Kurz pracovník v sociálních službách

Od: Datum: 15.03.13 07:47 odpovědí: 2 změna: 15.03.13 13:58

Stále si lámu hlavu jak se uplatnit na trhu práce když nabídky jsou téměř nulové.Jsem muž a je mi 45 let.Napadlo mě zaměstnání v sociálních službách a projít rekvalifikaci v oboru pracovník v sociálních službách.Vycházím z toho,že někdy může být tato profese fyzicky náročná a jako muž bych se třeba mohl uplatnit.

Myslíte si,že je možné abych se ubíral tímto směrem a nebo je to nestandartní a zcestné.Znáte nějakého muže,který pracuje jako pečovatel?

S vděčností děkuji za vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 08:49
avatar

Nestandardní vaše úvahy určitě nejsou. V sociálních zařízeních jako pečovatelé pracují v převážné většině ženy. Muži však jsou také žádaní - jednak se uplatní ve fyzicky náročnějších pracích, mnozí klienti jsou rádi, že se kolem nich pohybují i muži a je také dobře, když v převážně ženských kolektivech je nějaký muž. Absolventi rekvalifikačních kurzů - muži - mají vyšší pravděpodobnost uplatnění. Tento týden jsem mluvil s jednou ředitelkou domova pro seniory a ta hledá do pracovního poměru muže - absolventa kurzu. Naše firma zrovna včera zahájila rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách a 37% posluchačů tvoří muži.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skalka
Datum: 15.03.13 13:58

Pro muže asi uplanění bude, se ženami je to horší. Mám sociálně=právní školu s maturitou, byla jsem ochotna dělat i práci méně kvalifikovanou, ale v celém kraji se pro mě místo nenašlo /poptávala jsem se samozřejmě na kompetentních místech/. Takže asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.