. Vyberete tu kterou chcete přeposlat a kliknete na ni. Dole se Vám objeví číslo té fotky kliknete vedle na "otevřít" a fotka už Vám skočí přímo sem, do toho rámečku "vybrat soubor" v číslech. Pak samozřejmě potvrdíte jako obyčejně kliknutím na "vložit" a když se to načte, tak se foto objeví tady. Můžete poslat najednou 3 fotky. Snad jsem to napsala srozumitelně. :-D Ono to chce zkusit.


doplněno 22.07.17 09:57:

Kruci, já Vás přejmenovala. Sebor...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: dnes 10:48

Suzy, jdu do toho:)..diky! Sebor

Datum: dnes 11:01
avatar

No vida! Jsem ráda že Vám to šlo. No a z té objednávky si už hlavu nedělejte. Naštěstí to není taková katastrofa. Příště si dáte pozor a je to. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ridick
Datum: dnes 10:18

Jestli máte telefon s Androidem,nainstalujte si apku Nevolejte.cz a máte klid.Už mi párkrát pomohla proti těmto otravům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: dnes 10:45

Diky za tip! S.

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.