Kolik hodin z prac. doby skutečně pracujete?

Od: Datum: 13.06.17 20:09 odpovědí: 16 změna: 14.06.17 22:05

Ahoj všem,

trpím úzkostnou poruchou, která když úřaduje, přináší s sebou nechuť k práci a velkou nesoustředěnost. Zcela pravidelně se mi proto stává, že třeba celý dopoledne v práci nepracuju, protože to fakt nejde (mám čistě kreativní job). I když jsem potom schopnej během hodiny udělat neskutečný množství práce, stejně se cítím frustrovanej, že jsem neschopnej a vlastně okrádám zaměstnavatele.

Psycholožka mě dneska přivedla na myšlenku, že nikdo není tak poctivej, jak se tváří.

Proto si chci udělat menší soukromej/anonymní průzkum.

Jak to máte vy? Pracujete poctivě 8 hodin denně a připadá vám to jako samozřejmost? Nebo je pro vás naopak v pohodě určitou část nepracovat? Kolik hodin denně v práci nic neděláte, i když máte co dělat?

Díky dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.17 20:13
avatar

Vzhledem k tomu, že jsem důchodce, pracuji 24 hodin denně. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 20:22

pracuji v chráněné sociální firmě s ID 1. stupně , pracovní doba 4x týdně 5 hodin + půlhodonová přestávka. Čistého času pracuji minimálně tak 5,5 hodin. Ráno se mi nechce být až do x hodin doma (pracovní doba od 11:00 do 16:30, což mi úplně nevyhovuje), tak chodím do práce minimálně o takovou půlhodinu dříve. Mimo přestávku si maximálně vypiju kafe a sním sušenku, případně jdu na WC, pro pomůcky. Sice si docela povídáme, ale makáme při tom.

Kamarádka s ID dělá úklid a co říkala, tak měla dopasavad docela veget. V létě ji pouštěli, když si odmakala svoje, i dříve dom, a to o někdy o dost dříve. Dříve pracovala se mnou a jednou se prokecla, že se předřít rozhodně nehodlá. No taky byla kvůli jistým problémům odejita.

Takže hodně záleží na druhu práce a na zaměstnacatelovi. Jinak se dá flákat, když jste samostnatná jednotka (viz úklid) a jinde, když pracujete vyloženě v kolektivu a čeká se třeba, až něco vy doděláte, aby si to převzal někdo jiný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 20:46
avatar

Mám to tak napůl. Taková, dá se říct, úkolová práce. Mám něco odučit + další činnosti (vzdělávací plány, testování atd.). Kolik na tom strávím času nikoho nezajímá, takže když jsou kurzy těžší, dělám jak magor, když jsou lehké, tak je pohoda. Mojí prací je kvalitně to odučit a studenty naučit a jak toho docílím je na mě.

Podobná té Vaší je moje práce v tom, že když je nálada, tak připravím hodiny na další den za chvilku, když mi to nemyslí, tak mi to trvá třeba 5x déle. Jestli splníte, co splnit máte, za kratší čas, tak bych se tím vůbec netrápila.

Jinak pracuji do 35-40 hodin týdně, ale mám k tomu cca 8 hodin hlídání, takže počítám-li chůvovskou činnost, je to určitě víc. Akorát moje práce obnáší spoustu cestování, takže 6 hodin výuky dokážu mít rozložených třeba i do 10 hodin během dne (např. 8:00 - 18:00). To je ten největší "opruz" odpracovat 6 hodin, ale zabít daleko víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 20:55

Osobně jsem radši, že půlúvazek mám 4x týdně po 5 hodinách, kdybych pracovala 5x týdně 4 hodiny, tak by jen dojíždení dělalo cca 50 % čisté pracovní doby, tj. skoro dvě hodiny v kuse :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 19tdi96kw
Datum: 13.06.17 20:53
Mám úkolovou mzdu. Jak jsu rychlý tak jsu placený. Ale zas ze 7 hodinové pracovní doby +1h na oběd pracuji tak půlku a druhou půlku strávím v autě. Takže ničím takovým netrpím a baví mě to.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 20:55
avatar

dělám 12tky v nepřetržitém provozu a jelikož nekouřím, tak z toho pracuji 11,5 hod. bohužel kuřák je na tom lépe, klidně vykouří i půl krabičky za směnu a platově je odměněn stejně jako já a jelikož jsem schopen přemýšlet dopředu, tak pro mě neznamená něco udělat a pak odpočívat s cigárem v puse. čas jsou peníze

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mpp
Datum: 13.06.17 21:17

To se takto vůbec nedá říci, natož se na to ptát. To by se napřed muselo definovat, co je to práce. Když se pracovník, který je za něco placen fláká, je to vždy chyba jeho vedení. Na to taky dojel socialismus, tam už nakonec nedělal nikdo, jen se kecalo, taky to tak dopadlo. Dnes jsou firmy úspěšnější a méně úspěšné. A podle mě to přesně záleží na tom, jak si své pracovníky dokáží pohlídat a jak je dokáží motivovat. Obecně nejhorší zaměstnavatel je stát. Tam už to nehlídá nikdo. A když hlídá, tak obyčejně podle blbých parametrů (ohodnocení úředníků, policajtů podle vybraných pokut a pod). Takže Vy za to určitě nemůžete. To máte jako když je blbé dítě, tak za to vždy můžou jeho rodiče. Proč? No protože ho špatně vychovali. Cha cha. A u kreativních povolání už to vubec nejde nanormovat. Třeba nějaký režisér, či dobrý fotbalista, rok jim nic nevychází a pak jeden natočí trhák a druhý dá pár rozhodujících gólů, a mají odpracováno. A je to tak správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 21:24

s tím státem uplně nesouhlasím. Pracovala jsem rok na České poště a už nikdy více. Makáte jak debil, jste buzerován, že neprodáváte losy, pojištění... doručovatelky a balíkáři mají čím dál větší okrsky, takže často i nezvládají. Bych ČP natvrdo zprivatizovala než podporovat tuto černou díru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.17 21:19
avatar

Mého zaměstnavatele (stejně jako toho tvého) zajímá množství a kvalita odvedené práce, a ne to, kolik hodin jsem nad tou prací strávil. Můžeš být v klidu, stylem své práce nikoho neokrádáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 22:28

Poctivě dělám určitě 90 procent z času, který uvádím ve Výkazu o odpracované době. Pracuji coby důchodce na dohodu 20 hodin týdně. Těch sotva 10 procent jsou telefonáty, bavení se s kolegy, občas něco smlsnu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.17 23:22

Já osobně dělám v jednom obchodním řetězci a tam musím dělat celou pracovní dobu, takže tak.. ale pokud máte zdravotní indispozici a ta práce je za vámi vidět, tak není problém, lepší dělat hodinu a něco udělat, než pracovat 9h a "neudělat nic užitečného" :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.17 01:53
avatar

Mého zaměstnavatele taky zajímají jen výsledky. Jak si to zařídím, je moje věc. A tak by to mělo být. Nejtrapnější je předstírat práci...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: termoska
Datum: 14.06.17 06:38
Tak já Vám přidám odpověď, co Vás potěší. Teď jsem na MD, ale pracovala jsem v takovém polostátním zařízení, v kanceláři. Na tomto místě byla období, kdy jsem se skoro nezastavila, ale dejme tomu 70% roku jsem tak 30-50% pracovní doby strávila na internetu, soukromě. Nebylo prostě nic moc co dělat. Taky delší pauzy na oběd, občas si člověk odskočí na nákup...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.17 06:59

Přidávám se k těm, jejichž zaměstnavatele zajímá co udělám - ne kdy a za jak dlouho. Takže někdy přesčas nebo třeba sobota - dobrovolně (jsou práce, na které mám radši klid), jindy je to volnější. Když je třeba vzít si volno, tak se dohodneme. Stejně tak se u nás "nehraje" na potvrzení od lékaře a podobně. Ale musím přiznat, že jsem ve specifickém postavení, kdy firma mě potřebuje víc, než já ji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 14.06.17 17:34

Poslední dvě soukromé firmy, které jsem zažil byly opravdu unikát. Něco takového nepamatuju ani za socialismu.

Kuřáci bez problému, buď přímo na pracovišti, nebo někde u vrat, prokouří zhruba hodinu čistého času každou směnu, k tomu různé klábosení, hraní si s mobilem, prodlužování přestávek, postupná konzumace svačin mimo přestávku, atd. To už nemluvím o vodkách a fernetech na odpolední směně. Když to sečtu, tak skutečnou prací ti lidé tráví maximálně 50% pracovní doby. Jedná se o zámečníky, svářeče, brusiče, uklízečky, ale i některé kancelářské profese.

Já osobně, v takovém prostředí, využívám pracovní dobu asi na 90%, protože chci. Ne proto, že bych musel.

Těch 10% si nechávám rezervu, protože nechci dělat blbce zaměstnavateli, který nedokáže rozeznat ( a odměnit ) flákače od pracovitého člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.17 22:05
avatar

Pracuji v obchodě. 6hodinovky. Odpracuji tak 95% , zbylých 5% je malá svačina, první a poslední stránka Plesku *smich*, nějaký ten pokec s kolegyněmi, dodavateli nebo se zákazníky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.